EIZO Foris FS2331

Baza podstawowych informacji o monitorach.
Regulamin forum
W niniejszym dziale znajdują się informacje użytkowe o praktycznie poznanych monitorach. Stworzone na podstawie zbadania, pomierzenia konkretnego modelu i w prawdziwych, długoterminowych testów użytkowych, nie sponsorowanych.

UWAGA: Ze względów porządkowych nie można zakładać tu nowych wątków. To jest łatwa do przeszukania lista modeli. Do dyskusji zapraszam w wątkach istniejących. Pytania dotyczące nowych recenzji proszę zadawać w wątku "Chciałbym poznać opinię o...".
Fil
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2013, 07:45 - pn

Re: EIZO Foris FS2331

16 września 2013, 20:05 - pn

Huh... Sprawdziłem z integrą, poprzednią kartą i laptopem. Na integrze obraz był cały czas, na poprzedniej chyba tylko raz zgasł i bez takich śmieci. Coś nie tak z kartą a może raczej z komunikacją między płytą główną a kartą. A wydawało mi się, że zawsze gasł i tak ma być :D
Zaciekawiło mnie tylko to, że ten HP nie pokazuje śmieci, a EIZO tak i to mnie zmyliło.
Manawiasty
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 11:00 - wt

Re: EIZO Foris FS2331

24 grudnia 2013, 11:42 - wt

Witam. Jestem nowy na forum a sprowadza mnie tutaj temat tego Forisa.
W dużym skrócie: sugerując się opiniami tu zamieszczanymi stwierdziłem że smużenie w nim jest "do przyzwyczajenia", jako że część osób go nie widzi, inni tak (kumpel ma Eizo S2111W, też PVA, też 7ms i 0 ghostingu), tak więc kupiłem go miesiąc temu... i od tego czasu rwę włosy z głowy starając się je ograniczyć. Może jak mi się uda będę dalej rwać kalibrując, ale nie wszystko naraz ;)
Ktoś już tu pisał o smużącej czerwieni na brązie - to jeszcze nic przy czerni na ciemnej szarości. Jest to zwłaszcza uciążliwe przy grach "ciemniejszych" (horrory, jaskinie/lochy w rpg) gdzie cały obraz potrafi się rozpłynąć przy przesuwaniu kamery czy przemieszczaniu się (aż niedobrze się robi). Wygląda to tak jakby matryca miała czas reakcji 7ms z wyjątkiem czerni, dla której poświęca z 25ms.
Zmieniałem tryby "firmowe" - najbardziej widoczne jest to na sRGB, najmniej na paper mode (bo czerń jest jasna w nim), nawet tryb "nuklearny" (game) nie łagodzi problemu (a wypala oczy kontrastem ustawionym pod sufit). Problem nie wyłazi przy przejściach czerń-biel, czy innych dobrze kontrastujących kolorach (no, nie aż tak).
Kombinowałem więc z różnymi ustawieniami temperatury koloru, overdrivem, kontrast enhancer - ale to tylko lekko ograniczało to symptomy.
Najwięcej udało mi się zdziałać rozjaśniając czerń - tylko nie po to kupowałem monitor na PVA aby czerń mi świeciła i, mimo wszystko, dalej smużył czernią (chociaż "wstęgi" i tak były krótsze o 3/4). Wydaje mi się nieporozumieniem promować monitor z taką wadą jako produkt dla graczy.
I tu mam pytanie (kierowane oczywiście do Toma01 ;) ): czy jest jakieś magiczne ustawienie które zniweluje ghosting? Jeśli nie, to czy w takim wypadku przysługuje mi prawo reklamacji; czy to jako produkt uszkodzony - jeśli naprawdę nic Pan nie widział na testowanym przez Pana modelu, lub jako wręcz niezdatny do "normalnego" użytkowania (normalnego - zgodnego z przeznaczeniem, tzn. grania).
Jeśli ma Pan gdzieś ten model pod ręką, to najprostszym testem było by przesuwanie czarnego kwadratu po szarym tle (50% lub ciemniejszy) w photoshopie i podziwianie łun.
Niestety w swojej klasie cenowej raczej nie dopadnę innego modelu na PVA (uparłem się bo zakochałem się w tej soczystej czarno-czarnej czerni), więc albo używka droższego modelu (s2243w) albo pozostaje mi zacisnąć zęby i przeboleć.
Manawiasty
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 11:00 - wt

Re: EIZO Foris FS2331

04 stycznia 2014, 12:52 - sob

Cóż, w tej chwili jestem trochę z ręką w nocniku bo już go kupiłem ;)
FS2333 skreśliłem z racji bycia nie-PVA (i koniecznością doświetlania pokoju). Na Skype Mastiff polecił do grania model FG2421 - najnowszy (w zeszłym tygodniu jakoś się ukazał). Z opisu jaki zamieścił tu na forum wychodzi na to że jak na razie najlepszy monitor do grania (bynajmniej profesjonalnego). Ale to inna para kaloszy, bo jak szukałem monitora to celowałem w średniej klasy monitor "do wszystkiego po trochu" do domu (stąd uparcie parłem w PVA).
Z rozmowy dowiedziałem się że winne smużeniu są słabe dopalacze montowane w serii "FS" (chociaż nie dowiedziałem się już czym one są - ale to mało ważne w tej chwili tak naprawdę). W "S" jest dużo lepiej (stąd nie widziałem ghostingu u kumpla) a "SX" to już tip-top klasa. Przekłada się to na cenę oczywiście.
Załatwiam zwrot producentowi - brałem monitor u znajomego lokalnego sprzedawcy, mogę mu go zwrócić, ale wtedy to on będzie w plecy, bo jemu już prawo zwrotu nie przysługuje. A gdzie on taki monitor sprzeda na prowincji ;) Ale może się uda. 3mamy kciuki.
Cwiekoszczak
Posty: 5
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 11:55 - ndz

Re: EIZO Foris FS2331

27 lutego 2014, 16:43 - czw

Hej

Co polecalibyście jako drugi ekran roboczy do FS2331? mam zamontowaną lepszą podstawkę od Eizo?
Manawiasty
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 11:00 - wt

Re: EIZO Foris FS2331

28 lutego 2014, 14:39 - pt

http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

Moim faworytem jest Eizo s2243w - jak będę potrzebować drugiego ekranu do pracy-pracy (a nie pracy hobbystycznej ;) ) to sobie go sprawię. Jedyną wadę jaką stwierdziłem - nie jest już produkowany a następcy brak :(
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO Foris FS2331

28 lutego 2014, 14:53 - pt

Następcą jest SX2262W i jest dostępny.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Krótkie recenzje monitorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu