Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
seonsei
Posty: 9
Rejestracja: 17 listopada 2016, 10:49 - czw

Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 11:31 - czw

WItam serdecznie forumowiczów jako świeżo zarejestrowany użytkownik.
Żeby nie było, trochę przeczesałem to forum i internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu.

W ramach wstępu, jestem gównie grafikiem DTP i do tej pory pracowałem na wysłużonym już 7letnim IMACu 21cali i myślę że to dobry punkt odniesienia jeśli chodzi o dobór nowego sprzetu jesli chodzi o odwzorowanie kolorów matrycy, przynajmniej na moje potrzeby, a dotąd IMAC sprawdzał sie znakomicie.
Potrzebuję jednak szybszego i mobilnego sprzętu - zdecydowałem sie na kupno HP 8760W z matryca DREAMCOLOR

1. Nie wiem ostatecznie czy dokonałem dobrego zakupu :? Matryca DreamColor w laptopach wydawał mi się dobrym rozwiązaniem, ale nie wiem czy do zastosowań DTP, może ktoś zna lepsze - poza podłączaniem zew. monitora ZAZNACZAM.
2. CZy da sie jakoś sensownie skalibrować matryce w HP 8760W pod poprawne wyświetlanie w CMYKu - efekty moich prób przy pomocy niezbyt użytecznego HP mobile display assistant i prób korekcji na oko oczywiscie dają mizerne efekty.
nie mam do dyspozycji kalibratora i moja wiedza na temat kalibracji jest skromna.
3. Nie mam strasznie wygórowanych wymagań, czy jest szansa na skalibrowanie, czy jest sens dawania sprzętu do kalibracji profesjonaliście, a możne darować sobie, kupić tańszy laptop i dokupić monitor ale aktualnie to jest dla mnie uciążliwe rozwiązanie

W necie nie ma zbyt wiele o tych matrycach po polsku, tym bardziej o kalibracji czy zastosowaniu na potrzeby DTP i obawiam sie ze pieniądze są wyrzucone w błoto.
Zdaje sie na bogate doświadczenie użytkowników tego forum :) Czytałem posty, poradniki i jestem pod wrażeniem :) Liczę na to że podsuniecie mi jakieś dobre rozwiązanie.

Ps. zapomniałbym dodac, że znalazłem profil pod tą matrycę udostępnioną w jakimś serwisie gdzie były opublikoane testy i recenzja sprzetu - profil stworzony przy pomocy bodajże X-rite
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 11:56 - czw

DreamColor jeszcze nie świadczy o jakości. Liczy się wielkość i pokrycie gamutu oraz jakość reprodukcji kolorów. Aby dobrze i pewnie operować na CMYK należy mieć do dyspozycji monitor szeroko-gamutowy, najlepiej z możliwością sprzętowej kalibracji. W tym momencie najtańszy sensowny dobrej jakości to EIZO CS2420.

Piszesz, że dokupienie monitora będzie uciążliwie. Ale na pewno bardziej uciążliwie będzie pracowanie "w ciemno" na słabym laptopie. Nawet jeśli ma gamut trochę większy od sRGB to jakoś reprodukcji będzie niedostateczna do poprawnej pracy z kolorem i próba kalibracji takiego laptopa może skutkować dodatkowym rozczarowaniem.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
seonsei
Posty: 9
Rejestracja: 17 listopada 2016, 10:49 - czw

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 13:12 - czw

Najtańszy sensowny EIZO za 3500zł to już mi bliżej do zainwestowania w iMACa :D - da sie go wzgednie przenosic z miejsca na miejsce jako kompletne narzedzie pracy.

Czekam na dalsze odpowiedzi i szczerość - mam sie tego sprzetu jak najszybciej pozbyć ? ;) Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z matrycami Dreamcolor?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 19:29 - czw

seonsei pisze:2. CZy da sie jakoś sensownie skalibrować matryce w HP 8760W pod poprawne wyświetlanie w CMYKu
To żart?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
seonsei
Posty: 9
Rejestracja: 17 listopada 2016, 10:49 - czw

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 19:57 - czw

Tom01 pisze:
seonsei pisze:2. CZy da sie jakoś sensownie skalibrować matryce w HP 8760W pod poprawne wyświetlanie w CMYKu
To żart?
Być może nieświadomy żart.. znam się na projektowaniu nie na sprzęcie az tak ;) nie miałem potrzeby z reszta az do teraz.
Rozumiem, że z wygody musze zrezygnować bo żaden laptop nie da mi chyba tego czego potrzebuję.

Zastanawiam się tylko do czego ma słuzyc ta stacja HP z całym osprzetem do klibracji skoro wam się nie chce nawet pisać na ten temat?

Dzieki za pomoc. :?
cz
czuk

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

17 listopada 2016, 20:19 - czw

Nikt Ci tu nie wróg :)
seonsei pisze: Zastanawiam się tylko do czego ma słuzyc ta stacja HP z całym osprzetem do klibracji skoro wam się nie chce nawet pisać na ten temat?
:?:
seonsei pisze:Najtańszy sensowny EIZO za 3500zł to już mi bliżej do zainwestowania w iMACa :D - da sie go wzgednie przenosic z miejsca na miejsce jako kompletne narzedzie pracy.

Czekam na dalsze odpowiedzi i szczerość -
No właśnie może lepiej kupić iMACa,propozycja zakupu monitora stacjonarnego była jak najbardziej sensowna.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

20 listopada 2016, 21:29 - ndz

seonsei pisze:Zastanawiam się tylko do czego ma słuzyc ta stacja HP z całym osprzetem do klibracji skoro wam się nie chce nawet pisać na ten temat?
Jak to do czego? Oczywiście do sprzedawania. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja DREAMCOLOR pod CMYKa (HP 8760W)

20 listopada 2016, 21:33 - ndz

Zastanawiasz się.. To już dobry znak. Pytanie, co dalej. Jak oczekujesz dobrych rad, to musisz być "przygotowany" na ich wdrożenie. ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68372
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu