i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
hub3iii
Posty: 10
Rejestracja: 25 marca 2016, 13:58 - pt

i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

13 listopada 2019, 22:49 - śr

cześć
pisze bo mam problem nad którym siedzie pół dnia, otóż nie mogę odpalić kalibratora, początkowo myślalem że to wina sterownika lub starej wersji programu ale po kilku godzinach instalacji różnych wersji nic się nie zmieniło, a kalibrator do mnie nie mruga białym światełkiem ;(

Poczytałem troche postów, poinstalowałem wszystkie dodatkowe rzeczy, nawet stare sterowniki z płyty ( na starszym macu) to samo.
USB widzi urządzenie pod nazwą i1Display3 Bootloader ( nie wiem czy to tak ma być bo nigdy na to nie zwracałem uwagi )
Systemy na którym pracuję to OSX 10.14.6 Mojave ( mac pro 5.1 ), Yosemite ( MP 2.1 ) + WIN 10
Miesiąc temu robiłem kalibrację monitorów ( iprofiler + spectraview 2 ) i działało plug&play

Na drugim Macu z Yosemite podobna sytuacja jw. program nie znalazł urzadzenia ( not conected) , przy podglądzie portów podbnie jak na pierwszym komputerze
pokazywał info :
i1Display3 Bootloader:

Product ID: 0x5021
Vendor ID: 0x0765 (X-Rite Incorporated)
Version: 0.01
Speed: Up to 12Mb/sec
Manufacturer: X-Rite Inc.
Location ID: 0x00300000 / 1
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 100
Extra Operating Current (mA): 0

Ostatnia wersja aplikacji :
v3.1.1.11718 XRD 3.0.101

W konsoli przy podłączaniu mam flooda z taką informacją :
i1Display3 Bootloader: family specific matching fails


resetowanie demona xrdd nic nie daje, w ustawieniach dostępności dodałem iprofilera do programów zarządzających komputerem - nic to nie dało.
Mam wrażenie, że kręce sie już w miejscu , naprawiałem dyski, resetowałem SMC, nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić ( odpalic osx na nowo postawionym systemie ? ) czy kupić sobie kolejne na mikołaja, a tym starym wykonać "rzut młotem ? " :D
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

13 listopada 2019, 23:42 - śr

Wydaje się, że czujnik przeniósł się na łono Abrahama.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
hub3iii
Posty: 10
Rejestracja: 25 marca 2016, 13:58 - pt

Re: i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

13 listopada 2019, 23:50 - śr

:) to będzie rzut młotem za 100 pkt. :) dzieki za szybkie info, jeszcze napisze do xrite czy to fail całkowity czy mam hackować firmare :)))).. Szkoda mi troche bo pare latek działał niezawodnie.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

14 listopada 2019, 05:33 - czw

hub3iii pisze:
13 listopada 2019, 22:49 - śr
cześć
pisze bo mam problem nad którym siedzie pół dnia, otóż nie mogę odpalić kalibratora, początkowo myślalem że to wina sterownika lub starej wersji programu ale po kilku godzinach instalacji różnych wersji nic się nie zmieniło, a kalibrator do mnie nie mruga białym światełkiem ;(

Poczytałem troche postów, poinstalowałem wszystkie dodatkowe rzeczy, nawet stare sterowniki z płyty ( na starszym macu) to samo.
USB widzi urządzenie pod nazwą i1Display3 Bootloader ( nie wiem czy to tak ma być bo nigdy na to nie zwracałem uwagi )
Systemy na którym pracuję to OSX 10.14.6 Mojave ( mac pro 5.1 ), Yosemite ( MP 2.1 ) + WIN 10
Miesiąc temu robiłem kalibrację monitorów ( iprofiler + spectraview 2 ) i działało plug&play

Na drugim Macu z Yosemite podobna sytuacja jw. program nie znalazł urzadzenia ( not conected) , przy podglądzie portów podbnie jak na pierwszym komputerze
pokazywał info :
i1Display3 Bootloader:

Product ID: 0x5021
Vendor ID: 0x0765 (X-Rite Incorporated)
Version: 0.01
Speed: Up to 12Mb/sec
Manufacturer: X-Rite Inc.
Location ID: 0x00300000 / 1
Current Available (mA): 500
Current Required (mA): 100
Extra Operating Current (mA): 0

Ostatnia wersja aplikacji :
v3.1.1.11718 XRD 3.0.101

W konsoli przy podłączaniu mam flooda z taką informacją :
i1Display3 Bootloader: family specific matching fails


resetowanie demona xrdd nic nie daje, w ustawieniach dostępności dodałem iprofilera do programów zarządzających komputerem - nic to nie dało.
Mam wrażenie, że kręce sie już w miejscu , naprawiałem dyski, resetowałem SMC, nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić ( odpalic osx na nowo postawionym systemie ? ) czy kupić sobie kolejne na mikołaja, a tym starym wykonać "rzut młotem ? " :D
Bardzo chętnie przygarnę zwłoki, potrzebuję dawcy soczewki z tubusem mieszającym światło :) Uprzejmie proszę o kontakt!

Marcin 604466330
info {at} zarzadzaniebarwa.pl FB:
marcinczornyjkaluza
hub3iii
Posty: 10
Rejestracja: 25 marca 2016, 13:58 - pt

Re: i1Display Pro ( 3 ) problem z wykryciem OSX & WIN

14 listopada 2019, 09:54 - czw

Spoko, zobaczymy, na razie z nim powalcze w wolnej chwili i zobacze co mi producent odpowie w tej sprawie. :)

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: voteck i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], voteck
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu