Błąd podzas kalibracji CG241W

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4322
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Błąd podzas kalibracji CG241W

28 lipca 2011, 10:10 - czw

Natrafiłem na problem podczas kalibracji CG241W przy pomocy ColorNavigatora w systemie W7. Klient pracuje na dwóch stacjach podłączonych do jednego komputera - starej z Windows XP oraz nowej z Windows 7, które podłącza do CG241W. W przypadku XP monitor skalibrował się bezproblemowo, natomiast kiedy przełączyłem go na stację z Windows 7 i przeprowadziłem analogiczną kalibrację, podczas iteracji skali szarości profiler zaczął wyświetlać mocno przebarwione próbki, nie był w stanie uzyskać neutralności i w końcowym rezultacie uzyskana gradacja była skrajnie sposteryzowana i w barwach tęczy - tak, jakby coś przekłamywało krzywe korekcyjne wpisywane do LUT monitora. Zmiana portów, restart, skrapianie święconą wodą (klient wykonuje liczne zlecenia dla kleru, więc zachodziło uzasadnione podejrzenie o ingerencję sił nieczystych) itp. nie pomagały, problem powtarzał się za każdym razem. Kalibracja z wyłączoną iteracją (tj. z priorytetem wysokiego kontrastu) przebiegała bezproblemowo.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna może jego przyczynę/rozwiązanie? Nie mogłem przeciągać wizyty u klienta w nieskończoność i eksperymetnować z odinstalowaniem, reinstalacją, czyszczeniem aplikacji i systemu...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16336
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Błąd podzas kalibracji CG241W

28 lipca 2011, 11:19 - czw

Miałem raz identyczny problem, przy czym z CG222W. Winnym okazał się monitor. Usterka. Ładował sobie do LUT bezsensy. Na innym komputerze szło bez problemu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Ostatnio na forum...

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68398
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu