nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Decadent
Posty: 66
Rejestracja: 06 lutego 2017, 00:10 - pn

nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

17 lutego 2017, 18:18 - pt

Czy ktoś z Was skalibrował sprzętowo monitor nec, połączony przewodem DVI (tj. wykorzystujac protokoł ddc/ci), obsługiwany przez kartę grafiki nVidi'i z serii NVS lub Quadro oraz Windows 10 ?
W moim przypadku archaiczna karta grafiki na chipsecie amd (jakiś radeon) umożliwiła sview II połączenie się z monitorem, natomiast na nvidii nvs 300 za Chiny się nie łączy, na żadnym sterowniku graficznym.
W pliku readme zapewniają, że wszystko ma działać...
Wysłałem nawet zapytanie do nVidii, ale ostatecznie skierowali mnie na forum developerów, tj. programistów ( :shock: )
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

17 lutego 2017, 19:00 - pt

A masz kabel USB taki drukarkowy? Podłącz! Powinno pomóc.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Decadent
Posty: 66
Rejestracja: 06 lutego 2017, 00:10 - pn

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

17 lutego 2017, 19:35 - pt

To chyba z tym monitorem niemożliwe, nie posiada wejścia USB, a karta wyjścia USB. Jaki to jest drukarkowy?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

17 lutego 2017, 21:59 - pt

Obrazek

Jaki to model?

PS. Skalibruj na tej karcie, która łączy i po problemie.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Decadent
Posty: 66
Rejestracja: 06 lutego 2017, 00:10 - pn

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

17 lutego 2017, 22:36 - pt

Aha, no tak, mam taki kabelek, tylko nie ma gdzie go wtyknąć, bo to monitor nec 2490WUXi2. Ale problem nie leży w tym konkretnym moim przypadku, chciałem Was zainteresować ogólnie sprawą braku komunikacji ddc/ci, jako że jestem dociekliwy.
1: nie chcę się rozstawać z moją kartą grafiki, bo za tę cenę nie ma lepszej dla mnie, musiałbym dokonać downgrade'u, a jakoś mi to nie pasuje... może kiedyś najdzie mnie ochota zrobić coś w 3d ?
2: dlaczego do licha nie mogę skorzystać z pełni możliwości sprzętów które posiadam, zgodnie z zapewnieniami producentów i deweloperów ?

Ps: Czy ktoś próbował kupić nową kartę grafiki "nie dla graczy", a jednocześnie nie dla tych co podpinają do kompa 5 monitorów i robią filmy animowane 3d, a więc kartę dla zwykłego szarego człowieka, pasjonata fotografii, który ma peceta w małej obudowie (krótki śledź) ?
Bo zdaje się, że zapomniano o tej kategorii użytkowników...
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

18 lutego 2017, 13:07 - sob

A jakie dokładnie sprawdzałeś sterowniki? Teoretycznie poniżej 260.xx powinny działać.
Ps: Czy ktoś próbował kupić nową kartę grafiki "nie dla graczy", a jednocześnie nie dla tych co podpinają do kompa 5 monitorów i robią filmy animowane 3d, a więc kartę dla zwykłego szarego człowieka, pasjonata fotografii, który ma peceta w małej obudowie (krótki śledź) ?
Bo zdaje się, że zapomniano o tej kategorii użytkowników...
Chodzi o karty nVidia czy tak ogólnie? W większości przypadków można używać zintegrowanych grafik lub zewnętrznych kart z odpowiednim złączem cyfrowym. Nie siedzę dobrze w temacie, ale nie trzeba mieć wypasionej grafiki do obróbki zdjęć. Ja mam akurat MSI Radeon R9 270X GAMING 2G bo mi pasowała wizualnie do MOBO.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Decadent
Posty: 66
Rejestracja: 06 lutego 2017, 00:10 - pn

Re: nvidia nvs + spectraview II + komunikacja ddc/ci = zonk

18 lutego 2017, 21:14 - sob

Poniżej 260 to owszem działa, ale na xpeku. Próbowałem 259 ale w ogóle nie chciał nawet rozpocząć instalacji.
W stosunku do moich kart Twoja jest wypasna. Boli mnie po prostu, że muszę mieć gorsza kartę niż mam, a mam naprawdę podstawowa. Bo krótkiego śledzia dają tylko do wypasnych, a szkoda kasy na taką.

Ps: kupiłem za grosze innego radeona starego i wszystko hula.. sv ii ją lubi, ale....

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu