Kompleksowa oferta rozwiązań EIZO do zastosowań medycznych

Monitory opisowe (diagnostyczne), przeglądowe i ogólnego zastosowania Dicom.
Awatar użytkownika
Informator
Ogłaszacz Świetnych Rzeczy
Kontakt:
Posty: 182
Rejestracja: 28 wrz 2010, o 16:08

Kompleksowa oferta rozwiązań EIZO do zastosowań medycznych

29 lis 2017, o 13:31

RadiForce_CuratOR_logo.png
RadiForce_CuratOR_logo.png (21.37 KiB) Przejrzano 1369 razy
W szpitalach obserwuje się ostatnio wiele zmian – pojawiają się liczne innowacje, takie jak radiologia zabiegowa czy operacje hybrydowe, a także coraz częściej wykonuje się zabiegi o minimalnej inwazyjności. Szpitalne rozwiązania poprawiły się także od strony IT, umożliwiając przesyłanie i udostępnianie danych między gabinetami diagnostycznymi, pomieszczeniami do badań, salami zabiegowymi i operacyjnymi oraz punktami przyjmowania i wypisywania pacjentów. Odpowiedzią na potrzeby tego specyficznego, ulegającego ciągłym przemianom środowiska są wysokiej jakości monitory i panele oferowane przez EIZO.

W 2002 roku EIZO wprowadziło na rynek linię produktów o nazwie RadiForce, składającą się z medycznych monitorów LCD w wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do badań i diagnostyki. Z kolei w 2011 roku w ofercie EIZO pojawiły się systemy do zarządzania obrazami wideo w rozdzielczości 4K. Trzy lata później powstała linia CuratOR, stworzona specjalnie z myślą o wyświetlaniu wysokiej jakości obrazów na salach operacyjnych.

W przyszłości EIZO planuje stale poszerzać swoje portfolio medyczne, aby wyjść naprzeciw wymaganiom nowoczesnych środowisk szpitalnych. Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie aktualnych rozwiązań EIZO dla medycyny.


Diagnostyka i badania

Diagnostics_and_Examinations.jpg
Diagnostics_and_Examinations.jpg (335.88 KiB) Przejrzano 1369 razy

Od 2002 roku EIZO ma w swojej ofercie linię monitorów RadiForce, spełniających surowe wymagania obowiązujące w dziedzinie badań i diagnostyki.


Różnorodna oferta

Urządzenia stosowane do badań medycznych wyświetlają kolorowe lub monochromatyczne obrazy w różnych rozdzielczościach. Przykładowo, mammograf przechwytuje obrazy monochromatyczne w rozdzielczości 1914 x 2294, ale już ultrasonograf pracuje z obrazami kolorowymi w rozdzielczości 800 x 600. Właśnie dlatego w ofercie EIZO znajdują się monitory obsługujące różne rozdzielczości i opcje wyświetlania, odpowiednie do oglądania każdego rodzaju badań. Obrazy mammograficzne można zatem oglądać w pełnym rozmiarze na monochromatycznym monitorze w rozdzielczości 5 megapikseli, a inne obrazy (np. USG) na kolorowym monitorze w rozdzielczości 2 megapikseli.

multimodality.jpg
multimodality.jpg (79.74 KiB) Przejrzano 1369 razy


Monitory multimodalne

W nowoczesnych szpitalach coraz częściej przegląda się wiele różnych badań jednocześnie. Potrzebne są więc monitory do wyświetlania obrazów w gabinetach diagnostycznych, w laboratoriach, podczas konsultacji z pacjentem itd. W odpowiedzi na te potrzeby EIZO wprowadziło multimodalne, panoramiczne monitory RadiForce Multi-Series w rozdzielczościach 8 i 6 megapikseli. Ich wyjątkowo cienkie ramki umożliwiają porównywanie obok siebie kolorowych i monochromatycznych obrazów w różnych rozdzielczościach. EIZO ma nawet multimodalny monitor stworzony specjalnie pod kątem monochromatycznej mammografii.

EIZO oferuje następujące serie monitorów medycznych RadiForce:


RadiForce Multi: monitory multimodalne

Monitory RadiForce Multi służą do wyświetlania na jednym ekranie kolorowych i monochromatycznych obrazów. Modele z tej serii mają szerokie przekątne i rozdzielczości od 6 do 8 megapikseli, co umożliwia oglądanie dużej ilości danych jednocześnie.


RadiForce G&R: monitory diagnostyczne

Monitory z serii RadiForce G&R-są przeznaczone do zastosowań diagnostycznych. W ofercie są modele kolorowe i monochromatyczne w rozdzielczości 3 lub 2 megapikseli. Są zgodne ze standardem DICOM Part 14 i idealnie nadają się do wyświetlania badań takich jak rentgen klatki piersiowej, radiografia komputerowa, radiografia cyfrowa, rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.


RadiForce Mammo: monitory mammograficzne

RadiForce Mammo to seria monitorów przeznaczonych do wyświetlania badań piersi. Dostępne są modele kolorowe i monochromatyczne w rozdzielczości 8 lub 5 megapikseli. Odznaczają się wysokim kontrastem i poziomem jasności, co zapewnia odpowiednie warunki do oglądania obrazów z tomosyntezy i mammografii.


RadiForce MX: monitory poglądowe

Monitory z serii MX służą do przeglądania historii choroby pacjenta, w tym badań rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w standardzie DICOM Part 14. Dostępne są modele kolorowe w wielu różnych rozdzielczościach, z opcjonalnym ekranem dotykowym.


Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

Wraz z nadejściem ery cyfrowego obrazowania medycznego, diagnostyka zaczęła być dokonywana na podstawie coraz większej ilości danych wyświetlanych na ekranie monitora. Aby pomóc radiologom w zapanowaniu nad dużą liczbą obrazów, EIZO stworzyło technologię Work-and-Flow, która umożliwia stworzenie wygodnego środowiska do przeglądania badań. Dzięki Work-and-Flow radiolog może np. pokazywać i chować listę pacjentów przesuwając kursor, w zależności od potrzeb.
http://monitory.mastiff.pl - Monitory profesjonalne.

Forumowy Stig.

Wróć do „Medycyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: 2marekm, Bing [Bot], Google [Bot], shaper
Najwięcej użytkowników (17) było online 18 lis 2018, o 19:33
Liczba postów: 55359
Liczba tematów: 3261
Liczba użytkowników: 3418
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: stanior
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu