CS 270 jaki kalibrator wybrać ?

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Jonathan_Lafey
Posty: 6
Rejestracja: 04 września 2016, 23:38 - ndz

CS 270 jaki kalibrator wybrać ?

04 września 2016, 23:57 - ndz

Hej,

to mój pierwszy post tutaj,

Nabyłem ostatnio monitor jak w tytule, jeszcze nie zdążyłem się za niego zabrać, póki co wgrywam programy i ustawiam komputer, który również jest nowy, a co pojechałem po całości :-)

Mam dylemat co do kalibratora... Mam w posiadaniu Spyder 3elite zakupiony w 2010r, używałem go sporadycznie, może z 5 razy, cały ten czas przeleżał w szufladzie. Na stronie Eizo widzę, że rekomendują go do pracy z ColorNavigator6 jednak przekopując to forum nieraz natrafiłem na niepochlebne Wasze opinie o Spyderze.
Spydera używałem do kalibracji 17' ekranu w Dellu XPS. CS 270 to mój pierwszy monitor graficzny. Zastanawiam się i tu proszę Was o podpowiedź czy kalibrować go tym Spyderem czy i tu biorę pod uwagę te dwa modele, kupić nowy ?

- Eizo EX3 (ciekawa cena, niecałe 500zł)
- X-Rite i1 Display Pro (nieco ponad 800zł)

Wcześniej brałem pod uwagę wypożyczanie ale.. wiem jak to jest nie mając go pod ręką nie będzie mi się chciało ponawiać kalibracji za często

Monitor będę używać tylko do pracy w Lightroomie, druk zlecam na zewnątrz (Epson 9900)
mocno tez się zastanawiam nad drukarką Epson SC-P600 lub SC-P800 żeby się uniezależnić na 100% ale nie wiem czy w tej chwili to dźwignę finansowo
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: CS 270 jaki kalibrator wybrać ?

05 września 2016, 10:06 - pn

Spyder 3 to przeżytek i słabizna. Daj dziecku do zabawy albo przerób na lampkę :lol: Nawet nowa wersja 5 potrafi skutecznie rozkalibrować porządny monitor.
Na polskiej stronie EIZO cisną te pajączki, bo Alstor przejął dystrybucję i do tej pory się z tym męczą.

EX3 to tak samo Spyder (brandowany) jak poprzednie EX 1 i 2.

X-Rite i1D Pro będzie OK.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Jonathan_Lafey
Posty: 6
Rejestracja: 04 września 2016, 23:38 - ndz

Re: CS 270 jaki kalibrator wybrać ?

05 września 2016, 10:56 - pn

ok, dziękuję za podpowiedź, zatem X-Rite :-)

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu