Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 22:31 - sob

max bardzo dobrze napisał "gra słów" mniej ogarnięty użytkownik łyknie to co tomo1 tak ładnie opisuje ,takie formułki że dla normalnego użytkownika to normalnie jak złapać boga za nogi :-) wiadomo chęć sprzedaży .Użytkownik Kocur to już w ogóle rozwalił system i opisał w tych postach jak się ma sprawa lepiej bym tego nie ujął ale opisane jest w 100% prawda szczególnie ten post o równomierności podświetlania sam jestem istnym przykładem jaki monitor otrzymałem Nec 275wmi-ct (cały w plamach 1/3 ekranu wpadająca w różowy kolor ,białe plamy ,ciemne plamy wszystko to na białym,szarym tle , na ciemnym jest nie wiele lepiej 3 narożniki walą po oczach jak nie białym swiatełkiem to na żółto )
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2018, 22:53 - sob przez dbcooper1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 22:33 - sob

Tom01 pisze:
01 grudnia 2018, 22:13 - sob
Poniżej sfotografowany czarny ekran pewnego monitora, który ma piękną, cudowną wręcz i niespotykaną wręcz czerń. Problem w tym, że wcale nie w ciemnym otoczeniu, widać kawałek tła, aparat pokazuje coś takiego:
Niech Pan zobaczy jak prezentuje się ten Viewsonic na prad.de - od 4:35 (https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 64iTReo8Ws). Nie jest idealny, ale na wprost można ocenić jego jakość podświetlenia. To uznaję za brak rażących nierównomierności podświetlenia i to mogę realnie ocenić. Oczywiście, przy zmianie kąta patrzenia wchodzą w rachubę już inne czynniki (char. kątowa IPS). Istotne jest tutaj to, że nie ma widocznego gołym okiem wielkiego, plamiastego BLB. W dodatku wydaje się, że monitor nie jest ustawiony na minimalną wartość podświetlenia, co dodatkowo pracuje na jego korzyść.

Z kolei ten LG (https://www.youtube.com/watch?time_cont ... g7-IQczdfw) - od 1:53 - ma już widoczne gołym okiem wycieki w narożnikach. Nie jest to jakieś halo, ale jest już łatwo dostrzegalne.

Jak widać, da się wychwycić różnicę. Myślę, że jest to kwestia odpowiedniej metodologii.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 22:34 - sob

Proszę zrozumieć, że ja nie mam żadnych uwag do działalności Pańskiej firmy, ani świadczonych przez nią usług.

Mam natomiast bardzo duże zastrzeżenia do obiektywności informacji podawanych przez Pana na niniejszym forum internetowym pod imieniem Tom01. Ten wątek jest jednym z bardzo wielu podobnych na to przykładów.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2018, 22:38 - sob przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 22:36 - sob

Kocur pisze:
01 grudnia 2018, 22:33 - sob
Tom01 pisze:
01 grudnia 2018, 22:13 - sob
Poniżej sfotografowany czarny ekran pewnego monitora, który ma piękną, cudowną wręcz i niespotykaną wręcz czerń. Problem w tym, że wcale nie w ciemnym otoczeniu, widać kawałek tła, aparat pokazuje coś takiego:
Niech Pan zobaczy jak prezentuje się ten Viewsonic na prad.de - od 4:35 (https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 64iTReo8Ws). Nie jest idealny, ale na wprost można ocenić jego jakość podświetlenia. To uznaję za brak rażących nierównomierności podświetlenia i to mogę realnie ocenić. Oczywiście, przy zmianie kąta patrzenia wchodzą w rachubę już inne czynniki (char. kątowa IPS). Istotne jest tutaj to, że nie ma widocznego gołym okiem wielkiego, plamiastego BLB. W dodatku wydaje się, że monitor nie jest ustawiony na minimalną wartość podświetlenia, co dodatkowo pracuje na jego korzyść.

Z kolei ten LG (https://www.youtube.com/watch?time_cont ... g7-IQczdfw) - od 1:53 - ma już widoczne gołym okiem wycieki w narożnikach. Nie jest to jakieś halo, ale jest już łatwo dostrzegalne.

Jak widać, da się wychwycić różnicę. Myślę, że jest to kwestia odpowiedniej metodologii.
hehehhe ten lg jak i ten viewsonic w porównaniu z tym co ja otrzymałem w necu 275wmi-ct to jest cudo

prosze obadać :-) https://zapodaj.net/5d3cb51880c24.jpg.html
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 22:59 - sob

max pisze:
01 grudnia 2018, 22:09 - sob
Kocur
Są obiektywne mierniki nierównomierności, jednostki miary, cd/m2, deltaE, ale Sprzedawcy ich nie zastosują, bo szybko okazałoby się, że w wyniku takich działań liczba klientów by spadła, nie wzrosła. Znacznie lepszym określeniem jest "rażąca nierównomierność" bo nic konkretnego nie znaczy, a robi duże wrażenie.
Wiem, że są. Na mnie to sformułowanie nie robi dużego wrażenia. Robi negatywne - ze względu na brak weryfikowalności.

Jeśli chodzi o producentów, to zwróć uwagę, że przykładowo Philips na swoich stronach deklaruje określoną nierównomierność podświetlenia dla niektórych modeli (nazwijmy to - tych ambitniejszych). Nie musi ona być spełniona za każdym razem, ale jest to jakiś krok do przodu i można ciągnąć później producenta za to, że nie spełnia deklarowanych norm. Zakładam w dobrej wierze, że selekcjonuje matryce do tych monitorów. Czyli się da.

Tom mógłby posiłkować się zdjęciami. Przecież oczekiwania klientów i sprzedawców powinny się gdzieś spotkać. Do tego służy właśnie różnicowanie produktu w zależności od jego klasy jakościowej. Ktoś, kto ma ograniczony budżet i nie ma wysoko wysublimowanych oczekiwań jest w stanie zaakceptować BLB, może nawet rażące, bo nie będzie go dostrzegał w warunkach biurowych. Ktoś inny będzie już miał podejście, że - OK - BLB jest rzeczywistością, ale nie chce plam na całej matrycy przy pracy w zaciemnionym pomieszczeniu. Wreszcie (ktoś taki jak ja) oczekuje zero BLB i za niego jest w stanie dać dużo więcej.

max pisze:
01 grudnia 2018, 22:09 - sob
Dobrym przykładem są recenzje na prad, które podają mapy nierównomierności i wartości bezwzględne, a na tym forum są zawsze oceniane jako nieprofesjonalne.
Podoba mi się podejście na prad.de. Oczywiście, można zarzucić im niespójność w metodyce, ale przynajmniej daje to ogląd sytuacji. Dzięki tej stronie i paru innym zainteresowałem się Viewsonic'ami. Wygląda na to, że udaje się im statycznie lepiej konstruować monitory w kwestii BLB.
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:04 - sob

dbcooper1983 pisze:
01 grudnia 2018, 22:36 - sob
prosze obadać :-) https://zapodaj.net/5d3cb51880c24.jpg.html
Czy to zdjęcie zostało wykonane na minimalnym ustawieniu podświetlenia?

Jeżeli zdjęcie zostało wykonane z dużym czasem naświetlania to może uwypuklać ponadnormatywnie realną pracę monitora.

Generalnie jednak to nie wygląda dobrze, dyplomatycznie ujmując sprawę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:08 - sob

Kocur pisze:
01 grudnia 2018, 22:33 - sob
Niech Pan zobaczy jak prezentuje się ten Viewsonic

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. To co widać na tym filmie jest zależna np od ekspozycji i ogniskowej. Widziałem ten monitor i równie łatwo da się pokazać nierównomierność jak załączyłem wcześniej. IPS mieni się jak benzyna na wodzie i zawsze da się to wykazać, np zwiększając kat obiektywu. Problem w tym, jak pokazać rzeczywistą widoczność tego typu cech LCD? Otóż, nie da się. Jeśli ktoś zechce, pokaże równy, jeśli nie, pokaże nierówności. Z racji skrajnej niejednoznaczności, nie uważam tego za dobre rozwiązanie. Nie da się ocenić równomierności po takich "dowodach". Pokazany Viewsonic jest w praktyce koszmarnie nierówny, ma kolorowe przebarwienia w losowych miejscach i silne zaciemnienia przy krawędziach. Ale na filmie pięknie, prawda?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:12 - sob

Kocur pisze:
01 grudnia 2018, 23:04 - sob
dbcooper1983 pisze:
01 grudnia 2018, 22:36 - sob
prosze obadać :-) https://zapodaj.net/5d3cb51880c24.jpg.html
Czy to zdjęcie zostało wykonane na minimalnym ustawieniu podświetlenia?

Jeżeli zdjęcie zostało wykonane z dużym czasem naświetlania to może uwypuklać ponadnormatywnie realną pracę monitora.

Generalnie jednak to nie wygląda dobrze, dyplomatycznie ujmując sprawę.
oświetlenie na 20% bodajże :-) jak najbardziej dobrze wiem że to nie wygląda dobrze a wręcz lipnie. ale Pan tomo twierdzi że to przyzwoita sztuka :-) Nie jestem zawodowcem ale troche monitorów widziałem w swoim życiu i wiem co z czym się je.zaraz dorzuce fotki z białym tłem na fotkach widać to mniej ale w rzeczywistości jest niezła szopka

https://zapodaj.net/e5ad6b9c0b718.jpg.html
https://zapodaj.net/efd8f4a689d8d.jpg.html

w drugiej fotce zanzaczyłem to. tam gdzie jest na około monitora lewa strona i góra to nie róż ale takie ciemne miejsca
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:39 - sob

To jest egzemplarz użytkownika dbcooper1983. Model EA275WMi-CT w wersji selekcjonowanej. Stabilizacja wyłączona. Zdjęcia prosto z aparatu. Zdjęcie czerni celowo podbite o +1/2EV, widać po pasku na dole, aby wykazać nierówności.

Dałoby się wybrać równiejszy? Ciężko w tej serii, ale tak. Trafiałem na egzemplarze niemal idealne, ale to jest jeden na 50-100 szt. Ten jest zupełnie w porządku a na tle konkurencji podobne cenowo, Benq, Iiyama, Asus, AOC, jest to niebo a ziemia.
Załączniki
czern.jpg
czern.jpg (44.3 KiB) Przejrzano 2257 razy
biel.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:49 - sob

Tom01 pisze:
01 grudnia 2018, 23:08 - sob
Kocur pisze:
01 grudnia 2018, 22:33 - sob
Niech Pan zobaczy jak prezentuje się ten Viewsonic
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. To co widać na tym filmie jest zależna np od ekspozycji i ogniskowej. Widziałem ten monitor i równie łatwo da się pokazać nierównomierność jak załączyłem wcześniej. IPS mieni się jak benzyna na wodzie i zawsze da się to wykazać. Problem w tym, jak pokazać rzeczywistą widoczność tego typu cech LCD? Otóż, nie da się. Jeśli ktoś zechce, pokaże równy, jeśli nie, pokaże nierówności. Z racji skrajnej niejednoznaczności, nie uważam tego za dobre rozwiązanie. Nie da się ocenić równomierności po takich "dowodach". Pokazany Viewsonic jest w praktyce koszmarnie nierówny, ma kolorowe przebarwienia w losowych miejscach i silne zaciemnienia przy krawędziach. Ale na filmie pięknie, prawda?
Na pewno jest zależne od ekspozycji.

Nie twierdzę, że stworzenie metodyki testowej jest łatwe. Byłoby jednak wskazane, aby mimo wszystko starać się zaprezentować niedoskonałości podświetlenia na tyle, na ile to możliwe. Jak widać w przytoczonych przykładach BLB (rozświetlenia) daje jednak się wychwycić. To już jest jakaś informacja o faktycznym stanie egzemplarza.

Na swoim egzemplarzu NEC 1990SXi nie widzę znaczącej mury kolorystycznej, choć BLB jest koszmarny do tego stopnia, że wieczorem włączenie lampki nic nie pomaga przy wyświetlaniu stron internetowych wykonanych w ciemnej stylistyce. Sądzę, że z tymi S-IPS nie jest tak źle, jeśli chodzi o murę kolorystyczną.

Z przekazu słownego w tekście tego Viewsonic'a nie wynika, że posiadał plamy kolorystyczne.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

01 grudnia 2018, 23:52 - sob

Tom01 pisze:
01 grudnia 2018, 23:39 - sob
To jest egzemplarz użytkownika dbcooper1983. Model EA275WMi-CT w wersji selekcjonowanej. Stabilizacja wyłączona. Zdjęcia prosto z aparatu. Zdjęcie czerni celowo podbite o +1/2EV, widać po pasku na dole, aby wykazać nierówności.


czern.jpg


biel.jpg

czyli mój aparat zle robił zdjęcia ????? wiem co widze nie znam formułek ,wykresów itp. rzeczy ale wiem co widze.jak pisałem wczesniej widziałem troche monitorów i takiego czegoś jak ten nie widziałem.przeglądam internet, fora większość jest na jasnym tle i jawnie widać plamy ,zaciemnienia ,biały kolor wpada w różowy.To co panie tomo ze mna jest cos nie tak ????
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:06 - ndz

Wasze zdjęcia są cyknięte z inną ekspozycją (1/50 u Tom'a, 1/12 u dbcooper1983). Ciężko powiedzieć, które z nich bliżej pokazuje realne zachowanie monitora. Nie wiadomo jaki poziom podświetlenia był ustawiony w obu przypadkach.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:20 - ndz

Myśli Pan, że po co w moim zdjęciu jest pasek programu testowego? Aby pokazać horror, usuwa się wszystko z ekranu i hulaj dusza, można pokazać taką masakrę, że olaboga. Tylko co ona ma wspólnego z rzeczywistością? Na OLED taki numer by nie przeszedł ale na LCD jak najbardziej. Sfotografowałem z paskiem aby był punkt odniesienia do normalnie wyświetlanych elementów i nierówności były pokazane najbardziej realnie jak się da. Oczywiście niejednoznaczność nadal jest koszmarna, ale jest cokolwiek o co można się oprzeć.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:30 - ndz

1. Odeszliście trochę od tematu.
2. Zdjęcia czerni IPSów należy robić z większej odległości np. 1m, idealnie na wprost i pod kątem prostym do środka ekranu, aby wyeliminować wpływ typowego srebrzenia, a sfotografować tylko ewentualne wycieki czerni. Film na prad został wykonany bez zarzutu.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:44 - ndz

Pan tomo teraz może pisać specjalistyczne formułki dobrze wie że mu nie odpowiem czyli nie sprostuje tego bo nie mam takiej wiedzy ale wiem co widzę na tej matrycy.żebym widział w swoim życiu kilka sztuk monitorów i nie przywiazywał do tego szczególnej uwagi to bym nawet nic sie nie odzywał ale w tym wypadku widziałem tego troche i wiem co mówie i widze.
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:45 - ndz

dbcooper1983 pisze:
01 grudnia 2018, 22:31 - sob
max bardzo dobrze napisał "gra słów" mniej ogarnięty użytkownik łyknie to co tomo1 tak ładnie opisuje ,takie formułki że dla normalnego użytkownika to normalnie jak złapać boga za nogi :-) wiadomo chęć sprzedaży .Użytkownik Kocur to już w ogóle rozwalił system i opisał w tych postach jak się ma sprawa lepiej bym tego nie ujął ale opisane jest w 100% prawda szczególnie ten post o równomierności podświetlania sam jestem istnym przykładem jaki monitor otrzymałem Nec 275wmi-ct (cały w plamach 1/3 ekranu wpadająca w różowy kolor ,białe plamy ,ciemne plamy wszystko to na białym,szarym tle , na ciemnym jest nie wiele lepiej 3 narożniki walą po oczach jak nie białym swiatełkiem to na żółto )
Chcesz równomierną biel i szarości bez mury chrominancji - kupujesz monitor serii graficznej.

EA to zwykła "biurwa". Albo masz szczęście i trafiasz dobry, albo dostajesz normalny egzemplarz i jest słabo.

Na moim przykładzie - pierwszy egzemplarz EA275UHD trafiłem po selekcji naprawdę bardzo dobry, a jestem pedantyczny pod tym względem. Drugi zaś po wymianie serwisowej miał na tyle widoczne kolory tęczy na bieli i nierównomierność podświetlenia, że zwyczajnie mnie drażnił i zbyt często zwracałem na to uwagę co nie miało miejsca w poprzednim.

Miałem też tydzień DELLa U2718Q. Dlaczego tydzień to już proszę samemu wydedukować. Ciężko na tym było przeglądać internet czy arkusz w Excelu. Nowemu właścicielowi to nie przeszkadza o dziwo, więc kwestia indywidualna. Ja nie znoszę kolorowej bieli, plam itd. Niestety NEC nie ma UHD w serii PA w 27". W sumie zastanawiam się czy nie lepiej było odpuścić EA w UHD i wybrać 27" FHD, ale PA.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:54 - ndz

Popieram. Zamiast kupować srebrzącą i nierówną, biurową serię EA, plus wersje COLOR, selekcje, wygrzewanie, kalibrowanie i inne cuda wianki, należy wybrać seryjnego, oryginalnie zapakowanego NECa PA np. PA271Q. I tyle, a nie kombinować jak koń pod górę. Monitor biurowy zawsze pozostanie monitorem biurowym, srebrzącym i nierównym, choćby nie wiem jaką otoczkę wokół niego stworzyć i jakie historie nie opowiadać.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 00:58 - ndz

Goła wersja PA, nawet bez kalibracji, kosztuje połowę więcej niż, najbogatsza wersja EA. Myślę, że tu jest odpowiedź.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 01:02 - ndz

EA275WMi zaraz się skończy, to stary model już na wylocie, mocno przeceniony bo ostatnie sztuki. Nowy EA271Q w wersji CT/COLOR będzie niewiele tańszy a dużo gorszy od seryjnego też nowego PA271Q.

Cenę EA275WMi należy zestawić z ceną PA272W. Modele wycofane.
Cenę EA271Q należy zestawić z ceną PA271Q. Modele nowe.
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: Rzekoma blokada kalibracji NEC EA

02 grudnia 2018, 01:07 - ndz

eye664 pisze:
02 grudnia 2018, 00:45 - ndz
dbcooper1983 pisze:
01 grudnia 2018, 22:31 - sob
max bardzo dobrze napisał "gra słów" mniej ogarnięty użytkownik łyknie to co tomo1 tak ładnie opisuje ,takie formułki że dla normalnego użytkownika to normalnie jak złapać boga za nogi :-) wiadomo chęć sprzedaży .Użytkownik Kocur to już w ogóle rozwalił system i opisał w tych postach jak się ma sprawa lepiej bym tego nie ujął ale opisane jest w 100% prawda szczególnie ten post o równomierności podświetlania sam jestem istnym przykładem jaki monitor otrzymałem Nec 275wmi-ct (cały w plamach 1/3 ekranu wpadająca w różowy kolor ,białe plamy ,ciemne plamy wszystko to na białym,szarym tle , na ciemnym jest nie wiele lepiej 3 narożniki walą po oczach jak nie białym swiatełkiem to na żółto )
Chcesz równomierną biel i szarości bez mury chrominancji - kupujesz monitor serii graficznej.

EA to zwykła "biurwa". Albo masz szczęście i trafiasz dobry, albo dostajesz normalny egzemplarz i jest słabo.

Na moim przykładzie - pierwszy egzemplarz EA275UHD trafiłem po selekcji naprawdę bardzo dobry, a jestem pedantyczny pod tym względem. Drugi zaś po wymianie serwisowej miał na tyle widoczne kolory tęczy na bieli i nierównomierność podświetlenia, że zwyczajnie mnie drażnił i zbyt często zwracałem na to uwagę co nie miało miejsca w poprzednim.

Miałem też tydzień DELLa U2718Q. Dlaczego tydzień to już proszę samemu wydedukować. Ciężko na tym było przeglądać internet czy arkusz w Excelu. Nowemu właścicielowi to nie przeszkadza o dziwo, więc kwestia indywidualna. Ja nie znoszę kolorowej bieli, plam itd. Niestety NEC nie ma UHD w serii PA w 27". W sumie zastanawiam się czy nie lepiej było odpuścić EA w UHD i wybrać 27" FHD, ale PA.
Proszę cię nie musisz mi tego tłumaczyć nie mam 20 lat ,jeden dwa telefony do sprzedawcy + opis na stronie i jesteś skłonny uwierzyć w to co mówi fachowiec tak tak to działa i niestety w moim wypadku tak było ale człowiek myśli selekcja,kalibracja,linearyzacja czy jakoś tak to się nazywa :-) + inne formułki więc dostanie monitor na dobrym poziomie a się okazuje że ... :-) . przez 5 lat miałem fs2333 kupiony normalnie w sklepie internetowym w tym eizo nie było nawet 10% tych cudów który jest w tym necu,wczesniej miałem inne monitory eizo też nie było komedii ,przez ostatnie kilka miesiecy widziałem ok 10 monitorów różnych asusy,samsungi,acery,aoc żaden z tych monitorów nie miał takiego bajzlu na matrycy owszem było nierównomiernosc podswietlania w różnym stopniu ale nie było takiego czegoś jak w tym.

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu