monitor 22-24" do reklam - tani...

Reklama, prezentacja, wyświetlacze publiczne, ściany wielomonitorowe.
marchwiak
Posty: 16
Rejestracja: 18 lutego 2018, 19:27 - ndz

monitor 22-24" do reklam - tani...

18 lutego 2018, 19:38 - ndz

Czołem,
Mimo, że dział dotyczy wielkich formatów, to jednak podtytuł brzmiący "Reklama, prezentacja, wyświetlacze publiczne, ściany wielomonitorowe.", chyba pozwoli mi pytać o taką rzecz:

Szukam taniego (czyli niestety nie nowego) rozwiązania do wyświetlania reklamy w sklepie. 22-24", matowe, od 1600x900 do FHD (a może mniej?). Nie wiem od czego zacząć poszukiwania. W sklepach, kioskach czy choćby "totolotkach" często są monitory dziwnych firm (np. AG Neovo), często wyposażone od razu w funkcję odtwarzania z USB. Nie bardzo widzę na rynku wtórnym takich sprzętów... Na odtwarzaczu mi nie zależy - slajdy/filmy będą lecieć z mini-komputerka po DVI, HDMI lub DP. Czyli zwykły monitor...

Zakładam, że musi być coś z szerokimi kątami widzenia, czyli pewnie tylko IPS. Krytykowana na forum oczo...ność, w takim zastosowaniu jest chyba zaletą. Jest na Allegro trochę Delli, HP i Fujitsu. Tyle, że najtańsze są na świetlówkach. Czy przy CCFL nie ma większego ryzyka, że nagle padną? Czy świetlówki nie zużywają się o wiele mocniej niż LED-y?
Świetlówkowe kupię od 250zł, a LED praktycznie stówkę drożej. Chyba, że LG, Samsung itp., tyle że one mają fatalne podstawy i brak VESA.

Wiem, że powiecie, że ta kasa = elektrośmiecie (w dodatku wybieram ze sprzętu, który za nowości już był słaby). Tyle, że to ma być do reklamy - czy przy slajdach / filmie reklamowym ktoś będzie zwracał uwagę na nierównomierność podświetlenia i inne wady?
Co myślicie? Z góry dziękuję za każdą radę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: monitor 22-24" do reklam - tani...

18 lutego 2018, 19:59 - ndz

Kluczem w takich zastosowaniach jest jaskrawość. Obawiam się, że zwykły monitor i do tego używany nie spełni tego wymogu. Jeśli będzie używka, będzie świeciła 150-200 nitów max, czyli sporo za ciemno. W pewnym sklepie widziałem zamontowane jakieś (nowe) budżetowe Samsungi i aby było je widać, musiały być oczywiście ustawione na 100%. Takie świecenie od rana do nocy i biodegraduje się w oczach. Jako, że w tym sklepie bywam raz na kilka tygodni, widziałem jak co miesiąc gorzej świecą. Po roku na złom. Obraz ma już tak małą jasność, że nie wchodzi w oczy. W innym sklepie niedawno zamontowano telewizory, też budżetowe. TV w odróżnieniu od monitora ma jaśniejsze podświetlenie, więc rokuje na dłużej. Reklamy składające się z plansz, wyglądają jednak na tym koszmarnie przez nierówność podświetlenia. Filmiki natomiast są akceptowalne.

W praktyce, do opisanych celów stosuje się specjalne monitory, które mogą świecić cały czas 400-700 nitów w pomieszczeniach i 1000-1500 nitów w witrynach. Niestety, to nie jest budżet 250 zł.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: monitor 22-24" do reklam - tani...

18 lutego 2018, 21:26 - ndz

Skalibrowałem ostatnio z 30 używanych EA244WMi, których ostatnio jest wysyp - wszystkie niezależnie od przebiegu świecą z max. luminancją od ok. 300cd/m^2 wzwyż, łącznie z rekordzistą, który miał aż 30tyś godzin przebiegu.

Ogólnie wniosek jest taki, by bezwzględnie brać monitory na W-LED, bo są o niebo trwalsze, stabilniejsze i jaśniejsze w funkcji czasu od CCFL, a oszczędność 100-200pln to na dłuższą metę oszczędność mocno pozorna.
marchwiak
Posty: 16
Rejestracja: 18 lutego 2018, 19:27 - ndz

Re: monitor 22-24" do reklam - tani...

12 marca 2018, 22:46 - pn

Przepraszam, że po takiej zwłoce odpisuję...

OK, czyli musi być LED.

NEC EA244WMi, którego proponujecie, wydaje się być super rozwiązaniem. Złącz od groma, głośniczki (to i od biedy reklama może "grać"), mocowanie VESA no i w ogóle... NEC. Jest jedno "ale". Trochę lipa, że za 350 zł są wyłącznie białe. Osobiście do domu bym wolał biały, ale to ma chodzić w sklepo-warsztacie i pewnie szybko zacznie syfiasto wyglądać. Czarny 200zł droższy. Zobaczymy co inwestor powie. Ja mu tylko podpowiadam.

A co myślicie w tym zastosowaniu o Fujitsu B23T-7? Np. http://allegro.pl/bialy-monitor-fujitsu ... 49786.html
Może być, czy klasa w dół, albo całkiem fajans?
Albo P23T-6:
http://allegro.pl/monitor-23-fujitsu-p2 ... 89079.html

Albo HP:
HP S231d: http://allegro.pl/monitor-led-hp-s231d- ... 88168.html
HP E232: http://allegro.pl/monitor-hp-e232-1920x ... 48322.html

A z czarnych: IIyama XB2380HS:
http://allegro.pl/iiyama-prolite-xb2380 ... 48420.html
Zawsze robili droższe monitory niż typowe, ale czy daleko mu do NEC-a?

Są też różne LG za 300zł, ale jak mi się kojarzy, to one mają chyba zawsze takie chyboczące się stopki i część nie ma VESA. A jak jest VESA, to np. złącza nie są do dołu, tylko do tyłu, więc nie da się powiesić przy samej ścianie bez kątowych kabli.

Mętlik mam w głowie. Pewnie ta moja lista, to sporo mniej rozpoznane monitor. Pewnie z NEC-em, to nikt ich nie porównywał. Widziałem, że sporo osób próbuje porównywać NEC-e z DELL P2214 i podobnymi. Do tekstu, to rozumiem, że DELL wypala oczy, ale do reklamy...? Tani jest i wybór ogromny. Czemu nie DELL?
Czy po prostu te wszystkie wynalazki typu HP, DELL, IIyama i Fujitsu, to na 100% będą miały rażące problemy z równomiernością podświetlenia, więc nawet do reklamy się nie nadadzą? Ech, pomóżcie...
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: monitor 22-24" do reklam - tani...

13 marca 2018, 07:47 - wt

NEC jest specem od instalacji wielomonitorowych, ścian reklamowych, paneli kontrolnych w przemyśle i ochronie, dlatego nawet desktopy projektuje tak, by można z nich było zrobić wielomonitorowe instalacje, w których każdy monitor wyświetla obraz tak samo. Często w tym celu umożliwia demontaż ramki, by dało się ciaśniej montować wyświetlacze tworzące zestaw. Monitory te mają tak rozwiązaną wentylację, by dawały rady bezawaryjnie pracować w takich zestawach 24/7.

W innych monitorach to rzecz loteryjna - nadadzą się, albo nie nadadzą i będzie problem z instalacją, awaryjnością bądź nierównym świeceniem. Nikt nie jest duchem świętym, nie zna na pamięć każdego z pierdyliona monitorów jakie są/były na rynku.

Wróć do „Ekrany wielkoformatowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 2 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu