NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
przemyku
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2013, 14:06 - śr

NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 14:16 - śr

Witajcie, od wczoraj czytam forum szukając optymalnego monitora w założonym budżecie.

Sytuacja wygląda tak planuję wymienić dwa monitoropodobne HP22' na coś lepszego. Chciałbym zamknąć się w cenie około 5kPLN za dwa monitory.
Zdaję sobie sprawę, że to niewielki budżet i wybór będzie bardzo ograniczony.
W zasadzie do wyboru są dwa EA244WMi-BK vs EV2333W

Zastosowania, przede wszystkim obróbka fotografii i video, czasami jakieś gry, nigdy filmy i dokumenty.
Praca głównie wieczorami w dosyć mocno oświetlonym pomieszczeniu (trzy żarówki energooszczedne ok 30-40W o barwie światła dziennego.

Chciałbym zamówić dwa u mastiffa z selekcją i wstępną kalibracją plus dokupić kalibrator, w około 5k się zmieszczę.

Zastanawiam się czy jeszcze chwilę poczekać bo wyczytałem, że nec na jesieni wypuści 27 i 29" a to już byłaby całkiem odpowiednia wielkość dla mnie. Tyle że pewnie drożej, ale w ciągu 3 miesięcy mogę odłożyć trochę pieniędzy.

Słowem, gdybyście byli w mojej sytuacji z tak ograniczonym budżetem to który z monitorów wybralibyście i dlaczego (zastosowania i warunki pracy takie jak powyżej).


Z góry serdecznie dziękuję za porady

Przemek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16331
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 14:22 - śr

Dwa rożne to nie najlepszy pomysł. Dużo lepiej jeśli są takie same. Ew można w podobnym budżecie dorzucić do rozważań EV2336W bądź większy EV2436W a jeszcze lepiej NEC P232W a w ogóle idealnie EIZO CS230, który pozamiata wszystkimi poprzednimi. I się wszystko zmieści w 5 tys, bo ostatni nie potrzebuje kalibratora. Ma swój wbudowany i choć jest wykastrowany, pełni rolę autokorekcyjną. Po kalibracji zerowej, monitor sam dba o siebie. To zła wiadomość dla ludzi żyjących z usług kalibracji, ale świetna dla użytkowników. Minusem jest tylko konieczność dokupienia oprogramowania EIZO ColorNavigator, który EIZO dorzuca za darmo tylko do flagowej linii CG.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 14:34 - śr

29-o calowy EA294WMi jest dostępny od ręki, ale b. mały na wysokość - zdecydowanie lepiej kupić 2x244WMi, w zakładanym budżecie zmieści się też zestaw P242W + EA244WMi - z uwagi na tą samą matrycę można je z powodzeniem zestawić w setup dwumonitorowy.

Zdecydowanie warto też zaczekać na wersję 27-o calową, do video 2x27" to prawie idealny setup (prawie, bo idealny to 2x30")
przemyku
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2013, 14:06 - śr

Re: NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 16:09 - śr

Tom01 pisze:Dwa rożne to nie najlepszy pomysł. Dużo lepiej jeśli są takie same. Ew można w podobnym budżecie dorzucić do rozważań EV2336W bądź większy EV2436W a jeszcze lepiej NEC P232W a w ogóle idealnie EIZO CS230, który pozamiata wszystkimi poprzednimi. I się wszystko zmieści w 5 tys, bo ostatni nie potrzebuje kalibratora. Ma swój wbudowany i choć jest wykastrowany, pełni rolę autokorekcyjną. Po kalibracji zerowej, monitor sam dba o siebie. To zła wiadomość dla ludzi żyjących z usług kalibracji, ale świetna dla użytkowników. Minusem jest tylko konieczność dokupienia oprogramowania EIZO ColorNavigator, który EIZO dorzuca za darmo tylko do flagowej linii CG.
To prawda, wspomniane monitory są świetne, tyle, że ja póki co potrzebuję dwóch monitorów dla dwóch oddzielnych stanowisk (po jednym monitorze na jedno stanowisko), dlatego nie mogę dwóch przeciętnych zmienić na jeden przyzwoity. Jedno stanowisko służy tylko do obróbki fotografii, drugie głównie do obróbki video, od czasu do czasu zdjęcia, baaardzo rzadko jakieś gry. Chciałbym te same modele monitora na obu stanowiskach żeby łatwiej uzyskać porównywalny obraz na obu stanowiskach.

Dlatego pytanie czy lepiej celować w NEC czy Eizo.
Choć z tego co Czornyj pisze lepiej poczekać na 27" a za jakiś czas dokupić drugą sztukę i skompletować zestaw 2x27"

Na moje wyczucie NEC sprawdzi się lepiej w moich zastosowaniach, ale ja nie mam wystarczającej wiedzy o monitorach i kalibracji oraz doświadczenia z panelami lepszej klasy żeby to rzetelnie ocenić, dlatego po cichu liczę na Wasze rady.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Pozdrawiam

Przemek
przemyku
Posty: 3
Rejestracja: 11 września 2013, 14:06 - śr

Re: NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 16:20 - śr

Czornyj pisze:29-o calowy EA294WMi jest dostępny od ręki, ale b. mały na wysokość - zdecydowanie lepiej kupić 2x244WMi, w zakładanym budżecie zmieści się też zestaw P242W + EA244WMi - z uwagi na tą samą matrycę można je z powodzeniem zestawić w setup dwumonitorowy.

Zdecydowanie warto też zaczekać na wersję 27-o calową, do video 2x27" to prawie idealny setup (prawie, bo idealny to 2x30")
czytam jeszcze o tym NECu 29" i tak sobie myślę, że do zastosowań video proporcje 21:9 są w sam raz. To jest prawdziwy kinowy monitor (proporcje wyświetlanych filmów w kinach zbliżone są właśnie do 21:9). Więc może warto jeden monitor (29) kupić pod video i poczekać na 27" dla fotografii. Tylko czy panele w obu monitorach są podobne, tj czy zapewnią porównywalne efekty.

Im więcej czytam, tym bardziej zastanawiam się czy nie przeczekać jeszcze roku na dotychczasowych "monitorach" i nie odłożyć pieniędzy na coś co posłuży mi dobrze kilka lat.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA244WMi-BK vs Eizo EV2333W

11 września 2013, 18:46 - śr

29-kę testowałem, jest taka sama jak 24-ka tylko szersza i niższa. Osobiście za tą cenę wolałbym 27", które ma tą samą rozdzielczość w poziomie, a znacznie większą rozdzielczość w pionie (1440px vs 1080px). Być może do zastosowań kinowych 29" się nada, ale popularność 21:9 w normalnych zastosowaniach jest ZTCW raczej niewielka.

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68371
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu