NEC MultiSync P212

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 18:29 - ndz

GrzesiekR pisze:Na litość, co za rzeczy tu padają... że niby LEDy takie równiutkie, że żyjemy już w pięknych czasach super równych monitorów i można o tym problemie zapomnieć. Nie wiem co to za rzeczywistość ale na pewno nie rzeczywista. Załamany jestem poziomem trzymania się faktów. I że niby IPS nie srebrzy jak się patrzy wprost? Jak nie srebrzy to niebieski jest po rogach.
Z całym szacunkiem - skalibrowałem i pomierzyłem w swojej karierze kilka tysięcy monitorów NEC/EIZO/Inne, na wszelkich możliwych rodzajach podświetlenia. Idealnych monitorów nie ma i nigdy nie było, statystycznie lepsze są obecnie na LED i w pomiarach wychodzi to w sposób ewidentny.
cz
czuk

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 18:40 - ndz

Tom01 pisze:
Czornyj pisze:Wojtek nie jest żadną "górą"
Wiem kim Wojtek jest, ale to nieistotne.
A kto to jest ten Wojtek ,dla forumowiczów to może być nieocenioną wskazówką.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 19:12 - ndz

czuk pisze:
Tom01 pisze:
Czornyj pisze:Wojtek nie jest żadną "górą"
Wiem kim Wojtek jest, ale to nieistotne.
A kto to jest ten Wojtek ,dla forumowiczów to może być nieocenioną wskazówką.
Wojtek jest w NEC DS inżynierem odpowiedzialnym za kwestie technologiczne. Jego obowiązki sprowadzają się do ogarniania najbardziej przej... tematów, zwykle jakieś ściany z pierdyliona wyświetlaczy wielkoformatowych w galeriach handlowych, sejmach, na lotniskach i takich tam. Przeważnie lata na narady do niemiaszków/japońców, albo szkoli partnerów, albo ogarnia jakieś gówno na grubszych inwestycjach, gdzie nieogarnięci integratorzy nie dali sobie rady, lub coś sp...lili.
Z marketingiem i sprzedażą ma tyle wspólnego, co sprzątaczki.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 19:30 - ndz

GrzesiekR pisze:Na litość, co za rzeczy tu padają... że niby LEDy takie równiutkie, że żyjemy już w pięknych czasach super równych monitorów i można o tym problemie zapomnieć. Nie wiem co to za rzeczywistość ale na pewno nie rzeczywista. Załamany jestem poziomem trzymania się faktów. I że niby IPS nie srebrzy jak się patrzy wprost? Jak nie srebrzy to niebieski jest po rogach.
Każdy ma dzisiaj zwykłago IPSa i może sobie sam ocenić. Nie piszę więc o czymś unikalnym. W bardzo dużym stopniu wielkość srebrzenia zależy od punktu obserwacji, tj. odchylenia od kąta prostego względem środka ekranu. Jak zejdziemy z tej optymalnej linii to srebrzy na czerni. To jasne.
Uważam jedynie, że zdjęcia jak w pierwszym poście tego wątku, czy filmik wielkrotnie pokazywany przez Toma, choć dobrze ukazują działanie OCF, to koniec końców zwykle patrzymy na ekran pod kątem prostym.
Opinii Twojej natomiast nie neguję, bo po pierwsze niewłaściwe wyregulowanie położenia ekranu powoduje srebrzenie. Po drugie widzę, że wielokrotnie zwracamy uwagę na zdecydowanie różne aspekty obrazowania na monitorach LCD czy TV plazmowych. Mamy dość różne odczucia na temat płynności, smużenia, poziomu czerni, itp. I dobrze. Przecież ocena jest rzeczą względną, subiektywną. Dobrze przeczytać ich wiele, aby wyrobić sobie własne zdanie. A poniewaź nie ma sprzętów idealnych, trzeba odfiltrować sobie aspekty, które mają dla nas znaczenie krytyczne, a które mniej istotne.

Dla fanów czerni polecam OLEDy. Monitory IPS/PLS do celów rozrywkowych się moim zdaniem nie nadają. Pisałem o tym wielokrotnie. Do prac biurowych i foto wprost przeciwnie. Proszę jednak nie mieszać zastosowań, które mają różne wymagania, bo wyjdzie mydło i powidło.
cz
czuk

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 19:42 - ndz

max pisze:Proszę jednak nie mieszać zastosowań, które mają różne wymagania, bo wyjdzie mydło i powidło.
Nic dodać nic ująć.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 20:43 - ndz

GrzesiekR pisze:I że niby IPS nie srebrzy jak się patrzy wprost? Jak nie srebrzy to niebieski jest po rogach.
Czornyj pisze:Z całym szacunkiem - skalibrowałem i pomierzyłem w swojej karierze kilka tysięcy monitorów (...) statystycznie lepsze są obecnie na LED i w pomiarach wychodzi to w sposób ewidentny.
To nie jest odpowiedź. Konkretnie jest to ucieczka od odpowiedzi i to w mało uprzejmy sposób. "Spadaj gówniarzu, pomierzyłem kilka tys ekranów więc się znam...." Tak się składa, że ja również pomierzyłem kilka tys monitorów. Konkretnie 3895 szt. Mogę nawet podać ich numery seryjne. Moja baza danych pomiarów praktycznie każdej sztuki ma kilka GB. Oprócz tego rozebrałem i badałem główne bloki funkcjonalne 112 monitorów różnych typów i marek na przestrzeni 17 lat licząc od kiedy kolorowy monitor LCD przestał kosztować 14 tys zł. Nie liczę oczywiście DSTN, które nadawały się tylko do prostych celów sygnalizacyjnych. Nie tak łatwo mnie zbyć i przegonić. Także wyłapanie nawet drobnych zniekształceń w wypowiedziach przychodzi samo. A to, że czasem odzywam mniej lub bardziej zaczepnie, to inna sprawa i nigdy nie jest bez powodu.

Poniżej jedno z najstarszych zdjęć jakie mam, monitora w którym sprawdzana była równomierność na życzenie klienta. Zdjęcie z 2004r monitor EIZO L887.

Obrazek

Nie robiłem mu niestety pomiarów, ale po zdjęciu na pierwszy rzut oka widać, że nie ma mowy o żadnym chmurkowaniu, wyciekaniu, srebrnych narożnikach itd zjawiskach, które pomimo 12 lat postępu stały się normą! Co więcej, takich defektów na dobrych monitorach 10 lat temu NIE BYŁO! Pojawiły się wraz z IPS-ami i męczą do dziś. To, że nauczyliśmy się je maskować, to zupełnie nie ta bajka. GrzesiekR ma całkowitą rację. Mocno naciąga Pan fakty. Nie dyskutujemy o oczywistych efektach doskonalenia LCD, zaletach IPS czy wadach PVA. Ciągle chodzi o co innego: Przeciąganie wygodnych argumentów na swoją stronę. Mówi Pan, że dobiera racjonalnie parametry i nie wdaje w walkę marek. Tymczasem NEC P212 z OCF "że klękajcie narody", całkowicie przypadkowo stoi obok EIZO EVxx36W. Dlaczego nie stoi koło innego P? Zero manipulacji i sugerowania między wierszami, prawda? Nie wiem czy Pan pamięta, ale "sławny" film z pokazem OCF nagrałem na tle innego EIZO a nie NECa, aby nie było taniej prowokacji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 21:39 - ndz

Na pierwszy rzut oka wydaje się niezmiernie zagadkowe, że 12 lat temu posiadał Pan nadludzką umiejętność wykonywania prostopadłych zdjęć monitora, która z czasem dlaczegoś zupełnie zanikła.

Oczywiście mnie to wcale nie dziwi, gdyż zdjęcie nie jest Pańskiego autorstwa - doskonale pamiętam artykuł, z którego owo zdjęcie pochodzi:
http://www.archogdan.pl/rozne/iilcd/iilcd.php

W wolnej chwili przywlokę to dżapańskie cudo, obfotografuję je zgodnie z Pańską słynną metodologią perspektywy stołka barowego i obmierzę na dodatek. Forumowicze będę mieć niezłą bekę :lol:
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 21:46 - ndz

Tom01 pisze:Tymczasem NEC P212 z OCF "że klękajcie narody", całkowicie przypadkowo stoi obok EIZO EVxx36W. Dlaczego nie stoi koło innego P? Zero manipulacji i sugerowania między wierszami, prawda? Nie wiem czy Pan pamięta, ale "sławny" film z pokazem OCF nagrałem na tle innego EIZO a nie NECa, aby nie było taniej prowokacji.
Pańska paranoja zaczyna przybierać niezwykle niepokojące rozmiary. Od kliedy EVxx36W ma nadrukowane logo NEC w lewym górnym rogu na ramce obudowy?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 21:48 - ndz

Ma Pan rację, zdjęcie nie jest moje. Ja go naonczas fotografowałem je w pracy, klient natomiast u siebie w domu. Zdjęcie klienta mam na szybko. Ciekawostka, w avatarze widzi Pan dokładnie zdjęcie tego egzemplarza monitora. Była to pamiętna akcja dostawy przy bardzo ostrych wymaganiach jakościowych co do równomierności. Stąd wówczas padło na dostawę EIZO, kiedy normalnie byłem wówczas mocno zaangażowany w NEC i trochę więcej sentymentu niż do innych realizacji.

Przytyk o prostopadłościach jest nie na miejscu. Nie trzeba uginać światła aby widzieć wyciekanie na współczesnych monitorach.

Oczywiście może Pan mierzyć kilkunastoletni monitor i próbować udowadniać swoje teorie. Zauważę przy okazji, że sam Pan wspomniał "z wiekiem równomierność monitorów świetlówkowych się pogarsza w znacznie większym stopniu, niż w przypadku LED. ", więc z góry założoną teorię obroni Pan bez trudu. :twisted:
Czornyj pisze:Pańska paranoja zaczyna przybierać niezwykle niepokojące rozmiary. Od kliedy EVxx36W ma nadrukowane logo NEC w lewym górnym rogu na ramce obudowy?
To NEC? Okrągła stopka, kontrolka, brak widocznych szpar wentylacyjnych. Mnie to wygląda na EIZO EV a żadnego nadruku nie widzę. Nie znam modelu NEC o takich detalach obudowy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 21:53 - ndz

Tom01 pisze:Oczywiście może Pan mierzyć kilkunastoletni monitor i próbować udowadniać swoje teorie. Zauważę przy okazji, że sam Pan wspomniał "z wiekiem równomierność monitorów świetlówkowych się pogarsza w znacznie większym stopniu, niż w przypadku LED. ", więc z góry założoną teorię obroni Pan bez trudu. :twisted:
Dlatego będę fotografować coś, co się praktycznie nie zmienia - przekłamania w funkcji kąta obserwacji, fioletowienie czerni, które ponoć nie występuje, liniowość, kontrastowość, takie tam nieistotne duperelki :roll:
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 21:56 - ndz

Tom01 pisze:To NEC? Okrągła stopka, kontrolka, brak widocznych szpar wentylacyjnych. Mnie to wygląda na EIZO EV a żadnego nadruku nie widzę. Nie znam modelu NEC o takich detalach obudowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 22:17 - ndz

To może być EA, faktycznie. Przepraszam.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC MultiSync P212

24 stycznia 2016, 22:27 - ndz

Tom01 pisze:No pięknie! Taka matryca w takim monitorku. Ładne cacko. Jak się spodziewam, będzie zmiana orientacji na "OCF jest super i w tym padle EIZO nie ma". :twisted:
No to teraz dopiero zrozumiałem ten wpis. Do tej pory nie widziałem w nim sensu. To padło to miało być to EIZO EV po prawej stronie. Ponieważ ja od razu założyłem, że to NEC EA (EIZO EV nawet mi do głowy nie przyszło), nie mogłem zrozumieć o co chodzi.

Ale nawet gdyby to było EIZO EV, które srebrzy tak samo jak NEC EA (więc pomyłkę można uznać za dopuszczalną), to nie widzę uzasadnienia dla tego ataku.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu