Czy w moim przypadku jest sens kalibracji?

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
largo10
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2016, 09:46 - czw

Czy w moim przypadku jest sens kalibracji?

05 maja 2016, 09:56 - czw

Witajcie!
Na wstępie powiem, że jestem monitor ma służyć do obróbki zdjęć i materiałów wideo (głównie pod internet), czasem też przygotowuję jakieś materiały do druku (ulotki, wizytówki, foldery, oraz zdjęcia - w tym przypadku zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu).
Zakupiłem monitor EIZO CS240 (nowy). Czytałem sporo materiałów na temat kalibracji, jednak zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens kalibrować ten monitor. Mój pokój kompletnie odbiega od poprawnych warunków pracy - okno umieszczone nad monitorem (w skosie dachu :) ), jasne, kremowe ściany i nierównomierne oświetlenie umieszczone z tyłu, po bokach i przy suficie. Na tą chwilę nie mam możliwości zmiany tych warunków, być może w najbliższym będę mógł zamontować w oknie porządną roletę.
Kalibrator oczywiście mogę wypożyczyć, jednak czy taka kalibracja będzie dla mnie użyteczna? Czy może w tych warunkach nie będzie ona miała znaczenia, lub znaczenie nie wielkie?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3883
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Czy w moim przypadku jest sens kalibracji?

05 maja 2016, 11:13 - czw

Jeśli chce Pan wykorzystać potencjał swój i monitora oraz podnieść jakość usług, to trzeba ten monitor skalibrować, dla każdego zastosowania osobny target z uwzględnieniem warunków oświetleniowych (poziom jasności). Potem można przełączać tylko myszką w CN wg aktualnych potrzeb. I warto dokupić osłonę do monitora celem zminimalizowania wpływu światła otoczenia (refleksy odblaski, spadek kontrastu wizualnego).
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68398
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu