Kalibracja NEC PA272W

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Awatar użytkownika
squonk
Posty: 116
Rejestracja: 26 września 2014, 17:40 - pt

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 11:37 - pn

Ja się na kalibracji też mało znam, ale na komputerach już ciut lepiej :-)

IMHO to jednak jest problem systemowy. Pytania moje są takie:
1/ czy robiąc "downgrade" sterowników wywaliłeś wszystko z rejestru czy robiłeś proste "uninstall"? jeśli proste, spróbuj wywalić stery, wywalić wszystkie klucze z rejestru, restart, potem dopiero reinstalacja sterowników i ich domyślne ustawienia...
2/ spróbuj jeszcze zrobić "reset" ustawień monitora z poziomu menu.
3/ czy w zarządzaniu komputerze nie ma jakichś konfliktów/błędów z zakresu usb?
juggler
Posty: 23
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 11:04 - sob

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 12:00 - pn

ad1 - zwykły uninstal
ad2 - reset robiony przy każdorazowej zmianie czegokolwiek
ad3- konfliktów brak

Pytanie moje jest takie jaki ma związek kabel USB który bruździł podczas kalibracji ze sterownikami karty graficznej.
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 12:07 - pn

Tomasz Marketingu???

Od dawna piszesz, źle o NEC. To jest twoja sprawa ale wiedz jedno NEC sprząta po sobie jeśli coś jest nie tak do czego nie zawsze są skłonni inni producenci. Piszesz na różnych forach jakie to straszne świństwo w kwestii poskładania monitorów NEC, mało precyzyjne jak bardzo ono zmienia monitor i jego pracę, proszę zatem powiedz mi czemu Eizo nie gwarantuje pracy 24/7 przez 5 lat? bo te słabiutkie poskładane lutownicą w garażu NEC mogą tak pracować.

W kwestii marketingu tak się składa i każdy chyba to widzi ile jest marketingu NEC w stosunku do EIZO w Polsce, więc proszę nie rozśmieszaj mnie.

Czasy taniości doprowadziły do tego, że cała masa ludzi zakupiła zamiast serię CG/CX i PA/SV tanie EV FS EA wymagając parametrów tych pierwszych i potem zmianiała je na inny. Dzisiaj klient ma takie pojęcie Hmm EIZO EV 2436 ma najcudniejszą czerń , jest gładki jak stół , EA jest kalibrowany sprzętowo i jest wystarczający do pracy z video i grafiką. Wystarczy, że jest wklejka EIZO lub NEC i jest on od razu lepszy od innych. To był błąd

Tyle w kwestii towjego wywodu do mojego tekstu.

Podsumowując : często winą obraczony jest produkt a faktycznie nie jest on winny wogóle.
Tomasz Gut
Awatar użytkownika
squonk
Posty: 116
Rejestracja: 26 września 2014, 17:40 - pt

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 13:15 - pn

juggler pisze: Pytanie moje jest takie jaki ma związek kabel USB który bruździł podczas kalibracji ze sterownikami karty graficznej.
może ma jakiś wpływ i zakłóca komunikację DDC/CI? HGW...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 13:23 - pn

Tomig pisze:Tomasz Marketingu???
Ano! Dokładnie tego co w tym momencie robisz. Nie prowokuj mnie abym odnalazł Twoje wypowiedzi sprzed kariery u obecnego pracodawcy. Rozumiem pobudki, rozumiem Twoją fascynację możliwościami firmy. NEC to potęga, 100 lat tradycji, ogromne zasługi dla światowego przemysłu elektronicznego. NEC jest właścicielem największej ilości patentów z tej branży i ma masę bardzo wysokiej klasy produktów i ciekawych rozwiązań. Ale monitory desktopowe to nie jest high-end oferty, sorry.
Tomig pisze:Od dawna piszesz, źle o NEC.
"Żle" to znaczy jak? Źle, że zauważyłem, że zasilacz z P jest zrobiony tak, że pierwszy lepszy student elektroniki dostałby za niego dwóję? Albo, że "Spectraview Engine" to wcale nie jest produkt NEC? Że ekran się błyszczy jak psu jajca ? Że EA migocze przy niskiej jaskrawości? Tomasz, u licha, wg ciebie zauważone cechy to jest "pisanie źle"? Cokolwiek jest nieprawdą? Zauważ również od kiedy pozwoliłem sobie na ujawnienie niektórych ciekawostek. Nic się nie dzieje bez przyczyny.
Tomig pisze:NEC sprząta po sobie jeśli coś jest nie tak do czego nie zawsze są skłonni inni producenci.
Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi.
Tomig pisze:Piszesz na różnych forach jakie to straszne świństwo w kwestii poskładania monitorów NEC, mało precyzyjne jak bardzo ono zmienia monitor i jego pracę
Absolutnie nic takiego nigdy nie napisałem. Jeśli uważasz, że jest inaczej, przytocz przykład. A, że monitory są składane, lub ładniej, produkowane w dużej części "outsourceingowo" to przecież oczywistość. To nie jest w całości projekt ani wykonanie NEC, ale nie ma w tym nic złego. Tak robią praktycznie wszyscy producenci z wyjątkiem kilku niszowych. Jest jednak drobny zgrzyt: Koloryzowanie rzeczywistości. Taki na przykład DELL, siedzi względnie cicho i nie podkłada się z płomiennymi deklaracjami, wiedząc, że "swoje" monitory są faktycznie produkowane w czterech różnych, obcych firmach. Nie pisze "amerykańskie monitory", ani nic podobnego. NEC natomiast jak najbardziej zapewnia o "japońskich monitorach" co jest nieprawdą. Chyba tylko obudowa jest produkowana przez NEC, reszta jest kupowana od poddostawców z których żaden nie jest japoński. Japońskie monitory są tylko jedne - EIZO.
Tomig pisze:proszę zatem powiedz mi czemu Eizo nie gwarantuje pracy 24/7 przez 5 lat? bo te słabiutkie poskładane lutownicą w garażu NEC mogą tak pracować.
A co to ma wspólnego z DDC/CI?

Inna sprawa, że standardowa gwarancja EIZO to 30 tys h lub 5 lat, co przy pracy 24/7 daje ok 3,5 roku. Analogicznie standardowa gwarancja NEC to 3 lata.
Tomig pisze:W kwestii marketingu tak się składa i każdy chyba to widzi ile jest marketingu NEC w stosunku do EIZO w Polsce, więc proszę nie rozśmieszaj mnie.
Chyba niejasno napisałem. Chodzi o marketing bezpośredni i zachwalanie rozwiązań NEC, niezależnie czy są one dobre czy nie. Sam używasz takich określeń jak "najlepsze monitory na świecie", "japońskie monitory", "Spectraview Engine" w kontekście autorskiego rozwiązania, które mówiąc delikatnie, rozmijają się z prawdą. Przemilczasz przy tym techniczne wytłumaczenie jakichś aspektów, chwalisz je tylko wówczas kiedy znajdą się w NEC, podczas gdy są w EIZO to są wadą lub są bagatelizowane. Ogólnie Tomasz, dość mocno koloryzujesz. Jak pisałem, wiem dlaczego, ale nie musi mi się to podobać, prawda?
Tomig pisze:Podsumowując : często winą obraczony jest produkt a faktycznie nie jest on winny wogóle.
Przypominam, że polemika rozpoczęła się od problemów komunikacyjnych monitorów NEC po protokole DDC/CI. Masa ludzi ma z tym kłopoty, i użytkownik wcale nie musi być przyczyną. Winny jest produkt w tym sensie, że to jest domyślne połączenie z softem kalibracyjnym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 15:05 - pn

Myślę, że oficjalny przedstawiciel NECa powinien nieco bardziej przykładać się do stylistyki, interpunkcji i dbałości o wpisywany tekst. Chwilami trudno zrozumieć o co chodzi, a na pewno nie wygląda to profesjonalnie. Nie tylko w powyższym poście.
Tom01 pisze:Przypominam, że polemika rozpoczęła się od problemów komunikacyjnych monitorów NEC po protokole DDC/CI. Masa ludzi ma z tym kłopoty, i użytkownik wcale nie musi być przyczyną. Winny jest produkt w tym sensie, że to jest domyślne połączenie z softem kalibracyjnym.
Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź jugglera połączenie po protokole DDC/CI działa jak należy. Nie działa u Niego połączenie po USB.
Mz. domyślne połączenie to połączenie USB.

Ogólnie Waszą rozmowę podsumowałbym następująco: przyganiał kocioł garnkowi.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 15:12 - pn

Tomek pisze z telefonu i to szybko, stąd czasem wyskakują bzdury z automatycznego słownika.

DDC/CI nie bardzo działa, skoro odpytywanie EDID powoduje zmiany w kalibracji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1273
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 15:17 - pn

max pisze:Myślę, że oficjalny przedstawiciel NECa powinien nieco bardziej przykładać się do stylistyki, interpunkcji i dbałości o wpisywany tekst. Chwilami trudno zrozumieć o co chodzi, a na pewno nie wygląda to profesjonalnie. Nie tylko w powyższym poście.
W pełni się zgadzam i również proszę przy tej okazji ogólnie wszystkich, a szczególnie takie osoby o bardziej staranne pisanie wypowiedzi na forum. Nie chcemy chyba iść w kierunku coraz gorszego stylu i jakości słowa pisanego. Nie jest mz. tutaj usprawiedliwieniem, że ktoś pisze z telefonu i nie patrzy na końcowy efekt.
juggler
Posty: 23
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 11:04 - sob

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 15:26 - pn

Wracając do tematu z USB czy bez USB, czy wynik kalibracji http://mva.pl/viewtopic.php?p=21073#p21073można uznać za właściwy czy mam rozumieć że bez kabla USB nie możliwa jest właściwa kalibracja.
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 19:25 - pn

Szanowni Państwo

Napisałem post faktycznie na szybko co nie znaczy, że bez staranności. Starałem się zwięźle opisać sytuację uwypuklając to co uważałem za słuszne. Na forum nie wystepuję jako stronnik/osoba wypowiadająca się z ramienia firmy NEC DS a jedynie jako zwykły użytkownik, który jest zamieszany ciut bliżej świadka wyświetlaczy. Dobrze Tomek napisał przypominając, że jestem takim samym userem i fascynują mnie monitory technologicznie, jednak nie zgadzam się z tym co odbywa się aktualnie na rynku.

Dodam też, że na prośbę administratora zamieściłem swoją stopkę ale moje wypowiedzi na tym forum nie są stanowiskiem firmy NEC DS a jedynie próbą pokazania tego co widzę z drugiej strony kamery.

Jeśli istotnie forma pisowni jest tak rażąca, że godzi w oczy Polskich entuzjastów techniki a treść nieczytelna muszę przestać posługiwać się tabletami:) a wszystkie osoby przeprosić za godzenie w ich prawidłowy odbiór przekazywanych informacji.

Ps. Nie wiem o czym mówisz Tomasz w kwestii silnika Spectraview ale proszę pamiętaj, żeby się nie zagalopować bo masz ku temu tendencję. Co do wątpliwej produkcji Japońskiej to nie wiem skąd masz takie informacje ale nic mi nie wiadomo aby ktoś produkował monitory dla NEC :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 21:36 - pn

Tomig pisze:Dodam też, że na prośbę administratora zamieściłem swoją stopkę ale moje wypowiedzi na tym forum nie są stanowiskiem firmy NEC DS a jedynie próbą pokazania tego co widzę z drugiej strony kamery.
Hmm. Sytuacja trochę niejasna. Widzę, że zmieniłeś stopkę. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji, ale jeśli w stopce było opisane dość konkretne stanowisko w koncernie NEC, to czytający interpretują taką wypowiedź jako oficjalne stanowisko koncernu. Moim zdaniem jeśli podpisujesz się jako profesjonalny specjalista NECa to masz pecha, bo powinieneś raczej taki punkt widzenia i poziom reprezentować, co jak widać potrafisz.

Wydaje mi się w takim razie logiczne, że Tom01 powinien również zaopatrzyć swój nick w logotyp EIZO. Byłoby to wówczas uczciwe i równoprawne postępowanie. Przygodni Czytelnicy dopiero po dłuższym czasie są wstanie zauważyć, że Administrator reprezentuje i jednoznacznie preferuje produkty tej marki.
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2014, 21:46 - pn przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
sloma_p
Posty: 73
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 17:03 - czw

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 21:44 - pn

Tylko Tom01 zdaje się nie pracuje dla Eizo, a sprzedaje też NECi ;)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3880
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 21:46 - pn

Ale Tom01 nie pracuje w Eizo, ani w Alstorze. To, że ktoś się identyfikuje z konkretną firmą, w której pracuje, nie oznacza, że jest jej rzecznikiem. Ja jestem zwykłym pracownikiem Foto-Plus, ale się tego nie wstydzę. Na forum jestem bardziej prywatnie. Zapewne są inni, którzy mają podobnie..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 21:50 - pn

max pisze:Przygodni Czytelnicy dopiero po dłuższym czasie są wstanie zauważyć, że Administrator reprezentuje i jednoznacznie preferuje produkty tej marki.
Zależy na jaki okres trafi. Administrator poleca rozwiązania wg jego najlepszej wiedzy i doświadczenia, godne polecenia. W tym momencie akurat, jest spora dysproporcja opłacalności zakupu na korzyść EIZO. Były w przeszłości okresy, kiedy układ rynkowy był nieco inny i spokojnie da się znaleźć polecenia konkretnych modeli NEC. Niewykluczone, że to się jeszcze nie raz zmieni.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 21:58 - pn

Tak. W takim razie lepiej nie będę dalej drążył tematu, bo nie znam szczegółów. Napisałem jedynie jakie mam prywatne spostrzeżenia i jakie nasuwają mi się logiczne wnioski, po przeczytaniu dość sporej części tego wartościowego i trzymającego wysoki poziom forum.
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 22:06 - pn

max pisze:
Tomig pisze:Dodam też, że na prośbę administratora zamieściłem swoją stopkę ale moje wypowiedzi na tym forum nie są stanowiskiem firmy NEC DS a jedynie próbą pokazania tego co widzę z drugiej strony kamery.
Hmm. Sytuacja trochę niejasna. Widzę, że zmieniłeś stopkę. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji, ale jeśli w stopce było opisane dość konkretne stanowisko w koncernie NEC, to czytający interpretują taką wypowiedź jako oficjalne stanowisko koncernu.

Wydaje mi się w takim razie logiczne, że Tom01 powinien również zaopatrzyć swój nick w logotyp EIZO. Byłoby to wówczas uczciwe i równoprawne postępowanie.
Bardzo słusznie ze stopką Tomka:)

Ja dodając swoją stopkę zawsze uważałem, że mówię prawdę i nie chcę aby ludzie myśleli o mnie jak o chorągiewce, która wieje tam gdzie się płaci. Chciałem aby wiedzieli skąd piszę. Identyfikuję się z tym co mówię i co więcej nigdy w życiu pracując dla NEC nie powiedziałem niczego niezgodnego z prawdą ani nie używałem sformułowań typu EIZO jest złe bo...

Zatrudniając się skupiłem się tylko na tym aby pokazać jakim fajnym produktem jest NEC SpectraView i grupa ludzi opracowująca go a także zawalczyć z MATRIXem w jakim sam się znajdowałem. Kiedyś człowiek pracujący dla EIZO budował rynek w Polsce mówiąc, że obraz powinien być wierny! a nie ładny... i chwała mu za to. Aktualnie marketing pokazuje nam parametry, które powodują, że podoba nam się to co widzimy i nie zwracamy uwagi na to czy jest to zgodne z prawdą i możliwe do uzyskania np. na papierze lub innym wyświetlaczu. Doskonałym przykładem jest zbyt wysoki kontrast i aktualnie przykuwająca uwagę czerń. Następstwem tego często jest płaski wydruk. Dzieje się tak zwłaszcza gdy nie bardzo czujemy prawidłowy proces obróbki a obraz na monitorze jest przecież taki piękny ...:)
Tyle z mojej strony.

PS. Fajne jest naprzykład to, że grupa zajmująca się Spectraview buduje monitory pod swojego użytkownika i uwzględnia to na co klienci zwracają uwagę. Być może amerykanie właśnie tak mocno działają na NEC ;)
Tomasz Gut
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 22:10 - pn

Przy okazji mocno zboczyliśmy od protokołu DDC/CI za co przepraszam. Nie wtrącam się więc dalej.
Może faktycznie przyjdzie taki dzień, w którym Tomasz będziesz sprzedawał 1:1:)
Tomasz Gut
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja NEC PA272W

08 grudnia 2014, 22:43 - pn

Tomig pisze:Bardzo słusznie ze stopką Tomka:)
Na pewno nie pamiętasz tych czasów, ale kiedyś moja stopka zawierała w pierwszej linii: "Monitory NEC, EIZO". Nie było Cię wówczas nie tylko w NEC ale w ogóle w branży. Zresztą nie tylko Ciebie, ale i większości obecnej ekipy NEC DS. To były lepsze czasy, trochę bardziej ludzkie. Obecnie stopka zawiera odwrotny szyk wyrazów. Nie bez powodu.
Tomig pisze:Ja dodając swoją stopkę zawsze uważałem, że mówię prawdę
Hę...? W dalszej części wypowiedzi zawarłeś już dwie półprawdy. Conajmniej.

Pierwsza: "Doskonałym przykładem jest zbyt wysoki kontrast i aktualnie przykuwająca uwagę czerń." Czerń w naturze dąży do nieskończoności. Brak czerni na monitorach jest nienaturalny i należy ją poprawiać ile się tylko da. Kontrast wyświetlanego obrazu to natomiast zupełnie co innego i nie należy tego mylić. Inna sprawa, że z premierą PA322UHD lepsza czerń nagle stała się plusem.

Druga: "grupa zajmująca się Spectraview buduje monitory". Spectraview to jest to samo co PA. Kiedyś SV to wręcz była tylko nalepka na monitorze i kartonie. Ciekawostka, miałem nawet reklamację, że dostarczony monitor nie jest zgodny z zamówieniem. Teraz różnic jest więcej, ale tylko w oprogramowaniu i selekcji. W rzeczywistości, buduje się tylko PA, więc nie ma mowy ani o budowie, ani o dostosowywaniu SV do wymagań.

Problem, Tomasz, w tym, że tak piszesz cały czas. Nie tylko zresztą Ty. To są dość istotne nieścisłości, które budują błędne postrzeganie. Pierwsza wypowiedź wynika oczywiście ze strategii osłabiania fenomenu CX240, który odebrał spory rynek PA242W. Zaczęło się widzieć argumentację, że to nie potrzebne, za duży kontrast. Przecież to są bzdury takie, że ciężko czytać. Nawet Wojtek podrzucał wykresy dowodzące, że ćwierćfalówka w panelu powoduje degradację kątów widzenia. Oczywiście w znikomym stopniu powoduje, ale plusów daje dużo więcej. Druga wypowiedź, to element budowania marki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że SV nie są odrębnym produktem, tylko selekcjonowanym PA. To samo dotyczy medycznych MD. Nie bez powodu soft GammaCompMD QA działa na PA.
Tomig pisze:obraz powinien być wierny! a nie ładny...
Moje słowa i moja szkoła. Stworzyłem większość używanych obecnie powszechnie formalnych i mniej oficjalnych terminów opisowych i związków wyrazowych. Praktycznie każdy opis lub test na temat monitorów lub zarządzania barwą, zawiera specyficzne sformułowania, jakie wyszły spod mojej klawiatury przez te wszystkie lata.

PS. Tomasz, jak nie "sprzedaję". Ja doradzam. Sprzedaje się samo i to w różnych firmach, jeśli dobrze doradzę. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
juggler
Posty: 23
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 11:04 - sob

Re: Kalibracja NEC PA272W

09 grudnia 2014, 08:28 - wt

Proponuję aby Panowie Tomig oraz Tom01 założyli sobie osobny wątek, a w tym chciałbym rozwiązać problem komunikacji i problemów z kalibracją mojego monitora. Wczoraj z ciekawości zainstalowałem sterowniki 14.9 no i dupa wyniki każdej kalibracji tragiczne średnia powyżej 1.5 maskara jakaś, po powrocie do starych sterowników ledwo poniżej 1.0 (ostatnie kalibracje na tych sterach były za każdym razem prawie identyczne w granicach 0.4 ) i zastanawiam się co dalej z tym zrobić czy to na pewno wina sterów czy szaleje monitor albo kalibrator.
Awatar użytkownika
Tomig
Posty: 124
Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:02 - ndz

Re: Kalibracja NEC PA272W

09 grudnia 2014, 09:45 - wt

Tom01 pisze:
Tomig pisze:Bardzo słusznie ze stopką Tomka:)
Na pewno nie pamiętasz tych czasów, ale kiedyś moja stopka zawierała w pierwszej linii: "Monitory NEC, EIZO". Nie było Cię wówczas nie tylko w NEC ale w ogóle w branży. Zresztą nie tylko Ciebie, ale i większości obecnej ekipy NEC DS. To były lepsze czasy, trochę bardziej ludzkie. Obecnie stopka zawiera odwrotny szyk wyrazów. Nie bez powodu.

Tomek lepsze dlatego, że nie było nikogo tak? producentów było kilku i jak pamietasz tam właśnie było NEC, BARCO i EIZO ale także kilku innych mniejszych i bazowali na tym, że technologia LCD była podła a każdy lepszy produkt stawał się naturalnie profesjonalny.
Tomig pisze:Ja dodając swoją stopkę zawsze uważałem, że mówię prawdę
Hę...? W dalszej części wypowiedzi zawarłeś już dwie półprawdy. Conajmniej.

Tomek proszę Cię.

Pierwsza: "Doskonałym przykładem jest zbyt wysoki kontrast i aktualnie przykuwająca uwagę czerń." Czerń w naturze dąży do nieskończoności. Brak czerni na monitorach jest nienaturalny i należy ją poprawiać ile się tylko da. Kontrast wyświetlanego obrazu to natomiast zupełnie co innego i nie należy tego mylić. Inna sprawa, że z premierą PA322UHD lepsza czerń nagle stała się plusem.

Wydaje mi się, że rozmowa z Tobą jest bezcelowa bo Ty sam nie przyjmujesz innej wersji poza swoją. Cokolwiek napiszę ja lub inny użytkownik to Ty i tak znajdziesz wpływ dziury ozonowej i pierwiastka bożego aby udowodnić, że twoje na wierzchu i nie wierzysz w nic i nikomu. Możemy polemizować 1:1 na targach bo tam można wszystko pokazać i udowodnić.

Druga: "grupa zajmująca się Spectraview buduje monitory". Spectraview to jest to samo co PA. Kiedyś SV to wręcz była tylko nalepka na monitorze i kartonie. Ciekawostka, miałem nawet reklamację, że dostarczony monitor nie jest zgodny z zamówieniem. Teraz różnic jest więcej, ale tylko w oprogramowaniu i selekcji. W rzeczywistości, buduje się tylko PA, więc nie ma mowy ani o budowie, ani o dostosowywaniu SV do wymagań.

Tomek prosze Cię raz jeszcze nie bądź głupi. Brak Ci twardej wiedzy więc nie pisz. 17,18.12.2014 mam spotkanie kolor. Czy mam podesłać i zamieścić maila z zebraniem czy raczej zabrać ze sobą abyś uwierzył. Mamisz tych ludzi takimi bzdetami, że odechciewa mi sie pisać.

PA stanowi bazę do wszystkich produktów natomiast to z myślą o SV budujmy PA a nie na odwrót. Myślisz, że Eizo robi inaczej produkując na tej samej linii produkty CX i CG to jest cos innego? popatrz choćby na medyczny MX241 i CX241 a nawet CS240 to jest nowość.

Co do fizycznych różnic SV to różni sie ona więcej niż kiedyś nalepką:

1. Monitory są zdecydowanie selekcjonowane, poddawane przeciążeniom i dobierane spośród wielu za co MASTIFF liczy drożej niż fabryka EIZO i NEC. Zapomniałem, że bogiem wyświetlaczy jesteś Ty a nie producent i Tobie wolno a producent wali fuszerę.

2. Serwis niemiecki z urządzeniami pomiarowymi a nie CSS. Na rynku mówi się, że to źle bo nie w Polsce a my jesteśmy tacy doskonali. Bzdura, dzieki temu większość usług polega na RE-Trade wymianie produktu na NOWY a stary idzie do pracy jako jednostka serwisowa zastępcza. Dzieje się tak aby zapewnić spectra userom jak najlepszy produkt. Jeśli chodzi czas realizacji jest taki jak obowiązuje w najlepszym na świecie serwisie na ulicy Weneckiej. Wysyłka nie jest realizowana przez woły z wozem i monitory NEC potrafia szybko wrócić do klienta z uśmiechem kuriera:)

3. Dedykowane oprogramowanie w wersji pełnej nie tak jak w CN i różna gwarancja od PA, zdecydowanie większa tolerancja i reaktywność np. na nierównomierność.

4. Wyposażenie w postaci encyklopedii color managementu, różnego pudełka w stosunku do PA i osobistej kalibracji monitora z podpisem człowieka chyba, że ta usługa dedykowana jest tylko dla MASTIFF.

Nie pisz w ten sposób o produkcie na przyszłość lub sprawdź bo nie masz pojęcia o skrawku procesu powstawania chyba, że czekasz aż kancelaria NEC DS zaprosi Cię do tego abyś przedstawił swoje racje. Na dzisiaj bezczelnie kłamiesz!!!

Grupa Color jest i funkcjonuje, jednym z jej człownków jest Will Hollingworth autor SVII ale może i to podważysz w swojej madrości. Ponadto aktualnie fabryka wysyła do kluczowych klientów prośbę sugestie potrzeb, które mogliby zawrzeć w następnych produktach co pewnie też jest fikcją.







Problem Tomasz w tym, że tak piszesz cały czas. Nie tylko zresztą Ty. To są dość istotne nieścisłości, które budują błędne postrzeganie. Pierwsza wypowiedź wynika oczywiście ze strategii osłabiania fenomenu CX240, który odebrał spory rynek PA242W. Zaczęło się widzieć argumentację, że to nie potrzebne, za duży kontrast. Przecież to są bzdury takie, że ciężko czytać. Nawet Wojtek podrzucał wykresy dowodzące, że ćwierćfalówka w panelu powoduje degradację kątów widzenia. Oczywiście w znikomym stopniu powoduje, ale plusów daje dużo więcej. Druga wypowiedź, to element budowania marki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że SV nie są odrębnym produktem, tylko selekcjonowanym PA. To samo dotyczy medycznych MD. Nie bez powodu soft GammaCompMD QA działa na PA.

Raz jeszcze czym więcej jest MX241/CS240? MX271/CX271? JA Ci powiem różnica jest równa 0 jest taka jak w PA i przeglądówkach NEC, a dodatkowo GammaComp MD który jest za darmo do wszystkiego kole w oczy konkurencję. W EIZO musisz kupić stary i kiepawy czujnik Chroma 5 do dzisiajszych monitorów i kupić licencję na 10 bodaj stanowisk za jedyne 5K złotych? Temu własnie jest winny GammaComp bo o nim pisałeś:) Soft ma łączyć a nie dzielić produkty i tu jest różnica w ofercie NEC DS i podejściu do klienta o czym wkórtce i Ty sie przekonasz na swoim rynku:)

Tomig pisze:obraz powinien być wierny! a nie ładny...
Moje słowa i moja szkoła. Stworzyłem większość używanych obecnie powszechnie formalnych i mniej oficjalnych terminów opisowych i związków wyrazowych. Praktycznie każdy opis lub test na temat monitorów lub zarządzania barwą, zawiera specyficzne sformułowania, jakie wyszły spod mojej klawiatury przez te wszystkie lata.

Zatem gratuluję doskonałego hasła tylko proszę nie mam ludzi naginając matrix. Praca po ciemku to jest coś co powinno się dławić w zarodku a Ty zachęcasz ludzi motając ich w hasła "czerń papierowa" i nie dalej jak w piatek w Fotoplusie rozmawiałem z delikwentem, który właśnie się na takie bzdety naciął czytając twoje posty i kupując CX. NIe bardzo był zgodny z tym co prawisz w swoich wypowiedziach . Najlepszy przykładem jest to, że raz zapewniasz pisząć u siebie o oświetleniu i prawidłowym kontraście a raz przeczysz pisząć, że ważna jest dynamika i piękny monitor podczas pracy w mroku.

Podziwiam Czornego za cieprliwość w prostowaniu niektórych marketingowych faktów. Co by nie napisał człowiek to dokąd nikt nie dostarczy Ci twardych mierzalnych dowódów będziesz twierdził, że jest inaczej a i wtedy masz wątpliwości.

Dla twojej informacji jesteś dobrym handlowcem "doradcą" ale musisz wiedzieć, że po twoich usługach jest rzesza ludzi niezadowolych, która nawet do Ciebie nie dzwoni. Dzieje się tak poprzez kupione forum MVA.pl na kótrym dzielisz i rządzisz niestety. Tego mogę jedynie pogratulować.




PS. Tomasz, jak nie "sprzedaję". Ja doradzam. Sprzedaje się samo i to w różnych firmach, jeśli dobrze doradzę. ;)
Tomasz Gut

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu