NEC EA275WMi ^_^

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Boruteczko
Posty: 44
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 13:41 - wt

Re: NEC EA275WMi ^_^

04 czerwca 2016, 23:56 - sob

Powoli zaczynam się przekonywać do WQHD i coraz mniej chce mi się czekać aż do sierpnia na bezramkowy EA245Wmi (po EV stwierdzam, że wolę grubsze ramki).
W końcu przegryzłem się przez te 17 stron i jednak nadal nie wiem, czy ten monitor jest lepszy EV2736WFS (i od EV2455, z pominięciem rozdzielczości), nawet dla amatora.
Oczywiście po wpadce z EV2455 http://mva.pl/viewtopic.php?f=6&t=2631nie spodziewam się, aby 27" model był przyjaźniejszy dla moich oczu - nic w technikaliach na to nie wskazuje (NEC ma być podobno pod tym względem remedium?).

Prosiłbym o proste odpowiedzi dla laika.:oops:
Co z jakością obrazu w stosunku do ceny (lepiej/równie dobrze, jak w EV2455?)? Jak wygląda czas reakcji (gry :roll:) ? Czy kalibracja jest konieczna, jeśli nie będę dokonywał wydruku moich bazgrołów? EA245Wmi też ma DUE, jak EA275Wmi? Jak wygląda żywotność NEC kontra EIZO, skoro NEC ma tylko 3 lata gwarancji? Podobno martwe piksele pojawiają się na NECach bardzo rzadko?
cz
czuk

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 08:10 - ndz

Nec ma satynową matrycę ,Eizo matową,odbierany obraz jest zupełnie inny w zależności od osoby .
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 10:04 - ndz

czuk pisze:Nec ma satynową matrycę ,Eizo matową,odbierany obraz jest zupełnie inny w zależności od osoby .
EIZO ma satynową, NECe natomiast praktycznie błyszczącą. Od lustra różni się o włos. W jasnym pomieszczeniu bez większego problemu można się w nim przejrzeć.

Na zdjęciu poniżej mat, satyna i prawie błysk.

Obrazek
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 10:14 - ndz

Boruteczko pisze:Co z jakością obrazu w stosunku do ceny (lepiej/równie dobrze, jak w EV2455?)?
Podobnie. Przy czym im większy ekran, tym bardziej nierówny. Czyli "optycznie" będzie bardziej nierówny niż wersja 24".
Boruteczko pisze:Jak wygląda czas reakcji (gry :roll:) ?
Identycznie.
Boruteczko pisze:Czy kalibracja jest konieczna, jeśli nie będę dokonywał wydruku moich bazgrołów?
Ludzie kalibrują nawet telewizory, pomimo, że nie pracują na nich graficznie. Kalibruje się również po to, aby mieć pewność optymalnego wyświetlania. Liniowość EIZO EV po wyjęciu z pudełka jest bardzo dobra. Liniowość NEC EA wymaga obowiązkowej poprawki, bo nawet najwyższe modele EA są spartolone, że tragedia.

Przykład fabrycznej liniowości dwóch przypadkowych egzemplarzy:

Obrazek

Obrazek

Można to na szczęście poprawić softem SVII. Również w przyszłości, rekalibracje NEC-ów obsługiwanych przez SVII bedą dużo prostsze niż EIZO EV. Konieczne jest oczywiście dokupienie licencji na SVII.
Boruteczko pisze:EA245Wmi też ma DUE, jak EA275Wmi?
W menu jest, ale nie działa. EA275WMi nie mam, ale na bazie EA275UHD stwierdziłem, że w menu jest z uwagi na skopiowane oprogramowanie z innych modeli, ale nie wnosi kompletnie nic poza przyciemnieniem obrazu.
Boruteczko pisze:Jak wygląda żywotność NEC kontra EIZO, skoro NEC ma tylko 3 lata gwarancji?
Obie firmy są klasyfikowane jako wysokiej jakości, jednak na chłopski rozum, 5 lat EIZO, nie jest bezpodstawne. Awaryjność jest znikoma.
Boruteczko pisze: Podobno martwe piksele pojawiają się na NECach bardzo rzadko?
Tak samo jak w innych. W środku siedzą te same matryce.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 15:42 - ndz

Satynowy dyfuzor w NECzkach to najlepsze co może być. Jest lustrzany pod ostrym kątem, dzięki czemu redukuje flarę, kaszę, skrzenie i chmurkowanie - natomiast na wprost ładnie rozprasza odblaski. Pan Tomasz oczywiście pokazuje wyłącznie odblaskowość widoczną pod ostrym kątem czym ilustruje wyłącznie swój legendarny obiektywizm:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowe 2 lata w przypadku EA275WMi to koszt 2 stów.

Badpiksele to kwestia screeningu, a nie matryc. O EA275WMi ciężko jeszcze coś powiedzieć, bo jest za krótko na rynku, natomiast ogólny trend w przypadku NECzków jest taki, że badpiksele są praktycznie niespotykane (z niechlubnym wyjątkiem P242W z początku produkcji).

Pod względem równomierności EV2455 nie ma startu do EA275WMi - normą są tam odchyłki ponad 10% jasności i ~3∆C w temp. barwowej, gdzie w EA275WMi z "niedziałającym" DUC błędy to 5% i 1,5∆E, a więc o połowę mniej:
Obrazek

Liniowość EV2455 faktycznie jest dobra, co nie zmienia faktu że w EA275WMi po sprzętowej jest idealna, 14-o bitowy LUT i 10-cio bitowa matryca robią robotę:
Obrazek

Tak czy owak wszystko są to jednak stosunkowo nieistotne duperele w obliczu faktu, że mówimy tu o monitorze z rozdzielczością 1920x1200px oraz 2560x1440px. Można sobie wmawiać, że EIZO jest ósmym cudem technologii ociekającą dżapańską zajebistością, ale jeśli chodzi o rozdziałkę, to na miły buk - heloł!!!:
Obrazek
cz
czuk

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 15:58 - ndz

Tom01 pisze:
czuk pisze:Nec ma satynową matrycę ,Eizo matową,odbierany obraz jest zupełnie inny w zależności od osoby .
EIZO ma satynową,
To bardzo ważna deklaracja z Pana ust. ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 16:23 - ndz

Są spore szanse, tak na 95%, że EA ma lepsze podświetlenie od EV.
EA ma najpewniej luminofor zielono-czerwony, a EV żółty. Ten pierwszy powinien lepiej redukować niekorzystny wpływ niebieskiej diody.
Obrazek
Obrazek
Tom01 pisze:Im podświetlenie bardziej monochromatyczne w kanałach tym lepsze i mniej problematyczne.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 16:34 - ndz

EV2455 na 99,9% ma takie samo podświetlenie. Lwia większość obecnie produkowanych matryc ma podświetlenie Brg LED jak w EA - nie sądzę by w przypadku EV2455 mogło być inaczej, bo bez tego nie było by dobrego pokrycia sRGB.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 16:41 - ndz

Jeśli tak, to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nigdzie nie znalazłem informacji o widmie podświetlenia serii EV2x5x, więc założyłem, że jest najprostsze.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 17:12 - ndz

jeśli coś jest bliskie 100% sRGB, to ma już Brg LED.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 19:44 - ndz

Czornyj pisze:natomiast na wprost ładnie rozprasza odblaski. Pan Tomasz oczywiście pokazuje wyłącznie odblaskowość widoczną pod ostrym kątem czym ilustruje wyłącznie swój legendarny obiektywizm:
Któregoś razu miałem wielką ochotę sfotografować swoją paszczę która pięknie się odbijała w ekranie któregoś EA. Silne boczne światło z okna. Nie zrobiłem zdjęcia i teraz żałuję.
Czornyj pisze:Tak czy owak wszystko są to jednak stosunkowo nieistotne duperele w obliczu faktu, że mówimy tu o monitorze z rozdzielczością 1920x1200px oraz 2560x1440px. Można sobie wmawiać, że EIZO jest ósmym cudem technologii ociekającą dżapańską zajebistością, ale jeśli chodzi o rozdziałkę, to na miły buk - heloł!!!:
Obrazek
Większa rozdzielczość to lepsza rozdzielczość. Warto jednak wspomnieć, że powyższe zdjęcie NIE pokazuje różnicy w obrazie pomiędzy EIZO CS a NEC EA, a tylko w obszarze roboczym. To jest montaż.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 20:06 - ndz

Tom01 pisze:Któregoś razu miałem wielką ochotę sfotografować swoją paszczę która pięknie się odbijała w ekranie któregoś EA. Silne boczne światło z okna. Nie zrobiłem zdjęcia i teraz żałuję.
Tak samo będzie się odbijać w matowym dyfuzorze - z tą różnicą, że bardziej, tylko w sposób bardziej rozproszony. Nie bez powodu laptopy, smartfony i tablety mają błyszczące matryce - w przeciwnym razie na zewnątrz nic na nich nie było by widać, bo mat jest nieporównywalnie bardziej podatny na łapanie flary. Podobnie rzecz ma się z Retinami i OLEDami - oba są hiperbłyszczące, a jednak w niekorzystnych warunkach widać na nich o niebo więcej niż na wyświetlaczach matowych - Retina ma gloss z antryrefleksem tłumiącym 75% odblasków, OLED ma technologię mikrowgłębień tłumiącą odblaski niczym czarna dziura. Owszem - widać na nich odbicia, ale w niekorzystnych warunkach obraz i tak pozostaje o niebo bardziej czytelny niż na wyświetlaczach matowych.

Oczywiście fundamentalnym pytaniem pozostaje jaki desperat pracuje przy mocnym, bocznym świetle dziennym...
Czornyj pisze:Tak czy owak wszystko są to jednak stosunkowo nieistotne duperele w obliczu faktu, że mówimy tu o monitorze z rozdzielczością 1920x1200px oraz 2560x1440px. Można sobie wmawiać, że EIZO jest ósmym cudem technologii ociekającą dżapańską zajebistością, ale jeśli chodzi o rozdziałkę, to na miły buk - heloł!!!:
Obrazek
Większa rozdzielczość to lepsza rozdzielczość. Warto jednak wspomnieć, że powyższe zdjęcie NIE pokazuje różnicy w obrazie pomiędzy EIZO CS a NEC EA, a tylko w obszarze roboczym. To jest montaż.[/quote]
Jest to oczywiste, zresztą na całe szczęście dla EIZO. Na fotografiach GBr LED bądź SuperbiałoLED zawsze generują potężne zafarby, więc to dopiero mogło by przerazić użyszkodników nieświadomych faktu, że matryca aparatu ma inny metameryzm niż oko ludzkie.
Boruteczko
Posty: 44
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 13:41 - wt

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 22:53 - ndz

Dziękuję za odpowiedzi i zamieszanie. :D
http://www.ldlc.com/informatique/periph ... 99-h6.html - Eizo jest sporo tańszy i tak samo wygląda w innych nielicznych sklepach, w których można kupić EA75Wmi. Gwarancja kusi, ale jak już pisałem, moje oczy i tak nie wytrzymają EV, więc nie ma sensu zamawiać trzeciego monitora tej serii z rzędu. Z oświetlenia naturalnego i tak nie będę korzystać, więc satynowy dyfuzor mi nie straszny, a może wręcz wskazany.
Pytając się o konieczność kalibracji, miałem na myśli kalibrację sprzętową, mea culpa. MultiProfiler w zupełności wystarczy, skoro nie jestem zawodowcem?
Czy MultiProfiler oferuje możliwość automatycznej zmiany profilu, tak jak ScreenManager?
Czy EA275Wmi ma skalowanie "dot by dot" (powinien mieć, ale się nie zawadzi spytać :mrgreen: )?
NEC EA245Wmi jest zwyczajnie mniejszą odmianą EA275Wmi, czy jednak będą jakieś inne różnice poza rozdzielczością (i ceną :twisted:)?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

05 czerwca 2016, 22:55 - ndz

Boruteczko pisze:MultiProfiler w zupełności wystarczy
Seria EA nie jest obsługiwana przez Multiprofiera.
Boruteczko pisze:Czy MultiProfiler oferuje możliwość automatycznej zmiany profilu, tak jak ScreenManager?
Nie.
Boruteczko pisze:Czy EA275Wmi ma skalowanie "dot by dot" (powinien mieć, ale się nie zawadzi spytać :mrgreen: )?
Tak.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4319
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 00:59 - pn

Boruteczko pisze:NEC EA245Wmi jest zwyczajnie mniejszą odmianą EA275Wmi, czy jednak będą jakieś inne różnice poza rozdzielczością (i ceną :twisted:)?
EA245WMi ma mieć nową obudowę, oraz filtr LBL - ale bez testów ciężko obecnie powiedzieć coś bliższego.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 14:59 - pn

Nie jestem w tym specjalistą, ale po odhaczeniu odpowiedniego fistaszka, w trybie administratora (z pełnym dostępem do konta), MultiProfiler sam podmienia profil w systemie. Oczywiście MultiProfiler współpracuje wyłącznie z monitorami NEC kalibrowanymi fabrycznie, z 3D LUT na pokładzie, czyli P, PA, SVRef.

Z tego co wcześniej wyczytałem, ja bym kazał sobie skalibrować sprzętowo EA275WMi, np. przed wysłaniem, do trybu jak najbliższego z: sRGB, gamma=2.2, T=6500K, jasność bieli 60cd/m2, czerń minimum. Będzie mógł wtedy wyświetlać obraz wysokiej jakości w Windows, w aplikacjach bez zarządzania barwą. W programach zarządzających powinno być jeszcze ciut lepiej. Oczywiście musi zrobić to ktoś kumaty, posiadający oprogramowanie SVII, kalibrator i1DisplayPro i NECa PA.

Nie będziesz musiał wtedy kupować oprogramowania kalibracyjnego i kalibratora, a sprzęt i tak będzie skalibrowany sprzętowo. Będzie można na dodatek regulować jasność Brightness. Moim zdaniem lepiej (wierniej) i taniej się nie da.
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2016, 15:12 - pn przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 15:12 - pn

Boruteczko pyta o zmianę konfiguracji monitora przy przełączeniu aktywnej aplikacji. To jest jedna z funkcji Screenmanagera. Generalnie to jest program uprzyjemniający pracę w zależności od programu. Może np na niektórych modelach podzielić wirtualnie ekran na strefy i każda będzie wyświetlana z innymi ustawieniami.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 15:15 - pn

OK, ale z wiernością wyświetlania to raczej nie pójdzie w parze. Lepiej za dużo nie kombinować i po precyzyjnym skalibrowaniu regulować co najwyżej moc podświetlenia.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 15:31 - pn

EV-ki to sprzęt biurowo-korporacyjny. Ma dawać wygodny obraz w Wordzie i poczcie. Stąd takie mechanizmy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Boruteczko
Posty: 44
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 13:41 - wt

Re: NEC EA275WMi ^_^

06 czerwca 2016, 23:17 - pn

Czornyj pisze:
Boruteczko pisze:NEC EA245Wmi jest zwyczajnie mniejszą odmianą EA275Wmi, czy jednak będą jakieś inne różnice poza rozdzielczością (i ceną :twisted:)?
EA245WMi ma mieć nową obudowę, oraz filtr LBL - ale bez testów ciężko obecnie powiedzieć coś bliższego.
http://mva.pl/viewtopic.php?f=31&t=2532 ... wmi#p32554 czyli z testów wyszły nici?
Dlaczego większy model nie ma filtra LBL, czy dla tego, że ktoś nastawiony na poprawne kolory (profesjonalista będzie wolał 27"?) i tak nie będzie go używał?
max pisze:Nie jestem w tym specjalistą, ale po odhaczeniu odpowiedniego fistaszka, w trybie administratora (z pełnym dostępem do konta), MultiProfiler sam podmienia profil w systemie. Oczywiście MultiProfiler współpracuje wyłącznie z monitorami NEC kalibrowanymi fabrycznie, z 3D LUT na pokładzie, czyli P, PA, SVRef.

Z tego co wcześniej wyczytałem, ja bym kazał sobie skalibrować sprzętowo EA275WMi, np. przed wysłaniem, do trybu jak najbliższego z: sRGB, gamma=2.2, T=6500K, jasność bieli 60cd/m2, czerń minimum. Będzie mógł wtedy wyświetlać obraz wysokiej jakości w Windows, w aplikacjach bez zarządzania barwą. W programach zarządzających powinno być jeszcze ciut lepiej. Oczywiście musi zrobić to ktoś kumaty, posiadający oprogramowanie SVII, kalibrator i1DisplayPro i NECa PA.

Nie będziesz musiał wtedy kupować oprogramowania kalibracyjnego i kalibratora, a sprzęt i tak będzie skalibrowany sprzętowo. Będzie można na dodatek regulować jasność Brightness. Moim zdaniem lepiej (wierniej) i taniej się nie da.
Ten NEC nie ma żadnego oprogramowania sterującego oprócz SpectraView? Trochę to samo, ale z innej strony: czy kalibracja programowa da aż tak nieakceptowalne barwy (nawet dla amatora)? Czy sytuacja wygląda podobnie, jak w Eizo 2455, gdzie mimo starań kolory i tak pozostawały "żarówiaste", a po wielkich staraniach :x jako-takie? Z tą kalibracją u sprzedawcy to niestety kiepsko będzie, bo nawet nie mogę znaleźć sklepów mających na stanie EA275Wmi i oferujących kalibrację. Poza tym obawiam się, że duuuuuuuuuuuuużo (zdecydowanie za mało u) tańszymrozwiązaniem byłoby zakupienie kalibratora. We Francji byle pierdółki kosztują krocie, a kalibracja jednego monitora kosztuje... 600€ i nie nie jest to żart. Pewnie da się znaleźć, ale za ile?

Jeśli chodzi o drożyznę we Francji, to przy okazji chciałbym się zapytać o waszą opinię, względem zakupu gwarancji na martwe piksele. Tutaj kosztuje 50€ i obejmuje tylko jeden (1) miesiąc, a nie trzy. Naciąganie, skoro mogę odesłać monitor z powrotem w ciągu dwóch tygodni? NEC to jednak NEC i prawdopodobieństwo martwych pikseli jest mniejsze? :roll:

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu