NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
roobeertm
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2014, 20:14 - sob

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

13 lipca 2014, 15:48 - ndz

Tom01 pisze:Wystarczy że, za pomocą oprogramowania do kalibracji zmieni się jasność (gain) kanałów RGB. To nic, że to samo jest w OSD. Jest ingerencja w sprzęt? Jest. Czyli nie ma kłmastwa. Ale nie ma też prawdy, bo warunkiem koniecznym kalibracji sprzętowej jest linearyzacja a tego brak.
Dzień dobry wszystkim,

przeszukuje forum i trafiłem na te opinie dotyczące DELLa U2413. Jednym słowem nie wygląda to zachęcająco do kupna. Chciałby tylko potwierdzić ze jest to chybiona konstrukcja i nawet kalibracja sprzętowa nic tu nie pomoże ze względu na brak linearyzacji. Jednym słowem marketingowy bełkot...

Dziękuje za tą krotką odpowiedz.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3878
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

13 lipca 2014, 16:48 - ndz

Generalnie tak jest. Marketingowy przerost formy nad treścią. Rozwiązania NEC i EIZO jeszcze długo nie znajdą godnych naśladowców.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

14 lipca 2014, 00:50 - pn

Żaden DELL nie jest kalibrowany sprzętowo. A co do konstrukcji, to dobra biurwa. Nic więcej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

14 lipca 2014, 09:32 - pn

Tom01 pisze:Żaden DELL nie jest kalibrowany sprzętowo. A co do konstrukcji, to dobra biurwa. Nic więcej.
Z NEC i EIZO za 2x większe kwoty z pewnością nie może konkurować. Czy jednak nie może się mierzyć z modelami Japończyków za takie same pieniądze, to już nie jestem taki pewien. U2413 ma "tą" (nie koniecznie "taką" samą ;) ) samą matrycę jak PA242W, co ma dość istotne zalety ergonomiczne. Posiada również PWM o bardzo wysokiej częstotliwości, czego brak choćby w 24" biurowych odpowiednikach NECa i EIZO. Jednak szerokogamutowe podswietlenie rodzi problemy, z którymi znacznie trudniej sobie poradzić niż z tanimi, 6-bitowymi matrycami z badziewnym W-LEDowym, wąskogamutowym ale równobarwnym podświetleniem.
Jako model foto to nie, ale jako biurowy wydaje mi się ciekawą alternatywą do W-LEDowców. Trzeba mieć tylko na uwadze zalety i wady matryc W-LED i GBr-LED. Zarówno zalety jak i wady obu są dość wyraźne, więc wybór nie jest wcale taki prosty. Wybór W-LEDa wydaje się bezpieczniejszy, z kolei GB-r LED daje potencjalnie większe korzyści, pod warunkiem, że jest równy.
tikky
Lokalizacja: Kraków
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:40 - pn

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

24 stycznia 2016, 10:39 - ndz

...wracając do wątku z przed lat, widzę że finalnie mimo negatywnych wypowiedzi wielu osób trafił on na listę polecanych monitorów:
http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

Ja po kilku latach użytkowania mogę wypowiedzieć się o nim bardzo pozytywnie.
Jakość obrazu jest bardzo dobra, z kalibracją odpowiednim urządzeniem (do szerokiego gamutu) też nie było żadnych problemów.
Reprodukcja turkusów w porównaniu do monitorów jakie miałem wcześniej jest o niebo lepsza.
Zaletą jest też duża liczba dostępnych portów wyjściowych - tak że nie ma problemu z podłączeniem do PC i MAC.
Monitor został dostarczony z wydrukiem parametrów dla tego konkretnego egzemplarza.

Co do wad:
- nie wiem dlaczego ale po uśpieniu komputera i "obudzeniu" monitor sam się nie włącza i za każdym razem muszę wciskać włącznik - to nieco irytujące ale przyzwyczaiłem się.
- po menu też chodzi się średnio wygodnie, ale rzadko tam zaglądam
- przy szybkim pozwijaniu góra dół widać, że nie jest płynnie - ale to mi przeszkadzało tylko w pierwszym tygodniu po zakupie - podobno wiele monitorów z tym typem matrycy ma taki "efekt"

To oczywiście moje subiektywne opinie.
Reasumując dla mnie ocena na piątkę, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę stosunek cena / jakość.

...chodź teraz szukając drugiego monitora - tym razem do biura zastanawiam się czy kupić drugi taki sam - sprawdzony, czy pójść już w stronę monitora 4k.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC P232W vc Dell U2413 vs ?

24 stycznia 2016, 12:15 - ndz

Kilka modeli DELLa trafiły na listę ze względu iż są lepsze od marketowych Samsungów, a nie dlatego, że są bezkrytycznie polecane.

PS. Awarie zasilaczy to częsty i znany problem. Objawia się dokładnie jak Pan opisał. Proponuję podjąć jakieś działania póki ma gwarancję, bo jak Panu zdechnie na amen to naprawa będzie nieopłacalna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu