Nec PA242W planowany zakup

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 14:53 - śr

Witam.
To mój pierwszy post więc pozdrawiam administrację i userów. Chciałbym nadmienić, że czytam Was wiele lat, nawet kiedyś byłem tu zarejestrowanym userem, a Pana Toma01 to pamiętam jeszcze ze strony Canona. Ale do rzeczy...
Jestem amatorem, fotografuję i nagrywam video (rodzinne). Pracuję na sprzęcie canona + kilka szkiełek (najlepsze to canon 100 macro) oraz kamerce full HD panasonica. Obraz wyświetlam na Nec PA 241 W, posiadam też Eizo S 1931 (używam go jako monitor dodatkowy do podglądu video, palety, czasami tv).

Teraz padło na zakup Nec 242W, mój PA241W ma już ponad 6 lat więc obawiam się, czy długo jeszcze wytrzyma (ktoś tu na forum pisał, że da radę ok. 15 lat). Mój monitor nie jest specjalnie mocno eksploatowany, nigdy nie był kalibrowany . Wiem, że to błąd i zaniedbanie z mojej strony), w multiprofilerze ustawiam brightness max 60 cd i to raptem od jakiegoś pół roku temu. Nie wiem jak sprawdzić ilość godzin pracy w necu , jednak jestem z niego bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie innego monitora niż Nec lub Eizo (Eizo pokazuje 10500 godzin, jest z roku chyba 2007 i moim zdaniem jest jak nowy, nie ma żadnej ryski, też nigdy nie był kalibrowany).

Planuję też zakup jakiegoś kalibratora, stąd moje pytanie jaki wybrać? Cena oczywiście gra rolę, na zdjęciach i video nie zarabiam... Który kalibrator będzie pasował do w/w neców i ewentualnie tego eizo, ponieważ z zakupu nowego monitora raczej nie zrezygnuję.
No i pytanie zasadnicze, gdzie można bezpiecznie przez internet kupić neca? Ewentualnie z odbiorem osobistym w rejonie Sosnowca/Katowic? Rozważam też zakup u Toma01, z tego co pamiętam swego czasu dla userów forum canona miał zniżkę?

A może wstrzymać się z PA 242W i do wyświetlania podglądu kupić coś słabszego, np. NEC EA244WMi itp.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 15:27 - śr

Po co upierasz się na "nowy" monitor skoro aktualny jest i jeszcze będzie w porządku przez kilka lat? Zwłaszcza, że na nim nie będziesz zarabiał? Kalibrator jak najbardziej Ci się przyda - i1Display Pro! Zakup najlepiej w pewnym sklepie, np. "u mnie" (mamy salon w Katowicach). Do podglądu wystarczy nawet nowy NEC E241N.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 15:32 - śr

Krzys pisze:
12 kwietnia 2017, 14:53 - śr


A może wstrzymać się z PA 242W
Osobiście bym dołożył do Nec PA272W,to monitor profesjonalny do zastosowań z kolorem,obecnie jego ceny są bardzo przystępne porównując jego możliwości zastosowania do ceny np. w fotografii,grafice
Obecnie w necie można spokojnie kupić za cenę 4700pln,wystarczy poszukać ,ale kupno u sprawdzonego sprzedawcy jest uzasadnione.
Jeżeli masz wystarczające środki na kącie to warto kupić PA272W,to bardzo dobry monitor o większej rozdzielczości i przekątnej powinien się jak najbardziej sprawdzić do Twoich zastosowań,jeżeli używasz na bieżąco Nec,a.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 15:43 - śr przez czuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 15:36 - śr

musiałbym chwilowo zrezygnować z profilera, i wydaje mi się że 27" to do moich zastosowań trochę za dużo
Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 15:39 - śr

NocnyJastrzab pisze:
12 kwietnia 2017, 15:27 - śr
Po co upierasz się na "nowy" monitor skoro aktualny jest i jeszcze będzie w porządku przez kilka lat? Zwłaszcza, że na nim nie będziesz zarabiał? Kalibrator jak najbardziej Ci się przyda - i1Display Pro! Zakup najlepiej w pewnym sklepie, np. "u mnie" (mamy salon w Katowicach). Do podglądu wystarczy nawet nowy NEC E241N.
sorry odpisałem na Twój post ale coś nie poszło

rozumiem, że zrezygnować z PA 242W i wybrać coś innego... koniecznie musi to być nec 16:10 czyli szukać czegoś pokroju EA?
z profilerem już postanowione - kupuję - jeszcze tylko proszę o info czy jest może coś sensownego w niższej cenie?
dziękuję za wsparcie
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 15:56 - śr

Krzys pisze:
12 kwietnia 2017, 15:39 - śr


rozumiem, że zrezygnować z PA 242W i wybrać coś innego... koniecznie musi to być nec 16:10 czyli szukać czegoś pokroju EA?
Oczywiście,że możesz szukać coś pokroju Nec EA245WMI z CT,odnoszę dziwne wrażenie ,że jesteś jak 'dziecko we mgle',albo chcesz kupić monitor profesjonalny do zastoswań z kolorem jak PA z własnym kalibratorem ,albo amatorski serii EA już skalibrowany?
Jeżeli miałeś już wcześniej monitor Nec serii P to mierzysz w ten sam segment.
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 16:05 - śr

czuk pisze:
12 kwietnia 2017, 15:56 - śr
Krzys pisze:
12 kwietnia 2017, 15:39 - śr


rozumiem, że zrezygnować z PA 242W i wybrać coś innego... koniecznie musi to być nec 16:10 czyli szukać czegoś pokroju EA?
Oczywiście,że możesz szukać coś pokroju Nec EA245WMI z CT,odnoszę dziwne wrażenie ,że jesteś jak 'dziecko we mgle',albo chcesz kupić monitor profesjonalny do zastoswań z kolorem jak PA i z własnym kalibratorem ,albo amatorski serii EA już skalibrowany?
Jeżeli miałeś już wcześniej monitor Nec serii P to mierzysz w ten sam segment,czy nie?
Nec PA242W to bardzo dobry monitor,drogi jednak ,zaproponowałem przesiadkę na PA272W,jeżeli rozmiar 27 cali jest dla ciebie za duży,choć to moim zdaniem tylko kwestia miejsca na biurku i przyzwyczajenia się :)
Różnica w cenie PA272W a PA242W nie jest tak astronomiczna,że nie warto dołożyć do większej przekątnej i rozdzielczości ,jakość ma Pan tą samą :)
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 16:07 - śr

czuk pisze:
12 kwietnia 2017, 16:05 - śr
czuk pisze:
12 kwietnia 2017, 15:56 - śr
Krzys pisze:
12 kwietnia 2017, 15:39 - śr


rozumiem, że zrezygnować z PA 242W i wybrać coś innego... koniecznie musi to być nec 16:10 czyli szukać czegoś pokroju EA?
Oczywiście,że możesz szukać coś pokroju Nec EA245WMI z CT,odnoszę dziwne wrażenie ,że jesteś jak 'dziecko we mgle',albo chcesz kupić monitor profesjonalny do zastoswań z kolorem jak PA i z własnym kalibratorem ,albo amatorski serii EA już skalibrowany?
Jeżeli miałeś już wcześniej monitor Nec serii P to mierzysz w ten sam segment,czy nie?
Nec PA242W to bardzo dobry monitor,drogi jednak ,zaproponowałem przesiadkę na PA272W,jeżeli rozmiar 27 cali jest dla ciebie za duży,choć to moim zdaniem tylko kwestia miejsca na biurku i przyzwyczajenia się :)
Różnica w cenie PA272W a PA242W nie jest tak astronomiczna,że nie warto dołożyć do większej przekątnej i rozdzielczości ,jakość obrazu ma Pan tą samą :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 16:29 - śr

OK, dla porządku. Jeśli teraz używa PA241 i on jeszcze dobrze świeci i spokojnie jeszcze poświeci przy odpowiedniej kontroli, to po co go w ogóle zmieniać? Dla zachcianki? Jeśli już do dlaczego na "gorszy" EA? Do poglądu EA jak najbardziej wystarczy, ale to nie powinien być główny argument. Mając pod ręką kalibrator + MultiProfiler PA241W będzie jeszcze długo służył poprawnym obrazem.

PS. Oferty na PA272W trzeba sprawdzać, bo część sklepów z najniższą ceną nie ma tych monitów.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 16:42 - śr

NocnyJastrzab pisze: OK, dla porządku. Jeśli teraz używa PA241 i on jeszcze dobrze świeci i spokojnie jeszcze poświeci przy odpowiedniej kontroli, to po co go w ogóle zmieniać? Dla zachcianki? Jeśli już do dlaczego na "gorszy" EA? Do poglądu EA jak najbardziej wystarczy, ale to nie powinien być główny argument. Mając pod ręką kalibrator + MultiProfiler PA241W będzie jeszcze długo służył poprawnym obrazem.

PS. Oferty na PA272W trzeba sprawdzać, bo część sklepów z najniższą ceną nie ma tych monitów.
Zgadza się całkowicie,tylko ludzie mają taką tendencje w sobie ,że ciągle muszą zmieniać coś dobrego na coś jeszcze lepszego,ale jak już zmieniać, to na coś lepszego nie takiego samego ,jak już się za to płaci,ja tak przynajmniej myślę.
Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 20:32 - śr

Ok Panowie dziękuję za wszelkie porady i proszę o jeszcze...
Zdaję sobie sprawę, że 27" jest ok... zresztą sam wyznaję zasadę, że nie ma za dużych telewizorów (monitorów też). Jednak tak jak powiedziałem na początku jestem amatorem i nie zarabiam na zdjęciach, więc 27" do moich zastosowań to byłby przerost formy nad treścią. Pozostanę z 24" zwłaszcza, że nie mam za dużo miejsca, a na ścianie wisi już tv 55", więc u mnie wyglądało by to tak : od lewej tv 55", obok monitor 27" monitor 24" i monitor 19". Preferuję "pracę" na dwóch monitorach, więc gdyby mnie naszło na 27" to za chwilę chciałbym drugiego 27" (żeby to jako tako wyglądało) i aktualnie posiadane monitory nec PA 242 i eizo S1931 musiałyby iść w odstawkę (sprzedawać za psie pieniądze sprawnego sprzętu nie zamierzam).
Pozostańmy zatem przy 24 calach...

Co do drugiego monitora do podglądu to rzeczywiście chyba zrezygnuję z PA242 na rzecz bardziej przystępnego cenowo (aczkolwiek korci mnie ten model i uważam, że biedny nie może oszczędzać). Pozostaje jeszcze kwestia kalibratora, rzeczywiście nie ma bardziej sensownego i przystępnego cenowo od w/w i1Display Pro? Jeśli rzeczywiście tak jest to nie ma o czym mówić - biorę...

OK Panowie po głębszym zastanowieniu decyzja zapadła... zamawiam Nec PA 242W.
Dziękuję za wszystkie porady.
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 22:17 - śr

Krzys pisze: zamawiam Nec PA 242W.
Dziękuję za wszystkie porady.
Pana rozumowanie bardzo mnie dziwi,niech Pan wyrzuci tą '19' mało wartą i dokupi monitor PA 272W ,jeżeli Cie stać i będzie komplet do obecnie używanego Neca PA241.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 22:30 - śr

Jejkuu! A jaki problem, żeby miał PA241W + PA242W? Moja Klientka tak ma, zresztą ustawiłem jej oba monitory na zgodność, oczywiście po kalibracji i było OK. Sam jestem zwolennikiem 27 cali, ale to nie jedyne słuszne rozumowanie.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 22:45 - śr

NocnyJastrzab pisze: Jejkuu! A jaki problem, żeby miał PA241W + PA242W?

Żaden,tylko po co ? do dwóch monitorów dokupować jeszcze jeden= PA242W+PA241W+19calowyEizo(s1931)
Kupi PA272W+obecnyPA241W i ma zestaw na lata i miejsce na ścianie.
PA242W jest drogi to już lepiej dołożyć do PA272W,o ile to więcej wyjdzie o niecałego tysiaka.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 23:25 - śr

PA242W drogi? A ile niby miałby kosztować? Tyle co CS2420? Od początku chodziły ok. 3800-4100 zł i nikt nie psioczył, że drogo.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nec PA242W planowany zakup

12 kwietnia 2017, 23:36 - śr

Układ 27" + 24" jest kłopotliwy. Różne wysokości, zarówno fizycznie jak i w rozdzielczości. Mysz przy przechodzeniu z jednego na drugi będzie się pojawiała na innej wysokości. Poza tym przy przejściu z monitora o 1440 pikselach w pionie na monitor o 1200 pikselach będzie gdzieś "wnęka" i mysz, złośliwością rzeczy martwych, będzie tam non stop wpadać. No i różnica w ostrości obu ekranów. Przenoszenie wzroku pomiędzy ekranami nie dostarcza komfortowych wrażeń. Uważam, że przy układach wielomonitorowych najlepiej mieć identyczne ekrany, lub jak najmniej się różniące.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Nec PA242W planowany zakup

13 kwietnia 2017, 00:05 - czw

NocnyJastrzab pisze:
12 kwietnia 2017, 23:25 - śr
PA242W drogi? A ile niby miałby kosztować? Tyle co CS2420? Od początku chodziły ok. 3800-4100 zł i nikt nie psioczył, że drogo.
Nie rozumiemy się ,to nie oto chodzi żeby dokupić PA242W do kompletu,niech dokupi, żaden problem dla każdego wybór optymalny jest inny,nikt nie psioczy,że drogo bo klient jest postawiony pod ścianą przez producenta co do wyboru monitora/ceny /jakości,ten który ma rozum umie odpowiednio wybrać co mu odpowiada,najnowszy TV OLED SONY za 25000pln co dla niektórych to też nie jest drogo.
Osobiście jakbym kupował monitor to kupiłbym o większej przekątnej i rozdzielczości,nawet do kompletu monitora 24calowego,na chyba ,że grałbym w gry tam różnica ekranów i rozdzielczości nie jest wskazana.
Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Re: Nec PA242W planowany zakup

18 kwietnia 2017, 09:16 - wt

nie wiem czy w dobrym dziale ale nie chcę tworzyć nowego wątku...
PA 242W przyjechał do mnie w piątek i wszystko jest ok, jednak zauważyłem, że wyraźnie mniej się nagrzewa (zasadzie w ogóle się nie grzeje) od mojego "starego" PA 241W, który jak się teraz zorientowałem jest wyraźnie ciepły... w związku z czym mam pytanie, czy ten typ tak ma, czy być może trzeba go jakoś przeczyścić bo np. jest od środka zakurzony?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nec PA242W planowany zakup

18 kwietnia 2017, 09:22 - wt

Mniej się nagrzewa, bo podświetlenie już LED nie CCFL.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Krzys
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 14:21 - śr

Re: Nec PA242W planowany zakup

18 kwietnia 2017, 09:38 - wt

dziękuję za szybką odpowiedź

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], rpost
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu