Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

Drukarki RGB i CMYK, fotolaby, kalibratory, oprogramowanie, baza profili drukarek.
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 16:10 - sob

Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę Canona za w miarę rozsądne pieniądze?
Najlepiej Bemowo lub Żoliborz
Chodzi o model MG7150

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 19:47 - sob

Jeśli mam być szczery to szkoda kasy na profilowanie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:11 - sob

Tom01 pisze:
21 września 2019, 19:47 - sob
Jeśli mam być szczery to szkoda kasy na profilowanie.
Ale ja nie o to pytałem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:13 - sob

No to inaczej - nigdzie. Żaden szanujący się technik nie weźmie na warsztat biurowej czterokolorówki. To nie są drukarki fotograficzne.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:14 - sob

Tom01 pisze:
21 września 2019, 20:13 - sob
No to inaczej - nigdzie. Żaden szanujący się technik nie weźmie na warsztat biurowej czterokolorówki. To nie są drukarki fotograficzne.
Zajrzyj do danych technicznych, to drukarka z 6 kolorami. Nie wiesz jak pomóc to nie mieszaj.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:16 - sob

Drogi Panie, to jest czterokolorówka. Fakt, że ma dwa czarne i jeden czarny rozwodniony nie zmienia rzeczywistości.

Drukarka sześciokolorowa ma następujący set tuszy/atramentów: Po dwa cyany i magenty, zwykłe i rozwodnione, żółty, czarny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:20 - sob

Tom01 pisze:
21 września 2019, 20:16 - sob
Drogi Panie, to jest czterokolorówka. Fakt, że ma dwa czarne i jeden rozwodniony nie zmienia rzeczywistości.
Daj Pan spokój..... potrzebuję sprofilować drukarkę na własne amatorskie i prywatne potrzeby i Pana zdanie mnie nie interesuje. Jak Pan nie umie odpowiedzieć na pytanie to oddajmy głos innym.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:21 - sob

Czy ja naprawdę niejasno się wypowiadam? Nie da się. Tak samo może Pan pytać gdzie wymienić rozrząd w silniku elektrycznym.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:29 - sob

Tom01 pisze:
21 września 2019, 20:21 - sob
Czy ja naprawdę niejasno się wypowiadam? Nie da się. Tak samo może Pan pytać gdzie wymienić rozrząd w silniku elektrycznym.
P...e. Jak się nie da? Skoro są profille fabryczne pod konkretny papier to można zrobić podobne z korektami. Nie da się to włożyć kalesonów przez głowę.

PS: co do silnika elektrycznego to odpowiednikiem rozrządu w silniku elektrycznym jest komutator. I to owszem można wymienić...
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:33 - sob

POza tym wg samego Canona drukarka ta jest klasyfikowana jako fotograficzna a nie biurowa: https://www.canon.pl/printers/inkjet/pi ... ma_mg7150/
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:33 - sob

Ano się nie da. A producent to se może dawać profile i inne wynalazki. Wiarygodność jest taka sama jak te 6 kolorów i klasyfikacja foto. Papier, jak to mówią, wszystko zniesie. :D

Poważnie piszę, szkoda kasy i koksu. Oczywiście można coś-tam walczyć, ale efekt będzie gorszy niż jest. Proszę też pamiętać, że to barwnik, nie pigment. Kolor jest na zasadzie mieszania atramentów a to jest wściekle podatne metamerycznie. Pigment ma cząstki stałe, kolor powstaje przez mieszanie światła odbitego. Zupełnie inna zasada i efekty.

PS. W silniku klatkowym (na przykład) jest komutator?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:37 - sob

Ku..a, czy można jakoś skasowac cały wątek bo człowiek się do mnie przyczepił i nie daje mi żyć?
Odechciało mi się już porad na tym prtalu . Prosze skasować ten wątek.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 20:40 - sob

Panie Puniek, proponuję ziółka na uspokojenie. Ja tu nie widzę żadnego przyczepiania a normalną poradę. Że inna niż się Pan spodziewał - trudno. Widać jest powód. Tom01 proszę też już nie rozwijać dalej myśli, bo czuję, że zejdzie za chwilę na off-topic.
Administracja forum mva.pl
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

21 września 2019, 21:08 - sob

Administrator pisze:
21 września 2019, 20:40 - sob
Panie Puniek, proponuję ziółka na uspokojenie. Ja tu nie widzę żadnego przyczepiania a normalną poradę. Że inna niż się Pan spodziewał - trudno. Widać jest powód. Tom01 proszę też już nie rozwijać dalej myśli, bo czuję, że zejdzie za chwilę na off-topic.
Gdybym słuchał takich rad, że w "laptopie nie da się sprofilowac ekranu/monitora" to bym miał oczy czerwono-żółte lub sine (w drugim przypadku) od patrzenia na ekran, a że nie posłuchałem i kupiłem X-Rite i1Profiler i ustawilem tak kolory, ze jestem mega zadowolony bo mam normalny obraz. Nie potrzebuję drukarki za 5000 złotych czy kalibratora za 90000 by byc zadowolonym z fotografi rodzinnej. Co nie znaczy, ze zdjęcia z tańszego urządzenia muszą nie mieć równowagi kolorów. Już i tak zmieniając ustawienia w ramach profili dostarczanych przez producenta zamiast ustawień automatycznych sterownika uzyskalem poprawę. Więc da sie poprawić tak abym ja był zadowolony.
Wątek ten można skasować bo już znalazłem to czego szukałem i nie zamierzam prowadzić bitki internetowej bo szkoda mi na to czasu.

Życzę miłego weekendu.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 10:30 - ndz

Puniek pisze:
21 września 2019, 21:08 - sob
Administrator pisze:
21 września 2019, 20:40 - sob
Panie Puniek, proponuję ziółka na uspokojenie. Ja tu nie widzę żadnego przyczepiania a normalną poradę. Że inna niż się Pan spodziewał - trudno. Widać jest powód. Tom01 proszę też już nie rozwijać dalej myśli, bo czuję, że zejdzie za chwilę na off-topic.
Gdybym słuchał takich rad, że w "laptopie nie da się sprofilowac ekranu/monitora" to bym miał oczy czerwono-żółte lub sine (w drugim przypadku) od patrzenia na ekran, a że nie posłuchałem i kupiłem X-Rite i1Profiler i ustawilem tak kolory, ze jestem mega zadowolony bo mam normalny obraz.
To miałeś farta, albo przyzwoitego laptopa. Generalnie możliwości kalibracyjne laptopów są mocno ograniczone z uwagi na brak regulacji.

PS. Do drukarki potrzebujesz przynajmniej i1Studio.. zakładam, że udało się pożyczyć?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 10:50 - ndz

NocnyJastrzab pisze:
22 września 2019, 10:30 - ndz
To miałeś farta, albo przyzwoitego laptopa. Generalnie możliwości kalibracyjne laptopów są mocno ograniczone z uwagi na brak regulacji.

PS. Do drukarki potrzebujesz przynajmniej i1Studio.. zakładam, że udało się pożyczyć?
No czasami mam szczęście :)
Co do I1Studio to właśnie nie pożyczyłem dlatego pytałem gdzie to robią bo wystarczy, ze kupilem kalibrator do monitora ale do drukarki to już wolę zapłacić za usługę bo nie można wszytkiego kupować.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 12:47 - ndz

NocnyJastrzab pisze:
22 września 2019, 10:30 - ndz
To miałeś farta, albo przyzwoitego laptopa. Generalnie możliwości kalibracyjne laptopów są mocno ograniczone z uwagi na brak regulacji.
To nie fart. Po prostu krzywe korekcyjne są ładowane do LUT karty (tym sposobem temp. barwową też można zmienić). Nawet TN w laptopie tak skalibrowałem - nie, nie po to, by robić kolejną okładkę do Vogue, a po to, by dało się na to patrzyć. I to faktycznie zrobiło robotę, choć oczywiście wygenerowało zlanie niektórych odcieni na gradientach (im mocniejsza korekcja przez LUT GPU, tym większy banding). Nie mniej jednak lepszy pewien banding, niż cały obraz jak kupa.

Także nawet szrot jest sens kalibrować, tylko po to, by dało się na niego patrzyć.

ps. obraz z krzywymi korekcyjnymi do tego szrotowego laptopa, nawet tutaj na forum wstawiałem

Także Puniek Ty się nie przejmuj, bo jest sens kalibrować tą drukarkę, jeśli masz mocno odjechane kolory.
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 15:28 - ndz

Panowie (może Panie), w tym Puniek,
Emocje Was ponoszą. Chcesz w Warszawie, dr Google Ci powie, nie chcesz w Warszawie, też to samo powie. Jak wyślesz pytanie do dobrego punktu, to Cię wyśmieje, pewnie profil zrobią, skasują, ale nie dadzą żadnej gwarancji, a jeśli będziesz chciał żeby dali, to ta usługa przy takich atramentach i drukarce będzie Cie więcej kosztowała niż ta nowa drukarka, bo ją się profiluje dużo, dużo trudniej niż taką za 5000 zł. Nie musisz mieć z Warszawy, wydrukuj tablice testowe i wyślij pocztą, odeślą Ci profil emailem.
Jakie papiery masz? (do każdego papieru na barwnikowej musi byc oddzielny profil)? Z czego drukujesz (PS, LR inne)? Atramenty oryginalne czy zamienniki? Co jest obecnie nie tak, że potrzebujesz nowych profili?
Dodatkowo, drukarki się nie kalibruje, a profiluje (w większości rozważanych tu na forum przypadków, pozostałe pomijam). Jakbyś chciał ją skalibrować, to pewnie usługa kosztowałaby kilka tys zł lub więcej jeśli w ogóle byłaby możliwa.
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP
Puniek
Posty: 82
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 22:04 - czw

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 15:54 - ndz

Nie czepiajmy się słów czy skalibrować czy sprofilować bo wiemy o co chodzi. O tuszach i papierze doskonale wiem. Zmieniłem tusze ale i przed zmianą też wpadala lekko w czerwień. Same zdjęcia są ładne ale w niektórych kolor skóry wpada w czerwień zamiast w braz przy opaleniznie. Poprawa wczoraj nastąpiła i tak bo w ustawieniach sterownika wyłączyłem kontrolę koloru przez sterownik i włączyłem ICM/percepcyjna. Producent wraz z oprogramowaniem dostarcza profile instalujące sie automatycznie. No ale wracając do ICM/percepcyjna - to poprawiło sytuację. Przy kalorymetrycznej jest jeszcze lepiej z kolorem skóry ale zdjęcia są ciemniejse... co wydaje się być uzasadnione bo to co nie mieści się w gamie kolorów jest wycinane/pomijane (skrótowe określenie).
Natomiast mimo poprawienia wczoraj ustawienia sterownika nadal jest lekko przefarbowanie na czerwono. Miałem kiedyś Epsona R220 i choć była z tej samej półki cenowej to było sporo lepiej.
unesco
Posty: 431
Rejestracja: 05 kwietnia 2014, 09:16 - sob

Re: Gdzie w Warszawie można skalibrować drukarkę?

22 września 2019, 16:29 - ndz

Nie wiemy, niektórzy na tym forum tez kalibrują drukarki.
Co wiesz o papierze? Jakie stosujesz?
Co znaczy, że "zmieniłeś tusze"? Na zamienniki?
Z jakiego oprogramowania drukujesz (gdzie włączyłeś ICM Prec?
To o czym piszesz w temacie tonów, zafarbów, ciemniejsze/jaśniejsze, perc/rel.col. to randomowe zbiegi okoliczności.
Zafarb jest rzeczywiście na czerwono, czy na świński róż?
Jeśli chcesz znaleźć dobrego kalibratora, to musisz zrobić tablice testowe na 1.5-2-3 tysiące pól i kogoś kto będzie chciał w tym grzebać. Wynik będzie taki, ze część zdjęć będzie ok, inne akceptowalne, a inne bardzo nie.
6D & LX100, CX240, SC-P800, ESP3880, i1DisplayPro, CMP

Wróć do „Profilowanie drukarek”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu