Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 16:22 - pn

Tom01 pisze:
12 listopada 2018, 14:24 - pn
Licencja na oprogramowanie kalibracyjne ok 160 zł, gwarancja ok 200 zł. Czyli same koszty wyposażenia dają różnicę cenową. Jest jeszcze jedna alternatywa: https://monitory.mastiff.pl/monitory-ne ... color.html
4.000-160-200-ok.140=3.500zł.
To wychodzi ok. 430zł drożej niż 3075zł plus wszystkie dodatki i 750zł drożej niż monitor z przeprowadzoną indywidualną kalibracją.

Również uważam, że najlepiej kupić sam monitor, zlecić indywidualną kalibrację, a dodatki kupić tylko te, które potrzebujemy, a nie wszystkie, które ktoś nam wciska. Wyjdzie sporo raniej i dokładnie tak samo dobrze.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 16:39 - pn

Wersja CT jest dla leniwych ;p
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 16:45 - pn

Odnośnik Tom01 jest do zwykłej wersji seryjnej, indywidualnie skalibrowanej, nie do CT. Takowa powinna być 500zł tańsza (3.500zł), aby miała jakikolwiek sens.

3.500-160-200-140=3.000zł.

Wszystkie dodatki razem powinny dać się kupić taniej, niż każdy z osobna. Nie można być, aż tak leniwym, aby tego nie policzyć.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 16:56 - pn

max pisze:
12 listopada 2018, 16:45 - pn
Odnośnik Tom01 jest do zwykłej wersji seryjnej, indywidualnie skalibrowanej, nie do CT.

Nie do seryjnej, ale to jest link do wersji COLOR. Seryjny jest tu: https://monitory.mastiff.pl/monitory-ne ... 75uhd.html

max pisze:
12 listopada 2018, 16:45 - pn
Takowa powinna być 500zł tańsza (3.500zł), aby miała jakikolwiek sens.

Z jakiego powodu dużo bardziej bogato wyposażona wersja z weryfikowanym panelem, gwarancją na piksele w standardzie miałaby być tańsza?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 17:48 - pn

Tom01 pisze:
12 listopada 2018, 16:56 - pn
max pisze:
12 listopada 2018, 16:45 - pn
Odnośnik Tom01 jest do zwykłej wersji seryjnej, indywidualnie skalibrowanej, nie do CT.
Nie do seryjnej, ale to jest link do wersji COLOR. Seryjny jest tu: https://monitory.mastiff.pl/monitory-ne ... 75uhd.html
Ponieważ NEC EA "COLOR" jest to zwykły, seryjny monitor NEC EA, indywidualnie skalibrowany. Wersja "COLOR" to wersja sprzedażowa zwykłego, seryjnego monitora NEC EA, z kilkoma dodatkami, sprzedawana z odpowiednio wyższą marżą niż suma tych produktów razem.
Tom01 pisze:
12 listopada 2018, 16:56 - pn
max pisze:
12 listopada 2018, 16:45 - pn
Takowa powinna być 500zł tańsza (3.500zł), aby miała jakikolwiek sens.
Z jakiego powodu dużo bardziej bogato wyposażona wersja z weryfikowanym panelem, gwarancją na piksele w standardzie miałaby być tańsza?
Ponieważ suma cen za poszczególne produkty (z których nie wszystkie potrzebujemy) wychodzi kilkaset złotych taniej. Po prostu znacznie taniej kupić to wszystko (lub tylko część, którą potrzebujemy) osobno. Sam zaś produkt niczym się nie różni.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 18:31 - pn

max pisze:
12 listopada 2018, 17:48 - pn
Ponieważ NEC EA "COLOR" jest to zwykły, seryjny monitor NEC EA, indywidualnie skalibrowany. Wersja "COLOR" to wersja sprzedażowa zwykłego, seryjnego monitora NEC EA, z kilkoma dodatkami, sprzedawana z odpowiednio wyższą marżą niż suma tych produktów razem.

Przecież dokładnie to samo twierdził Pan odnośnie ColorTuned, które robione był taką samą procedurą.

max pisze:
12 listopada 2018, 17:48 - pn
Ponieważ suma cen za poszczególne produkty (z których nie wszystkie potrzebujemy) wychodzi kilkaset złotych taniej. Po prostu znacznie taniej kupić to wszystko (lub tylko część, którą potrzebujemy) osobno. Sam zaś produkt niczym się nie różni.

Proponuję kupić gwarancję na piksele. Albo przeprowadzić samodzielnie weryfikację panelu kilku egzemplarzy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 19:14 - pn

Tom01 pisze:
12 listopada 2018, 18:31 - pn
max pisze:
12 listopada 2018, 17:48 - pn
Ponieważ NEC EA "COLOR" jest to zwykły, seryjny monitor NEC EA, indywidualnie skalibrowany. Wersja "COLOR" to wersja sprzedażowa zwykłego, seryjnego monitora NEC EA, z kilkoma dodatkami, sprzedawana z odpowiednio wyższą marżą niż suma tych produktów razem.
Przecież dokładnie to samo twierdził Pan odnośnie ColorTuned, które robione był taką samą procedurą.
Skoro ColorTuned i COLOR to to samo, to dlaczego się inaczej nazywa? To nie jest to samo, sam Pan to już wykazał. Co innego "wersja", co innego "seria". Wersja COLOR to zwykły, seryjny monitor, skalibrowany, z kilkoma dodatkami i z podwyższoną marżą. Zaś o serii ColorTuned są już całe tomy na forum.
max pisze:
12 listopada 2018, 17:48 - pn
Ponieważ suma cen za poszczególne produkty (z których nie wszystkie potrzebujemy) wychodzi kilkaset złotych taniej. Po prostu znacznie taniej kupić to wszystko (lub tylko część, którą potrzebujemy) osobno. Sam zaś produkt niczym się nie różni.
Tom01 pisze:
12 listopada 2018, 18:31 - pn
Proponuję kupić gwarancję na piksele. Albo przeprowadzić samodzielnie weryfikację panelu kilku egzemplarzy.
A po co? Straszy Pan wadami, które występują niezwykle rzadko. Dopłata 20% jest zupełnie nieopłacalna.

PS. Dokładnie to same wygibasy Pan robił z serią ColorTuned, a teraz z niewiadomych powodów całą operację powtarza z wersją COLOR. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 19:28 - pn

max pisze:
12 listopada 2018, 19:14 - pn
Wersja COLOR to zwykły, seryjny monitor, skalibrowany, z kilkoma dodatkami i z podwyższoną marżą.

Powtórzę raz jeszcze. Dokładnie to samo pisał Pan po pojawieniu się ColorTuned. "Zwykły, seryjny monitor, tylko z dodatkami" itd. COLOR powstaje dokładnie z tych samych monitorów jak ColorTuned, tylko aktualnie przeszkadza Panu nowe nazewnictwo i zmieniona lista czynności / wyposażenia / dodatków. Zastanawia mnie, jaki ma Pan interes, aby podważać WSZYSTKO co pochodzi z mojej firmy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 19:51 - pn

Interesu nie mam żadnego. Próbuję jedynie zobrazować, jak wygląda dokładnie sytuacja, czym się różnią poszczególne produkty i co warto kupić. Wydaje mi się, że na tym polega istota forum internetowego. Pan zaś poleca wyłącznie produkty ze swojej firmy i jest oczywiste, że ma w tym interes. Informacje takie z założenia nie mogą być obiektywne i moim zdaniem nie są, stąd moje wpisy. Nie byłoby nic złego w zachwalaniu swojego produktu, gdyby to była po prostu reklama. Tymczasem jest to forum internetowe, nie słup reklamowy. Ludziom, którzy wchodzą na forum internetowe wydaje się, że otrzymają obiektywną informację, tymczasem jest to tylko reklama sklepu z monitorami. Powinno to być jasno napisane: sklep, nie forum internetowe. A, że wersji COLOR seryjnego monitora NEC EA nie warto kupować wynika wyłącznie z tego, że jego cena jest wyższa niż suma składników, które oferuje.

Sam Pan również niedawno wykazał, wspólnie z przedstawicielstwem NEC na Polskę, że seria EA ColorTuned to osobna seria, wytwarzana przez producenta. Natomiast wersja COLOR nie jest osobną serią, to wersja seryjnego produktu EA, skalibrowana przez Sprzedawcę (nie producenta). Zatem procedury nie są takie same. Gdyby tak było, nie istniałoby sztuczne rozróżnienie na wersję COLOR i serię ColorTuned.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 20:14 - pn

Byłoby ok, jeśli faktycznie wiedziałby Pan jak "wygląda dokładnie sytuacja". Tymczasem częściej Pan sieje ferment i wprowadza w błąd, niż przedstawia rzeczywiste argumenty. W tym wypadku na przykład, na potrzeby wątku, zmienił Pan kompletnie stanowisko i z dotychczasowego ColorTuned = zło, jest obecnie ok. Tymczasem COLOR, będący bardziej zaawansowaną ofertą, usiłuje Pan maksymalnie umniejszyć wartość. W tym celu w ogóle nie podjął Pan tematu co konkretnie się oferuje w tej serii, faktu, że są sprawdzane panele, mają gwarancję na piksele. Doskonale Pan wie, że obie serie były robione podobnie, nawet przez te same osoby, ale postanowił Pan zjechać COLOR tylko dlatego, że pochodzi ode mnie. Kiedy ColorTuned też szły ode mnie, jechał Pan z kolei na ColorTuned. Widać to na każdym kroku, w każdym poście.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 20:49 - pn

Tak, nie zaprzeczam, ale nie dlatego, że Pana nie lubię, ani nie dlatego, że mam w tym interes. Po prostu jest to forum internetowe i próbuję obiektywnie doradzić zgodnie z niemałym, co chyba sam Pan przyzna, poziomem wiedzy i tajników rynku, co warto kupić, za co warto dopłacić, a co można uzyskać tańszym kosztem i mieć tak samo dobre jak polecane przez Pana droższe. Pan natomiast poleca tylko swoje i nie jest to wcale złe. Jest tylko i wyłącznie za drogie, w porównaniu do innych dostępnych możliwości i w związku z tym nieopłacalne.

Co do zaś serii ColorTuned, to sytuacja z nią związana nieco się zmienia. Najpierw był z nią bajzel, każdy Sprzedawca pod tą marką robił co chciał. Teraz robi ją tylko przedstawicielstwo NECa na Polskę, co można uznać za produkt seryjny, od biedy. Toteż i moje stanowisko się zmienia, choć również uważam, że jest za drogo w porównaniu do wersji seryjnej.

Moje zdanie jest jednak niezmienne. Nie warto kupować ani serii CT, ani wersji COLOR seryjnego EA. Po prostu taniej jest kupić seryjny i skalibrować. Różnice zaś są znikome, absolutnie niewarte 500 czy 1000zł dopłaty.

A, że wszystkiego nie wiem? Z całą pewnością. Ale chyba jednak znacznie więcej niż typowy amator forumowicz na tym forum, no i jestem bardziej obiektywny, bo nie mam żadnego interesu w niczym, niczego nie sprzedaję, a reprezentuję wyłącznie siebie i nikogo innego.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 20:57 - pn

Oczywiście, że taniej jest kupić najtańszą wersję, to oczywista oczywistość, cytując klasyka. Problem w tym, że Pan wersję najtańszą uznaje za najbardziej właściwy wybór, w ogóle nie analizując oczekiwań użytkowników, ich ograniczeń, skłonności itd. Producenci montują do aut regulację położenia kierownicy nie tylko dlatego, że na tym przytną ceną, ale dlatego, aby wcelować w oczekiwania większej ilości potencjalnych nabywców. Z przygotowywanymi przed zakupem monitorami jest dokładnie tak samo.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

12 listopada 2018, 21:10 - pn

Pan uznaje za najwłaściwsze, co Pan uważa. Ja uznaję, za najwłaściwsze, co ja uważam. Podaję alternatywy do jedynej słusznej Pańskiej wersji. Forumowicz dokonuje oceny i wyboru.

Gdyby nie moje wpisy to forum niczym by się nie różniło od zwykłej reaklamy sklepu internetowego, o czym wchodzący tu forumowicze, spodziewający się obiektywnej porady, nie wiedzą. A porada powinna przedstawiać kilka możliwości. Zaś jeśli ktoś ewidentnie szuka rozwiązania najtańszego (a zachowującego wymagania), to takie powinno być podane. A tak nie jest. Pan uznaje a' priori, że każdy powinien dopłacać 500-1000zł do Pańskiej wersji, w Pańskim sklepie i nie dyskutować. Nie rozważać alternatyw, nie dochodzić do własnych rozwiązań. Kupować i płacić. Czy to jest idea forum internetowego? Moim zdaniem nie.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4315
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 11:40 - wt

max pisze:
12 listopada 2018, 21:10 - pn
Pan uznaje za najwłaściwsze, co Pan uważa. Ja uznaję, za najwłaściwsze, co ja uważam. Podaję alternatywy do jedynej słusznej Pańskiej wersji. Forumowicz dokonuje oceny i wyboru.

Gdyby nie moje wpisy to forum niczym by się nie różniło od zwykłej reaklamy sklepu internetowego, o czym wchodzący tu forumowicze, spodziewający się obiektywnej porady, nie wiedzą. A porada powinna przedstawiać kilka możliwości. Zaś jeśli ktoś ewidentnie szuka rozwiązania najtańszego (a zachowującego wymagania), to takie powinno być podane. A tak nie jest. Pan uznaje a' priori, że każdy powinien dopłacać 500-1000zł do Pańskiej wersji, w Pańskim sklepie i nie dyskutować. Nie rozważać alternatyw, nie dochodzić do własnych rozwiązań. Kupować i płacić. Czy to jest idea forum internetowego? Moim zdaniem nie.
100% racji.

Polecane na forum monitory NEC/EIZO wyróżnia wielobitowa tablica korekcyjna (14-16-bit LUT) z możliwością kalibracji sprzętowej przy użyciu dedykowanego oprogramowania. Cecha ta powoduje, że monitor taki lepiej nadaje się do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru, ponieważ po linearyzacji wyświetla barwy syntetycznej przestrzeni edycyjnej (przeważnie sRGB) w sposób referencyjny, praktycznie w 100% zgodny z teoretycznym modelem. Fakt ten predestynuje te wyświetlacze do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru, co przydaje się fotografom, wideografom i projektantom graficznym.

W pozostałych zastosowaniach jest to potrzebne jak rybie rower. Można z powodzeniem kupić coś tańszego - najlepiej jak największego, z jak najwyższą rozdzielczością, najlepiej z matrycą IPS. Realnie trudno tu coś konkretnego polecić, bo firm i modeli jest pierdyliard i przetestowanie wszystkiego absolutnie przekracza ludzkie możliwości - zarówno czasowe jak i finansowe.
eye664
Posty: 109
Rejestracja: 09 sierpnia 2014, 13:17 - sob

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 13:18 - wt

Czornyj pisze:
13 listopada 2018, 11:40 - wt

Polecane na forum monitory NEC/EIZO wyróżnia wielobitowa tablica korekcyjna (14-16-bit LUT) z możliwością kalibracji sprzętowej przy użyciu dedykowanego oprogramowania. Cecha ta powoduje, że monitor taki lepiej nadaje się do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru, ponieważ po linearyzacji wyświetla barwy syntetycznej przestrzeni edycyjnej (przeważnie sRGB) w sposób referencyjny, praktycznie w 100% zgodny z teoretycznym modelem. Fakt ten predestynuje te wyświetlacze do zastosowań o krytycznym znaczeniu koloru, co przydaje się fotografom, wideografom i projektantom graficznym.
Jako nieświadomy konsument chciałbym zapytać co daje super dokładna kalibracja i linearyzacja wykonywana w centralnym punkcie na kilku procentach powierzchni matrycy podczas gdy pozostała część ekranu "świeci" inaczej/gorzej (plamy, nierówne podświetlenie, wycieki itp.). Piszę akurat o serii EA bo w mojej karierze miałem 4 różne monitory EA z czego 2 nie nadawały się do niczego poza Excelem i to pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza inny odcień bieli/szarości pomiędzy lewą/prawą stroną, narożnikami, krawędziami itp.

Jaki to ma sens? :) Fotograf ma obrabiać zdjęcia na 10% powierzchni matrycy dokładnie na środku, żeby być jak najbliżej ideału?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 14:52 - wt

Nie ma fizycznej możliwości, żeby skalibrować dokładnie całą powierzchnię. Taki już urok technologii i tego nie przeskoczysz. Kalibruje się w centrum, bo tam potencjalnie jest najlepsza homogeniczność i to jest punkt bazowy to pomiaru odchyłek. Linearyzacja dotyczy całego panelu i nie ma wspólnego z równomiernością podświetlenia (jasność, barwa bieli). Te dwa parametry zawsze mają jakiś poziom odchyłek względem centrum, nawet przy obecnych układach kompensujących nierówności podświetlenia.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 18:26 - wt

eye664 pisze:
13 listopada 2018, 13:18 - wt
Jako nieświadomy konsument chciałbym zapytać co daje super dokładna kalibracja i linearyzacja wykonywana w centralnym punkcie na kilku procentach powierzchni matrycy podczas gdy pozostała część ekranu "świeci" inaczej/gorzej (plamy, nierówne podświetlenie, wycieki itp.). Piszę akurat o serii EA bo w mojej karierze miałem 4 różne monitory EA z czego 2 nie nadawały się do niczego poza Excelem i to pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza inny odcień bieli/szarości pomiędzy lewą/prawą stroną, narożnikami, krawędziami itp.

Jaki to ma sens? :) Fotograf ma obrabiać zdjęcia na 10% powierzchni matrycy dokładnie na środku, żeby być jak najbliżej ideału?

Myślę, że nie ma Pan co liczyć na podjęcie argumentacji. Ciemniejsze aspekty techniki monitorowej są wyciągane na światło dzienne wyłącznie przeze mnie. Wg większości rozmówców z tego wątku, rzeczone monitory są idealne, nawet w najtańszych wersjach nie występują na nich żadne wady, wszelkie działania zapobiegawcze / zabezpieczające są szarlataństwem, zbędne, nieuprawnione, naciąganie klientów itd. Oczywiście w przeciwieństwie do padła EIZO, gdzie oczywiście roi się od wad wrodzonych i nabytych. Myślę, że każdy bardziej wnikliwy czytelnik sam wywnioskuje fatalny brak obiektywizmu. :)
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 19:41 - wt

Jeśli ktoś chce naprawdę równy monitor, najlepiej wybrać PA271Q. Monitory EA nigdy tego nie zapewnią i zgadzam się, że są silnie napędzane marketingowo, zwłaszcza wersje "wzbogacone". Po prostu seryjne EA są tanie w masowym zakupie, a "wzbogacone" do Color Tuned czy innych COLORów, drogo sprzedawane detalicznie. Zdecydowanie lepiej kupić prawdziwy, seryjny monitor graficzny, z równą matrycą, precyzyjnie wyrównywany fabrycznie sprzętem klasy laboratoryjnej. Wszelkie biurowe EA z dodatkami, z podniesioną o 500-1000zł to drogie sprzedawanie tanich monitorów i obiecywanie gruszek na wierzbie.

A jeśli kogoś nie stać na PA271Q to najlepiej kupić seryjny EA, oryginalnie zapakowany i zlecić kalibrację za 100-150-200zł.

Tom01 między wierszami próbuje dać do zrozumienia, że konkurencja wśród serii ColorTuned jest sztucznie ograniczana, a cena przez to rośnie. A że cena CT rośnie, to cena wersji COLOR też rośnie (zawsze musi być kilka zł tańsza od oryginalnegej serii ColorTuned). Proponuję więc olać obie te serie/wersje, kupić seryjne EA i samemu skalibrować lub zlecić.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2018, 19:55 - wt przez max, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 19:52 - wt

Oczywiście Max, że PA jest statystycznie równiejszy, choć są wyjątki. Ale ludzie szukają też tańszych. "Stary" ColorTuned czy obecnie COLOR jest wyraźniej lepszy niż średnia EA a jednak znacząco tańszy od PA. Nawet dwukrotnie.

Oczywiście, że konkurencja w ColorTuned, nawet nie jest ograniczana, co w ogóle zlikwidowana. Mówiłem, że to ograniczy rozwój serii i tak będzie. Zasadniczo to już zaczyna być widoczne. Nie ma nic gorszego niż ograniczanie wolnego rynku. Ceny natomiast wzrosły również z innych powodów, które też kilka razy sygnalizowałem.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Nowa seria monitorów NEC, a ceny starych

13 listopada 2018, 20:01 - wt

Mam podejrzenie, niepoparte żadnymi dowodami, że chciałby Pan teraz po prostu nieco zdewaluować (promowaną jeszcze 2 tygodnie temu) serię ColorTuned, aby w ten sposób lepiej wypromować swoją wersję COLOR, na której ma Pan wyższą marżę. Po prostu zakup w hurtowni gotowej serii ColorTuned jest zdecydowanie mniej opłacalne niż zakup zwykłej wersji EA i jej sprzedaż już jako wersji COLOR, w cenie zbliżonej do ColorTuned. A zatem marża na wersji COLOR jest zdecydowanie wyższa niż na seryjnym (przygotowanym przez NECa w Krakowie) ColorTuned. Tak se myślę ... :roll:

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68315
Liczba tematów: 4122
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu