Telewizor 55-65'' na potrzeby zajęć fotograficznych – rozsądna jakość kolorów

Reklama, prezentacja, wyświetlacze publiczne, ściany wielomonitorowe.
nemoz
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2020, 22:26 - pn

Telewizor 55-65'' na potrzeby zajęć fotograficznych – rozsądna jakość kolorów

19 maja 2020, 11:06 - wt

Cześć,

mam do Was prośbę o podsunięcie dobrego rozwiązania w kontekście wyświetlacza (raczej telewizora, bo "monitory przemysłowe" raczej się do tego nie nadają), który będzie służył do wyświetlania prezentacji w trakcie warsztatów fotograficznych. Zależy mi na tym, aby w przewidywanym budżecie (ca. 3000 zł.) znaleźć model, który pozwoli na najbardziej rozsądne z możliwych wyświetlanie zdjęć (choć nie będzie to jego jedyne zadanie – podstawą będą materiały szkoleniowe). Jest jasne, że niemożliwa będzie na takim urządzeniu krytyczna praca z kolorem, tego nie oczekuję. Chodzi mi o kierunek poszukiwań, a wskazanie konkretnych propozycji byłoby świetne 8-)

Wstępnie zakładam, że w grę wchodzi telewizyjna matryca VA, ale może są inne, warte rozważenia, opcje. Może ktoś z Was stanął przed takim problemem i ma przemyślenia i doświadczenia w poszukiwaniach optymalnego rozwiązania?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Telewizor 55-65'' na potrzeby zajęć fotograficznych – rozsądna jakość kolorów

19 maja 2020, 11:15 - wt

Przy 3 tys się nie da. Sama masówa. Jako tako zachowujące liniowość to koszt powyżej 5 tys. Warto się zwrócić w stronę Panasonica i najlepiej OLED. Wymagają wręcz kosmetycznych poprawek kalibracyjnych.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Telewizor 55-65'' na potrzeby zajęć fotograficznych – rozsądna jakość kolorów

31 maja 2020, 22:04 - ndz

Kupiłem właśnie i mogę polecić Sony Bravia 55XF9005. To model z 2018r i jak wchodził na rynek kosztował ponad 6 tyś. zł. , obecnie do kupienia za 3,6 tyś. zł. Również długo wybierałem TV właśnie pod kątem odwzorowania kolorów.
Powiem, że odchyłka kolorów w porównaniu z skalibrowanym monitorem naprawdę niewielka. Testów tego monitora jest sporo, jeden z przykładowych: https://geex.x-kom.pl/recenzje/prawdziw ... -55xf9005/
Obraz pod kątem tak powiedzmy do 45 st. jeszcze całkiem przyzwoicie się prezentuje, jak na matrycę VA. Najlepiej oczywiście samemu obejrzeć w sklepie.
PS.
W trybie wyświetlania zdjęć jest dostępnych sporo zaawansowanych ustawień, jak np. temperatura barwowa, gamma, kanały RGB, aczkolwiek niczego nie regulowałem.

Wróć do „Ekrany wielkoformatowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu