Eizo CS2420 po kalibracji

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
SebastianW
Posty: 3
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 10:14 - wt

Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 10:28 - sob

Witam,

niedawno zakupilem monitor marki Eizo CS2420, pierwsze wrazenia z uzytkowania przerosly moje oczekiwania i nastal czas na kalibracje do ktorej uzylem oprogramowania dostarczonego przez Eizo i Colormunki photo. Co po kalibracji mnie zastanawia to to ze obraz jest "ciemny w cieniach" , przegladajac strony internetowe mam wrazenie ze wiele zdjec jest ciemne i ciezko rozroznic co w ciemniejszych miejscach sie znajduje, nie uwazam ze sie ie da lecz calkiem inaczej to wygladalo na macbook pro 15" 2011. Mierzac skale szarosci pomiedzy czarnym a nastepnym szarym jest roznica z rgb [6.6.6] Teraz pytanko, czy to normalne ze tak jest ? Nastepne moje pytanie to zrobilem aka sama kalibracje dla sGB i obrabiajac zdjecia pod LR jak przelacze profil nie zauwazam roznicy w nasyceniu koloro, nic sie nie zmienia. Jako zalacznik wrzuce walidacje z kalibracji wraz z parametrami. Jesli robie jakies bledy to prosze o naprowadzenie mnie na wlasciwa droge.
Z gory dziekuje za pomoc
Załączniki
CS2420(33548017) Basic RGB.jpg
CS2420(33548017) Basic RGB 1.jpg
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 12:23 - sob

Po pierwsze, wypadało by pisać po polsku! Rozumiem, że się spieszy, ale na prawdę gramatyka i interpunkcja to podstawa poprawnego pisania i dalszego zrozumienia..

Co do tematu.. Brightness 130 nitów?! Jakież to warunki są w pomieszczeniu dla takiej wartości? Chyba troszkę za dużo.. Ciemne cienie mają takie być, przynajmniej pierwsze kilka tonów. Porównywanie do MB Pro jest lekko niewłaściwe. Rozumiem, że monitor jest podpięty pod MAC OS ? LR pracuje natywnie w przestrzeni zbliżonej do Pro Photo, jednak zmiana profilu w CN powinna dawać różnicę, zwłaszcza między native <> sRGB.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 12:43 - sob

NocnyJastrzab pisze:
01 lipca 2017, 12:23 - sob
Po pierwsze, wypadało by pisać po polsku! Rozumiem, że się spieszy, ale na prawdę gramatyka i interpunkcja to podstawa poprawnego pisania i dalszego zrozumienia..

Mi idiocie możesz odpisać i po chińsku,no może nie po chińsku ,bo to najtrudniejszy język świata ,ale z tlanstretorem jazykowym i tak zrozumiem sedno sprawy.
Sedno sprawy OTO, o czym tu mówimy,wpisz sobie do kalendarzyka poprawnego słownictwa swojego.Chyba,że bardzo cie obraziłem ,to tyż se wpisz,może mądrzy skorzystają..
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 12:48 - sob

Czuk przepraszam że pytam, dlaczego Siebie nazywasz idiotą.
cz
czuk

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 12:59 - sob

Żeby inni idioci pojęli w porywach.. ,że są idiotami,a przynajmniej dopuścili taką możliwość do swojej myśli.
SebastianW
Posty: 3
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 10:14 - wt

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 13:19 - sob

NocnyJastrzab pisze:
01 lipca 2017, 12:23 - sob
Po pierwsze, wypadało by pisać po polsku! Rozumiem, że się spieszy, ale na prawdę gramatyka i interpunkcja to podstawa poprawnego pisania i dalszego zrozumienia..

Co do tematu.. Brightness 130 nitów?! Jakież to warunki są w pomieszczeniu dla takiej wartości? Chyba troszkę za dużo.. Ciemne cienie mają takie być, przynajmniej pierwsze kilka tonów. Porównywanie do MB Pro jest lekko niewłaściwe. Rozumiem, że monitor jest podpięty pod MAC OS ? LR pracuje natywnie w przestrzeni zbliżonej do Pro Photo, jednak zmiana profilu w CN powinna dawać różnicę, zwłaszcza między native <> sRGB.
Z gory przepraszam z poprawnosc jezyka i pisowni, od dawna mam z tym problem, Co do tematu, 130 nitow bo stanowisko w tym momencie mam takie ze w tle monitora mam okno i nie moge tego zmienic, przy tej jasnosci wzrok nie meczy mi sie, wieczorami schodze do 80-60 nitow. docelowo przygotowuje stanowisko w ktorym beda panowaly stale warunki oswietleniowe z swiatla sztucznego, okno zasloniete roletami. Co do roznicy profili to zmieniajac w CN pomiedzy AdobeRGB a sRGB nie mam roznicy, zmieniajac recznie z monitorze pomiedzy Adobe a sRGB widac roznice polegajace na zmianie nasycenia niektorych kolorow. Czytam te forum i doszedlem do natepnego problemu, czy colormunki photo odpowiednio skalibruje mi ten monitor ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 15:27 - sob

Pytanie czy profil pod sRGB był dobrze zrobiony? Różnice na ogół widać na czerwieniach i odcieniach skóry. Albo jakikolwiek wzorzec barwny. CM Photo raczej nie zrobiłby psikusa z gamutem. Ale na pewno wyniki będę inne z i1Display Pro, szczególnie w około czerniach i mocnych cieniach, z uwagi na różny charakter pomiaru (spektrofotometr vs. kolorymetr).
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
SebastianW
Posty: 3
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 10:14 - wt

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 18:49 - sob

NocnyJastrzab pisze:
01 lipca 2017, 15:27 - sob
Pytanie czy profil pod sRGB był dobrze zrobiony? Różnice na ogół widać na czerwieniach i odcieniach skóry. Albo jakikolwiek wzorzec barwny. CM Photo raczej nie zrobiłby psikusa z gamutem. Ale na pewno wyniki będę inne z i1Display Pro, szczególnie w około czerniach i mocnych cieniach, z uwagi na różny charakter pomiaru (spektrofotometr vs. kolorymetr).
i1Display Pro jest lepszym kalibratorem dla matryc z AdobeRGB od CM Photo ?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo CS2420 po kalibracji

01 lipca 2017, 19:33 - sob

Generalnie do samych monitorów i1DP jest lepszy (bardziej rekomendowany).
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu