Edycja i korekta profili

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Edycja i korekta profili

30 stycznia 2012, 16:24 - pn

Witam,
szukam programu do edycji (korekty) profili icc. Mam basICColor Input i target HCT 4/5cala - profil do skanera pozostawia wiele do życzenia i trzeba go poprawić ręcznie metodą prób i błędów. Skanuje ogromną ilością różnorakich materiałów (min. zdjęcia o okresu 1860 do powiedzmy lat 50tych XXw.) - różnorodność emulsji, tonerów, papierów jest ogromna i tak naprawdę trzeba by tworzyć profil dla każdego materiału osobno. Jeden profil sprawdza się w pewnej grupie materiałów w innej nie. Pytanie moje jest takie - czy jest dobry program do edycji profili i korekty ich w konfrontacji z zeskanowanym materiałem umieszczonym w kabinie ze swiatłem wzorcowym? "Prostowanie profilu" na piechotę zajmuje naprawdę dużo czasu. Surowy profil nadaje się niestety tylko do współczesnych materiałów z minilabów naświetlonych na określonym papierze.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Edycja i korekta profili

30 stycznia 2012, 17:35 - pn

Niespecjalnie rozumiem jak Pan chce to robić, ale może basICColor IMProve Panu na coś się przyda? http://www.basiccolor.de/basiccolor-improve-en/
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4318
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Edycja i korekta profili

30 stycznia 2012, 23:31 - pn

kuri pisze:Witam,
szukam programu do edycji (korekty) profili icc. Mam basICColor Input i target HCT 4/5cala - profil do skanera pozostawia wiele do życzenia i trzeba go poprawić ręcznie metodą prób i błędów. Skanuje ogromną ilością różnorakich materiałów (min. zdjęcia o okresu 1860 do powiedzmy lat 50tych XXw.) - różnorodność emulsji, tonerów, papierów jest ogromna i tak naprawdę trzeba by tworzyć profil dla każdego materiału osobno. Jeden profil sprawdza się w pewnej grupie materiałów w innej nie. Pytanie moje jest takie - czy jest dobry program do edycji profili i korekty ich w konfrontacji z zeskanowanym materiałem umieszczonym w kabinie ze swiatłem wzorcowym? "Prostowanie profilu" na piechotę zajmuje naprawdę dużo czasu. Surowy profil nadaje się niestety tylko do współczesnych materiałów z minilabów naświetlonych na określonym papierze.
Mz. najsensowniej wykorzystać suwaczki HSB w ACR/LR.

W przypadku materiałów refleksyjnych można też spróbować ukręcić profil na bazie skanu wzorca ColorCheckerSG, powinien być bardziej uniwersalny niż HCT ograniczony do kolorantów danego diapozytywu.

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68321
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu