Kalibracja trybu THX w plazmie Pansonic G30

Urządzenia do edycji i wyświetlania obrazu TV, ekrany do celów przemysłowych i broadcastowych.
sokar

Kalibracja trybu THX w plazmie Pansonic G30

6 sty 2015, o 18:56

Witam
Zakupiłem sobie ostatnio używkę plazmę Panasonica G30. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, spora poprawa poziomu czerni w porównaniu z moją poprzednią plazmą też Panasonica G10. Niestety kalibracja fabryczna trybów THX, Profesjonal1 i Profesjonal2 mojej G30 jest słaba, spora dominanta czerwonego koloru i zbyt niska temperatura bieli tak na oko z 5500K rzuca się mocno w oczy. Udało mi się dostosować w trybie Profesjonalnym obraz do moich upodobań, poprzez regulacje RGB-Gain i RGB-Cutoff ale niestety tryby Profesjonal1 i 2 jak również Kinowy są za ciemne do oglądania TV w dzień. Pozostałe tryby w których obraz jest jasny czyli Dynamiczny, Normalny, Gra i Zdjęcie i można w nich regulować składowe koloru mimo, że są wystarczająco jasne to powodują różne problemy z obrazem. Dynamiczny wiadomo, Normalny też ma na stałe włączony jakiś lekki kontrast dynamiczny, a Gra i Zdjęcie mają mało płynne przejścia tonalne i w dodatku jakiś bug który powoduje pojawianie się kolorów tęczy na konturach szybko poruszających się obrazów. Więc pozostał mi tryb THX, który ma wystarczająco dużą jasność ale nie ma możliwości kalibracji z userspace menu, ale jak zauważyłem sprawdzając przebieg plazmy w menu serwisowym jest podmenu WB-ADJ i tam R-CUTOFF itd. I tu moje pytanie jak przerzucić do menu serwisowego moje ustawienia z trybu Profesjonal1 na tryb THX?
A i dodam co by pomagający nie mieli problemów ,,moralnych'', tak wiem grzebiąc w service menu mogę uceglć TV.
Za pomoc z góry dzięki.
czuk

Re: Kalibracja trybu THX w plazmie Pansonic G30

8 sty 2015, o 12:45

sokar pisze:Witam
jak przerzucić do menu serwisowego moje ustawienia z trybu Profesjonal1 na tryb THX?
Po co ty chcesz do menu serwisowego cokolwiek przerzucać ,z menu serwisowego przecież możesz ustawić tą całą kalibracje od początku ,są na google gotowe ustawienia dla różnych modeli,poza tym mieszanie w menu serwisowym to żadna kalibracja ;) ani poprawa jakości obrazu
Awatar użytkownika
mkoper
Kontakt:

10 sty 2015, o 12:13

sokar pisze:Witam
Zakupiłem sobie ostatnio używkę plazmę Panasonica G30. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, spora poprawa poziomu czerni w porównaniu z moją poprzednią plazmą też Panasonica G10. Niestety kalibracja fabryczna trybów THX, Profesjonal1 i Profesjonal2 mojej G30 jest słaba, spora dominanta czerwonego koloru i zbyt niska temperatura bieli tak na oko z 5500K rzuca się mocno w oczy. Udało mi się dostosować w trybie Profesjonalnym obraz do moich upodobań, poprzez regulacje RGB-Gain i RGB-Cutoff ale niestety tryby Profesjonal1 i 2 jak również Kinowy są za ciemne do oglądania TV w dzień. Pozostałe tryby w których obraz jest jasny czyli Dynamiczny, Normalny, Gra i Zdjęcie i można w nich regulować składowe koloru mimo, że są wystarczająco jasne to powodują różne problemy z obrazem. Dynamiczny wiadomo, Normalny też ma na stałe włączony jakiś lekki kontrast dynamiczny, a Gra i Zdjęcie mają mało płynne przejścia tonalne i w dodatku jakiś bug który powoduje pojawianie się kolorów tęczy na konturach szybko poruszających się obrazów. Więc pozostał mi tryb THX, który ma wystarczająco dużą jasność ale nie ma możliwości kalibracji z userspace menu, ale jak zauważyłem sprawdzając przebieg plazmy w menu serwisowym jest podmenu WB-ADJ i tam R-CUTOFF itd. I tu moje pytanie jak przerzucić do menu serwisowego moje ustawienia z trybu Profesjonal1 na tryb THX?
A i dodam co by pomagający nie mieli problemów ,,moralnych'', tak wiem grzebiąc w service menu mogę uceglć TV.
Za pomoc z góry dzięki.
Aby skalibrować tryb THX musisz edytować ustawienia menu serwisowego dla rejestru WB: "Warm". Jeśli chciałbyś przeprowadzić taką kalibrację z wysoką dokładnością to zapraszam do siebie ;) http://skalibrujtv.pl
sokar

10 sty 2015, o 17:05

Ok dzięki za informacje. Ogólne moja sztuka ma mocno rozjechane kolory więc pewnie się nie obędzie bez kalibracji z użyciem poważniejszego niż moje oko sprzętu.
prodarek

7 lip 2018, o 15:51

Witam

Pozwolę sobie odkopać ten wątek posiadam x-rite i1display pro który służył mi do wyregulowania kilku monitorów w domu i tam z nudów wpadłem na pomysł żeby może coś w TV pogrzebać :) i posiadam właśnie panasonica G30 czy ktoś posiada widzę czy jestem w stanie coś zdziałać tym sprzętem?
Awatar użytkownika
danielchrzaszcz

7 lip 2018, o 17:41

prodarek pisze:Witam

Pozwolę sobie odkopać ten wątek posiadam x-rite i1display pro który służył mi do wyregulowania kilku monitorów w domu i tam z nudów wpadłem na pomysł żeby może coś w TV pogrzebać :) i posiadam właśnie panasonica G30 czy ktoś posiada widzę czy jestem w stanie coś zdziałać tym sprzętem?
Odpusc. Tym nic nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:

8 lip 2018, o 01:44

Nie problem w sprzęcie, co w oprogramowaniu. I1 Profiler nie nadaje się do TV a specjalistyczny soft nie jest tani.
Tomasz - monitory.mastiff.pl
Masz problem z kolorem, wal śmiało! GG:189335, Skype:zpkmastiff, Tel:601888312
Monitory EIZO, NEC, kalibracja z prawdziwego zdarzenia
Najblizsze kalibracje w terenie
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:

9 lip 2018, o 08:28

prodarek pisze:
7 lip 2018, o 15:51
Witam

Tak, HCFRem coś tam idzie ogarnąć.
prodarek

9 lip 2018, o 09:18

No właśnie calman trochę kosztuje a zapewne też jest jakieś darmowe narzędzie.
@Czornyj dzięki za namiar.

Wróć do „Telewizja i przemysł filmowy”