NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 18:25 - śr

Kyle pisze:
17 października 2018, 16:20 - śr
To tak jakby napisać, że po przestawieniu przy HDMI gradacji z 16-235 na 0-255 nie widać różnicy w kontraście.
Jaki jest CR dla 16-235 przy natywnym CR 1500:1?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 18:58 - śr

Dobra zagadka ale nie umiem się doliczyć.
75:1 ?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 19:25 - śr

max pisze:
17 października 2018, 18:58 - śr
Dobra zagadka ale nie umiem się doliczyć.
75:1 ?
Niecałe 400:1 :mrgreen:
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 19:31 - śr

Zacząłem liczyć, ale utknąłem.
Przyjąłem jasność bieli 150cd/m2
Kontrast 1500:1
Jasność czerni 0.1cd/m2

Teraz mamy funkcję wykładniczą 2.2 i 256 poziomów, z czego trzeba wyliczyć jasność dla 16 i 235. No i trąba ze mnie, bo nie umiem. :evil:

Pewnie są łatwiejsze sposoby, w programach do kalibracji. ;)
Kocur
Posty: 102
Rejestracja: 06 stycznia 2018, 13:25 - sob

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 19:37 - śr

Nie wykładniczą tylko potęgową.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 października 2018, 20:13 - śr

Tu można przeliczyć RGB z gamma 2,2 na 1:
http://www.brucelindbloom.com

Reszta jest prosta ;)
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

10 listopada 2018, 13:14 - sob

Czornyj pisze:
13 października 2018, 21:24 - sob
2marekm pisze:
12 października 2018, 16:30 - pt
Czornyj pisze:
01 października 2018, 13:37 - pn
No niestety - nie da się ukryć, że NEC trochę dał dupy. Problem jednak wywołał jednak srogi alarm w Japonii i US, serię kilku rytualnych harakiri, a obecnie nad jego rozwiązaniem pracuje spory sztab osób, więc niebawem zostanie rozwiązany i sytuacja wróci do normy. Proponuję zachować spokój i wykazać odrobinę cierpliwości - to nic naprawdę poważnego, jedynie mały babol w oprogramowaniu.
Czy ci co nie popełnili harakiri, coś robią ? :)
Aby nie było tak jak u Volkswagena, który fałszował wyniki czystości spalin za pomocą oprogramowania.
Nawet już zrobili i to całkiem sporo ;) Wojtek tak im pogonił kota, że zaczęli mu po polsku odpisywać :D
Niezbyt spieszą się z rozwiązaniem opisywanego wcześniej problemu.
Długo to trwa, a więc problem nie jest chyba błahy, całkiem możliwe, że jest sprzętowy i nie wiedzą co z tym "kwiatkiem" zrobić.
mmariusz1990
Lokalizacja: Lublin
Posty: 13
Rejestracja: 18 listopada 2018, 16:40 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 17:10 - ndz

Witam forumowiczów.

Obserwuję to forum od dłuższego czasu, dzisiaj postanowiłem się ujawnić ;)
Przymierzam się do zakupu monitora NEC Multisync PA271Q. Postanowiłem że będzie to wersja "czysta" bez przedłużonej gwarancji, stabilizacji, wygrzewania i tego typu innych usług. Zamierzam dokupić do tego monitora klucz licencyjny do oprogramowania SVII.
Posiadam kalibrator X-Rite I1Display Pro.
Z tego co tu wyczytałem monitor posiada chorobę wieku dziecięcego. Chciałem zapytać czy problem dotyczy kwestii programowej czy może jest to kwestia hardware'owa. Spekulacje z tego wątku mówią że to problem software'owy, ale.. No właśnie - czy to są tylko spekulacje czy rzeczywiście tak jest i zostanie on rozwiązany przy aktualizacji oprogramowania monitora.

Cena na chwilę obecną, na stronie sklepu wzorniki.eu mi odpowiada (4 699 PLN). Oferta ograniczona czasowo bo do północy :)
Różnica wynosi około 300 złotych w stosunku do innych sklepów. Za tą różnicę można już kupić oprogramowanie SpectraView II i jeszcze zostanie na grzańca (w Lublinie spadł pierwszy w tym roku śnieg :) )
A może poczekać na Black Friday? Wiadomo coś o obniżkach w najbliższym czasie? :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 17:21 - ndz

Monitor kupisz lub nie teraz - Twój wybór. Z SV2 możesz poczekać do oficjalnego komunikatu. A początek ustawisz go MultiProfierem i też będzie dobrze.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 17:36 - ndz

Na pewno nie jest to kwestia sprzętowa. Oficjalne rozwiązanie ma być w styczniu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 17:38 - ndz

Ja bym się lepiej zastanowił, dlaczego sklep robi jednostkową "promocję" w cenie poniżej zakupu z dystrybucji.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 18:02 - ndz

Czornyj pisze:
18 listopada 2018, 17:36 - ndz
Na pewno nie jest to kwestia sprzętowa. Oficjalne rozwiązanie ma być w styczniu.
Dziwnym jest, dlaczego tak długo to trwa ? Firma powinna "stawać na glowie", aby jak najszybciej i bez zbytniego rozgłosu usunąć tego babola.
Przy okazji zapytam specjalistów.
Jak utworzyć i z jakimi parametrami preset do wydruków ? Wiem, że jaskrawości powinna być niska /oczywiście uwzględniając oświetlenie pomieszczenia/, ale co jeszcze ?
mmariusz1990
Lokalizacja: Lublin
Posty: 13
Rejestracja: 18 listopada 2018, 16:40 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 18:09 - ndz

Tom01 pisze:
18 listopada 2018, 17:38 - ndz
Ja bym się lepiej zastanowił, dlaczego sklep robi jednostkową "promocję" w cenie poniżej zakupu z dystrybucji.
Dlaczego uważa Pan że to jednostkowa promocja? Jakbym przykładowo kupił dwie sztuki, to widziałbym czy monitor jest kopnięty w stosunku do drugiego. Cena nie dotyczy pojedyńczej sztuki tego modelu.

Sugeruję Pan ewentualny upadek pudła jednego z monitorów? Bo rozumiem że kupując (bez różnicy w którym sklepie, stacjonarnym czy internetowym) mam pewność że sprzęt nie był przede mną otwierany (pomijając ct i inne usługi dodatkowe) i zapakowany fabrycznie. Jeżeli tak by nie było to przysługuje mi prawo odstąpienia od umowy kupna, sprzet poleciałby spowrotem do sklepu.

P.S. Nie znam ceny z dystrybucji dlatego pytam :)
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 18:24 - ndz

mmariusz1990 pisze:
18 listopada 2018, 18:09 - ndz
P.S. Nie znam ceny z dystrybucji dlatego pytam :)
szkoda czasu
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 18:29 - ndz

Nie wiem ile sztuk dałoby się kupić w tej cenie, ale wątpię szczerze aby więcej niż jedną. W innym wypadku inne sklepy, które mają akurat zamówienie na taki towar, zamówiłyby we wzornikach zamiast w dystrybucji, zaoszczędzając ładny grosz i tym samym doprowadziłyby sprzedawcą do trudnej sytuacji, bo firma musiałaby dołożyć do każdej takiej transakcji. Sądzę więc, że to chwilowa "promocja".

Nic nie sugeruję, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że coś jest nie tak, jeśli sklep oferuje towar poniżej ceny zakupu. Może to egzemplarz rozpakowany, demo? A może po prostu firma musi obrócić gotówką, raty kredytów nie będą czekać. Nie wiadomo jaka jest przyczyna, ale osobiście nie wierzę w okazje. Za każdą coś się kryje.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 19:00 - ndz

mmariusz1990:

Ze swojej strony i doświadczenia zakupowego mogę dodać, żebyś się najpierw bardzo konkretnie i w polskim języku, mailowo (obowiązkowo, żeby był dowód) + ew telefonicznie, dogadał ze sklepem, że interesuje cię fabrycznie nowy, nieotwierany egzemplarz. Taki i tylko taki. I czy taki ci sprzedadzą? I co jeśli mimo zapewnień nie będzie fabrycznie nieotwierany? Ustal to najpierw. Bo żadna oczywistość nie jest do końca oczywista, kiedy są interesy.

Z tego co pisali ludzie tu na forum, fabrycznie nowy ma foliowy worek w środku zaklejony taśmą NEC, której nie daje się w elegancki sposób odkleić i potem zakleić, pęka jak plomba/sticker. Więc jeśli tego nie ma lub jest zerwane to "fabryczność" jest podjerzana. Ja nie umiem arbitralnie stwierdzić co jest fabrycznym zamknięciem, a co nie, bo nie obracam tymi monitorami na co dzień, ale możesz jeszcze tu o to dopytać. Opinie tych, którzy je dziesiątkami sprzedają albo macają w centrali NEC będą pomocne i raczej wiarygodne... A gdyby głos zabrał ktoś z NEC DS mielibyśmy wyrocznię w tym temacie i wreszcie jakiś pewnik.

Stan godzin pracy na liczniku monitora nie musi być zerowy nawet w zupełnie nowym. Takie przynajmniej opinie tutaj były. Ja sam nie stwierdzę. Mój miał 5h (ale najprawdopodobniej fabryczny nie był). Jak wyżej - głos z NEC DS rozwiałby wątpliwości. W sumie, to zawsze można do Nich napisać z takim pytaniem.

Zakup pod presją czasu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Tak ogólnie. Wg mnie. Miło jak jest promocja, ale ty chcesz się w nią zmieścić zanim jeszcze się sam przekonałeś czy na pewno chcesz go kupić, z uwagi na problemy... Nie spiesz się. Tom ma rację. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, w której sklep chce się pozbyć jakiegoś niedoskonałego egzemplarza i robi promo. Jak tylko ktoś kupi jedną sztukę, to promo się nagle skończy... Oczywiście nikogo tu nie oczerniam, nie wskazuję na taki czy inny sklep, ale tak na zdrowy rozum, taki scenariusz jest całkiem realny.

Błędy tego monitora są w tej chwili 3, tak z grubsza, i nie są aż tak straszne. Jeden nie pozwala na głęboką ingerencję w silnik graficzny monitora (o ile ktoś takową chciałby w ogóle robić, ale to inna sprawa), drugi to zafałszowana na niekorzyść informacja o wynikach kalibracji/walidacji w SVII, sugerująca niską zgodność z zadaną krzywą tonalną (nie znajduje to za bardzo potwierdzenia w wizualnej weryfikacji), i trzeci, w sumie zupełnie niewidoczny, a realnie najwięcej tu psujący, to brak zaimplementowanych korekt dla kalibratorów, skutkujący nie do końca właściwym pomiarem CCT bieli monitora.

Info o oficjalnych poprawkach w styczniu wygląda wiarygodnie i cieszy (dzięki Czornyj!) Choć życie zwykle jeszcze trochę ten termin opóźni pewnie.

Ja na twoim miejscu mimo wszystko zaczekałbym z zakupem na poprawki. Ceny raczej się i tak nie zmienią. 100-200zł piechotą nie chodzi, wiem, ale to też nie koniec świata. Nie ryzykowałbym nieprzemyślanego zakupu w podejrzanej sytuacji dla takiej kwoty, chyba, że się konkretnie dogadasz ze sklepem i upewnisz, ale na to po prostu nie ma już czasu, jeśli dobrze rozumiem.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2018, 19:12 - ndz przez Henioo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 19:04 - ndz

Monitory serii PA są wewnątrz w worku foliowym, zaklejonym szeroką przezroczystą taśmą, diabelnie mocną i nie dającą się niepostrzeżenie odkleić i zakleić. Na zewnątrz karton jest klejony w miejscach zamknięć kartonu. Te PA z nowych serii (PA243W, PA271Q) jakie miałem w ręku, wszystkie miały otwierane pudła i porozrywane klejenie worka. Nie mam pojęcia dlaczego, ale automatycznie odbiera to możliwość sprawdzenia czy monitor rozpakowywał sklep, czy taki przyszedł z dystrybucji. Licznik w fabrycznie nowym zawsze jest zerowy.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
enulight
Posty: 14
Rejestracja: 06 listopada 2018, 16:12 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 19:09 - ndz

A jak wygląda w wersji ColorProof?
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 19:11 - ndz

Licznik w PA271Q nie zawsze jest zerowy bo całkowicie usunięto możliwość jego kasowania, a fabryczny proces wygrzewania, QC, kalibracji i charakteryzacji trwa kilkadziesiąt godzin, więc obecnie nowe PA271Q prosto z pudła mają już pewien nalot.

wzorniki.eu to oficjalny, poważny i solidny partner graficzny NEC DS, można śmiało dzwonić do Radka i pytać co i jak. W cenie nie ma nic podejrzanego, z "błędami" na dłuższą metę nie będzie problemu (nieoficjalnie udało nam się je bez większego problemu skorygować).
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2018, 19:12 - ndz

enulight pisze:
18 listopada 2018, 19:09 - ndz
A jak wygląda w wersji ColorProof?

W jakim sensie?
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 3 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu