NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 15:49 - wt

bricabrac pisze:
18 września 2018, 14:30 - wt
120% AdobeRGB. Natomiast na stronie producenata (...) 99% AdobeRGB. Gdzie leży prawda

Uzupełniając, jest bardzo duża różnica między całościową objętością gamutu a częścią wspólną z AdobeRGB. W tym wypadku ma Pan obie wartości.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
bricabrac
Posty: 9
Rejestracja: 18 września 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 16:13 - wt

max, Czornyj - dziękuję bardzo za szybkie i konkretne odpowiedzi.

I przy okazji, bo wyleciało mi wcześniej z głowy: czy ten monitor wydaje jakiekolwiek dzwięki, jak np. piszczenie, bzyczenie, itp. Pytam o to bo chcę złozyć całkowicie bezgłośny (0dB), czyt. pasywny, komputer, i piszczący monitor byłby dla mnie katastrofą (w dodatku z 5k zł). A mam telewizor plazmowy Panasonic'a i on bzyczy (trochę jak świerszcz) jak wściekły, tym bardziej im jaśniejszy obraz wyświetla. Na forach czytałem, że to przez kiepskie cewki w przetwornicy. Zdecydowanie chcę uniknąć podobnej sytuacji z monitorem.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 16:17 - wt

Teoretycznie żaden nie powinien piszczeć bzyczeć. W praktyce zdarza się, że jakiś egzemplarz wydaje odgłosy. Jest to jednak wielka rzadkość.

Plazmy Panasonica miewają kilka wiatraków na tylnej ściance. Hałasuje to dość głośno.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 16:59 - wt

bricabrac pisze:
18 września 2018, 16:13 - wt
max, Czornyj - dziękuję bardzo za szybkie i konkretne odpowiedzi.

I przy okazji, bo wyleciało mi wcześniej z głowy: czy ten monitor wydaje jakiekolwiek dzwięki, jak np. piszczenie, bzyczenie, itp. Pytam o to bo chcę złozyć całkowicie bezgłośny (0dB), czyt. pasywny, komputer, i piszczący monitor byłby dla mnie katastrofą (w dodatku z 5k zł). A mam telewizor plazmowy Panasonic'a i on bzyczy (trochę jak świerszcz) jak wściekły, tym bardziej im jaśniejszy obraz wyświetla. Na forach czytałem, że to przez kiepskie cewki w przetwornicy. Zdecydowanie chcę uniknąć podobnej sytuacji z monitorem.
To jeszcze czekają Ciebie problemy z kartą graficzną, praktycznie wszystkie wysokowydajne wesoło sobie piszczą cewkami, różnią się tylko głośnością. Jest to tak irytujące, że już wolę jak zagłusza to szum wentylatorów :-)
bricabrac
Posty: 9
Rejestracja: 18 września 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 17:55 - wt

Tom01 pisze:
18 września 2018, 16:17 - wt
Teoretycznie żaden nie powinien piszczeć bzyczeć. W praktyce zdarza się, że jakiś egzemplarz wydaje odgłosy. Jest to jednak wielka rzadkość.

Plazmy Panasonica miewają kilka wiatraków na tylnej ściance. Hałasuje to dość głośno.
Dziękuję za odpowiedz. Czuję sie trochę uspokojony.

A co do telewizora to faktycznie plasmy Panasonic'a miały wentylatory ale dopiero od 50" w górę. Przynajmniej w ostatniej serii 60. Mój jest mniejszy i żadnego chłodzenia nie ma i szczerze mówiąć tym się kierowłem przy zakupie. Piszczenie dostałem w "gratisie", co tym bardziej mnie zdenerwowało, że żadna recenzja o nim nie wspominała. Po fakcie, i po przeczesaniu internetu, okazało się, że to "standard" u Panasonic'a.
bricabrac
Posty: 9
Rejestracja: 18 września 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 18:01 - wt

gcze pisze:
18 września 2018, 16:59 - wt
To jeszcze czekają Ciebie problemy z kartą graficzną, praktycznie wszystkie wysokowydajne wesoło sobie piszczą cewkami, różnią się tylko głośnością. Jest to tak irytujące, że już wolę jak zagłusza to szum wentylatorów :-)
No ja celuję w coś typu GF 1050Ti bo jestem ograniczony 75 W TDP. One chyba nie są specjalnie wyżyłowane bo prądu wystarcza im z gniazda PCI-E. Widziałem w internecie jeden bezgłośny build opatry o taką kartę i autor twierdził, że cisza jest absolutna. Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 18:04 - wt

Plazmy wymagają wysokiego napięcia, chyba kilkuset Volt. Pewnie stąd bzyczenie.

Ja mam 42" GT50 bez bentylatorów, a GT30 z wentylatorami. W obu bzyczenie słyszę tylko z baaaardzo bliska, normalnie nie.

PS. Moim zdaniem karta typu 1050ti bez wentylatorów się ugotuje, usmaży, a potem upiecze.
bricabrac
Posty: 9
Rejestracja: 18 września 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 18:41 - wt

max pisze:
18 września 2018, 18:04 - wt
Plazmy wymagają wysokiego napięcia, chyba kilkuset Volt. Pewnie stąd bzyczenie.

Ja mam 42" GT50 bez bentylatorów, a GT30 z wentylatorami. W obu bzyczenie słyszę tylko z baaaardzo bliska, normalnie nie.

PS. Moim zdaniem karta typu 1050ti bez wentylatorów się ugotuje, usmaży, a potem upiecze.
W normalnych warunkach oczywiście, ale nie w takiej obudowie: https://streacom.com/products/db4-fanless-chassis/. Jedna ścianka takiej obudowy to radiator dla karty graficznej.

i tu przykładowy build: https://tp69.blog/2018/04/17/completely ... -computer/
gcze
Posty: 122
Rejestracja: 09 września 2018, 00:26 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 września 2018, 18:42 - wt

1050Ti trochę się grzeje, pasywnie to potrzebna byłaby sterta heatpipe i metrowy radiator. Za 5 zl nie kupiłbym karty tak potraktowanej :-) Ogólnie pomysł braku wymuszonego obiegu powietrza to katowanie sprzętu. Wszystkie elementy pc projektowane są z założeniem pracy w prawidłowo wentylowanej obudowie, nawet kondensatory na płycie wymagają chłodzenia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 18:20 - śr

Color Proof
NEC MultiSync PA271Q
Zakres modyfikacji monitora:
Selekcja monitora,
Wygrzewanie monitora,
Konfiguracja oprogramowania wewnętrznego monitora w celu osiągnięcia optymalnych parametrów,
Kalibracja kolorymetryczna dla pięciu ustawień dostępnych z poziomu menu OSD monitora:
1. Odbitka minilab
2. Druk offsetowy/cyfrowy
3. Druk atramentowy
4. sRGB (80nit, γ 2.2, x=0.313 y=0.329, kontrast natywny, gamut sRGB)
5. FULL (80nit, γ 2.2, x=0.313 y=0.329, kontrast natywny, gamut pełny)
Zawartość opakowania:
Monitor,
Fartuch ochronny na ekran,
Certyfikat kalibracji w formie papierowej i elektronicznej
Oprogramowanie SpectraView II na kluczu USB lub wysyłany w formie elektronicznej,
Profile ICC,
Plik wzorca pigmentowego na kluczu USB lub wysyłany w formie elektronicznej,
Wzorzec pigmentowy
Dodatkowe informacje:
Rozszerzona gwarancja 5lat,
Oznakowanie pudła Color Proof,
Wypukłe oznakowanie monitora Color Proof

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozumiem, że te modyfikacje są na rynek polski, a więc cena także będzie uwzględniała polskie realia dochodowe :?:
Ja to widzę tak.
Cena monitora z chwilą wejścia tych modyfikacji spadnie, a monitor z tymi usprawnieniami będzie w cenie obowiązującej aktualnie, ewentualnie "deczko" wyższej.
Przydałby się także preset - Druk termosublimacyjny, chyba, że atramentowy, jest to samo.
ChireadanPL
Posty: 31
Rejestracja: 05 marca 2018, 11:25 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 18:38 - śr

gcze pisze:
18 września 2018, 18:42 - wt
1050Ti trochę się grzeje, pasywnie to potrzebna byłaby sterta heatpipe i metrowy radiator. Za 5 zl nie kupiłbym karty tak potraktowanej :-) Ogólnie pomysł braku wymuszonego obiegu powietrza to katowanie sprzętu.

Jesteś pewien ;)

(to tak żartobliwie, sorry za mały OT).

https://www.youtube.com/watch?v=CIbnl3Pj15w
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 18:56 - śr

2marekm pisze:
19 września 2018, 18:20 - śr
Color Proof
NEC MultiSync PA271Q
Zakres modyfikacji monitora:
Selekcja monitora,
Wygrzewanie monitora,
Konfiguracja oprogramowania wewnętrznego monitora w celu osiągnięcia optymalnych parametrów,
Kalibracja kolorymetryczna dla pięciu ustawień dostępnych z poziomu menu OSD monitora:
1. Odbitka minilab
2. Druk offsetowy/cyfrowy
3. Druk atramentowy
4. sRGB (80nit, γ 2.2, x=0.313 y=0.329, kontrast natywny, gamut sRGB)
5. FULL (80nit, γ 2.2, x=0.313 y=0.329, kontrast natywny, gamut pełny)
Zawartość opakowania:
Monitor,
Fartuch ochronny na ekran,
Certyfikat kalibracji w formie papierowej i elektronicznej
Oprogramowanie SpectraView II na kluczu USB lub wysyłany w formie elektronicznej,
Profile ICC,
Plik wzorca pigmentowego na kluczu USB lub wysyłany w formie elektronicznej,
Wzorzec pigmentowy
Dodatkowe informacje:
Rozszerzona gwarancja 5lat,
Oznakowanie pudła Color Proof,
Wypukłe oznakowanie monitora Color Proof

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozumiem, że te modyfikacje są na rynek polski, a więc cena także będzie uwzględniała polskie realia dochodowe :?:
Ja to widzę tak.
Cena monitora z chwilą wejścia tych modyfikacji spadnie, a monitor z tymi usprawnieniami będzie w cenie obowiązującej aktualnie, ewentualnie "deczko" wyższej.
Przydałby się także preset - Druk termosublimacyjny, chyba, że atramentowy, jest to samo.
Cena nie spadnie. ColorProof będę odpowiednio droższe. Cennik już niedługo..
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 19:59 - śr

2marekm pisze:
19 września 2018, 18:20 - śr
Rozumiem, że te modyfikacje są na rynek polski, a więc cena także będzie uwzględniała polskie realia dochodowe :?:
Ja to widzę tak.
Cena monitora z chwilą wejścia tych modyfikacji spadnie, a monitor z tymi usprawnieniami będzie w cenie obowiązującej aktualnie, ewentualnie "deczko" wyższej.
Przydałby się także preset - Druk termosublimacyjny, chyba, że atramentowy, jest to samo.

ColorProof to wersja specjalna, inaczej skonfigurowana, lepiej wyposażona, więc będzie droższa. Analogicznie do serii ColorTuned czy SpectraView. Dodatkowe presety można dorobić jako usługa dodatkowa.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 21:21 - śr

gcze pisze:
18 września 2018, 18:42 - wt
1050Ti trochę się grzeje, pasywnie to potrzebna byłaby sterta heatpipe i metrowy radiator. Za 5 zl nie kupiłbym karty tak potraktowanej :-)
... ale wiesz o tym, że dobre pasywne chłodzenie (odprowadzanie ciepła za pomocą heatpipe na radiator będący częścią obudowy) potrafi dać niższe temperatury od przeciętnego aktywnego? - z tego co widzę nie bardzo.
gcze pisze:
18 września 2018, 16:59 - wt
To jeszcze czekają Ciebie problemy z kartą graficzną, praktycznie wszystkie wysokowydajne wesoło sobie piszczą cewkami, różnią się tylko głośnością. Jest to tak irytujące, że już wolę jak zagłusza to szum wentylatorów :-)
Ja wolę wygłuszyć wysokie częstotliwości piszczących elementów wytłumioną obudową (Fractal Define) niż zagłuszać wentylatorami :)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 21:51 - śr

Nie siedzę dobrze w komputerówce, ale do obróbki nie potrzeba wypasionej grafiki. Owszem, w określonych sytuacjach może zapewniać odpowiednie wsparcie. Ale normalnie już integry wystarczają do przyzwoitej pracy. 400-500 zł wystarczy też na niezależną kartę. Zależy od preferencji i planowanego zastosowania.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 23:18 - śr

NocnyJastrzab pisze:
19 września 2018, 21:51 - śr
Nie siedzę dobrze w komputerówce, ale do obróbki nie potrzeba wypasionej grafiki.
W ogóle do obróbki zdjęcia 2D nie potrzeba mocnego sprzętu. Czasem dziwię sie, jak niektórzy ładują i7 do tego celu. Moim zdaniem Celeron G4900 i jego integra wystarczy. Niektórzy robią obróbkę masową wielu zdjęć na raz, wprowadzając te same zmiany np. w 100 zdjęciach (czyli byle jaką) - tylko przy takiej obróbce można wykorzystać sensownie wielowątkowość i7 (no i sru kij w mrowisko, ale taka prawda, bo przy jakich operacjach przy pracy z jednym zdjęciem wykorzystamy wiele rdzeni/wątków?)
KonradRak
Posty: 48
Rejestracja: 18 września 2016, 12:28 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 września 2018, 23:39 - śr

Dokładnie, mam integrę Pentium G4600 nawet do monitora 4K w zupełności wystarcza (2D). Blendera też odpaliłem ale wiadomo, że tylko CPU liczy :) Prądu zużywa co nic. Jak mi się zachce pobawić w rendering 3D to w 2019r kupię nowego Ryzena APU 4 rdzenie, 8 wątków, mocna zintegrowana grafika. Nowy proces technologiczny 7nm i wystarczy na 5 lat zabawy. Zewnętrzne karty graficzne to kupują zaawansowani użytkownicy Blenderów itp. Do wszystkiego innego (poza grami) wystarczają tanie integry.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 września 2018, 10:16 - czw

Kyle pisze:
NocnyJastrzab pisze:
19 września 2018, 21:51 - śr
Nie siedzę dobrze w komputerówce, ale do obróbki nie potrzeba wypasionej grafiki.
W ogóle do obróbki zdjęcia 2D nie potrzeba mocnego sprzętu. Czasem dziwię sie, jak niektórzy ładują i7 do tego celu. Moim zdaniem Celeron G4900 i jego integra wystarczy. Niektórzy robią obróbkę masową wielu zdjęć na raz, wprowadzając te same zmiany np. w 100 zdjęciach (czyli byle jaką) - tylko przy takiej obróbce można wykorzystać sensownie wielowątkowość i7 (no i sru kij w mrowisko, ale taka prawda, bo przy jakich operacjach przy pracy z jednym zdjęciem wykorzystamy wiele rdzeni/wątków?)
Zależy co się robi i w ilu bitach na kanał, bo jak w 8 to OK, ale raczej nikt tak nie pracuje, gdy w grę wchodzi bardziej zaawansowany retusz. 16 bitów/kanał to już zupełnie inne obciążenie komputera.

Dwa rdzenie wystarczą do obróbki pojedynczego zdjęcia, ale najlepiej jak najszybsze. Mój i7 z 2013r w Photoshopie zawsze odpala solidny Turbo Boost i do póki scalam regularnie warstwy, a grupę z warstwami dopasowania mam wyłączoną, to jest w miarę OK. Ale wolałbym nie musieć tego robić. Gorzej gdy prowadzę też jednocześnie transmisję i nagrywanie - 2 rdzenie umierały mi wtedy już w czasach gdy malutkie 12Mpix pliki były standardem, a i obecnie wolę wtedy nie włączać 16b/k.

Na szybszym sprzęcie pracowałoby mi się lepiej i ewidentnie już pora na wymianę. I taktowanie procesora będzie dla mnie bardzo ważne. Poza tym wszelkie wtyczki np. NikCollection wykorzystują w pełni sprzęt, a one się bardzo przydają.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 września 2018, 10:21 - czw

skinny500 pisze:
20 września 2018, 10:16 - czw
Zależy co się robi i w ilu bitach na kanał, bo jak w 8 to OK, ale raczej nikt tak nie pracuje, gdy w grę wchodzi bardziej zaawansowany retusz. 16 bitów/kanał to już zupełnie inne obciążenie komputera.
To nie ma znaczenia - i tak wiele rzeczy w PS liczone jest na jednym rdzeniu, więc różnica między Celeron za 145zł a i7 za 1999zł sprowadza się do różnicy w wydajności pojedynczego rdzenia ... czyli zwykle to i7 będzie ~1,5x szybsze.
skinny500 pisze:
20 września 2018, 10:16 - czw
Mój i7 z 2013r w Photoshopie zawsze odpala solidny Turbo Boost
... dla jednego rdzenia :)
skinny500 pisze:
20 września 2018, 10:16 - czw
Gorzej gdy prowadzę też jednocześnie transmisję i nagrywanie - 2 rdzenie umierały
No chyba logiczne, że jak transmitujesz program , obrabiasz w PS i równocześnie grasz w najnowszego Tomb Rider, to potrzeba więcej niz 2 rdzenie ... :lol: x-P
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 września 2018, 10:42 - czw

No przecież prawie cały mój wywód był o tym, że taktowanie jest bardzo istotne, a nie rdzenie.

i7 są DUŻO wydajniejsze na jednym rdzeniu od tego Celerona. To ja na jednym rdzeniu mam prawie identyczną wydajność co ten celeron, a komputer ma 5 lat i najchętniej dawno bym go wymienił na inny właśnie przez procesor.

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu