Prezentacja w 4k jak ugryźć temat

Reklama, prezentacja, wyświetlacze publiczne, ściany wielomonitorowe.
ceratarges
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 14:45 - pn

Prezentacja w 4k jak ugryźć temat

31 sierpnia 2014, 11:22 - ndz

Piszę tutaj, ponieważ jest tu sporo ludzi siedzących w różnych tematach w tym i w jakowymś video.

Generalnie nie chodzi mi o video tylko o prezentowanie zdjęć. Prezentowanie na rzutnikach 4k lub 2k

BARCO DP4K-23B, BARCO DP90, SONY SRX-R510P

ma to być prezentacja - pokaz slajdów zrobony w programie pic2exe http://www.wnsoft.com/picturestoexe/
pokaz zdjęć z muzyką a jedyne wymaganie analogiczne do filmu to płynne przenikanie zdjęć



i oczywiście okazuje się że temat jest wcale nie taki łatwy i pojawia się wiele pytań.

1) Sprzęt z którego bedzie można wyprowadzić jakimś kablem obraz o rozdzielczości 4096x2160.
Jaka karta pamięci pozwoli mi na wyprowadzenie takiego obrazu w takiej rozdzielczości ? Na co zwracać uwagę ? jakie wyjścia powinny mnie najbardziej interesować ?


HDMI 1.4 ? wcześniejszy, późniejszy ?
Displayport 1.1a ? 1.2 ? 1.3 ?


Nie bardzo mi mówi cokolwiek przepustowość w Gbit/s... nie mam pojęcia co jest iostotne
Nie mam też pojęcia czy 30Hz w zupełności wystarczy, czy nie ?

Podobno nie jest to łatwe więc pytanie co powinienem mieć jeśli chodzi o komputer / kartę pamięci/ wyjście na karcie pamięci aby udźwignąć coś takiego ?

2) Kolejny problem ale już mniej istotny - długość kabla. Są sytuacje gdy komputer będzie musiał stać w oddaleniu od projektora ( załóżmy 30m ) pytanie więc w jakim kierunku iść jeśli chodzi o okablowanie

póki co znalazłem rozwiązanie z kablem HD-SDI. Wymysliłem sobie że z HDMI w komputerze sygnał jest konwertowany na SDI i słany na te 30m.
Pytanie tylko czy to dobry pomysł czy nie bardzo...

będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi, linki, wskazówki.

Jedyne co znajduję na temat 4k to informacje raczej kierowane do kinomaniaków i graczy a jestem przekonany, ze pokaz zdjęć ma jednak mniejsze wymagania
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Prezentacja w 4k jak ugryźć temat

31 sierpnia 2014, 13:28 - ndz

Nowe Macbooki Pro Retina nie powinny mieć najmniejszego problemu z 4K/UHD, nawet mój starszy też sobie z tym od biedy radzi. Kabel oczywiście Displayport, są trzydziestometrowe kable DP, ale ich cena jest trochę sporawa:
http://ispot.pl/kable-i-przejsciowki/ow ... y,id-69765
ceratarges
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 14:45 - pn

Re: Prezentacja w 4k jak ugryźć temat

31 sierpnia 2014, 13:45 - ndz

:) hehehe sporawa cena za kabel
to juz taniej wychodzi zmiana HDMI - SDI i kabel SDI - pytanie tylko czy to rozwiazanie, które da radę :)

a coś z nie makowych rozwiązań ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Prezentacja w 4k jak ugryźć temat

31 sierpnia 2014, 16:55 - ndz

Rzutniki mają wejście SDI, więc najlepiej zastosować w komputerze kartę BMC z wyjściem SDI i odpowiednio długi kabel. Przy 30m należy zastosować wzmacniacz. Niedawno robiłem taką realizację i długość 35m była osiągalna bez najmniejszego problemu a przewód koncentryczny HD-SDI dobrej jakości jest nieporównywalnie tańszy od DP czy Thunderbolt.

PS. Konwersja HDMI na SDI miałaby sens, jeśli docelowo ma być przesłana rozdzielczość właściwa dla HDMI czyli typowo FHD. O 4K na HDMI nie ma co myśleć. Poza tym, przesłać HDMI da się po skrętce lub zamieniając na komponent. Kwestia odpowiednich wzmacniaczy dystrybucyjnych. Ale to zbędna kombinacja.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Ekrany wielkoformatowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot], SzymonBN, voriax
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu