Co się dzieje z tymi kolorami?

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 14:14 - pn

Dzień dobry,
Chciałabym wyjaśnić kwestię, która męczy mnie od kilku tygodni. Podobne tematy były już tu poruszane ale nie do końca wyjaśniły mój problem i dalej nie wiem jak to jest w moim wypadku. Skalibrowałam monitor (Eizo CX271) i mam wrażenie, żę zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Wszystkie zdjęcia (skonwertowane do srgb i zapisane do jpg z załączonym profilem) zaczęły wyświetlać się dużo bardziej nasycone właściwie wszędzie poza photoshopem. Korzystam z Windowsa więc zrzuciłam to na brak zarządzania barwą. Ale później zauważyłam, że taka sama sytuacja jest w przeglądarkach internetowych. Zrobiłam więc test https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/ i wyszło mi tak:

Chrome i Opera przy narzuconym wyświetlaniu w srgb:
- pasek zielony, pasek szary i 2 paski - czyli teoretycznie źle ale z tego co pisze p. Tomasz przy tym ustawieniu to normalne
- 3 kwadraty jednolite i 5 kwadratów jednolitych - czyli tak jakby monitor miał gamut nie większy niż srgb wtf?
w tym wypadku zdjęcia wyświetlają się przejaskrawione takie same jakw podglądzie windowsa lub w photoshopie bez załączonego profilu

Chrome i Opera przy ustawieniach defaultowych:
- pasek zeilony, pasek szary, 4 paski
- 3 kwadraty jednolite, 5 kwadratów podzielonych
- czyli teoretycznie wszystko jest jak być powinno, zdjęcia wyświetlają się tak samo jak w photoshopie z tą małą różnicą, że w ciemnych partiach zdjęć pojawiły się czerwone pixele:

Obrazek

Według tego artykuły przy wymuszonym wyświetlaniu w srgb wszystko powinno być ok a mam wrażenie, że u mnie dzieje się dokadnie odwrotnie i nie wiem już, którym ustwieniom powinnam ufać.
W Firefoxie przy zmienionych ustawieniach jest tak samo jak w Chromie przy defaultowych.

Zrobiłam też ten test do pobrania w podglądzie Windowsa i obie pary zdjęć były jednakowe więc wynika z tego, że zarządzanie barwą działa ale wszystko wyświetlane jest w srgb.

Powtórzyłam też wszystkie testy na dwóch laptopach o gamucie szerszym niż srgb, w tym na Retinie, i wyniki były takie same z tą różnicą że Finder na macu pokazuje szerszy gamut. Ale niestety te same zdjęcia na obu tych laptopach wyglądają praktycznie identycznie jak wyświetlone na Eizo w źle ustawionej przeglądarce internetowej, podglądzie Windowsa albo w photoshopie bez załączonego profilu - są bardzo mocno przesycone.
Rozumiem, że pewne różnice w kolorach mogą wynikać z kalibracji ale w tym wypadku różnica między eizo a każdym innym wyświetlaczej jest tak ogromna a podobieństwo do zdjęć nieoprofilowanych tak duże, że wydaje mi się to podejrzane. Dodatkową ciekawostką jest to, że tiffy tych samych zdjęć z tym samym profilem wyświetlają się w podglądzie windowsa dobrze, czyli tak samo jak w photoshopie. Pogubiłam się w tym już całkiem i będę bardzo wdzięczna za jakieś wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 14:28 - pn

Podgląd Windowsa nigdy nie wyświetli dobrze, bo nie ma zarządzania barwą. Nawet jeśli to zupełnie przypadkiem. Proszę spróbować IrfanView, FastStone, XnView i inne podobne, byle miały moduł CMS. Dwa pierwsze są na pewno darmowe, z polskim interfejsem i na bieżąco aktualizowane.
PS. Jaki był target kalibracji?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 14:44 - pn

Metoda trudniejsza: Skompletować same aplikacje, które mają działające i przewidywalne moduły zarządzania barwą. Najprostsza weryfikacja to porównanie dobrego obrazu testowego, np stąd viewtopic.php?f=21&t=6, z PS-em. Oczywiście Chrome i Opera do kosza. Czerwone artefakty w cieniach w Chrome to znany błąd. Poprawnie działający kolor jest tylko na FF.

Metoda prostsza 1: Skalibrować monitor do sRGB.

Metoda prostsza 2: Wynająć fachowca aby poustawiał co trzeba i co ważniejsze, przeszkolił.

PS. Paski testowe proponuję sobie darować. To nie są metody dla amatorów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 14:53 - pn

Adobe RGB 80cd 6500K 2.2,
To że Windows nie wyświetli dobrze to wiem i nie ufam mu za grosz ;) w irfanie jest to samo. Ale to jest najmniejszy problem bo w ostateczności nie muszę tych zdjęć oglądać w żadnym podglądzie o ile będę mogła zaufać photoshopowi w 100%. Chciałabym mieć pewność że to co pójdzie do klienta będzie chociaż zbliżone do tego co widzę ja i że gdy zdjęcia pójdą do internetu to nie nabiorą nagle pięknych jaskrawoczerwoniutkich barw tak jak ma to miejsce teraz. W tym momencie mam wrażenie, że to albo ja mam coś skopane z kalibracją albo photoshop mnie oszukuje, bo tylko na Eizo widzę to tak jak bym chciała, wszędzie indziej wygląda jakby było bez profilu. Obrabiam zdjęcia które zarówno idą do druku jak i do internetu więc nie mogę sobie pozwolić na obrabianie ich od początku w srgb.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 15:03 - pn

Irfan jest OK jak się go poprawnie ustawi. Samo zrobienie kalibracji (poprawnej) to połowa sukcesu. Także chcesz mieć dobrze to zleć albo sam się szkól..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 15:25 - pn

Sprawdź, czy w systemie jest profil po kalibracji i czy programy go odczytują.

viewtopic.php?f=21&t=3741
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 15:45 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 14:53 - pn
To że Windows nie wyświetli dobrze to wiem i nie ufam mu za grosz ;) w irfanie jest to samo. Ale to jest najmniejszy problem bo w ostateczności nie muszę tych zdjęć oglądać w żadnym podglądzie o ile będę mogła zaufać photoshopowi w 100%. Chciałabym mieć pewność że to co pójdzie do klienta będzie chociaż zbliżone do tego co widzę ja i że gdy zdjęcia pójdą do internetu to nie nabiorą nagle pięknych jaskrawoczerwoniutkich barw tak jak ma to miejsce teraz.

Jeśli PS wyświetla stłumione kolory to znak że prawdopodobnie wszystko jest ok i właśnie tak one wyglądają. Przewalona saturacja to jest właśnie wyświetlanie bez uwzględnienia profilu monitora i ludzie tak tego nie zobaczą z kilku powodów. "Piękne" nasycone kolory są pułapką, bo oczy i mózg będzie "chciał" aby tak właśnie wyglądało zdjęcie. Wyprane w Photoshopie będzie w tym kontekście wyglądało źle. M.in. dlatego kalibracja do szerokiego gamutu na stanowisku amatora nieprzygotowanego do pracy w AdobeRGB to błąd, bo poważnie zaburza postrzeganie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 16:58 - pn

Tom01 pisze:
10 grudnia 2018, 15:45 - pn

Jeśli PS wyświetla stłumione kolory to znak że prawdopodobnie wszystko jest ok i właśnie tak one wyglądają. Przewalona saturacja to jest właśnie wyświetlanie bez uwzględnienia profilu monitora i ludzie tak tego nie zobaczą z kilku powodów. "Piękne" nasycone kolory są pułapką, bo oczy i mózg będzie "chciał" aby tak właśnie wyglądało zdjęcie. Wyprane w Photoshopie będzie w tym kontekście wyglądało źle. M.in. dlatego kalibracja do szerokiego gamutu na stanowisku amatora nieprzygotowanego do pracy w AdobeRGB to błąd, bo poważnie zaburza postrzeganie.
"Piękne" to był sarkazm. Obrabiam zdjęcia w photoshopie więc chyba oczywiste że chcę żeby wyglądały tak jak tam a nie były "piękne" przesycone. To że ktoś nie jest specjalistą w kalibracji nie oznacza, że jest amatorem który nie potrafi odróżnić normalnych kolorów od przesyconych i nie może korzystać z szerokiego gamutu. Nie wydaje mi się żeby trzeba było zakładać, że wszyscy którzy nie mają takiej wiedzy na temat kalibracji jak Pan są inwalidami umysłowymi. Osób, które korzystają z profesjonalnych monitorów i potrzebują pracować w AdobeRGB, a nie robili doktoratu z budowy i sposobu działania monitorów, jest mnóstwo. To o co pytam, w tym lub podobnym wydaniu, jest dość powrzechną wątpliwością wśród tych osób i z pewnością da się wytłumaczyć bez robienia doktoratu i bez zakładania, że skoro mają taką wątpliwość to najlepiej jakby w ogóle nie używały takiego monitora.

Jako, że kilka osób jest tu bardzo doświadczonych w temacie chiciałabym żeby powiedziały czy z ich doświadczenia to normalne że to co widzę na Eizo tak bardzo odbiega od innych wyświetlaczy? Czy to zbieg okoliczności że na innych ekranach zdjęcia wyglądają dokładnie tak jak na eizo bez profilu (przesycone)? Czy różnica między dobrze skalibrowanym Eizo a powiedzmy dość dobrym ekranem laptopa (Retiną) powinna być aż tak drastyczna że na tym drugim nie da się na to patrzeć bo tak bardzo razi po oczach? Czy może to świadczy o tym że monitor mam źle skalibrowany? Przypominam, że mówimy o zdjęciach przekonwertowanych do srgb.

Jeśli to normalne to w takim razie jak żyć? Jak w takim razie obrabiać zdjęcia żeby później nie były radioaktywne dla użytkowników bez eizo?
max pisze:
10 grudnia 2018, 15:25 - pn
Sprawdź, czy w systemie jest profil po kalibracji i czy programy go odczytują.

viewtopic.php?f=21&t=3741
Wydaje mi się, że wszystko jest ustawione tak jak być powinno
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:08 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 16:58 - pn
skoro mają taką wątpliwość to najlepiej jakby w ogóle nie używały takiego monitora.

Bingo. Tak właśnie jest. Na początku zaproponowałem skalibrowanie monitora do sRGB. Widać doskonale, że sprawia Pani trudność rozpoznanie co jak jest i jak być powinno. Po co więc walczyć z wiatrakami? Tym bardziej, że jaki procent odcieni w pracach fotograficznych wymaga wyjścia poza sRGB? 0,0001%?

Nic nie mówiłem o inwalidztwie umysłowym, tylko praca z szerokim gamutem w systemie który w kulawy sposób wspiera zarządzanie barwą, to nie jest praca dla amatora.

swar pisze:
10 grudnia 2018, 16:58 - pn
Jeśli to normalne to w takim razie jak żyć? Jak w takim razie obrabiać zdjęcia żeby później nie były radioaktywne dla użytkowników bez eizo?

To co wyświetla profesjonalny monitor w nieprawidłowym reżimie zarządzania barwą to stan awaryjny tylko u Pani i klienci tego NIE zobaczą u siebie. Jeśli koniecznie chce Pani mieć monitor skalibrowany do AdobeRGB to proponuję się nie przejmować przewaloną saturacją. Zdjęcia wyglądają tak jak w PS i tak pójdą w świat. Oczywiście powinny być skonwertowane do sRGB i z dołączonym profilem sRGB. Wówczas nawet jak się trafi u klienta monitor szerokogamutowy to będzie zrobione wszystko, aby wyświetlanie u klientów było poprawne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:24 - pn

Tom01 pisze:
10 grudnia 2018, 17:08 - pn

Bingo. Tak właśnie jest. Na początku zaproponowałem skalibrowanie monitora do sRGB. Widać doskonale, że sprawia Pani trudność rozpoznanie co jak jest i jak być powinno. Po co więc walczyć z wiatrakami?
Pan za to z pewnością urodził się ze swoją wiedzą i nigdy nie potrzebował jej pogłębiać.
Tom01 pisze:
10 grudnia 2018, 17:08 - pn
To co wyświetla profesjonalny monitor w nieprawidłowym reżimie zarządzania barwą to stan awaryjny tylko u Pani i klienci tego NIE zobaczą u siebie. Zdjęcia wyglądają tak jak w PS i tak pójdą w świat.
Kilienci już to widzą u siebie. Zdjęcia, które poszły ode mnie w świat wyświetlane na innych monitorach są przesycone podczas kiedy u mnie jest ok.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:30 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 17:24 - pn
Pan za to z pewnością urodził się ze swoją wiedzą i nigdy nie potrzebował jej pogłębiać.

Przecież napisałem co jest przyczyną. Jest jakiś problem w przyswojeniu tego materiału?

swar pisze:
10 grudnia 2018, 17:24 - pn
Kilienci już to widzą u siebie. Zdjęcia, które poszły ode mnie w świat wyświetlane na innych monitorach są przesycone podczas kiedy u mnie jest ok.

Zdjęcia na pewno eksportowane do sRGB i z profilem sRGB? Proszę pokazać jakieś przykładowe "problematyczne".
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:39 - pn

Czy w tym Photoshopie było coś grzebane z profilami?
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:46 - pn

Tom01 pisze:
10 grudnia 2018, 17:30 - pn
Przecież napisałem co jest przyczyną. Jest jakiś problem w przyswojeniu tego materiału?

Niepoprawne zarządzanie barwą w Windowsie może być conajwyżej przyczyną, że ja widzę zdjęcie inaczej w photoshopie a inaczej w podglądzie Windowsa. Skoro photoshop wyswietla zdjecia poprawnie to na innych ekranach te same zdjęcia wyswietlane również w photoshopie nie powinny się różnić aż tak drastycznie.


Tom01 pisze:
10 grudnia 2018, 17:30 - pn

Zdjęcia na pewno eksportowane do sRGB i z profilem sRGB?

Tak
_MG_3460.jpg
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2018, 18:12 - pn przez swar, łącznie zmieniany 3 razy.
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 17:50 - pn

skinny500 pisze:
10 grudnia 2018, 17:39 - pn
Czy w tym Photoshopie było coś grzebane z profilami?
Nie, zdjęcia obrabiam w Adobe RGB przy ustawionym Working Space na AdobeRGB , przed zapisem do jpg konweruję do srgb i zapisuję z dołączonym profilem
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 18:47 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 14:53 - pn
To że Windows nie wyświetli dobrze to wiem i nie ufam mu za grosz ;) w irfanie jest to samo.
Czy po zainstalowaniu IrfanView:
https://www.fosshub.com/IrfanView.html? ... _setup.exe
zainstalowałaś zestaw pluginów (bez którego nie zadziała CMS w Irfan)?
https://www.fosshub.com/IrfanView.html? ... _setup.exe

... no i po instalacji wszystkiego trzeba włączyć CMS (kliknij w tą miniaturkę, by wyświetlił się cały obraz):
Obrazek

Natomiast co do ustawień Firefox (kliknij w tą miniaturkę, by wyświetlił się cały obraz):
Obrazek

ps. jeśli to zdjęcie kobiety jest Twojego autorstwa, to podobają mi się Twoje zdjęcia :)
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 19:12 - pn

Kyle pisze:
10 grudnia 2018, 18:47 - pn
swar pisze:
10 grudnia 2018, 14:53 - pn
To że Windows nie wyświetli dobrze to wiem i nie ufam mu za grosz ;) w irfanie jest to samo.
Czy po zainstalowaniu IrfanView:
https://www.fosshub.com/IrfanView.html? ... _setup.exe
zainstalowałaś zestaw pluginów (bez którego nie zadziała CMS w Irfan)?
https://www.fosshub.com/IrfanView.html? ... _setup.exe

... no i po instalacji wszystkiego trzeba włączyć CMS:
Zainstalowałam jeszcze raz tak jak mówisz i jest ok, wyświetla jak photoshop. Tylko to akurat jest mi najmniej do szczęścia potrzebne ;) mogłabym oglądać pliki w photoshopie lub w bridgu ale martwi mnie ogromna różnica między tym co widzę na eizo a tym co widzę na innych monitorach. I dalej nie umiem rozgryźć czy to kwestia złej kalibracji mojego eizo czy tak być powinno i nic na to nie poradzę.
Kyle pisze:
10 grudnia 2018, 18:47 - pn

ps. jeśli to zdjęcie kobiety jest Twojego autorstwa, to podobają mi się Twoje zdjęcia :)
zdjęcie nie ale retusz tak ;)
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 19:25 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 19:12 - pn
photoshopie lub w bridgu ale martwi mnie ogromna różnica między tym co widzę na eizo a tym co widzę na innych monitorach. I dalej nie umiem rozgryźć czy to kwestia złej kalibracji mojego eizo czy tak być powinno i nic na to nie poradzę.
Może te inne monitory, pewnie jeszcze nieoprofilowane, po prostu mają bardzo odjechane wyświetlanie (np. w laptopach często się zdarza, że gamut ekranu to np. 65% sRGB, lub temp. barwowa 8200K itp. kicha). Ciężko stwierdzić na odległość - musiałbym pooglądać.
qop
Posty: 83
Rejestracja: 17 listopada 2018, 17:11 - sob

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 19:37 - pn

Podlinkowane tutaj zdjęcie ma wycięty profil.
swar
Posty: 27
Rejestracja: 29 marca 2017, 21:17 - śr

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 19:38 - pn

Kyle pisze:
10 grudnia 2018, 19:25 - pn
Może te inne monitory, pewnie jeszcze nieoprofilowane, po prostu mają bardzo odjechane wyświetlanie (np. w laptopach często się zdarza, że gamut ekranu to np. 65% sRGB itp. kicha). Ciężko stwierdzić na odległość - musiałbym pooglądać.
porównywałam to na dwóch dość dobrych laptopowych ekranach w tym na Retinie, która jak się orientuję ma gamut szerszy niż srgb, plus na jakimś bardzo starym beznadziejnym laptopie i jeśli chodzi o nasycenie to na wszystkich było ono zdecydowanie za duże. Moje podejrzenie jest takie że eizo wyświetla mi trochę za bardzo zdesaturowane kolory w związku z czym po mojej obróbce u mnie wyglądają dobrze ale u innych są zbyt nasycone. Czy na Pana gust zamieszczone przeze mnie zdjęcie jest zbyt czerwone i przesycone czy raczej ok? Wiem, że to wszystko bardzo subiektywne ale pewnie większość osób wyczuje jeśli kolory są rażąco przesycone ;)

Czy ktoś na tym forum zajmuje się kalibracją na terenie Wrocławia?
qop pisze:
10 grudnia 2018, 19:37 - pn
Podlinkowane tutaj zdjęcie ma wycięty profil.
To dziwne bo u mnie jest załączony profil zarówno w oryginale który tu wrzuciłam jak i po pobraniu tego zdjęcia już z forum
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2018, 19:42 - pn przez swar, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Co się dzieje z tymi kolorami?

10 grudnia 2018, 19:40 - pn

swar pisze:
10 grudnia 2018, 19:38 - pn
Czy na Pana gust zamieszczone przeze mnie zdjęcie jest zbyt czerwone i przesycone czy raczej ok?
Subiektywnie kolory są dosyć mocno nasycone, jednak w granicach przyzwoitości. Moim zdaniem jest OK.
qop pisze:
10 grudnia 2018, 19:37 - pn
Podlinkowane tutaj zdjęcie ma wycięty profil.
IrfanView napisał mi co innego:
JPEG, sRGB IEC61966-2.1, quality: 98, subsampling OFF

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu