Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

Kalibratory, procedura kalibracji, warunki miejsca pracy, baza profili monitorów.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

13 listopada 2009, 10:36 - pt

Obraz trickowy sprawdzający moduł CMM

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/cmm.jpg

Specjalnie skonstruowany obraz, który pokazuje światło zielone jeśli w przeglądarce działa moduł zarządzania barwą lub czerwone jeśli modułu nie ma lub nie działa. Pasy po obu stronach sygnalizatora, jeśli są kolorowe, wskazują nieprawidłową kalibrację charakterystyk jasności kanałów RGB.

Gradient w szarości.

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/szarosc.png

Jest to matematycznie idealny rysunek 256 odcieni od czerni do bieli. Poszczególne odcienie różnią się od siebie równo o jeden krok. Aby ocenić neutralność szarości i ewentualne przebarwienia oglądać go należy w skali 1:1. Obrazek ma rozmiary 1280x1024. Jeśli przeglądarka skaluje obraz, należy zapisać go na dysku. Aplikacja wyświetlająca nie może mieć włączonej obsługi zarządzania barwą.

Gradient tego typu można użyć do testowania ekranu w zakresie:
1. Zła kompensacja gamma. Jeśli w gradiencie pojawiają się miejscowo przebarwienia odchodzące od szarości w kolorowe pasy, mamy do czynienia z niepoprawnymi względem siebie charakterystykami jasności kanałów RGB.
2. Liniowość. Z przypadku złej liniowości, widać brak rozróżnienia wszystkich odcieni, zlewanie się sąsiednich, utrata części odcieni w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach. Do tego testu plik należy oglądać w dużym powiększeniu, min 400%.

Obraz do testowania charakterystyki gamma.

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/220.png

Jest to obraz trickowy, gdzie gradienty są stworzone przez specjalną kombinację prążków w kolorach podstawowych. Obraz należy oglądać wyłącznie w rozmiarze 100%. Monitor z charakterystyką jasności 2,20, we wszystkich kanałach wyświetli go całkowicie neutralnie szaro. Przebarwienia, które mogą się pojawić będą tym bardziej intensywne, im charakterystyka jasności odbiega od normy. Jeśli gamma będzie za wysoka, przebarwienia będą widoczne jako kolory CMY, jeśli za niska, kolory RGB. Ciemne prostokąty po prawej służą do oceny odcięcia w cieniach. Poprawnie ustawiony monitor powinien wyświetlić w nich naprzemienne czarne i bardzo ciemne szare prostokąty.

Obraz do testowania charakterystyki gamma w funkcji kąta widzenia.

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png

Modyfikacja obrazu testowego z poprzedniego akapitu, poskładana z wielu powtarzających się wzorników gammy. Obraz stworzony przez naszego forumowego kolegę Marcina Kałużę (Czornyj) i pieszczotliwie nazwany Rzeźnikiem. Podobnie jak poprzedni, można go użyć do oceny charakterystyki gamma. Główną zaletą modyfikacji jest możliwość obserwowania zmian na ekranie pod wpływem zmiany kąta widzenia.

Obrazy do testowania obecności modułu FRC.

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/frc1.gif [8KB]

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/frc2.gif [8KB]

Wiele monitorów do wysterowania komórek ciekłych kryształów wykorzystuje zamiast pełnego minimum 8-bitowego słowa, sterowanie uproszczone, nie zawierające pełnej informacji o barwie. Częstym przypadkiem jest sterowanie matrycą za pomocą słowa 6-bitowego i "uzupełnianie" brakującej informacji przez obliczanie koloru na podstawie sąsiedztwa. Za działanie tego mechanizmu jest odpowiedzialny tzw moduł FRC, który jako proteza jest generalnie niepożądany. Załączone obrazy testowe należy wyświetlić w rozmiarze 100%. Jeśli mechanizm FRC działa, siatka będzie migotać tym bardziej, im większa jest ingerencja FRC w obraz.

Program testowy Nokia Monitor Test

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/Ntest-mva.pl.exe [600KB]

Program zdobył wielką popularność jeszcze za czasów monitorów kineskopowych, ponieważ umożliwia testowanie wielu parametrów geometrycznych, zbieżności, mory itd. W przypadku monitorów LCD daje możliwość prostego testowania skrajów dynamiki, szczególnie defektów w cieniach. Program posiada bogatą pomoc, dzięki której można uzyskać przydatne informacje dotyczące sposobów testowania. Wersja dla Windows.

Program testowy EIZO Monitor Test

Obrazek

Windows: https://monitory.mastiff.pl/instrukcje/ ... st_Win.zip [500KB]
Mac: https://monitory.mastiff.pl/instrukcje/ ... st_Mac.zip [160KB]

Program wyświetlający bardzo dobry zestaw obrazów testowych, podobny w funkcjonalności do Nokia Monitor Test, ale zoptymalizowany do monitorów LCD. Nie ma już na przykład obrazów testujących "pompowanie" czyli wydolność prądową trafopowielacza. Są za to testy na liniowość, plansze do wykrywania wad pikseli, siatki do demaskowania działania modułu FRC, animacja do oceny smużenia itd. Łącznie ponad 20 plansz. Program nie wymaga instalacji, uruchamia się wprost z pliku wykonywalnego. Co jeszcze jest rzadkością, jest w wersji pod Windows jak i Maca.

Najbardziej znany wzornik na świecie opracowany w 1976 roku, przez C.S. McCamy, H. Marcusa i J.G. Davidsona z Macbeth Company
(autor symulacji elektronicznej BabelColor.com)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/Colo ... ab_D50.tif [60KB]

Obraz wzornika został przeliczony do przestrzeni sRGB i w takiej powinien być oglądany. Do wykorzystania niezbędny jest oryginalny wzornik, sprzedawany np przez X-Rite pod nazwą ColorChecker, ColorChecker Mini lub najbardziej popularna wersja ColorChecker Passport. Wzornik wchodzi również w skład zestawu kalibracyjnego X-Rite I1 Publish Pro.

Wzorzec koloru RGB zamów wydruk
(autor Bill Atkinson)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/Atkinson.jpg [8MB]

Doskonałej jakości wzorzec pozwalający na ocenę ustawień monitora i jakości wydruku z drukarek fotograficznych lub odbitek. Plik został tak skonstruowany, aby uwypuklić elementy trudne do zreprodukowania.

Wzorzec koloru RGB i CMYK oraz szarości zamów wydruk
(autor Neil Barstow)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/Pixl_RGB.jpg [1,5MB]
https://monitory.mastiff.pl/temp/Pixl_CMYK.jpg [4,5MB]

Trudne wzorce opracowane w wersji dokumentu RGB i CMYK. Mogą służyć do oceny jakości pracy sterownika drukarki, w tym amatorskich RIP'ów. Łatwo demaskują wady w szarości.

Wzorzec koloru RGB zamów wydruk
(autor Kodak)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/ ... sc_MVA.jpg[1,2MB]

Jeden ze starszych i najbardziej znanych wzorników koloru.

Wzorzec koloru RGB zamów wydruk
(Datacolor)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/Datacolor.jpg[2,7MB]

Bardzo urozmaicony obraz testowy sporządzony przez firmę Datacolor. Należy podkreślić wysoką użyteczność z uwagi na łagodne, mało wysycone obrazy mające odzwierciedlać kolorystykę zwyczajnych zdjęć, nie modyfikowanych agresywną obróbką. Również spora ilość ciemnych partii sprzyja ujawnianiu defektów sprzętu wyświetlającego i drukującego. Bardzo zalecane jest drukowanie tego wzornika w formacie A3.

Wzorzec koloru RGB zamów wydruk
(Tetenal)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/TETENAL_s.jpg[6,7MB]
https://monitory.mastiff.pl/images/mva/ ... d.jpg[30MB]

Jeden z pierwszych wzorców koloru dostępnych w dużym formacje, opracowany przez Tetenala, znaną firmę z branży chemii fotograficznej.

Wzorzec koloru RGB zamów wydruk
(Nikon)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/images/mva/NIKON.jpg[2,3MB]

Znakomitej jakości obraz testowy z bazy Nikona. Rewelacyjnie pokazuje wady wyświetlania bardzo ciemnych detali, czyli obszarów bardzo trudnych do zreprodukowania. Bardzo łatwo również pokazuje wady charakterystyki kątowej wyświetlaczy LCD.

Wzorzec do wysokiej jakości fotografii czarno-białej zamów wydruk
(autor Keith Cooper)

Obrazek

https://monitory.mastiff.pl/temp/bwtest.jpg [1,2MB]

Plik wzorcowy do fotografii czarno-białej oraz testowania poprawności reprodukcji delikatnych niuansów w szarościach. Zdjęcia są tak dobrane, że zawierają elementy o wysokiej i niskiej tonalności, tzw techniki "low-key" i "high-key" oraz obraz o ultra-niskim kontraście. Natychmiastowo obnaża w tym zakresie niedostatki minilabów oraz drukarek fotograficznych.

Powyższe wzorce nie mogą służyć do wykorzystania komercyjnego. Prawa autorskie obrazów są zastrzeżone.
All rights reserved. Not for commercial use.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Obrazy testowe

15 marca 2011, 20:14 - wt

A gdzie znajdę obrazy o takich właściwościach które pomogą mi ocenić równomierność podświetlenia, to czy są martwe pixele/subpixele i tonację barw ?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy testowe

15 marca 2011, 20:44 - wt

rott pisze:A gdzie znajdę obrazy o takich właściwościach które pomogą mi ocenić równomierność podświetlenia, to czy są martwe pixele/subpixele i tonację barw ?
Równomierność podświetlenia i piksele, jak Panu pisałem w innym wątku, najprościej ocenić oglądając jednobarwny ekran. W najprostszym przypadku biały i czarny.

Kolorystykę można ocenić na dwa sposoby:
1. Pomiarowo, w czasie kalibracji.
2. Wzrokowo, posługując się jakimś punktem odniesienia.

Do drugiej metody nadają się wzorce podane w tym wątku, ale oprócz pliku musi Pan mieć też odpowiednio wysokiej jakości wydruk z niego. Nie bez powodu przy części wzorników jest opcja zamówienia wydruku. Jeśli ma Pan dostęp do odpowiednio dobrej maszyny może sam Pan zrobić wydruk a potem używać do porównania z monitorem. Tyle że maszyna musi być taka, aby wydruk faktycznie był bliski materiałowi z którego powstał. Inaczej mówiąc, para plik-wydruk musi mieć cechy wzorca. Jeśli wydruk będzie zniekształcony przez właściwości maszyny, wówczas porównanie na nic się nie zda bo porównujemy do fałszywego "wzorca". Taki błąd jest powszechnie popełniany przez operatorów minilabów, którzy naświetlając odbitki "testowe", dają je klientom sugerując aby porównali ze swoimi monitorami i je ewentualnie regulowali. NIE WOLNO tak robić, ponieważ minilab dramatycznie degraduje jakość i odbitka wcale nie odzwierciedla pliku z którego powstała. Oczywiście pewne podobieństwo jest, ale nie na tyle, żeby traktować takie zdjęcie jako wzornik.

Jako wzorcowe można używać wyłącznie wydruki z profesjonalnych drukarek fotograficznych i niektórych maszyn LFP. Nie jest to zresztą wielka nowość. Od lat w podobny sposób ocenia się jakość materiału graficznego w poligrafii. Wzornik nazywa się wówczas "proofem", lub jeśli jest wykonany metodą fotochemiczną - "cromaliną". Nomen omen do proofingu, wykorzystuje się do tego same maszyny jak do drukowania powyższych wzorników.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Obrazy testowe

16 marca 2011, 15:01 - śr

Widzę, że chyba nie do końca sprecyzowałem o co mi chodzi, więc ujmę to opisowo.
Dawno temu, jeszcze na "starym forum" został mi polecony program, który generował na cały ekran różnokolorowe obrazy np. biały, szary, czarny itd. Zmiana obrazów następowała poprzez naciśnięcie bodajże spacji.
Ze względu na Pana radę iż równomierność podświetlenia i to, czy są martwe pixele najłatwiej w domowych warunkach sprawdzić za pomocą właśnie jednokolorowych obrazów ja teraz poszukuję takiego programu z takimi obrazami testowymi.
Zatem bardzo chciałbym wiedzieć, czy jest na tym forum podobny program do opisanego powyżej.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy testowe

16 marca 2011, 15:29 - śr

rott pisze:Ze względu na Pana radę iż równomierność podświetlenia i to, czy są martwe pixele najłatwiej w domowych warunkach sprawdzić za pomocą właśnie jednokolorowych obrazów ja teraz poszukuję takiego programu z takimi obrazami testowymi. Zatem bardzo chciałbym wiedzieć, czy jest na tym forum podobny program do opisanego powyżej.
Zapewne chodzi Panu np o Nokia Test Monitor lub coś podobnego. Wyświetlenie całego ekranu w dowolnym kolorze jest możliwe w banalny sposób, a pozostałe funkcje wymienionego programu nie mają zastosowania przy monitorach LCD.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
rott
Posty: 45
Rejestracja: 20 marca 2010, 10:51 - sob

Re: Obrazy testowe

16 marca 2011, 18:03 - śr

Nokia Test Monitor - o to mi właśnie chodziło.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy testowe

07 lutego 2012, 19:33 - wt

rott pisze:Nokia Test Monitor - o to mi właśnie chodziło.
Dodałem ten program do narzędzi "testerskich". Jest rozpowszechniany na zasadzie freeware, czyli legalnie za darmo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

03 lutego 2013, 16:15 - ndz

Warto zajrzeć również tutaj http://tft.vanity.dk/ Łatwa i prosta ocena on-line ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Karol1
Posty: 79
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 10:32 - pt

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

04 lutego 2013, 11:15 - pn

sprawdziłęm ten test online i nie widze roznicy w czerni po lewej 0-4% ;/
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

04 lutego 2013, 11:17 - pn

Karol1 pisze:sprawdziłęm ten test online i nie widze roznicy w czerni po lewej 0-4% ;/
Zła kalibracja monitora. Punkt czerni wychodzi za daleko poza percepcję. Powinien być na granicy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mathis
Kontakt:
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2013, 16:05 - śr

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

09 listopada 2013, 20:19 - sob

Czy w i1Profiler mogę coś ustawić lepiej aby pasy tutaj https://monitory.mastiff.pl/images/220.png wyświetlały się szare pasy?
Mimo kalibracji cały czas mam CMY.
Ustawienia kalibracji:
White Point D65
80cd/m
Contrast Native
CIECAT02
Version 2
Standard
Gamma 2,2
Matrix Based

Monitor to Lenovo L220x szerokogamutowy, co prawda będzie zmieniany do końca roku ale do tego czasu chciałem spróbować go wykalibrować w miarę poprawnie.
Grafikę oglądam w Chrome jak i PS - oba wyświetlają identycznie.
Fotograf Sieradz
PA272, EA274WMi, EA275UHD, SC-P800, L800, iP7250, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

09 listopada 2013, 20:24 - sob

Takie defekty można skorygować wyłącznie sprzętowo. Można sprawdzić regulator gammy w monitorze, proszę zmieniać dopóki kolory zaczną być RGB, a potem znaleźć środek pomiędzy CMY i RGB.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mathis
Kontakt:
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2013, 16:05 - śr

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

09 listopada 2013, 20:32 - sob

Regulator gammy w monitorze? Chyba mój nie jest tak zaawansowany - mam tylko jasność, kontrast i poszczególne RGB ustawione w tej chwili na R:52, G:54, B:100
Zgodnie z zaleceniami aby przynajmniej 1 kanał był na fabrycznym ustawieniu czyli B:100
Na tych ustawieniach i1Profiler wskazuje zielone pola.
Fotograf Sieradz
PA272, EA274WMi, EA275UHD, SC-P800, L800, iP7250, i1DisplayPro, CMP
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

09 listopada 2013, 20:40 - sob

No to jak regulacji gammy nie ma, to nie ma o czym gadać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Mathis
Kontakt:
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2013, 16:05 - śr

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

09 listopada 2013, 20:44 - sob

Więc pozostaje czekać czy EIZO do końca roku pokaże nową 27" i wybrać między nim a PA272 :)
Fotograf Sieradz
PA272, EA274WMi, EA275UHD, SC-P800, L800, iP7250, i1DisplayPro, CMP
Breathless
Posty: 130
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 18:04 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

07 lutego 2015, 20:21 - sob

Może jeszcze raz tu napiszę. Dlaczego na CX241, chyba dobrym monitorze - widać falowanie na drugiej planszy?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

08 lutego 2015, 12:24 - ndz

CX241 ma moduł FRC, który służy do emulacji obrazu 10-bitowego. W takim przypadku wykrycie tegoż w obrazach trickowych nie powinno budzić niepokoju. Gorzej jak 6/8 bitowiec miga. Wówczas istnieje duże ryzyko migotania w normalnym użytkowaniu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

08 lutego 2015, 12:43 - ndz

Ale skoro wysokiej klasy monitor 8bit+2FRC "mruga", to "zwykły" 6bit+2FRC musi.

Zgadzam się natomiast, że nie ma się czym przejmować. 10cio bitową matrycę bez FRC ma chyba teraz tylko NEC PA302W (może PA322UHD też).
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

08 lutego 2015, 16:10 - ndz

Osobiście nie widziałem chyba jeszcze (poza PA301/2W) monitora, który nie mrugał by na którejś z plansz - mz. to kolejny test OKD, oczywiście jeśli obrazem miota jak szatan na większości mikrowzorów to jest to niepokojący objaw, ale migotanie na jednej można z czystym sumieniem olać.
robertnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lutego 2016, 21:13 - śr

Re: Obrazy i narzędzia do testowania monitorów

24 lutego 2016, 21:23 - śr

Witam. Mam drobny problem otóż próbuje wyregulować kolory, ale już widzę że bez kolorymetru ta sztuka mi się nie uda. Mniejsza jednak o to. Proszę pomóc mi zrozumieć czemu w zależności od programu mam inne kolory. U góry Firefox, na dole Paint.

Obrazek

I co z tym zrobić? Pal 6 Painta, ale w Edytorze video też jest czerwone światło... Znów w Przeglądarce fotografii systemu Windows jest zielone, więc to nie sam Windows na to wpływa, tylko jakiś szalony komponent(directx? ).

Co z tym zrobić? Brakuje mi pomysłów. Nawet jak użyję kolorymetrów to i tak Windows fałszuje mi kolory...

Wróć do „Kalibracja monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu