NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

Nie wiesz czym się różnią jakieś dwa monitory? Zapytaj właśnie w tym dziale.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 01:26 - sob

Żadna większa filozofia. Wystarczy sprawdzić czy kalibracja jest do parametrów z sufitu, czy wynika z specyfiki oświetleniowej pomieszczenia. Sam tylko ten aspekt wszystko wyjaśnia. Pozostałe też są do sprawdzenia, jak choćby można poszukać, czy zdarza się, że ludzie na pozornie skalibrowanych monitorach widzą czerwonkawą albo zielonkawą biel. I po temacie. Jeśli ww zjawiska występują i jest konieczność korekcji, to kompletnie traci znaczenie zdanie wybitnego sceptyka i wroga wszelkich manipulacji ustawieniami monitorów. O bajdurzeniu na temat możliwości sprzętu jakiego się nie widziało na oczy, nie wspominając. ;)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMia

18 sierpnia 2018, 01:32 - sob

Jeśli ma Pan np. różowe albo zielone zasłony, to proszę nimi trochę w dzień powahlować. Adaptacja chromatyczna Pańskiego wzroku zrobi resztę...

Trzeba by mieć stałe, niezmienne warunki oświetlenia sztucznego, aby adaptacja chromatyczna nie regulowała nam wsroku.

Proszę n8e przesadzać z tym profesjonalizmem. Ten monitor jest zbyt prosty na takie opowieści.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2018, 01:35 - sob przez max, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 01:34 - sob

Zielonkawa albo czerwonkawa biel monitora nie ma żadnego związku z adaptacją chromatyczną ludzkiej percepcji, tylko niedoskonałością techniki modelowania ludzkiego widzenia. Specyfika pomieszczenia nic nie zmienia. Może Pan mieć czerwone zasłony a widzieć zielonkawo monitor. Albo odwrotnie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMia

18 sierpnia 2018, 01:47 - sob

max pisze:
18 sierpnia 2018, 01:32 - sob
Proszę n8e przesadzać z tym profesjonalizmem. Ten monitor jest zbyt prosty na takie opowieści.

Sądzę, że nie powinien Pan mnie pouczać w taj materii.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 10:43 - sob

No właśnie.. a bardzo często ta wiedza jest znikoma. A ja momentami odnoszę wrażenie, że jak ktoś nie kupi monitora z "mastiff" to frajer..
Bez urazy Tomaszu 8-) :roll:
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMia

18 sierpnia 2018, 11:11 - sob

Tom01 pisze:
18 sierpnia 2018, 01:47 - sob
max pisze:
18 sierpnia 2018, 01:32 - sob
Proszę n8e przesadzać z tym profesjonalizmem. Ten monitor jest zbyt prosty na takie opowieści.
Sądzę, że nie powinien Pan mnie pouczać w taj materii.
No fakt, ma Pan większą wiedzę w tej materii ode mnie. Ja z kolei mam większą od większości forumowiczów pytających o monitor. Moją intencją jest sprawić, aby nie dawali sobie "nawijać makaronu na uszy". ;)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 12:10 - sob

NocnyJastrzab pisze:
18 sierpnia 2018, 10:43 - sob
jak ktoś nie kupi monitora z "mastiff" to frajer..

No cóż, jeśli ktoś chciałby najlepsze możliwe przygotowanie stanowiska do pracy... ;) U mnie robi się wszystko, kompleksowo. Od podłączenia, linearyzacji sprzętu, przez światło, konfigurację umeblowania stanowiska, dobór farby do ścian, po niuanse cmf czy obejście ujawnionych niekoniecznie chlubnych cech niektórych monitorów o których producenci nie chcą mówić i nie życzą sobie aby je poruszać publicznie. Jakiś czas temu opisałem jeden z takich problemów, rozpętała się burza. Takich kwiatów jest więcej, na różnych modelach i całych seriach. Na większość przypadków mam sposoby na eliminację albo skuteczne zamaskowanie. Z oczywistych względów nie będę o tym pisał, ale problemy czasem są dość poważne. Na przykład występowanie w pewnych sytuacjach silnie zielonych partii obrazu czarno-białego. I to dotyczy jednego z nowych, świeżutkich modeli profesjonalnych. Żeby nie było że wyolbrzymiam, poniżej zdjęcie szarości w rzeczywistym przypadku:

Zrzut ekranu 2018-08-18 o 12.48.18.png
Zrzut ekranu 2018-08-18 o 12.48.18.png (48.46 KiB) Przejrzano 3946 razy

Nie występuje oczywiście nałogowo, ale w bardzo specyficznych sytuacjach, choć nie powinno w ogóle. Ja z takie rzeczy wykrywam i z reguły sobie radzę, żadna inna firma nie. Z tego co mi wiadomo, pomimo upływu lat, nikt inny nie oferuje takiego zakresu usług, wnikliwości i zindywidualizowanego podejścia.

max pisze:
18 sierpnia 2018, 11:11 - sob
Moją intencją jest sprawić, aby nie dawali sobie "nawijać makaronu na uszy". ;)

I dlatego zawsze podważa Pan sens kalibracji ekranów.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 15:17 - sob

Marekoniarek pisze:
17 sierpnia 2018, 23:47 - pt
Czy kupując NEC EA245WMi-2-CT monitor już jest skalibrowany
Tak, wszystkie monitory serii ColorTuned są indywidualnie skalibrowane i oprofilowane w krakowskiej siedzibie NEC Display Solutions przez technika, pod nadzorem inżynieryjnym Wojciecha Koska.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 15:40 - sob

max pisze:
20 sierpnia 2017, 22:34 - ndz
Jakiekolwiek przestawienie monitora, np. redukcja jasności w celu poprawienia komfortu i ergonomii pracy powoduje, że z takiej kalibracji nie ma żadnego pożytku.
Nieprawda.

Monitor EA-CT po skalibrowaniu ma poprawną liniowość i barwę praktycznie w całym zakresie luminancji. Można swobodnie zmieniać sobie jego jaskrawość w zależności od warunków i potrzeb.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 17:05 - sob

Tom01 pisze:
18 sierpnia 2018, 12:10 - sob
max pisze:
18 sierpnia 2018, 11:11 - sob
Moją intencją jest sprawić, aby nie dawali sobie "nawijać makaronu na uszy". ;)
I dlatego zawsze podważa Pan sens kalibracji ekranów.
Zawsze nie, ale Pan zawsze to propunuje, nawet jak nie ma takiej potrzeby. W przypadku PA lub CT ponowna kalibracja jest zbędna.
Natomiast EA można skalibrować, nie znaczy to jednak, że zawsze trzeba.
Taka oto drobna różnica zdań.
HammerEV
Posty: 7
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 18:52 - wt

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 17:48 - sob

Czornyj pisze:
18 sierpnia 2018, 15:17 - sob

Tak, wszystkie monitory serii ColorTuned są indywidualnie skalibrowane i oprofilowane w krakowskiej siedzibie NEC Display Solutions przez technika, pod nadzorem inżynieryjnym Wojciecha Koska.
Przy okazji kusi mnie by zapytać, ile firm zajmuje się przygotowywaniem wersji CT a ile jedynie je sprzedaje? Mam tu na myśli np. graficzne.pl, cortland itp. O ile oczywiście nie są to informacje poufne.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

18 sierpnia 2018, 18:21 - sob

HammerEV pisze:
18 sierpnia 2018, 17:48 - sob
Czornyj pisze:
18 sierpnia 2018, 15:17 - sob

Tak, wszystkie monitory serii ColorTuned są indywidualnie skalibrowane i oprofilowane w krakowskiej siedzibie NEC Display Solutions przez technika, pod nadzorem inżynieryjnym Wojciecha Koska.
Przy okazji kusi mnie by zapytać, ile firm zajmuje się przygotowywaniem wersji CT a ile jedynie je sprzedaje? Mam tu na myśli np. graficzne.pl, cortland itp. O ile oczywiście nie są to informacje poufne.
A co za różnica? Kalibracja monitora NEC serii EA to stosunkowo prosta procedura. SpectraView II to świetne, stabilne i dopracowane oprogramowanie - miałem przyjemność korespondować z Willem Hollingworthem zarządzającym zespołem odpowiadającym za jego tworzenie, to b. inteligentny fachura najwyższej klasy. i1Display Pro to zdumiewająco dobry sensor, mimo niskiej ceny zbliżony dokładnością do sprzętu klasy laboratoryjnej. Monitor wystarczy nagrzać, skalibrować i jest gotowy do pracy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 01:13 - ndz

HammerEV pisze:
18 sierpnia 2018, 17:48 - sob
Przy okazji kusi mnie by zapytać, ile firm zajmuje się przygotowywaniem wersji CT

Dwie.

HammerEV pisze:
18 sierpnia 2018, 17:48 - sob
a ile jedynie je sprzedaje?

Około cztery do sześciu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Marekoniarek
Posty: 9
Rejestracja: 06 sierpnia 2018, 00:01 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 17:16 - ndz

czym rożni się kalibracja sprzetowa EA245WMi-2-CT ColorTuned firmy mastiff.pl graficzne.pl EA245WMi-2-BK ColorTuned z SVII , Oprogramowanie sprzętowe również takie same dokładane , 5lat gwarancji
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 18:14 - ndz

Po pierwsze, monitory tej serii, podkreślam jeszcze raz, nie są skalibrowane w takim znaczeniu jak chciałby rozumieć użytkownik. Jest bardzo ważne, aby zrozumieć, że jakiekolwiek wyregulowanie np jaskrawości czy punktu bieli, z formalnego punktu widzenia, jest kalibracją tych parametrów. Kalibracja bowiem jest procesem ustawienia czegoś do konkretnych wartości. Nie ważne jakich. Taki proces wcale nie musi mieć coś wspólnego z kalibracją pod względem użytkowym. Aby łatwiej zrozumieć różnicę, posłużę się przerysowanym przykładem: Załóżmy, że ustawimy punkt bieli monitora na 10000K, jaskrawość na 250nitów a gammę ustawimy na 3,0. Potwierdzimy to pomiarami, wydrukujemy papier z tych pomiarów i możemy ze spokojem sumienia napisać, że monitor został "skalibrowany". Pytanie teraz, na ile taka kalibracja ma sens i znaczenie dla kogoś kto chce kupić "skalibrowany" monitor do przygotowywania książek do druku?

"Kalibracja" w rozumieniu użytkowym musi być wykonywana tak, aby monitor sprawował się poprawnie w konkretnym oświetleniu i zastosowaniach. Jak wcześniej pisałem jest to proces indywidualny jeśli chodzi o stanowisko, nie indywidualny egzemplarz monitora.

Większość różnic w monitorach CT ode mnie jest dokładnie opisane na karcie produktu. Zapraszam do zerknięcia - https://monitory.mastiff.pl/monitory-ne ... -2-ct.html Szczególnie sugeruję zwrócić uwagę na pozycje oznaczone gwiazdkami.

Ponadto, co już wcześniej podawałem, ale polecam zerknąć jeśli ktoś nie zajrzał, bo to ważne - https://monitory.mastiff.pl/faq/question/id/336
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 19:44 - ndz

98% użytkowników tego monitora winno go użytkować w:
* przestrzeni koloròw jak najbliższej sRGB (ew. natywnej)
* gamma 2.2
* D65 (6500K)
* 60, 80, 120cd/m2

Jeśli ktoś życzyłby sobie coś innego, np. Dicom dla zdjęć rentgenowskich, winien kalibrować indywidualnie. Cała reszta, włącznie z tymi, którzy nie wiedzą czego chcą, winni używać ogólnie przyjętego standardu. Nie ma co komplikować i mącić ludziom w głowach.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 20:34 - ndz

Max, to nie jest żadna komplikacja, tylko reakcja na realne sytuacje. Może się wydawać niewiarygodne, ale 99% ludzi nie potrafi zdecydować jaką ustawić poprawną jaskrawość, a Pan sugeruje aby dać "domyślnie" ustawiony sprzęt, który ma dużo bardziej skomplikowane parametry. Poniżej dowód:

Poprosiłem jakiegoś człowieka, aby wizualnie ustawił jaskrawość monitora tak, aby biel na ekranie miała podobną jasność jak kartka papieru trzymana w ręku. Jest to niezły sposób na zorientowanie się w oświetleniu, nie widząc pomieszczenia. Po latach doświadczeń doskonale wiem, że ludzie mają z tym problem, więc aby wykazać jak wielkie zagmatwanie powodują własne zmysły, po tej prowizorycznej regulacji proszę gościa o zrobienie zdjęcia komórką. Proszę sobie wyobrazić, że takie coś jak poniżej, podesłał mi jako jako równe jasności:


Obrazek


Najlepsze, że to nie jest wyjątek, tylko reguła! Nie ma takiej opcji, aby do przypadkowego pomieszczenia wstawić jakoś-tam hipotetycznie ustawiony monitor i będzie dobrze.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 21:17 - ndz

Czyli wniosek płynący z Pańskiego rozumowania jest następujący:
* ludzie są przeraźliwie głupi
* trzeba ich kasować kilkaset zł za tę głupotę, za włączenie żarówki i dopasowanie jasności monitora do otoczenia z włączoną żarówką.

No można i tak. Ale coś mi w tej filozofii jednak nie do końca pasuje...
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

19 sierpnia 2018, 21:20 - ndz

Ująłbym to nieco inaczej:

1. Ludzie nie mają zielonego pojęcia nawet o najprostszych parametrach technicznych, jakie wpływają na wyświetlanie, nie mówiąc o postrzeganiu i kompletnie ich to nie interesuje.
2. Ludzie wolą zapłacić fachowcom za przygotowanie ekranu i stanowiska pod klucz niż samemu wyważać otwarte drzwi.
3. Samodzielna kalibracja, przez kogoś kto robi to na bazie poradników z Internetu, nawet kiedy proces jest maksymalnie zautomatyzowany, z reguły jest zła. Przyczyny wielokrotnie opisywał Czornyj - nie ma metod pomiarowych pozwalających na sparametryzowanie otoczenia, a wizualnie nie potrafią dopasować najprostszych rzeczy. Ma Pan dowód w poprzednim moim poście. Prawdopodobieństwo poprawnego ustawienia stanowiska przez amatora oceniam na mniej niż 5%.

Co do wcześniejszego przykładu i nawiązania do pierwszego punktu: Mam wielu znajomych, którzy pracują jako IT w korporacjach. Mają pod opieką ileśtam stanowisk, często są to setki. Przykład z życia: Użytkownik wzywa IT i płacze, że oczy go bolą. Monitor ustawiony na 100% jaskrawości a to oczywiście jakiś "nowoczesny" więc wali 300-400 nitów. Technik zmniejsza jaskrawość do 10% i pyta dlaczego sam tego nie zrobił. Użytkownik nie wie. Po prostu nie wie, nie przyszło mu to do głowy! Sytuacja wydawałoby się nienormalna z naszego punktu widzenia, ale tak właśnie jest.

Jest jeszcze jeden aspekt, w zasadzie powinien być jako punkt 4. Człowiek kiedy nie jest pewny, czy dobrze samodzielnie ustawił to i owo, nie ma przekonania czy to co widzi, jest prawidłowe. Problem w tym, że nie ma żadnego twardego dowodu. Wkraczamy tu dość głęboko w psychologię, nie tylko widzenia. Otóż, jeśli użytkownik uzyska wiarygodny w swoim mniemaniu dowód, że obraz jest w porządku, zaczyna wierzyć temu co widzi i zaczyna postrzegać inaczej. Mechanizm jest dość zagadkowy ale ma wpływ na realne efekty pracy, nawet jeśli w skrajnym przypadku w obrazie nic się nie zmieniło. Zanim zacznie się Pan nabijać, proszę się zastanowić nad sytuacją, kiedy po jakimś szkoleniu wszystko się układa w logiczną całość i dochodzimy do zaskakującego wniosku, że wiele rzeczy sprzed szkolenia było znane wcześniej, tylko nie były powiązane.

Pracuję w tej branży prawie 25 lat. Sporą część czasu jeżdżę po ludziach i ustawiam im sprzęty. Może jeden na 100 ma jakąkolwiek świadomość, reszcie to co robię z regulatorem jaskrawości wydaje się bardzo dziwne. A to są ludzie pracujący z kolorem, najczęściej zawodowo! Jak zerkam czasem w bazę zrobionych monitorów, jest tego już około 10 tys sztuk, z czego ok 4 tys w terenie, na rzeczywistych stanowiskach. Myślę, że to jest już jakieś pole do budowania pewnych schematów jakie funkcjonują w prawdziwym życiu.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC EA245WMi-CT vs NEC EA245WMi

20 sierpnia 2018, 09:49 - pn

Ja mam znikome doświadczenie względem Tomasza, ale tym razem trzeba przyznać rację. Ludzie potrafią zrobić problem z pierdoły. Sam się często dziwię, skąd się bierze taka leniwa ignorancja. I nawet nie chodzi o same monitory tylko ogólnie. Dla odmiany uproszczony przykład ze sklepu: przychodzi ktoś po lustrzankę i nawet nie najtańszą, zawraca głowę przez godzinę i jeszcze się pyta np. do czego służy "tryb M". Albo inny - pod 50-tkę, bierze dużo sprzętu za ponad 20 tysi i na koniec po 2 godzinach pyta kolegi, czy by nie polecił jakiś dobrych kursów foto :o
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu