Nec P221W vs. Eizo EV2023W

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
Kamil Ber
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2010, 19:01 - pn

Nec P221W vs. Eizo EV2023W

27 września 2010, 19:46 - pn

Witam,
Jest to mój pierwszy post i zarazem wątek na forum, mam nadzieję, że nikomu się nim nie narażę (nie mam za dużego doświadczenia w prowadzeniu konwersacji w ten sposób).
Od kilku dni przeglądam to i inne fora jednak ciągle nie mogę się zdecydować, dlatego postanowiłem zapytać się kogoś mądrzejszego i posiadającego większe doświadczenie w zakresie monitorów komputerowych.
Po kolei:
Od kilku lat używam 17" monitora CRT marki Samsung, którego parametry może nie były oszałamiające, jednak wystarczające.
Od niedawana chyba coś się z nim dzieję. Mianowicie, na "jakiś taki" słaby kontrast i mało czarną czerń, gdzie wcześniej nie było z tym problemu, najgorzej cierpi na tym typowe zastosowanie, czyli wyświetlanie czarnego tekstu na białym tle - czcionka zlewa się z tłem, jest nie wyraźna. Monitora ma już swoje lata i parę ładnych godzin na karku, dlatego postanowiłem zakupić nowy. Początkowo ustawiłem pułap cenowy na 1000zł i zastanawiałem się głownie nad LG 22'' W2220P oraz Dell 2209WA, jednak po lekturze forum, podchodzę do wymienionych modeli z większym dystansem. Być może uda mi się przeciągnąć granice cenową do około 1500 zł, w tej kwocie znalazłem dwa z listy polecanych wyświetlaczy:
Eizo EV2023W za 1250zł (żeby nie reklamować nie podaję linków)
Nec P221W za 1550zł
Wg. listy lepszy jest NEC, jednak trzeba go skalibrować (pierwsza kalibracja wliczona w cenę monitora),ale czy faktycznie opłaca się dopłacić 300zł, lub może inaczej: czy 2"cale więcej, sprzętowa kalibracja oraz proporcja 16:10 jest warta 300zł (z drugiej strony Eizo ma 5 lat gwarancji)?
Co do samych monitorów to jak jest w tym przypadku z czernią, czy jest ona "znośna"?(brak czarni bardzo mnie irytuję, dlatego z góry skreśliłem monitory z supermarketów).
Przepraszam za banalne pytania, na swoją obronę podam tylko, że jako osobie zarabiającej nie za wiele (studia zajmują większość czasu) dosyć ciężko jest uzbierać jednorazowo 1500zł w natłoku innych wydatków, dlatego chciałbym dokonać zakupu możliwie najbardziej przemyślanego i opłacalnego.
Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Być może zna ktoś fajny sklep w Warszawie, gdzie można byłoby poobserwować te lub inne "trochę" lepsze monitory, niestety w większości których byłem na samo pytanie "Macie coś nie na TN?" lub "Jest coś Eizo albo Neca?" sprzedawcy nabierali wody w usta.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec P221W vs. Eizo EV2023W

28 września 2010, 00:36 - wt

Witam
Kamil Ber pisze:Wg. listy lepszy jest NEC, jednak trzeba go skalibrować (pierwsza kalibracja wliczona w cenę monitora)
Skalibrować trzeba każdy monitor bez wyjątku. W przypadku rzeczonego monitora optymalnie da się go ustawić wyłącznie spektrofotomerem i oprogramowaniem do monitora niedostępnym w Europie. Proponuję zatem sprawdzić czym będzie robiona owa pierwsza kalibracja wliczona w cenę. Osobiście nie wierzę w okazje i już się przyzwyczaiłem do ofert z wartością dodaną w postaci nieumiejętnej "kalibracji" robionymi najczęściej zabawkami.
Kamil Ber pisze:ale czy faktycznie opłaca się dopłacić 300zł
NEC P221W to wyższa klasa niż EIZO EV2023W. Chcąc porównywać NEC i EIZO w tej samej kategorii wagowej trzeba brać P221W i S2233W.
Kamil Ber pisze:Co do samych monitorów to jak jest w tym przypadku z czernią, czy jest ona "znośna"?
Może się Pan nie obawiać, czerń w tej klasie monitorów jest bardzo dobra.
Kamil Ber pisze:PS: Być może zna ktoś fajny sklep w Warszawie, gdzie można byłoby poobserwować te lub inne "trochę" lepsze monitory, niestety w większości których byłem na samo pytanie "Macie coś nie na TN?" lub "Jest coś Eizo albo Neca?" sprzedawcy nabierali wody w usta.
Praktycznie wszystkie modele EIZO można pooglądać i pomacać w Warszawie w siedzibie przedstawicielstwa, firma Alstor, ul. Wenecka 12. NEC'e można oglądać w Krakowie w przedstawicielstwie ul. Bociania 22A.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kamil Ber
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2010, 19:01 - pn

Re: Nec P221W vs. Eizo EV2023W

28 września 2010, 08:30 - wt

Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź, szczególnie uspokoiłem się w kwestii czerni.
Tom01 pisze:Witam
Kamil Ber pisze:Wg. listy lepszy jest NEC, jednak trzeba go skalibrować (pierwsza kalibracja wliczona w cenę monitora)
Skalibrować trzeba każdy monitor bez wyjątku. W przypadku rzeczonego monitora optymalnie da się go ustawić wyłącznie spektrofotomerem i oprogramowaniem do monitora niedostępnym w Europie. Proponuję zatem sprawdzić czym będzie robiona owa pierwsza kalibracja wliczona w cenę. Osobiście nie wierzę w okazje i już się przyzwyczaiłem do ofert z wartością dodaną w postaci nieumiejętnej "kalibracji" robionymi najczęściej zabawkami.
Czy w takim razie w polskich warunkach można skalibrować "dość poprawnie" ww. monitor? Ile taka kalibracja będzie kosztowała i gdzie jest możliwe przeprowadzenie takiej operacji?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16337
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec P221W vs. Eizo EV2023W

28 września 2010, 11:09 - wt

Kamil Ber pisze:Czy w takim razie w polskich warunkach można skalibrować "dość poprawnie" ww. monitor?
Można, o ile zleceniobiorca dysponuje stosownym sprzętem i oprogramowaniem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68429
Liczba tematów: 4133
Liczba użytkowników: 3946
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Adaro58
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu