Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
EROReror
Posty: 45
Rejestracja: 28 września 2013, 09:04 - sob

Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

28 października 2015, 00:31 - śr

No właśnie, wstyd tu się przyznać, że pracuję na IIYamie ProLite E2607W czyli monitorze 26" z matrycą NT.
Wytłumaczeniem może być to, że używam go w zawodowych celach CAD i Corel bez stosowania koloru.
Dla zastosowań hobbystyczno fotograficznych kupiłem jakiś czas temu Eizo Flex Scan S1921.
I tu zaczynają sięproblemy czyli plusy i minusy tych monitorów. Przede wszystkim to że są dwa ma zalety i wady.
IIYama ma 26" co jest miłe i wbrew pozorom, jak na TN niezłe kolory i gładkie przejścia tonalne ale oczojebna jest a ja często siedzę po nocach.
Eizo nie jest najwyższych lotów monitorem dla koloru, choć o niebo lepszym od IIYamy i pozwalając na znaczne zmniejszenie jasności, nocą nie wypala oczu ale maleńkie jest.
Całości obrazowania dopełnia Epson L1800, który niedawno przejął schedę po Epsonie P50.
W zamierzchłych czasach miałem szczytny cel pracy z poprawną pracą z kolorem przez co stałem się posiadaczem Spyder 2 PRO i PrintFix PRO, którymi to
sprzętami starałem się robić profile dla monitorów i drukarek.
Czasy się zmieniają, człowiek i jego oczy starzeją, czas na zmiany.
Na biurku ma stanąć jeden monitor. Jak to zwykle bywa kasy nie ma za wiele. Drukarka pochłonęła część zasobów na inwestycje. Zostało 3, max 3,5tys. złociszy.
Przeczytawszy wątek z polecanymi monitorami Tom1 -ego ustaliłem następującą kolejność: EIZO EV2455 (1800,-), EIZO EV2436W (1700,-).
Zakładam, że po zakupie zamówił bym w Mastiffie kalibrację lub chociaż zdalną pomoc przy ogarnięciu Lightrooma, Corela Drowa i Corela PhotoPainta.
Ostatecznie (mało prawdopodobne) połasił bym się na EIZO CS240 (3000,- lub 3500,-ze Spiderem) a pięknie by było z 27calami na biurku czyli EIZO EV2736W (3000).
Dla moich podstawowych celów wielkość monitora ma znaczenie. Podejrzewam, że mój sprzęt Color Vision powinien leżeć głęboko w szafie zamiast na
ekranie monitora i wydrukach. Zatem powinienem dokupić jeszcze X-Rite ColorMunki Photo (1700,-).
Z powyższego wynika, że stać mnie na EV2455 lub EV2436 z X-Rite albo może po wstępnym pożądnym oprofilowaniu przez Mastiff nie będzie potrzebne ponowne profilowanie, więc droższy monitor i już bez X-Rite. Ale w takim przypadku co z drukarką, zdać się na dostarczane profile ?
No i klops....co tu zrobić gdy w portwelu pustawo ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

28 października 2015, 11:53 - śr

Zdecydowanie najrozsądniej byłoby wybrać Eizo CS240, ale na pewno nie ze Spyderem (szit). Seria EV + i1DP to mocny kompromis dla laika amatora i raczej bym to pominął. CM Photo już prędzej się nada, bo przynajmniej oprofiluje monitor (+ CN) i drukarkę jednocześnie. Teraz roczny plan Adobe Photography w prezencie! ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
EROReror
Posty: 45
Rejestracja: 28 września 2013, 09:04 - sob

Re: Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

28 października 2015, 12:38 - śr

Dzięki. W międzyczasie zadzwoniłem do Mastiff.pl.
Dłuuuugo i rzecowo rozmawialiśmy. Stanęło na CS240 i kalibrację u klienta ( u mnie ).
Drukarka, jako że używa oryginalnych papierów i tuszu będzie pracowała na profilach dostarczonych ze sprzętem i (lub) papierem.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

28 października 2015, 13:52 - śr

No widzisz :) Da się?! 8-)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
EROReror
Posty: 45
Rejestracja: 28 września 2013, 09:04 - sob

Re: Wstyd się przyznać ale warto zapytać...

28 października 2015, 20:55 - śr

Oj da się, da, choć boli, że modele z lini EV to tylko do czytania meili się nadają :?

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu