Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

Monitory do projektowania, wizualizacji i prezentacji, plotery, LFP.
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

30 października 2011, 10:09 - ndz

Witam Wszystkich,

Na wstępie pragnę podziękować firmie Mastiff (za wszelkie ew. rabaty i promocje kierowane pod moim adresem z góry dziękuję ;)) ) za utrzymanie tego forum i zachowanie po poprzednikach tematyki (nie znam kulis tego przejęcia ale wydaje mi się że takie jakiś czas temu nastąpiło). Szkoda tylko że nie zatrzymano np. w jakimś archiwum płomiennych dyskusji jakie uwczesny moderator przeprowadzał z Panem Tomaszem ;)

Żeby więcej nie przedłużać przejdę od razu do rzeczy:

WERSJA KRÓTKA:
- obecnie posiadam NEC 1979NXp
szukam:
- cena ~1500zł (w wersji dlugiej wyjasniam dlaczego ;d)
- zastosowanie - ogólne + CAD (monitor domowy) - raczej do pracy niz do rozrywki,
- wielkość matr. 22-24" z rozdz. 1920x1080 (duza przestrzen robocza w cad),
- hdmi - było by dodatkową zaletą (do podłączania roznych laptopów) - mozna co prawda przez d-sub (a nie wiem czy ma to znaczenie wieksze),
- niski poziom czerni i dobra regulacja, jak najmniejsze dzialanie FRC zwiazane z migotaniem (cad, ofice, internet dlugie siedzenie przykomp. itp)

Czy jest coś co jest choc bliskie tym potrzebom?

Wstępnie wyselekcjonowałem takie:
- NEC EX231Wp,
- Eizo FS2331 (wielki minus za podstawkę z tak kiepska regulacją!),
- Samsung SM F2380,
- iiyama XB2472HD

Czy który kolwiek z nich nadaje sie choc w części do moich potrzeb i jest choć ciut lepszy od obecnego?

WERSJA DŁUGA:
Szukam monitora 22-24" przeznaczenia w zasadzie ogólnego (bez gier) na którym w miare komfortowo pracowało by się w CADzie, ale za mniejsze pieniądze (maks. 1500) niż te z "polecanych" (ale mam też troche inne wymagania o czym poniżej)
Wiem że jest lista polecanych gdzie do 2 tys. króluje Nec P221W a do 3 tys. Eizo S223x.
Dla moich potrzeb Eizo to za dużo a NEC ma (co ma niebagatelne znaczenie) za małą rozdzielczość (no i defacto kosztował by ponad 2 tys. bo sam monit. 1800 a do tego pasowalo by zamowic usluge selekcji, gdyż bez problemu mozna znalesc informacje niezadowolonych uzytkownikow) i nie ma HDMI.

Obecnie jako monitor do tych potrzeb służy mi i to z powodzeniem NEC 1970NXp (podoba mi w nim calkiem niezla regulacja i nizła jakość wykonania biorac pod uwage ze mimo swojej ceny ktora i tak byla znacznie wyzsza niz TNki jest to monitor niskobudzetowy i jestem tego swiadom) ale brakuje i czasami wiekszej przestrzeni roboczej no i w koncu to 19" a wspolczesne standardy to min. 22" co przekłada sie bezsprzecznie na wiekszy komfort pracy.

Tu taka dygresja do Pana Tomasza, chciałbym mu naswietlic realia pracy CADzie. Otóż moj NEC to prawdopodobnie najlepszy monitor na jakim zdarzyło mi się pracować. Jestem inżynierem budowlanym i pracuję w Pracowni Projektowej na jakiejs Bealinei kupionej mniej wiecej w tym samym okresie co moj nec i rowniez polecanej na forum jako "mniejsze zło", i tu najważniejsze: jest to prawdopodobnie najlepszy moniotr w tej pracowni, i w kilku innych zaznajomoiwonych. Standardowy monit do pracy nie musi miec dobrych katow bo pracuje sie przy nim centralnie, nie musi miec odwzorowania kolorow dobrych bo nie plotuje sie zdjec ani plakatow. Chodzi mi o to że jak pracodawca widzi w katalogu o jest 22" benQ za 700zł to stwierdza ze to super monit. i kupuje, i natym sie pracuje i ktos kto nie czytal MVA.PL nie jest swiadomy że to wcale nie jest dobry monitor.
Moja dygresja to po to żeby wytłumaczyć że tak naprawdę nie potrzebuję EIZO S223x (choć moze i bym chciał) bo go po prostu nie wykorzystam (nie mowiac o sprawach finansowych).

Koncząc ten przy długi tekst mam nadzieję że znajdę tu jakąś poradę (podobnie jak poprzednim razem). Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

PS.1. Co się stało że nie sprzedajecie Państow juz Illyamy?
PS.2. Co Pan Panie Tomaszu sądzi o matrycach w sprzecie apple? (mb pro, mb air, imac)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

30 października 2011, 10:21 - ndz

Witam

Proszę określić co ważniejsze w Pana zastosowaniach, ogólne czy CAD?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

30 października 2011, 11:04 - ndz

CAD. Tzw. ogólne to da się na każdym monitorze (imho).
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

30 października 2011, 11:37 - ndz

...
Zaciekawiła mnie jedna sprawa w jednym wątku napisał Pan coś w stylu że da się znaleść dobrą TNkę - może Pan to rozwinąć? Dotychaczas myślałem ze jedno z drugim się wyklucza ... (wyjątkiem od reguly wydawaly mi sie macbooki których matryce są na ogół chwalone ...m.in. dlatego pytałem się o nie w poprzednim poście)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

30 października 2011, 22:45 - ndz

Greg1 pisze:- cena ~1500zł (w wersji dlugiej wyjasniam dlaczego ;d)
- zastosowanie - ogólne + CAD (monitor domowy) - raczej do pracy niz do rozrywki,
- wielkość matr. 22-24" z rozdz. 1920x1080 (duza przestrzen robocza w cad),
- hdmi - było by dodatkową zaletą (do podłączania roznych laptopów) - mozna co prawda przez d-sub (a nie wiem czy ma to znaczenie wieksze),
- niski poziom czerni i dobra regulacja, jak najmniejsze dzialanie FRC zwiazane z migotaniem (cad, ofice, internet dlugie siedzenie przykomp. itp)

Czy jest coś co jest choc bliskie tym potrzebom?

Wstępnie wyselekcjonowałem takie:
- NEC EX231Wp,
- Eizo FS2331 (wielki minus za podstawkę z tak kiepska regulacją!),
- Samsung SM F2380,
- iiyama XB2472HD
W podanym budżecie jedynie EIZO FS2331 reprezentuje jako taki poziom. Proponuję Panu ponadto przejrzeć tą listę: http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=154 i poważnie zastanowić się nad EIZO S2243W.

PS1. Przenoszę do właściwego działu.
PS2. Krótkie wyjaśnienie co się stało z poprzednim mva.pl opisałem tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=2&t=4
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 02:06 - pn

z tym eizo to chyba tak niestety bede musial zrobić, (jak juz stwierdze ze mi niezbedny nowy monitor to sie zglosze do mastiffa - chyba ze bedzieCIE najdrozsi jak np z p221w gdzie macie cene wyzsza o ponad 100zł od sugerowanej przez producenta [MOZNA WYMODEROWAC, NIE OBRAZE SIE ;) ] ) ... bo te tansze monitory są jednak koszmarnie brzydkie (w miedzyczasie znalazlem jeszcze HP ZR2240w jako kompromis ;d) - dopiero od p221w zaczyna to w miare wygladac (dosc sie napatrze na takie budzetowki w pracy zeby jeszcze do domu sobie takie cos wstawiac, moje poczucie etetyki na tym cierpi ;D ).

Dzięki za odpowiedź Tom01 i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 08:02 - pn

Greg1 pisze:z tym eizo to chyba tak niestety bede musial zrobić, (jak juz stwierdze ze mi niezbedny nowy monitor to sie zglosze do mastiffa - chyba ze bedzieCIE najdrozsi jak np z p221w gdzie macie cene wyzsza o ponad 100zł od sugerowanej przez producenta [MOZNA WYMODEROWAC, NIE OBRAZE SIE ;) ] ) ...
Na stronach producenta chyba jest coś nie tak, bo tego monitora w dystrybucji nie można kupić za tyle ile stoi cena sprzedaży na stronach NEC. Z cenami EIZO jest równo i sztywno, cała sieć ma takie same. Ogólnie to ostatnio są duże zawirowania i można znaleźć w Internecie duże rozbieżności cen, ale najczęściej są po prostu nieaktualizowane wystarczająco często.
Greg1 pisze:bo te tansze monitory są jednak koszmarnie brzydkie (w miedzyczasie znalazlem jeszcze HP ZR2240w jako kompromis ;d)
Są ważniejsze rzeczy niż wygląd. W tanich monitorach cierpi równomierność i widać działanie FRC, a to dwa, obok małej plamki, kluczowe wymagania przy projektowaniu. Da się oczywiście pracować na każdym, ale różnica jest jakby kreślić na desce i stole kuchennym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 10:07 - pn

Tom01 pisze: Na stronach producenta chyba jest coś nie tak, bo tego monitora w dystrybucji nie można kupić za tyle ile stoi cena sprzedaży na stronach NEC. Z cenami EIZO jest równo i sztywno, cała sieć ma takie same. Ogólnie to ostatnio są duże zawirowania i można znaleźć w Internecie duże rozbieżności cen, ale najczęściej są po prostu nieaktualizowane wystarczająco często.

Są ważniejsze rzeczy niż wygląd. W tanich monitorach cierpi równomierność i widać działanie FRC, a to dwa, obok małej plamki, kluczowe wymagania przy projektowaniu. Da się oczywiście pracować na każdym, ale różnica jest jakby kreślić na desce i stole kuchennym.
ad. 1) p221w jest dobrym przykładem, u was kosztuje 1860 a na takim ceneo jest juz za 1499 i wg mnie to spora roznica - jedyne wytlumaczenie widze takie ze w tych "tanich" sklepach sa egemplarze ze zwrotów a jesli nie to odstek tzw wadliwych bedzie tam znacznie wiekszy niz u was (no ale dorabiam sobie tylko ideologie do calej sprawy).
Druga sprawa to pytanie czy spotkał się Pan jako dystrybutor z tak licznymi wadami jakie zarzucają mu userzy chocby tu: http://www.ceneo.pl/;0152142544-10.htm - pierwsze 3 opinie - jadą po tym monitorze walcem, praktycznie wgnietli go w asfalt - powiem szczerze ze to ogromnie zniechecajace do NECa (i mowie to jako osoba używająca NECa w warunkach domowych od wielu lat i to wcale nie jakiegos specjalnego ... no ale mam w pamieci firme iiyama ktora kiedys produkowała niezle monitory a teraz sprzedaje jakie badziewie - chyba).
No więc czy może się Pan jakoś ustosunkować do legendarnej juz nierownomieroności P221w oraz czy ma PAn jakies słowa pocieszenia np. że wystarczy u Was zamowic usluge selekcji za 250 zł przy zakupie monitora zeby miec egzemp. pozbawiony tych wad?

Ad.2 No są ważniejsze, ale czemu nie kupić przy okazji czegoś ładnego jeśli można? W koncu monitor jest pełni nie tylko funkcje uzytkową ale jest też"meblem" (zwłaszcza w warunkach domowych) . Wyprodukowanie kawałku plastiku w tym kształcie czy innym kosztuje prawie tyle samo a potencjalnego kupca będzie cieszyć przyjemny wygląd (i użyteczność, chodzi o to zeby to polaczyc). Proszę spojzec na przywolany przez mnie juz apple jaki wpływ wyglad tych urządzeń ma ich sukces. W ramach rozrywki polecam bardzo interesujący film o wzornictwie przemysłowym "Objectified" trailer: http://www.youtube.com/watch?v=a168fVO10Vo
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 10:16 - pn

Greg1 pisze:ad. 1) p221w jest dobrym przykładem, u was kosztuje 1860 a na takim ceneo jest juz za 1499 i wg mnie to spora roznica - jedyne wytlumaczenie widze takie ze w tych "tanich" sklepach sa egemplarze ze zwrotów a jesli nie to odstek tzw wadliwych bedzie tam znacznie wiekszy niz u was (no ale dorabiam sobie tylko ideologie do calej sprawy).
Zaalarmowany Pana postem, rzuciłem szybko oczami w ceny dystrybucji i nie ma takiej możliwości żeby za 1499 kupić NETTO w hurcie! Ew może z Niemiec, stamtąd zawsze są tańsze, bo część detaliczna rynku jest wielokrotnie większa niż u nas.
Greg1 pisze:Druga sprawa to pytanie czy spotkał się Pan jako dystrybutor z tak licznymi wadami jakie zarzucają mu userzy
Tak. Niestety powtarzalność P221W to loteria. Jednak proszę wziąć poprawkę, że ten model jest kupowany przez ludzi którzy próbują połączyć niską cenę i graficzne własności. Mają więc najczęściej zbyt wygórowane wymagania względem taniego, skądinąd monitora.
Greg1 pisze:no ale mam w pamieci firme iiyama ktora kiedys produkowała niezle monitory a teraz sprzedaje jakie badziewie - chyba).
Iiyamy jaką znamy sprzed 10 lat już nie ma. Firma kilka lat temu została kupiona przez koncern którego polityka rynkowa nie wykracza poza masówkę.
Greg1 pisze:No więc czy może się Pan jakoś ustosunkować do legendarnej juz nierownomieroności P221w oraz czy ma PAn jakies słowa pocieszenia np. że wystarczy u Was zamowic usluge selekcji za 250 zł przy zakupie monitora zeby miec egzemp. pozbawiony tych wad?
Cudów nie obiecuję, ale selekcja zapewnia odrzucenie tych najbardziej nierównych.
Greg1 pisze:Ad.2 No są ważniejsze, ale czemu nie kupić przy okazji czegoś ładnego jeśli można? W koncu monitor jest pełni nie tylko funkcje uzytkową ale jest też"meblem" (zwłaszcza w warunkach domowych)
To pytanie do producentów. Szczególnie EIZO bo obudowy tej furmy są koszmarne. Jakościowo 1 klasa, ale stylistyka, katastrofa. NEC mimo że stosuje tak samo minimalistyczną metodę, ma jednak ładniejsze. Do Apple'a niestety nikt nie jest w stanie się nawet zbliżyć. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Carlo
Posty: 19
Rejestracja: 14 września 2011, 19:49 - śr

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 10:35 - pn

Greg1 pisze:- hdmi - było by dodatkową zaletą (do podłączania roznych laptopów) - mozna co prawda przez d-sub (a nie wiem czy ma to znaczenie wieksze),
Jeżeli chodzi o Eizo FS2331, który jest tu rozważany to podłączenie pod gniazdo HDMI (przynajmniej w moim wypadku) w monitorze kompletnie odpada. Przy zakupie monitora dosyć się zmartwiłem jak na początku podłączyłem laptopa HDMI<->HDMI do monitora. Czcionki były nieostre, obraz przekontrastowany, a regulacja znacznej częsci opcji w monitorze była zablokowana. Jedyną opcją okazało się HDMI<->DVI, wtedy zarówno monitor został rozpoznany jako monitor (a nie telewizor), a i wszystkie opcje regulacji były dostępne. Co do D-Sub to przetestowałem i jeżeli ma być to praca w CADzie to nie polecam. Może to kwestia kabla, może nie, ale obrazy testowe do FRC dosłownie pływały.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 10:42 - pn

Carlo pisze:Jeżeli chodzi o Eizo FS2331, który jest tu rozważany to podłączenie pod gniazdo HDMI (przynajmniej w moim wypadku) w monitorze kompletnie odpada. Przy zakupie monitora dosyć się zmartwiłem jak na początku podłączyłem laptopa HDMI<->HDMI do monitora. Czcionki były nieostre, obraz przekontrastowany, a regulacja znacznej częsci opcji w monitorze była zablokowana.
To nie wina monitora tylko sterownika karty graficznej. Jakiś czas temu obligatoryjnie HDMI było wyjściem "telewizyjnym", ale ostatnio prawie wyłącznie monitorowym, choć nieco okrojonym. Np DDC/CI lubi nie działać. Pomimo to, karty z reguły obsługują monitory na HDMI jak monitory a nie telewizory. Proponowałbym może zabawić się z różnymi wersjami sterownika.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 12:10 - pn

Tom01 pisze:
To pytanie do producentów. Szczególnie EIZO bo obudowy tej furmy są koszmarne. Jakościowo 1 klasa, ale stylistyka, katastrofa. NEC mimo że stosuje tak samo minimalistyczną metodę, ma jednak ładniejsze. Do Apple'a niestety nikt nie jest w stanie się nawet zbliżyć. :)
Jakies tam próby są:
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... =gallery3d
http://www.asus.com/Display/LCD_Monitor ... ifications

nie rozumiem tylko fascynacji kolorem czarnym wśród producentów :roll:
Tom01 pisze: Zaalarmowany Pana postem, rzuciłem szybko oczami w ceny dystrybucji i nie ma takiej możliwości żeby za 1499 kupić NETTO w hurcie! Ew może z Niemiec, stamtąd zawsze są tańsze, bo część detaliczna rynku jest wielokrotnie większa niż u nas.
BIT sklep ponikąd z tradycjami i ugruntowanąpozycją na rynku ma je po tej cenie BRUTTO ... ale z uwagi na rozrzut na pewno u nich nie kupiłbym tego.
Carlo pisze: jak na początku podłączyłem laptopa HDMI<->HDMI do monitora. Czcionki były nieostre, obraz przekontrastowany
:shock:
nie sądziłem że to możliwe. przecież hdmi z założenia ma przenosić obraz najwyższej jakości (no teraz jest DP ale to chyba na spiewka przyszlosci)
Carlo pisze: Jedyną opcją okazało się HDMI<->DVI,
A jak to łączysz? Czymś takim? : http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-10m-go ... 45279.html
Gdzieś czytałem że wszystkie te kable to jakaś chiśka kombinacja i nie ma certyfikowanego kabla łączącego te wejścia (nie wiem czy to prawda a jeśli tak to zastanawiam się czy nie ma problemów z jakością)
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 14:51 - pn

Mam jeszcze pytanie o Eizo EV2333 (w zasadzie jest w tej samej cenie co Nec P221W a zyskuje wieksza przestrzen roboczą i mniejsza plamke) ... czy ten monitor duzo gorzej wypadnie pod wzgledem uzytkowym niz P221w w warunkach domowych do CAD + internet i office powiedzmy w proporcjach 50:50 ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 14:52 - pn

Greg1 pisze:czy ten monitor duzo gorzej wypadnie pod wzgledem uzytkowym niz P221?
Tak, ma FRC, którego działanie widać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 15:00 - pn

da sie jakos poznac czy dany monitor ma FRC czy nie bez ogldania plansz testowych na nich?? moze cos w specyfikacji ...?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 15:39 - pn

Greg1 pisze:da sie jakos poznac czy dany monitor ma FRC czy nie bez ogldania plansz testowych na nich?? moze cos w specyfikacji ...?
Każdy ma, kwestia jak działa, a to widać tylko na planszach z mikrowzorami. Przyjąć można, że monitory z conajmniej 10-bitowym LUT nie mają tego defektu. Reszta z różną intensywnością ma.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 16:46 - pn

Czy S2233 bedzie lepszym wyborem niż P221W ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 17:47 - pn

Greg1 pisze:Czy S2233 bedzie lepszym wyborem niż P221W ?
Tak. Jest przede wszystkim równiejszy, ma znacznie mniejsze prawdopodobieństwo plam podświetlenia. Do tego ma lepszą gwarancję.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Carlo
Posty: 19
Rejestracja: 14 września 2011, 19:49 - śr

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

31 października 2011, 22:15 - pn

Greg1 pisze: :shock:
nie sądziłem że to możliwe. przecież hdmi z założenia ma przenosić obraz najwyższej jakości (no teraz jest DP ale to chyba na spiewka przyszlosci)

...

A jak to łączysz? Czymś takim? : http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-10m-go ... 45279.html
Gdzieś czytałem że wszystkie te kable to jakaś chiśka kombinacja i nie ma certyfikowanego kabla łączącego te wejścia (nie wiem czy to prawda a jeśli tak to zastanawiam się czy nie ma problemów z jakością)
Łączę jakimś kablem noname zakupionym w Komputroniku, wziąłem najtańszy jaki był z założeniem, że sygnał cyfrowy i tak, więc albo działa albo nie (chyba). Jeżeli chodzi o jakieś certyfikowane kable itd - nie wiem, ale przy próbach z monitorem przed zakupem sygnał szedł kablem DVI-DVI <- przejściówka od Apple DVI-HDMI <- HDMI w laptopie. Różnicy w jakości nie uświadczyłem, tym bardziej wartej 120zł, które Apple sobie życzy za ową przejściówkę :P

Co do HDMI <-> HDMI może rzeczywiście racja ze sterownikami, sprawdzę w środę :-) ale przy instalacji oprogramowania od Eizo jest wyraźny komunikat, że aby sterowanie obrazem z poziomu komputera działało sygnał musi być podany na DVI w monitorze.
Greg1
Posty: 10
Rejestracja: 30 października 2011, 08:19 - ndz

Re: Monitor ~1500 zast. ogólne + CAD 22-24"

02 listopada 2011, 09:03 - śr

Proszę o wyjaśnienie kiedy mają być widoczne migotania przy planszach testowych frc1 i frc2 ? Przy zoomowaniu danego pliku czy przy zmianie pomiedzy plikami (raz jedne raz drugi)?
... i co to wogole nzaczy migotanie bo przelaczajac pomiedzy plikami to przeciez "migotanie" zawsze bedzie bo jest inne upakowanie tej "siatki" wiec przelaczajac plik naturalnym jest ze inne pokrycie bialych linii da ten efekt (chyba ze sie myle?!?)

Wróć do „Projektowanie CAD, środowiska CAM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu