Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 12:33 - ndz

Witam !
Mam problem z instalacją kalibratora jak w temacie. Po podłączeniu do USB kalibratora szuka sterowników i ich nie znajduje. Odinstalowałem całość i wyczyściłem pozostałości jednak nic to nie dało. Próbowałem znaleźć przyczynę, ale nic z tego. Ostatni raz używałem kalibratora 1,5 roku temu. Ponieważ szwankował mi komputer musiałem przełożyć wszystko do nowej obudowy i przy okazji zmieniłem kartę graficzną GForce GTX 550 Ti. Nie wiem czy zmiana karty nie jest przyczyną. Instalowałem sterowniki te z płyty jak i nowe ściągnięte ze strony producenta. Czy może trzeba przeinstalować cały system ? Komputer uruchomił się bez problemu po wymianie bebechów, także systemu nie instalowałem na nowo.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 12:58 - ndz

Proponuję sprawdzić na innym komputerze. Jeśli też się nie wykryje to niestety padł. To nie są ani super niezawodne ani super trwałe zabawki.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Re: Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 13:24 - ndz

Sprawdzę na laptopie, jeżeli padł to 850 zł poszło do kosza. Ostatni raz się dałem nabrać. Uczciwie to sprzedający powinien poinformować, że po dłuższy okresie czasu może się zepsuć.
Reasumując - za nie małe pieniądze ( jak dla mnie) kupiłem sobie nie wiele wartą zabawkę.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 14:24 - ndz

Cóż sprzedawca temu winien? Niestety wszystko się może zepsuć, zestarzeć. Co do ceny, to urządzenie jest śmiesznie tanie jak na swoje możliwości. Co by Pan powiedział, jakby zepsuł się czujnik kosztujący 5-cyfrową kwotę?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Nornik
Posty: 44
Rejestracja: 20 września 2017, 10:12 - śr

Re: Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 15:11 - ndz

Rozumiem, że urządzenia stosowane do profesjonalnej obróbki zdjęć i drukowania kosztują krocie. Dla ludzi zajmujących się profesjonalną fotografią i drukowaniem to żadna kwota bo i zarobki są dość wysokie, natomiast ja jestem amatorem ze skąpymi przychodami, także nie ma co się zachwycać 5- cyfrowymi kwotami. Kalibrator jest dobry, wystarczyło, że przywróciłem kopię systemu. Widocznie jakiś program w czasie instalacji (a instalowałem trochę nowych programów) coś namieszał w systemie. Dziękuję - ważne że działa prawidłowo.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Problem z ponowną instalacją X-Rite i1Display 3

30 grudnia 2018, 18:39 - ndz

Pan Tomasz niepotrzebnie straszy. Być może to wina złącza USB - proszę sprawdzić wszystkie po kolei. Jak nie będzie efektu to wgrać najnowszy soft > https://www.xrite.com/service-support/d ... ish_v1_8_2
oraz to > https://www.xrite.com/service-support/d ... v3_0_17_pc
i powtórzyć procedurę.

PS. Ja mam w robocie 5-letni egzemplarz i wciąż działa OK, także od leżenia w szafie to Twój się raczej nie zepsuł.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu