Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale zawarłem podstawowe informacje użytkowe o znanych mi monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w miarę możliwości długoterminowych testów. Sformułowanie podsumowania zalet i wad jest co prawda subiektywne, ale wynika z wieloletniego doświadczenia w pracy z obrazem. Jeśli chcesz zlecić mi zapoznanie się z jakimś monitorem pisz, a w miarę dostępu do urządzenia zamieszczę opinię. Uwaga: Bardzo rzadko opisuję monitory klasy marketowej i raczej niechętnie. Zapraszam również do dyskusji w poszczególnych wątkach, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami, wątpliwościami.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
Awatar użytkownika
Henioo

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

1 paź 2018, o 23:45

Jak włączam, to zmienia mi się biel, więc po włączeniu będę musiał sobie ponownie zrekalibrować wszystko :?
Ale niewątpliwie będę się tym bawił i sprawdzał ;)

No tak tak, ja pisałem, że po prostu wniosek jest taki, że guziki Import/Export z PA272W działają, a z PA271Q są niaktywne. No czyli opcja w MP jest, ale nie z każdym ekranem działa. Czemu? Tego nie wiem, bo z moim działać powinno. Ale to taki szczegół że pies to trącał. :D
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

Re: Mam NEC PA271Q i nie zawaham się go użyć! Obserwacje, wrażenia, zachwyty i rozczarowania. Powieść.

2 paź 2018, o 00:04

MP w wersji 1.4.00 ? Sprawdź jeszcze ustawienia USB.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Fotografia Ślubna, Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Henioo

2 paź 2018, o 00:17

Tak, MP 1.4.00 (Build 180601).

Ustawienia USB podejrzewam że są zupełnien inne u mnie niż u ciebie na PA272W... Bo tutaj to usb jest rozbudowane, i głownie rozchodzi się o przypisywanie portów upstream do poszczególnych wejść sygnałowych... Ale zwiążku tego z tym portem do eksportu ustawień nie widzę (u mnie to jest osobny port USB w monitorze, służący tylko do eksportu/importu ustawień oraz do wpinania czujnika do rekalibracji silnika)

W menu ekranowym jest to samo, plus druga zakładka do ustawiania specyfiki portu USB-C. I tyle w kwestii USB.

Poniżej ustawienia USB w MP dla PA271Q

Bez nazwy-1.jpg
Bez nazwy-1.jpg (114.18 KiB) Przejrzano 814 razy

Słowem - guziki Import/Eksport w Multiprofiler w przypadku mojego ekranu po prostu... sa nieaktywne. Z nieznanych, acz na pewno istotnych dla pokoju na świecie powodów :lol:

Bez nazwy-2.jpg
Bez nazwy-2.jpg (142.76 KiB) Przejrzano 813 razy
PanKrok

2 paź 2018, o 17:51

Od niedawna sledze to forum. Witam serdecznie i jednoczesnie dziekuje. Gdyby nie Wasza wiedza na temat monitorow bylbym prawdopodobnie rozczarowanym wlascicielem BenQa SW2700PT :D

Pytanie kieruje do właścicieli PA271Q. Czy kaptur z poprzedniej wersji (hdpa27), jest kompatybilny z PA271Q czy nalezy dokupic nowszy model kaptura? Z gory dziekuje za podpowiedz.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab

2 paź 2018, o 18:31

Nie jest. Do tego monitora jest dedykowana nowa osłona HD2PA2427. Jakby co mam od ręki w dobrej cenie ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Fotografia Ślubna, Kalibracja monitorów
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”