NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 mar 2019, o 14:08

bombel pisze:
15 mar 2019, o 13:00
Klient mówi: mam takie a takie potrzeby.
Sprzedawca: nieprawda, ja wiem lepiej, jakie ma Pan potrzeby.
No sorry, ale to tak nie zadziała.

Najbardziej wiarygodne w tym wątku są wg mnie opinie użytkownika Henioo (Krzysztof?) i skinny500 (Tomasz).

Ponawiam moją prośbę do sprzedawców o wskazanie modeli wartych uwagi, które spełniają moje wymagania.
- 27" , 2560x1440
- szerszy niż sRGB
- cena do 5k

Ja póki co widzę:

Eizo CS2730
- z poprawnie działającą kalibracją sprzętową
- parametrami, które ponoć odstają - są dużo gorsze od NECa, niemniej są rzeczywiste.
- monitor seryjnie ma gwarancję 5 lat, oraz 6 miesięcy na pojedynczy piksel, co mi podpowiada, że nikt w Eizo nie obawia się, że duży odsetek będzie mieć wady.

NEC PA271Q
- wspaniałe parametry na papierze
- wyłowione egzemplarze je spełniające są sprzedawane za dopłatą
- to co nie spełniły parametrów idą są w cenie "regularnej"
- samodzielna kalibracja wg instrukcji na chwilę obecną nie działa. Biel można naprawić wpisując współrzędne ręcznie.

Czy jeszcze któryś model jest warty uwagi?
Czy ktoś z Was ma/miał na stanie jednocześnie oba egzemplarze i może coś więcej powiedzieć o różnicy w jakości matryc?
Czy ktoś ma kontakt do Wojciecha z NEC Polska i mógłby go szturchnąć, by dał znak życia w tym wątku?
Nie ma żadnego wyławiania, na ColorProof idzie wszystko jak leci, nb. te monitory sprzedają się bardzo dobrze i największy problem jest z dostępnością. Z Wojtkiem jestem w stałym kontakcie, wypowie się jak pojawią się jakieś wieści - na chwilę obecną nadal nie ma systemowego rozwiązania problemu.

EIZO jest godny uwagi, tyle że jest tam po prostu znacznie gorsza matryca od LG która parametrycznie nie ma startu do Panasa z PA271Q, CG2730 czy CG279X - gorsza czerń, kontrastowość, równomierność, stabilność, gamut, jest to mniej-więcej poziom archaicznego PA272W.

Wybór jest następujący:
- kupić PA271Q i skalibrować go MultiProfilerem w oczekiwaniu, aż wielmożny NEC poprawi babola w FW
- kupić CS2730 płacąc podobną kasę za nieco gorszą jakość i możliwości
bombel

15 mar 2019, o 19:53

No cóż, poczekam tydzień lub dwa. Pozostaje mi mieć nadzieję, że Pan Wojtek jest świetnym fachowcem, ale słabym PR-owcem.

Być może czeka na sprawdzony firmware, by napisać nam i zamknąć problem raz a dobrze. Tylko że obecne cisza fatalnie wygląda i nie jest tego świadomy.

Jeżeli jest dobrym PR-owcem, to milczenie oznacza, że problem jest znacznie poważniejszy niż nam się wydaje i gra na czas. Po prostu w ciszy odwleka falę szamba.

A wystarczyłby mi jego prosty wpis typu: "Mamy namierzoną przyczynę problemu. Jego rozwiązanie zostanie wdrożone na poziomie oprogramowania ekranu. Nie będzie konieczna zmiana w hardware urządzenia, wiec zakupione obecnie urządzenia odzyskają pełnię sprawności w ciągu najbliższych X tygodni".
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:

15 mar 2019, o 21:04

Wojtek nie jest ani dobrym, ani złym PR-owcem, bo w ogóle nie jest PRowcem tylko inżynierem i zajmuje się sprawami czysto technicznymi. Poświęcił sporo czasu na analizę tego problemu, udało mu się go nawet „naprawić”, więc obaj jesteśmy pewni że problem ma naturę software’ową i jego rozwiązanie jest kwestią czasu.

Wróć do „Dział handlowy”