Strona 1 z 1

TV na tablecie OLED

: 04 kwietnia 2017, 21:11 - wt
autor: max
Zastanawiam się, czy jest możliwość techniczna takiego oto podłączenia tunera TV kablowej do tabletu OLED?

Tuner TV kablowej posiada nagrywarkę (twardy dysk 500GB). Można nagrywać na niego zdalnie przez aplikację kablówki. Tuner ma wyjście obrazu HDMI 1080i 50Hz, z zabezpieczeniem HDCP.

Czy jest możliwość przesłania takiego sygnału z HDMI, po jakiejś w miarę możliwości najmniejszej konwersji stratnej lub bezstratnej, przez WiFi lub kablowo przez USB 2.0 do tabletu OLED na Androidzie? Tablet posiada gniazdo wejściowe jedynie USB 2.0 i odbiera dane przez WiFi (ok. 50-100Mbps).
Dobrze by było, aby przy okazji urządzenie dokonywało konwersji 1080i 50Hz na format strawny dla tabletu, chyba 1080p 60Hz.

PS. Nie ma obecnie innych małych wyświetlaczy o tak wysokiej jakości, nadających się tak dobrze do wyświetlania obrazu TV, jak tylko tablety OLED na Androidzie.

Temat egzotyczny, ale może jakieś pomysły?

Re: TV na tablecie OLED

: 04 kwietnia 2017, 23:36 - wt
autor: ozim
Aplikacje typu allconnect. Na swoim tablecie instalujesz jako klienta i pobierasz z nagrywarki jako serwera mediów.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka


Re: TV na tablecie OLED

: 04 kwietnia 2017, 23:45 - wt
autor: max
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem.

Do tunera/nagrywarki kablówki dochodzi sygnał kablem koncentrycznym. Tuner posiada moduł dekodujący i kartę z uprawnieniami. O ile mi wiadomo, jedynym wyjściem obrazu i dźwięku HD jest HDMI (z HDCP). Wyjścia Euro, analogowego, SD, nie liczę.
Jak z tego zrobić serwer mediów?

Tuner to ADB 3831CDX.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 00:18 - śr
autor: ozim
WiFi. Czy można odczytywać nagrane pliki po sieci? Dlna, airplay? Jak tak to aplikacja je otworzy.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka


Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 00:18 - śr
autor: Tom01
Tablet nie ma wejścia video, więc bezpośrednio nie da się na bank. Wyjściem jest właśnie serwer usług multimedialnych, ale na seryjnym odbiorniku jakie dają kablówki nic z tego. Najtańsze z taką możliwością to np Dreamboxy, lub po prostu HTPC. Na tym stawiamy usługę stumieniowania UPnP, DLNA. Na tablecie, pracujacym oczywiście w tej samej sieci uruchamiamy aplikację odbierającą strumień i już.

Istnieją też gotowe serwery strumieni sieciowych, ale jak łatwo się domyśleć, super tanio to nie jest.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 09:15 - śr
autor: max
Gdyby było tak prosto, to bym nie pytał. :)

Tuner jest taki, jak daje kablówka i inny nie może być, bo jest parowany z kartą, na której zapisywane są uprawnienia do oglądanych kanałów, zgodnie z podpisaną umową.

Oficjalne tunery, jak sądzę, ale pewny na 100% nie jestem, uniemożliwiają jakiekolwiek standardowe "rozprzestrzenianie" sygnału TV, gdyż jest to wbrew interesowi sieci kablowej. Masz zapłacić za "wynajem długoterminowy" dekodera, czy karty dostępu. Ale nie w tym problem.

Tablet OLED na Androidzie, nie posiada wejścia HDMI (z HDCP). Gdyby posiadał i był formalnie "monitorem", nie byłoby problemu. HDMI posiadają ją zwykłe monitory, ale tych z kolei nie ma na OLEDzie i są w moim przypadku za duże.

Tuner ADB ma z kolei wyjście HDMI z HDCP i tyle.

Musiało by być to chyba ustrojstwo z wejściem HDMI, które taki sygnał potrafi odczytać, odkodować HDCP, obrobić (usuwając przeplot i być może częstotliwość 50Hz na 60Hz, dynamika chyba mogłaby zostać). Dalej, poprzez dedykowaną aplikację, odtworzyć tak przygotowany sygnał po przesłaniu przez WiFi lub USB 2.0 (chyba H.264).

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 09:29 - śr
autor: Tom01
Z tego co wiem, nie da się "przerobić" gotowego sygnału HDMI i udostępnić przez DLNA. Tzn, technicznie jest oczywiście do wykonania, ale nie przy akceptowalnym poziomie trudności i kosztach. Serwery multimediów pracują na innej zasadzie. Jest to prawie normalny odbiornik, ale zamiast (lub obok) dawać obraz na wyjściu video, udostępniają strumień danych przez sieć.

Tuner trzeba by było wymienić. Parowanie z kartą to bzdura. Karta będzie działać z każdym innym obsługującym jej standard. Jeśli nowy będzie miał wbudowany serwer multimediów, będzie Pan miał to co chce.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 10:06 - śr
autor: max
http://forum.satkurier.pl/topic/10320-w ... er-w-inea/

Może się coś zmieniło, ale wydaje mi się, że parują. Mogę podmienić inną kartę dostępu, z innego TV, w którym karta jest włożona wprost do TV.
W takim TV jest tuner DVB-C, ma moduł CI do włożenia i odkodowania karty dostępu. Kiedyś było jednak tak, że kablówka w jakiś sposób blokowała możliwość nagrywania audycji na TV mimo, że TV ma taką funkcjonalność (podłączenie HDD przez USB do TV). Wszystko właśnie po to, aby "wynajmować" dekoder PVR z HDD od sieci.

A tak po prawdzie, o nagrane audycje mi chodzi. Od dłuższego czasu nie oglądam TV "na żywo". Ilość reklam jest tak porażająca, że się kompletnie nie da. Po nagraniu filmu można przewijać 15 minutowe bloki reklam, zatrzymywać itp.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 10:11 - śr
autor: Tom01
Sprawdzałem wiele razy, różne karty, różnych operatorów. Oczywiście w większości przypadków, na petycję, "nie, nie chcę odbiornika, mam swój", były wielkie oczy i zapewnianie, że nie zadziała. Zadziałały za każdym razem.

Uprawnienia to inna sprawa. Na karcie jest pamięć i zdalnie operator może tą pamięć zapisywać. Odbiornik, konkretnie oprogramowanie dostępowe, odczytuje owe uprawnienia i włącza stosowne kanały. Blokada nagrywania to funkcja odbiornika, nie karty. Oczywiście może być odbiornik, który stosuje restrykcje w szerszym zakresie, nie tylko do odbioru. Dlatego od kilkunastu lat mam wyłącznie swoje odbiorniki, gdzie wszystko działa tak jak ja chcę a nie operator. Operator dostarcza tylko dane, co z nimi zrobię to moja sprawa.

Telemanom i kinomanom polecam jednak sklepanie HTPC. Jest to normalny komp, tyle że z kartą odbiornika, oczywiście podłączony do telewizora. Karty - odbiorniki robi kilka firm. Całość działa pod kontrolą jakiegoś oprogramowania typu Media Center. Obsługuje telewizję DVB-T/S/S2/C zależnie od zastosowanych głowic. Głowic może być kilka, co daje niezależne oglądanie / nagrywanie lub strumieniowanie różnych kanałów w sieć. Oczywiście realizuje wszystkie funkcje zaawansowanych odbiorników, czyli nagrywanie, timeshift, multimedia z plików w pełnym zakresie, serwery dowolnych usług strumieniowania, dostęp przez sieć, sterowanie pilotami, tabletami, smartfonami itd.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 10:28 - śr
autor: max
Rozumiem. Spróbuję zgłębić temat.

Jakie odbiorniki Pan używa? Lubię coś lepszego. :)

EDIT:
HTPC? Pomysł fajny, ale nie wiem czy dam radę z konfiguracją tego wszystkiego. Że można kupić niezależny "czytnik" kart, to nawet nie wiedziałem.

EDIT2:
Z budową komputera to sobie poradzę. Można prosić o namiary, gdzie można dostać dobre i sprawdzone akcesoria nietypowe:
* tuner DVB-C podłączany do komputera
* czytnik kart dostępu, z dekoderem CI
* oprogramowanie pełniące funkcje MediaCenter, z odpowiednimi możliwościami: nagrywanie na HDD, zlecanie nagrywania w czasie, strumieniowanie na tablet itp.

EDIT3. W międzyczasie padła odpowiedź. Dziękuję.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 10:48 - śr
autor: Tom01
Używam kart Digital Devices seria Cine DVB-S2 (wersja SAT), dwie głowice i moduł czytnika kart Duoflex CI. Komp pod win, więc nikt nie będzie miał problemów z postawieniem. Aplikacja multimedialna to Kodi. Jest fabryczny microsoftowy Media Center, łatwiejszy w integracji, ale ma potworne ograniczenia licencyjne jeśli chodzi o formaty plików, oraz popieprzona konfiguracja, wymagająca zewnętrznych narzędzi. Także nie polecam. Do tego moduł pilota, polski Maxter. Pięknie się konfiguruje. Samego pilota używam programowanego Logitecha, z zestawu Maxter odbiornik i soft. I tyle. ;)

https://digitaldevices.de/produkte/dvb- ... ine-s2-v7/
https://kodi.tv/
http://maxter.elmak.pl/content/view/67/9/

A tak wygląda całe ustrojstwo:

HTPC.jpg

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 10:52 - śr
autor: max
Hmm. A wydawało mi się, że znam się na RTV.
Jak zwykle miałem rację. Wydawało mi się. :)

PS. Jak rozumiem, na miejscu zegara wyświetlają się normalnie numery kanałów? Czy co to to, ten wyświetlacz?

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 13:08 - śr
autor: Juriko
Ja za pomocą KODI dostaję się do strumienia w TV. Fakt, że tylko do kanałów niekodowanych, gdyż mam jeszcze zewnętrzny dekoder z kartą kablówki. Niewykluczone że TV z kartą udostępni całość swej oferty strumieniowej dla KODI. Kablówka UPC.
ps. Pewnym rozwiązaniem w tej kablówce może być też skorzystanie z aplikacji Horizon na androida.

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 13:23 - śr
autor: Tom01
max pisze:
05 kwietnia 2017, 10:52 - śr
PS. Jak rozumiem, na miejscu zegara wyświetlają się normalnie numery kanałów? Czy co to to, ten wyświetlacz?

To jest obudowa z wyświetlaczem, który robi jako drugi ekran. Pierwszym jest TV i tam jest cała obsługa. Panel w kompie jest dotykowy i pełni rolę awaryjnej obsługi. Jak tablet. Kiedy wszystko działa, wyświetla się po prostu zegarek, acz można ustawić co się chce, wszak to normalny pulpit, tylko z ukrytym paskiem "Start" i ikonkami.

HTPC_2.jpg

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 14:05 - śr
autor: max
Fajne. Poziom dłubaniny jaką musiał bym w to włożyć trochę mnie przeraża, ale efekt końcowy mi się podoba. :)

Tak na marginesie. Działa Panu na Win10 Foobar w wersji nowszej niż 1.3.10? Microsoft narobił problemów z certyfikatami i uznaje nowe wersje jako szkodliwe. Moja ściana ogniowa wycina je z działania. 1.3.10 działa OK.
Podejrzewam, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze za certyfikowanie produktu do współpracy z Win10. :roll:

Re: TV na tablecie OLED

: 05 kwietnia 2017, 14:07 - śr
autor: Tom01
Nie mam pojęcia jaka jest zainstalowana wersja Foobara. Działa, to nie ruszam.