EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
Berkel
Posty: 4
Rejestracja: 09 października 2015, 20:24 - pt

EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

25 lutego 2017, 19:52 - sob

Witam zakupiłem ostatnio monitor EIZO FORIS FS2434 który miałem już od dłuższego czasu na oku,poszperałem po necie porównując inne monitory do tej ceny i nic lepszego nie znalazłem.
Po zakupie monitora przypadkiem natknąłem się na stronie sklepu morele.net na monitor tej samej firmy tylko innej serii EV2450 który sprzedaje się dobrze jak na monitor w tej cenie i to mnie zainteresowało. Poszukałem na necie czym się różni ten monitor od FS2434 i pierwsze szczegóły które wpadają w oko to wejście DisplayPort(obecnie używam DVI, ale może przyda się w przyszłości) oraz lepsza ergonomia i obsługa interfejsu.Te dwa ostatnie jakoś mnie nie ruszają ponieważ wygląd monitora i tak jest przyzwoity a obsługa pilotem dobra i zabawna jak na monitor.
Przejdźmy do głównego tematu,poczytałem i podobno monitor posiada ta sama matryce,ale inną elektronikę przez co jest inaczej wykonany i to jest chyba ich największa różnica.
Z tego co wyczytałem model EV2450 jest bardziej równomiernie podświetlony,ma mniejszy blacklight bleeding,mniej srebrzy i ma ciut lepsza czern jak na IPS. Spotkałem się z określeniem "mniej się rozjeżdża w ciemnych partiach" co pewnie jest własnie nawiązaniem do tego co napisałem powyżej.
Co do kolorów to tez wyczytałem ze ktoś pisał ze są ciut lepsze w modelu EV2450, w FS2434 nie są one jakieś wyśmienite, ale są przyzwoite chociaż fajnie jeżeli były by jeszcze lepsze.
Zauważyłem tylko ze w tym monitorze w jaśniejszych scenach tak bardziej przyświeca,ale to jest pewnie od samego podświetlenia LED. Różnica w szybkości monitorów podobno jest nie wielka a wszystkie bajery do gier w monitorze FS2434 jakoś mnie nie interesują. Z tego co wyczytałem monitor EV2450 zdaje się być lepszy. Ciekawe własnie czy przez te bajery do gier w FS2434 ten EV2450 jest wykonany na innej elektronice i dlatego wypada lepiej.
Teraz własnie pytanie do osób znających się,tych którzy mieli okazje przetestować obydwa monitory lub maja własnie model EV2450 i mogli by się wypowiedzieć. Jaka jest dokładnie różnica jakości pomiędzy tymi monitorami? Czy to co napisałem to są własnie te różnice pomiędzy nimi?
Mam jeszcze kilka dni na zwrot monitora dlatego pisze ten temat bo zastanawiam się czy nie wymienić go na model EV2450. Wole się upewnić i popytać ludzi którzy się znają, dlatego każda odpowiedz się przyda i każdy szczegół który pomoże dokonać mi wyboru tez.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

25 lutego 2017, 20:02 - sob

No ale wymieniać zakupiony towar powinno się tylko w przypadku stwierdzenia jego niezgodności z umową. Jeśli zamówiłeś FS2434, taki dostałeś i działa, to nie ma powodu do zmiany. Natomiast wybierać model monitora należy przed jego zakupem, a nie po.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

25 lutego 2017, 20:51 - sob

No i nie wiemy do czego ma być lepszy. Musisz odnieś się do swoich konkretnych zastosowań i warunków w miejscu użytkowania.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
ktm777
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 21:23 - pn

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

26 lutego 2017, 12:06 - ndz

max pisze:No ale wymieniać zakupiony towar powinno się tylko w przypadku stwierdzenia jego niezgodności z umową. Jeśli zamówiłeś FS2434, taki dostałeś i działa, to nie ma powodu do zmiany. Natomiast wybierać model monitora należy przed jego zakupem, a nie po.
Wymienić można tylko gdy towar jest niezgodny, ale zwrócić można w ciągu 10 czy 14 dni. I wtedy kupić nowy. Zaleta kupowania przez internet, oczywiście tylko klient indywidualny (ustawa konsumencka).
Szynkars
Posty: 168
Rejestracja: 01 marca 2015, 17:20 - ndz

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

26 lutego 2017, 20:46 - ndz

Temat zwrotu bez podania przyczyny jest nieco kontrowersyjny i nadużywany czasem może stać się sporym kłopotem dla niczemu niewinnego sprzedawcy. Między innymi w poniższym temacie nastąpiła krótka wymiana zdań w tej kwestii:
http://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3031#p38225
Berkel
Posty: 4
Rejestracja: 09 października 2015, 20:24 - pt

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

26 lutego 2017, 21:19 - ndz

Monitor używam w 50% do gier i 50% do multimediów (głownie oglądam anime a rzadziej filmy czy seriale),internetu(youtube,twitch,portale społecznościowe i rożne takie). Właściwie zależy jak mnie najdzie ochota,czasami więcej gram a czasami więcej oglądam czy przesiaduje w internecie.
Dodam ze swój monitor obsłużyłem w 2 ustawienia:
User 1: Jasność 42 R-100 G-97 B-98. Ustawienia monitora EV2450 z testów TFT Central, skoro te 2 monitory są bardzo podobne to raczej przy FS2434 wyszło by podobnie
User 2: Jasność 43 R-100 G-88 B-84. Ustawienia monitora FS2434 z testów Benchmark. Nie rozumiem dlaczego tutaj G i B są aż tak zaniżone,no ale wygląda to nawet dobrze.
Obecnie używam User 2 i nie wiem czy dobrze,ale mam wrażenie ze to ustawienie jest bardziej przyjazne. Zauważyłem tylko ze w przypadku tego ustawienia kolor biały bardziej ubolewa i traci lekko swoja biel.
Chodzi mi głownie o to czy ten EV2450 jest rzeczywiste lepszy pod względem jakości obrazu i lepiej zwrócić tego FS2434 na rzecz EV2450 czy tez nie ?
Pozostaje tez druga kwestia która mnie zaciekawiła, monitor EV2451 który nie dawno wszedł na rynek i podobno on już jest lepszy, 8 bitowy IPS bez FRC http://imgur.com/fVUoUcw gdzie w przypadku tamtych 2 modeli mamy 6+FRC AH-IPS. Nie wiem dokładnie czym to się rożni,ale podobno lepsze i trzeba poczekać tylko na jakaś dobra recenzje.
Zrobiłem zdjęcie telefonem na czarnym tle przy zgaszonym świetle w pokoju wieczorem przy ustawieniu User 2 na jasności 43 i wygląda to tak http://imgur.com/6F9cCuA , http://imgur.com/MHTd8Kf nie wiem dokładnie z jakiego konta i jakiej odległości powinienem zrobić,ale to już sami oceńcie jak to wygląda bo mi się wydaje ze nie jest tak źle. Widać ze aparat łapie to bardziej bo z perspektywy patrzenia okiem na monitor widać własnie w trochę w lewym dolnym rogu i własnie najbardziej w prawym dolnym.
I teraz co robić, opłaca się zwrócić i zakupić EV2450?<-(priorytetowe pytanie) Czy może lepiej poczekać i dołożyć te 200zl na EV2451 ? A może nic nie robić ? Bardzo bym prosił o opinie większej ilości osób.
Co do tematu zwrotu,klient ma 14 dni od otrzymania towaru na zgłoszenie zwrotu i odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny, może to nawet zrobić dzień przed końcem terminu bo i tak dostaje potem kilka dni na dosłanie przesyłki zwrotnej, nie chce być nie miły to nie jest temat zwrotu towaru a porównania monitorów.
PS: Tak żartem mówiąc marzy mi się monitor OLED z obrazem który jest praktycznie bez żadnych wad z wyśmienitymi kolorami i bardzo wysokim kontrastem,gdy patrze na np. na telefon Samsung Galaxy S6 to jest czysta przyjemność pod każdym katem i obraz widocznie jest lepszy niż na takim monitorze. Wiem ze jest to telefon i przeniesienie takiego czegoś na 24" monitor kosztowało by grube $$$,ale kiedyś w końcu się doczekamy :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

26 lutego 2017, 21:57 - ndz

Tom01 twierdzi, że nowe EV ma środek ten sam tylko cieńsze ramki. Trochę wątpliwe też, aby faktycznie była tam matryca w pełni 8-bitowa, bo to kosztuje. Taki CS230 ma też 6bit+2FRC. Wizualnie różnica jest głównie na gradientach, gdzie ta płynność przejść tonalnych nie jest idealna. Ale to też zależy od jakości samego układu FRC oraz poziomu wysterowania elektroniki. Podlinkowany wycinek nie wiele wnosi - nie wiadomo skąd jest i czego dotyczy. Na tej stronie > http://www.displayspecifications.com/en/model/ca6481f podają, że pełne 8-bit, ale pewności nie ma.

Co do ustawień, to dlaczego "ślepo" kopiujesz mało miarodajne "testy" TFT Central i Benchmark? I na dodatek nie do końca te ustawienia rozumiesz. Na Benchmarku odnoszą się do jasności ok. 120 nitów, ale to nie jest sztywne ustawienie dla każdego. Poza tym optymalne ustawienia monitora mogą być zupełnie różne dla kolejnych egzemplarzy.
Przy dominacji zastosowań gry/multimedia wybór FS2434 wydawałby się oczywisty. Ale decyzja powinna być Twoja.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

26 lutego 2017, 23:33 - ndz

Najczęściej w dziedzinie komputerowej wszystko co nowsze jest lepsze.

Jeśli nie wiadomo na pewno, ale jest choćby cień szansy na to, że matryca jest 8bit i ma podświetlenie z diodą niebieską i luminoforem zielono-czerwonym, to moim zdaniem warto dopłacić do EV2451 lub EA245WMi. Przy czym to są monitory biurowe, nie rozrywkowe.

Matryce 6bit+2FRC z diodą niebieską i luminoforem żółtym powinny już powędrować powoli do muzeum lub tylko do najtańszej masówki.
Berkel
Posty: 4
Rejestracja: 09 października 2015, 20:24 - pt

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

27 lutego 2017, 06:02 - pn

Dziękuję za wypowiedzi z tego co się dowiedziałem obecne na kilku forum wychodzi na to ze FS2434 i EV2450 to praktycznie to samo jeżeli chodzi o jakość. Raczej zostanę przy FS2434 bo lepszego monitora w tej cenie lub trochę drożej nie widziałem i raczej nie znajdę a co do ustawień no niestety nie znam się za bardzo na kalibracji monitorów dlatego tez korzystam z ustawień z internetu. Co do EV2451 nie wiem tez jak to dokładnie z nim jest i dopóki nie zobaczę jakiego porządnego testu i porównania to nie ma co się pchać na ślepo a najwyżej za rok się zafunduje w owy monitor jeżeli serio będzie taki lepszy a może wyjdzie jeszcze coś lepszego.
Chciałem się jeszcze dowiedzieć czy przestawione wcześniej screeny jak i widoczne "wylewy" w rogach a szczególnie w prawym dolnym są akceptowalne jak na monitor IPS ? Dodam ze z perspektywy oka są one mniej widoczne,ale aparat chyba lepiej łapie takie szczegóły.
Co do przedstawionego screena na temat monitora EV2451 to tak trochę przesadziłem ze skróceniem tego a jest to z porównania 2 monitorów http://www.displayspecifications.com/en ... /fc73147d1
Ogólnie jeżeli jeszcze ktoś miał by ochotę się wypowiedzieć swoim zdaniem to śmiało bo każdy szczegół i wiedza się przyda.
cz
czuk

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

28 lutego 2017, 12:24 - wt

Berkel pisze:Monitor używam w 50% do gier i 50% do multimediów (głownie oglądam anime a rzadziej filmy czy seriale),internetu(youtube,twitch,portale społecznościowe i rożne takie). Właściwie zależy jak mnie najdzie ochota,czasami więcej gram a czasami więcej oglądam czy przesiaduje w internecie.
Ja bym zostawił tego FS2434,to monitor przeznaczony do multimediów.
Manekj
Posty: 21
Rejestracja: 19 marca 2017, 01:16 - ndz

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

19 kwietnia 2017, 19:58 - śr

Berkel pisze:
26 lutego 2017, 21:19 - ndz
PS: Tak żartem mówiąc marzy mi się monitor OLED z obrazem który jest praktycznie bez żadnych wad z wyśmienitymi kolorami i bardzo wysokim kontrastem,gdy patrze na np. na telefon Samsung Galaxy S6 to jest czysta przyjemność pod każdym katem i obraz widocznie jest lepszy niż na takim monitorze. Wiem ze jest to telefon i przeniesienie takiego czegoś na 24" monitor kosztowało by grube $$$,ale kiedyś w końcu się doczekamy :)

Co do tego telefonu, to chyba dostał Ci się lepszy model, porównywałem wyświetlanie samsunga S6 do S5 NEO i z przykrością stwierdzam, wyświetlacz (lub kalibracja) w S6 niestety leży, lepszy był obraz na S5 NEO.

Co do monitora EV2451 się nie długo przekonam, co to potrafi.
Dodam, że widziałem monitor LG 24UD58-B, http://www.displayspecifications.com/en/model/d048669 i jakoś świeci bardzo równomiernie na całości matrycy bez żadnych świecących narożników występuje tylko srebrzenie na całej powierzchni przy koncie ponad 70 stopni. Ciekawe, że takie matryce da się zrobić i nic nie świeci po kontach.
Ciekawe, co pokaże EV2451.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO FS2434 vs EIZO EV2450

19 kwietnia 2017, 20:28 - śr

Od siebie dodałbym, nieco uszczypliwie, że "konta" to są w banku. ;)

Sam posiadam OLEDa 8.4" 2560x1440 oraz 5.2" 1920x1080, oba chyba PenTile, i obydwoma jestem zachwycony.

Co do wyświetlania, proponuję ustawić Tryb Ekranu: Podstawowy.

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu