Ładowanie profilu w Viście

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Ładowanie profilu w Viście

25 lutego 2010, 19:38 - czw

Witam, po kalibracji laptopa urządzeniem Display2 i programem Match 3 profil icc zostaje zapisany, natomiast niestety karta (GF 7300GT) nie używa go. Po uruchomieniu przy ładowaniu systemu jak wyświetla już pulpit "na chwilę" ładuje poprawny profil lecz wraca do starego. W ustawieniach profiów koloru wyświetla, iż nowy profil jest domyślny. Tak jednak nie jest. System w laptopie to Vista Home Premium. W innych monitorach które posiadam tego problemu nie ma - jednak w innych komputerach jest Windows XP
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Ładowanie profilu w Viście

25 lutego 2010, 21:20 - czw

Proszę sprawdzić:

Proszę wejść w ustawienia właściwości ekranu, sekcja "Zaawansowane", zakładka "Zarządzanie kolorami". Proszę zwrócić uwagę na ustawienie użycia ustawień własnych dla urządzenia ekranu (zaznaczenie 1) oraz ustawienie właściwego profilu (zaznaczenie 2) i ustawienie go jako domyślny.

Obrazek

Jeśli nie pomoże, można zamienić Logo Calibration Loader w Autostarcie plikiem: https://monitory.mastiff.pl/temp/LUTLoader.zip
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Ładowanie profilu w Viście

26 lutego 2010, 10:01 - pt

Witam,
dziękuję za odpowiedź. Krok 1 jest tak jak u mnie. Co do zastąpienie pliku w autostarcie - proszę o wskazówkę jak to zrobić. Plik ściągnąłem nie wiem co dalej.
Próbowałem już wyłączyć Profile Loadera z autostartu w Windows Defenderze - zgodnie ze wskazówką http://www.xrite.com/product_overview.a ... ortID=4287 jednak to nic nie dało. Nadal system odpala - widać na standardowym profilu - po chwili ładuje na 2 sekundy profil po kalibracji i wraca do strago (różnica między profilami jest znaczna i widać ją "gołym" okiem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Ładowanie profilu w Viście

26 lutego 2010, 10:26 - pt

kuri pisze:Krok 1 jest tak jak u mnie.
Całe okno ma wyglądać jak na obrazku, różnić się może tylko nazwami urządzeń. Proszę zwrócić uwagę, że po otwarciu okienko wyboru "Urządzenie" jest domyślnie nastawione na drukarkę. Trzeba to przestawić.
kuri pisze:Próbowałem już wyłączyć Profile Loadera z autostartu w Windows Defenderze
Proszę po prostu na grupie Autostart nacisnąć prawy klawisz myszy i wybrać Exploruj. Otworzy się okienko w którym będą widoczne uruchamiane programy jako normalne ikony. Można je przeciągać do/z, kasować itp. Proszę również sprawdzić czy nie ma Pan tam innego programu odpowiedzialnego za modyfikację LUT karty.

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
artur_o
Posty: 68
Rejestracja: 19 listopada 2009, 23:44 - czw

Re: Ładowanie profilu w Viście

26 lutego 2010, 19:19 - pt

kuri pisze:Witam,
dziękuję za odpowiedź. Krok 1 jest tak jak u mnie. Co do zastąpienie pliku w autostarcie - proszę o wskazówkę jak to zrobić. Plik ściągnąłem nie wiem co dalej.
Próbowałem już wyłączyć Profile Loadera z autostartu w Windows Defenderze - zgodnie ze wskazówką http://www.xrite.com/product_overview.a ... ortID=4287 jednak to nic nie dało. Nadal system odpala - widać na standardowym profilu - po chwili ładuje na 2 sekundy profil po kalibracji i wraca do strago (różnica między profilami jest znaczna i widać ją "gołym" okiem.
Tu nie chodzi o LUT loadera! Standardowy loader z softu X-rite Match 3 działa bardzo dobrze. Problem jest w parze VISTA + stery nvidia. Na XP, ten problem nie występuje. W msconfig trzeba odznaczyć w zakładce Uruchamianie wszystko co jest związane z nvidia. Zrestartować kompa i tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Ładowanie profilu w Viście

26 lutego 2010, 22:11 - pt

artur_o pisze:Problem jest w parze VISTA + stery nvidia. Na XP, ten problem nie występuje.
Dziękuję. Zauważyłem ten problem, przy czym nie skojarzyłem rozwiązania z rodzajem karty. Wszelkie dotychczasowe komplikacje brały się z wtrącania przez Vistę swoich 3 groszy w przypinanie właściwego profilu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
artur_o
Posty: 68
Rejestracja: 19 listopada 2009, 23:44 - czw

Re: Ładowanie profilu w Viście

26 lutego 2010, 23:13 - pt

Tom01 pisze:
artur_o pisze:Problem jest w parze VISTA + stery nvidia. Na XP, ten problem nie występuje.
Dziękuję. Zauważyłem ten problem, przy czym nie skojarzyłem rozwiązania z rodzajem karty. Wszelkie dotychczasowe komplikacje brały się z wtrącania przez Vistę swoich 3 groszy w przypinanie właściwego profilu.
Kurcze zęby na tym zjadłem... Z tego co widzę w aktualnej wersji Visty SP2 profilery takie jak basICColor 4, i1 Match 3 poprawnie podpinają profil wyświetlacza do systemu i do tego momentu wszystko jest OK. Jednak z niewiadomych przyczyn za całą jazdę odpowiedzialne są sterowniki nvidia (z tego co widzę nieważne czy nowsze, czy starsze) - po załadowaniu systemu prawidłowy profil jest ładowany do LUT karty, a kilka sekund później jej LUT zostaje całkowicie zresetowany (Color Navigator Agent od Eizo też tak robi jak sobie ustawimy, na ale to oczywiście zupełnie inna bajka i w tym przypadku jest to potrzebne). Dziwne też jest to że na stronie x-rite w SUPPORT nie jest to wogóle opisane.
kuri
Lokalizacja: Kraków
Posty: 51
Rejestracja: 25 lutego 2010, 19:27 - czw

Re: Ładowanie profilu w Viście

28 lutego 2010, 00:16 - ndz

artur_o pisze: Tu nie chodzi o LUT loadera! Standardowy loader z softu X-rite Match 3 działa bardzo dobrze. Problem jest w parze VISTA + stery nvidia. Na XP, ten problem nie występuje. W msconfig trzeba odznaczyć w zakładce Uruchamianie wszystko co jest związane z nvidia. Zrestartować kompa i tyle.
Obrazek
Działa!!! Uruchmiałem w autostarcie Logo Calibration Loader'a i działało - po restarcie znów ładował swój profil sRGB. Dopiero wyłączenie w msconfig'u trzech pozycji Nvidii pomogło. Wszystko działa jak trzeba
artur_o
Posty: 68
Rejestracja: 19 listopada 2009, 23:44 - czw

Re: Ładowanie profilu w Viście

28 lutego 2010, 00:43 - ndz

kuri pisze:
artur_o pisze: Tu nie chodzi o LUT loadera! Standardowy loader z softu X-rite Match 3 działa bardzo dobrze. Problem jest w parze VISTA + stery nvidia. Na XP, ten problem nie występuje. W msconfig trzeba odznaczyć w zakładce Uruchamianie wszystko co jest związane z nvidia. Zrestartować kompa i tyle.
Obrazek
Działa!!! Uruchmiałem w autostarcie Logo Calibration Loader'a i działało - po restarcie znów ładował swój profil sRGB. Dopiero wyłączenie w msconfig'u trzech pozycji Nvidii pomogło. Wszystko działa jak trzeba
No to super :) Pamiętaj, że jakbyś kiedyś zainstalował nowe stery do nvidii, operację "odznaczania" trzeba powtórzyć.

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu