NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

28 kwietnia 2019, 11:03 - ndz

CZyli co? NEC ma teraz wymienić wszystkie monitory sprzedane od lipca zeszłego roku?
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

28 kwietnia 2019, 11:24 - ndz

Wygląda na to, że tak...

Zgodnie z prawem, jeśli sprzedali wadliwy produkt - a tak jest, to mają obowiązek usunąć wadę / wymienić produkt na wolny od wad / zwrócić pieniądze.

NIe wiem, czy dobrze to rozumiem, ale to trochę tak, jak gdyby ktoś kupił samochód, który jeździ szybko, komfortowo i w ogóle cacy, ma tylko drobny feler, nie pokazuje prawidłowo aktualnej prędkości, i w sumie to nie wiadomo, czy zaniża, czy zawyża. Niby OK, bo nie ma to wpływu na komfort, bezpieczeństwo (tutaj można dyskutować), ale... I w takiej sytuacji chyba oczywiste jest, że producent takiego produktu powinien usunąć wadę. Dlaczego w przypadku tego konkretnego monitora miałoby być inaczej?
Awatar użytkownika
Wolfgang
Posty: 49
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 01:22 - śr

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

28 kwietnia 2019, 15:08 - ndz

Z ręką na sercu powiem że nie czytałem samego początku dyskusji o tym problemie i ciężko mi ocenić jego wagę i długofalowe problemy wynikające z jego obecności, ale widzę że naprawienie (jeśli faktycznie jakaś cicha rewizja to w pełnin wyeliminowała) w tak sposób świadczy o tym że widzą że ktoś zawalił i liczą że rozejdzie się to po kościach.
Gdyby potencjalne pretensje gwarancyjno-reklamowe nie miały miejsca bytu, to na chłopski rozum gdzieś by się może pojawił komunikat informujący o rozwiązaniu problemu z adnotacją małym drukiem, że ta wada nie jest krytyczna i nie podlega temu i tamtemu paragrafowi.

Ogólnie nie wiem czy komunikacja kuleje czy nie przywiązują do tego wagi, ale przy sprzęcie z tej półki powinno to inaczej wyglądać chyba. Dobrze że niektórzy bawią się w detektywów :)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

02 maja 2019, 08:59 - czw

Niestety, kolejny monitor jaki badam ma ten sam defekt. Także chyba problem nadal nie jest rozwiązany.

Zrzut ekranu 2019-05-2 o 08.58.28.png
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Vicent
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwietnia 2019, 10:10 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

04 maja 2019, 12:48 - sob

Tom01 pisze:
02 maja 2019, 08:59 - czw
Niestety, kolejny monitor jaki badam ma ten sam defekt. Także chyba problem nadal nie jest rozwiązany.


Zrzut ekranu 2019-05-2 o 08.58.28.png
Bad news...

Is your recomendation to choose the sligthly more expensive CG279x?
Somebody linked this "user review" in this forum:
https://youtu.be/klDxwZALvis
Validated with an uncorrected i1DisplayPro it showed strong color cast in grey after calibration (11min 21 sec). I mean, an uncorrected i1DisplayPro may see wrong white point, but here it is seeing a color cast in grey ( a big difference from its white point, it is in green-magenta axis, it should be very noticeable) which should be the same spectral distrubution but with lower light intensity.
Is this model broken too?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

04 maja 2019, 13:51 - sob

I do not confirm this problem. It is possible, that calibration and validation of another CMF.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
misiak76
Posty: 39
Rejestracja: 22 maja 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 maja 2019, 11:54 - pn

No w końcu mogę powiedzieć mam i ja Dzięki promocji krakowskiej udało mi się uzbierać. I powiem szczerze. Po włączeniu i przejrzeniu moich zdjęć szczękę zbierałem przez weekend z podłogi
Po wstępnych zachwytach chcę zainstalować multiprofilera i pobrałem stosowne oprogramowanie ale w opisie dołączonym do niego nie ma wzmianki o zgodności z tym monitorem. Jest wymieniony poprzednik. Więc się wstrzymałem z instalacją i wolę się tu upewnić, że ten sam multiprofiler dla poprzednika będzie odpowiadał aktualnemu Po prostu wolę się spytać niż nabroić

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Henioo
Posty: 96
Rejestracja: 04 lutego 2018, 01:22 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 maja 2019, 12:13 - pn

misiak76 pisze:
20 maja 2019, 11:54 - pn
No w końcu mogę powiedzieć mam i ja Obrazek Dzięki promocji krakowskiej udało mi się uzbierać. I powiem szczerze. Po włączeniu i przejrzeniu moich zdjęć szczękę zbierałem przez weekend z podłogi Obrazek
Po wstępnych zachwytach chcę zainstalować multiprofilera i pobrałem stosowne oprogramowanie ale w opisie dołączonym do niego nie ma wzmianki o zgodności z tym monitorem. Jest wymieniony poprzednik. Więc się wstrzymałem z instalacją i wolę się tu upewnić, że ten sam multiprofiler dla poprzednika będzie odpowiadał aktualnemu Obrazek Po prostu wolę się spytać niż nabroić Obrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Multiprofiler 1.4.00 działa na pewno dobrze. U mnie działał. Przynajmniej na pierwotnym firmwarze monitora R1.001A. W jego manualu jest podana obsługa PA271Q (obrazek z angielskiej instrukcji do wersji 1.4.00)

Nie wiem czy na polskiej stronie NEC'a jest ta wersja... Jak nie ma to z globalnej pobierz... albo amerykańskiej... Gdzieś tam jest, bo ja skądś to pobrałem przecież (teraz juz nie pamiętam skąd). Od biedy wrzucę ci na chmurę jak chcesz... ale - choć to darmowy soft - to pewnie to już będzie połamaniem warunków użytkowania itd, więc może lepiej od NEC'a to pobrać i nie wrzucać publicznie na chmurę :lol: Trzeba sie przy pobieraniu u NECa wyspowiadać z maila i jakiś danych, coś a'la rejestracja... i voila.

P.S. Ale nie widzę powodów, dla których poprzednie wersje miałyby nie działać poprawnie - zdaje się że sam używałem z początku v1.3.70 i było ok jeśli mnie pamięć nie myli...


Bez nazwy-1.jpg
misiak76
Posty: 39
Rejestracja: 22 maja 2018, 13:45 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 maja 2019, 12:17 - pn

Dzięki Obrazek Jak tylko wrócę do domu to zacznę działać ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

20 maja 2019, 15:02 - pn

Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Lizak
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwietnia 2019, 23:43 - śr

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

21 maja 2019, 18:23 - wt

Czwarta sztuka w moim posiadaniu tym razem od rzekomo specjalistycznego sklepu.
Kolejny subpiksel... Naprawdę chyba muszę zacząć grać w lotka... Czy to w tym modelu jest normalne i jest w standardzie ?
Szukam normalnej sztuki od miesiąca... Jeszcze max 2x i pomacham temu PA środkowym palcem...
Wam Panie NocnyJastrzab już podziękuję...
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

21 maja 2019, 21:26 - wt

A co to za aluzja do mnie? Czyżby ta sztuka byłe "ode mnie" ? Jeśli tak, to bardzo mi przykro, ale przecież nie mam na to wpływu. Równie dobrze w każdym innym sklepie mógł się trafić taki. Sprawa jest zbyt mocno loteryjna, by obarczać winą sprzedawcę, zwłaszcza tego uczciwego. Inna kwestia, że niepokojący jest fakt zgłaszania tego typu problemów w tym modelu.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

21 maja 2019, 22:32 - wt

No to już raczej nie jest zbytnio normalne 4szt i w każdej bonus ???
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

21 maja 2019, 22:48 - wt

Owszem nie jest. Też mnie to nie cieszy, tym bardziej, że NEC oficjalnie zasłania się normami.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 00:29 - śr

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale użytkownik Lizak chyba kupował w morelach i 3szt. były z bonusami ,czwarta sztuka z jakiegoś innego sklepu może być że jakaś partia z defektami ????? ,tak kontrolnie zapytuję znawców tematu czyli sprzedawców :-)
Lizak
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwietnia 2019, 23:43 - śr

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 09:26 - śr

Jasne, przepraszam poniosło mnie, wiem że sprzedawca nie ma z tym nic wspólnego. Niepotrzebnie wylałem swoją frustracje konkretnie na Pana i nie chcę podważać Pana uczciwości.
Przymierzałem się do tego modelu od pół roku i odczuwam mocne rozgoryczenie tym co się dzieje.
Tak @dbcooper1983, 3 szt. na morelach ostatnia jest z innego. Będę próbował dalej w kolejnych sklepach i dam znać jak się ta sprawa rozwinie.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 09:33 - śr

Lizak pisze:
22 maja 2019, 09:26 - śr
Będę próbował dalej w kolejnych sklepach

Co ma do tego sklep? Przecież wszyscy mają z tego samego źródła.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
spike
Posty: 17
Rejestracja: 28 września 2018, 09:55 - pt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 11:25 - śr

W moim przypadku, dwa egzemplarze z cyfrowe.pl miały również wady matrycy.

W pierwszym przypadku jasny pixel, duże paprochy i inne syfy.
Wymiana w sklepie bez problemu bez względu na czas jaki monitor był włączony.

W drugim przypadku, martwy subpixel i małe paprochy. Paprochy podobno poznikały po dojechaniu do serwisu lub były w jakiś nieokreślony sposób usunięte - bynajmniej monitor z serwisu wrócił z niedomknięta klapą z tyłu ze stwierdzeniem "brak usterki". W tej chwili na pierwszy rzut oka nic nie widać, ale wady fabryczne są. Monitor zostawiłem - stwierdziłem, ze kolejny pewnie będzie gorszy. Z czasem i tak przestaje to być zauważalne :)

Opakowania były fabrycznie zamknięte i nie było widocznych śladów użytkowania.
Narzut czasowy to 5h i 2,5h.

Tak czy inaczej, nieskazitelne matryce w NEC to mit - bynajmniej w tym modelu. Widać oszczędności w kontroli jakości. Monitor traci więcej na wartości przez takie niespodzianki. Wymiany i serwis łącznie ok 1 miesiąca straty - to wszystko przy zakupie profesjonalnego sprzętu. Kalibracji jeszcze nie próbowałem, ale tu może być kolejne rozczarowanie, że względu na błędy, których nie udało się załatać.

Myślę, ze kolejny nowy egzemplarz byłby z selekcją wersji seryjnej lub jakaś gwarancją na pixele. Najlepiej jakby NEC wprowadził taką usługę.

Jeżeli monitory są z jednego źródła to lepiej kupić tam, gdzie są najlepsze warunki wymiany/zwrotu. W przypadku zakupu na firmę nie jest to takie oczywiste.

Generalnie PA271q to bardzo dobry monitor pod względem jakości obrazu i nie kupuje się go z myślą o zwrocie, ale niestety sam producent to na Nas wymusza.
Pracuje na dwóch monitorach i sąsiedniego DELL-a najlepiej bym się pozbył - pod względem jakości obrazu różnice kolosalne.

Ciekawe czy na rynek PL nie idzie jakaś gorsza seria tych monitorów, podobnie jak w innych branżach, ten sam produkt a inna jakość/skład w zależności od kraju zakupu ?
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 77
Rejestracja: 13 września 2018, 12:03 - czw

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 11:58 - śr

W kwestiach formalnych:

1. Bynajmniej to nie jest przynajmniej. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bynaj ... ;7222.html
2. Nas nie pisze się z dużej litery. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nasz- ... 12255.html

;)
Administracja forum mva.pl
dbcooper1983
Posty: 438
Rejestracja: 18 września 2018, 23:41 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

22 maja 2019, 12:31 - śr

Administrator pisze:
22 maja 2019, 11:58 - śr
W kwestiach formalnych:

1. Bynajmniej to nie jest przynajmniej. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bynaj ... ;7222.html
2. Nas nie pisze się z dużej litery. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nasz- ... 12255.html

;)
Panie Tomku proszę nie czepiać się ortografii i jakiś drobnych literówek ;)

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], KubaT, Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu