Kalibracja monitorów

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 02:08 - wt

Dziś temat kalibracji monitorów. Poproszę pana Tomasza z firmy mastiff.pl o nagranie filmu, który będzie pomocny innym osobom do samodzielnej kalibracji, które zaczynają przygodę z kalibracją. Na pierwszy ogień niech pójdzie monitor Nec245 Wmi-2 oraz kalibrator X-Rite I1 Display Pro. Czy pan Tomasz pomoże w tej dziedzinie, ponoć jest ekspertem od 26 lat i takie rzeczy robi na co dzień. I nie powinno być problemu z takim filmem do pana Tomasza. Czy pomoże pan Tomasz innym osobom co zaczynają bawić się w kalibrację - oto jest pytanie. Czy nie przyjdzie do głowy inny tok myślenia pana Tomasza, przekonamy się za jakiś czas. Serdecznie zapraszam panie Tomaszu.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 07:56 - wt

Tylko dlaczego pan Tomasz miałby zrobić taki filmik i wyjawiać swoje metody pracy przy kalibracji, skoro to stanowi jego źródło dochodu. Choć często się nie zgadzam z Tom01, byłbym bardzo zdziwiony gdyby taki filmik powstał. Tak poza tym, w sieci można znaleźć setki artykułów i filmików z instruktażem postępowania przy kalibracji. Jeden więcej czy mniej, jakie ma to znaczenie
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 08:03 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 07:56 - wt
Tylko dlaczego pan Tomasz miałby zrobić taki filmik i wyjawiać swoje metody pracy przy kalibracji, skoro to stanowi jego źródło dochodu. Choć często się nie zgadzam z Tom01, byłbym bardzo zdziwiony gdyby taki filmik powstał. Tak poza tym, w sieci można znaleźć setki artykułów i filmików z instruktażem postępowania przy kalibracji. Jeden więcej czy mniej, jakie ma to znaczenie
Chociaż by dlatego że jest fachowcem z 26 letnim stażem. O pieniądzach nie piszmy, bo tutaj nie o to chodzi. Filmy w sieci mnie nie interesują bo są słabej jakość i bardzo często w języku obcym.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 08:26 - wt

Jak będziesz prowadził działalność prywatą, podzielisz się wszystkimi swoimi tajnikami pracy w internecie, nagrywając dobrej jakości film (co najmniej FHD ;) ) Nie za wiele wymagasz ? :)
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 08:30 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 08:26 - wt
Jak będziesz prowadził działalność prywatą, podzielisz się wszystkimi swoimi tajnikami pracy w internecie, nagrywając dobrej jakości film (co najmniej FHD ;) ) Nie za wiele wymagasz ? :)
Nie ma problemu, nie jestem pazerny na pieniądze. Zresztą do kalibracji i tak potrzebny jest kalibrator oraz oprogramowania. A to wszystko można kupić u pana Tomasza.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 08:39 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 08:30 - wt
Nie ma problemu, nie jestem pazerny na pieniądze.
Nawet jakby dochód z Twojej działalności po takiej publikacji spadł o połowę :) . Po co korzystać z Twoich usług jak dokładnie poinstruowałeś jak zrobić to w własnym zakresie (tu różnorodna działalność usługowa może być).
Mag pisze:
14 lipca 2020, 08:30 - wt
Zresztą do kalibracji i tak potrzebny jest kalibrator oraz oprogramowania. A to wszystko można kupić u pana Tomasza.
Można też kupić w wielu innych miejscach.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 09:03 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 08:39 - wt
Nawet jakby dochód z Twojej działalności po takiej publikacji spadł o połowę :) . Po co korzystać z Twoich usług jak dokładnie poinstruowałeś jak zrobić to w własnym zakresie (tu różnorodna działalność usługowa może być).
Nie ma to wielkiego znaczenia, no chyba że ktoś jest pazerny na pieniądze.
AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 08:39 - wt
Można też kupić w wielu innych miejscach.
Tutaj akurat poprosiłem pana Tomasza, oczywiście tak jak piszesz można to wszystko kupić w innych sklepach.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 09:18 - wt

Dlaczego ktoś inny ma wyręczać użytkownika w zapoznaniu się z dostępną instrukcją i to za free? Jak ktoś jest leniwym ignorantem to już jego problem.
Nie chce Ci się wysilić to sobie odpuść i zleć kalibrację usługowo.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 09:23 - wt

NocnyJastrzab pisze:
14 lipca 2020, 09:18 - wt
Dlaczego ktoś inny ma wyręczać użytkownika w zapoznaniu się z dostępną instrukcją i to za free? Jak ktoś jest leniwym ignorantem to już jego problem.
Nie chce Ci się wysilić to sobie odpuść i zleć kalibrację usługowo.
Zmień to myślenia, bo nie tędy droga. Tu nie chodzi o lenistwo. Tutaj chodzi o pomoc innym ludziom. I nie chodzi o mnie, tylko o innych ludzi.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 10:25 - wt

Nie bójmy się o pana Tomasza. Pan Tomasz sobie radę da. Po takim filmie nagranym przez pana Tomasza.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 10:40 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 09:03 - wt
AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 08:39 - wt
Nawet jakby dochód z Twojej działalności po takiej publikacji spadł o połowę :) . Po co korzystać z Twoich usług jak dokładnie poinstruowałeś jak zrobić to w własnym zakresie (tu różnorodna działalność usługowa może być).
Nie ma to wielkiego znaczenia, no chyba że ktoś jest pazerny na pieniądze. ...
Nie chodzi zupełnie o pazerność. Masz jakiś tam dochód i określone wydatki. Jeść trzeba, rachunki i podatki płacić trzeba, może i rodzina, dzieci na utrzymaniu. Dobrowolnie sam byś się pozbawił części tego dochodu (może nie takiej małej) ? Jeśli tak, to "podziwiam", a raczej nazwałbym to głupotą, jak mam być szczery. Można pomóc w jakichś tam kwestiach, ale nie wykładać od a do z, całą swoją wiedzę w danej prowadzonej działalności. To co Tom01 by ewentualnie przekazał znajdziesz też w internecie.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 10:46 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 10:40 - wt
Nie chodzi zupełnie o pazerność. Masz jakiś tam dochód i określone wydatki. Jeść trzeba, rachunki i podatki płacić trzeba, może i rodzina, dzieci na utrzymaniu. Dobrowolnie sam byś się pozbawił części tego dochodu (może nie takiej małej) ? Jeśli tak, to "podziwiam", a raczej nazwałbym to głupotą, jak mam być szczery. Można pomóc w jakichś tam kwestiach, ale nie wykładać od a do z, całą swoją wiedzę w danej prowadzonej działalności. To co Tom01 by ewentualnie przekazał znajdziesz też w internecie.
To tylko Ci się tak zdaje, jeżeli nazywasz głupotą pomoc innym ludziom - to nie mamy dalej o czym pisać. Proszę podejść do lustra i zobacz co jest po drugiej stronie.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 10:47 - wt

Czytaj z zrozumieniem to co napisałem.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 10:52 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 10:47 - wt
Czytaj z zrozumieniem to co napisałem.
Czytam że zrozumieniem i to aż za bardzo. Można by wsiąść pod uwagę "Twój aspekt" gdyby ktoś inny ciągle poprosił pana Tomasz o pomoc.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 13:09 - wt

To może inaczej postąpię. Spytam się wprost pana Tomasza, czy po nagraniu takiego filmu, by się panu Tomasz źle wiodło i czy by dochody firmy by zmalały. Oczywiście pan Tomasz może mieć trudności z odpowiedzią na to pytanie,bo pewnie go jeszcze nikt o to nie poprosił. Proszę o odpowiedź panie Tomaszu i ciągle liczę z pana strony na film.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 14:03 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 13:09 - wt
To może inaczej postąpię. Spytam się wprost pana Tomasza, ...
Kto pyta nie błądzi, jak to mówią, więc pytaj :)
Tak całkowicie przypadkowo, na tej stronie: http://www.matrimonio.pl/ robią fajną, specyficzną, obróbkę zdjęć. Jak myślisz, nagrali by filmik i się podzielili swoją wiedzą (dokładnie, szczegółowo) w internecie, czy warsztaty przez nich prowadzone by na tym ucierpiały (dochód z nich), czy nie ?
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 14:19 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 14:03 - wt
To może inaczej postąpię. Spytam się wprost pana Tomasza, ...
Kto pyta nie błądzi, jak to mówią, więc pytaj :)
Tak całkowicie przypadkowo, na tej stronie: http://www.matrimonio.pl/ robią fajną, specyficzną, obróbkę zdjęć. Jak myślisz, nagrali by filmik i się podzielili swoją wiedzą (dokładnie, szczegółowo) w internecie, czy warsztaty przez nich prowadzone by na tym ucierpiały (dochód z nich), czy nie ?
Ten kto tworzy dobro w życiu, nigdy nie ucierpi. Co do filmiku - to myślę że tak. Myślę że nie, dotyczy warsztatów - odpowiadam na Twoje pytania AndN11.
AndN11
Posty: 629
Rejestracja: 12 lipca 2019, 15:33 - pt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 14:38 - wt

Mag pisze:
14 lipca 2020, 14:19 - wt
..Co do filmiku - to myślę że tak. Myślę że nie, dotyczy warsztatów ...
Tak odpowiedziałeś, że nie do końca zrozumiałem. Dochód by im spadł po takiej szczegółowej publikacji, czy nie ? Dla mnie oczywistym jest, że tak. Warsztaty mogliby definitywnie zamknąć. Po co płacić za nie jak byłyby udostępnione za darmo filmiki, efekt czyjejś pewnie wieloletniej pracy aby dojść do takich efektów.
Może tak do końca porównywać nie można, bo w kalibracji aż takiej "tajemnej wiedzy" raczej nie ma i dla przeciętnego użytkownika wystarczy mz. wiedza ogólnie dostępna. Jak ktoś ma trochę zacięcia w tym temacie, zna podstawy co jakie parametry oznaczają, to sobie poradzi.
Mag
Posty: 769
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 18:38 - ndz

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 14:50 - wt

AndN11 pisze:
14 lipca 2020, 14:38 - wt
Tak odpowiedziałeś, że nie do końca zrozumiałem. Dochód by im spadł po takiej szczegółowej publikacji, czy nie ? Dla mnie oczywistym jest, że tak. Warsztaty mogliby definitywnie zamknąć. Po co płacić za nie jak byłyby udostępnione za darmo filmiki, efekt czyjejś pewnie wieloletniej pracy aby dojść do takich efektów.
Może tak do końca porównywać nie można, bo w kalibracji aż takiej "tajemnej wiedzy" raczej nie ma i dla przeciętnego użytkownika wystarczy mz. wiedza ogólnie dostępna. Jak ktoś ma trochę zacięcia w tym temacie, zna podstawy co jakie parametry oznaczają, to sobie poradzi.
To trudno odpowiedzieć czy by im dochód spadł, a może by poszedł do góry (marketing). Warsztaty nie koniecznie trzeba by było zamknąć. Tworzyli by coś nowego - lepszego - piękniejszego. Wyobraź sobie taką sytuację - bierześ ślub i szukasz fotografia - przychodzisz do takiej firmy fotograficznej - oglądasz i sprawdzasz czy firma ma dobrych fotografów oraz zdjęcia które posiadają i czym Cię zaskoczą - że wybierzesz tą firmę fotograficzna a nie inną firmę fotograficzną. Teraz rozumiesz.
mnieteq
Posty: 10
Rejestracja: 25 lutego 2020, 12:26 - wt

Re: Kalibracja monitorów

14 lipca 2020, 15:03 - wt

Temat bardzo podobny niemal w każdej innej gałęzi biznesu. Dlaczego mam płacić kupę pieniędzy za coś co się robi w pół godziny ? Ano dlatego, że temu komuś zajęło np. 10 lat nauki i doświadczenia, żeby dojść do takiego poziomu profesjonalizmu...

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Czornyj, Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68376
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu