NEC PA271Q - wstępne wrażenia

Informacje handlowe, pytania o ceny, dostępność, polecani sprzedawcy.

Moderator: Informator

Mariusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 listopada 2019, 14:11 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

13 listopada 2019, 23:27 - śr

O co to za odwacanie kota ogonem znowu? :D Z tego co mi wiadomo problemy kalibracyjne nie zostały rozwiązane po dziś dzień,, no chyba że dla wąskiej wtajemniczonej grupy użytkowników, nieoficjalnie i być może za jakieś dodatkowe pieniądze? To jak to jest z tym kalibrowaniem panie jastrząb? ;)
Mariusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 listopada 2019, 14:11 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 01:28 - czw

Rozwiązano ten problem o którym pisał henio w ver. 1.3 firmware? Dla wszystkich monitorów czy dla niektórych, czy wogóle, jak to w końcu jest?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 11:49 - czw

A ktoś Ci każe na siłę kalibrować przez SpectraViewII? MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 15:16 - czw

Mariusz pisze:
14 listopada 2019, 01:28 - czw
Rozwiązano ten problem o którym pisał henio w ver. 1.3 firmware?

Nie.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 19:13 - czw

MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno...

Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
PA272W kalibrowałem SpectraView II i wydawało się OK.
Po zakupie PA271Q te same problemy co wszyscy, więc odpuściłem Spectra View II i poustawiałem monitory MultiProfilerem. Ustawiłem PA272W i do niego PA271Q. I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro MultiProfiler taki dobry, SpectraView Engine taki dobry, to dlaczego gdy ustawiam w obu monitorach takie same parametry, obraz się różni? Ostatnio nawet miałem trochę czasu, zresetowałem monitory do ustawień fabrycznych, pobawiłem się ustawieniami i bez względu na to jakie wybierałem (w obu monitorach takie same), na obu obraz był widocznie różny. To jak to jest? Przecież jeśli Delta E jest mniejsza od 3, to różnice nie powinny być zauważalne, a teoretycznie w obu monitorach jest mniejsza. Koniec końców da się ustawić monitory tak, że na obu jest bardzo podobny obraz, zgodny z wydrukami, ale nie wiem, czy na którymkolwiek jest zgodny z ustawionymi parametrami…
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 22:50 - czw

marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno...

Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
PA272W kalibrowałem SpectraView II i wydawało się OK.
Po zakupie PA271Q te same problemy co wszyscy, więc odpuściłem Spectra View II i poustawiałem monitory MultiProfilerem. Ustawiłem PA272W i do niego PA271Q. I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro MultiProfiler taki dobry, SpectraView Engine taki dobry, to dlaczego gdy ustawiam w obu monitorach takie same parametry, obraz się różni? Ostatnio nawet miałem trochę czasu, zresetowałem monitory do ustawień fabrycznych, pobawiłem się ustawieniami i bez względu na to jakie wybierałem (w obu monitorach takie same), na obu obraz był widocznie różny. To jak to jest? Przecież jeśli Delta E jest mniejsza od 3, to różnice nie powinny być zauważalne, a teoretycznie w obu monitorach jest mniejsza. Koniec końców da się ustawić monitory tak, że na obu jest bardzo podobny obraz, zgodny z wydrukami, ale nie wiem, czy na którymkolwiek jest zgodny z ustawionymi parametrami…
Witamy w uroczym świecie zarządzania barwą, gdzie wszystko działa w porywach na
dziewięćdziesiąt kilka procent, a o pozostałych kilku nie mówi się głośno żeby nie ocipieć.

Dogłębne zrozumienie jak działa podstawowa kolorymetria zajęło mi parę lat - wstępne zrozumienie dlaczego kolorymetria nie działa, poznanie zaawansowanej kolorymetrii zajęło kilka lat więcej więcej i sprawiło, że poczułem się głupszy niż na początku oraz że obecnie wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

14 listopada 2019, 23:17 - czw

marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno...

Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
PA272W kalibrowałem SpectraView II i wydawało się OK.
Po zakupie PA271Q te same problemy co wszyscy, więc odpuściłem Spectra View II i poustawiałem monitory MultiProfilerem. Ustawiłem PA272W i do niego PA271Q. I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro MultiProfiler taki dobry, SpectraView Engine taki dobry, to dlaczego gdy ustawiam w obu monitorach takie same parametry, obraz się różni? Ostatnio nawet miałem trochę czasu, zresetowałem monitory do ustawień fabrycznych, pobawiłem się ustawieniami i bez względu na to jakie wybierałem (w obu monitorach takie same), na obu obraz był widocznie różny. To jak to jest? Przecież jeśli Delta E jest mniejsza od 3, to różnice nie powinny być zauważalne, a teoretycznie w obu monitorach jest mniejsza. Koniec końców da się ustawić monitory tak, że na obu jest bardzo podobny obraz, zgodny z wydrukami, ale nie wiem, czy na którymkolwiek jest zgodny z ustawionymi parametrami…
No i właśnie to jest typowy błąd myśleniowy! Te same parametry nigdy nie gwarantują takiego samego obrazu, zwłaszcza w różnych konstrukcjach, gdzie główne różnice wynikają z różnego widma podświetlenia, a nie z mniejszych delt. Parametr dE świadczy tylko orientacyjnie o poziomie reprodukcji.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 00:39 - pt

Czornyj i NocnyJastrzab, rozumiem o czym piszecie i zdaję sobie sprawę, że kalibracja kolorów to skomplikowana materia. Ale jako inżynier, a w sumie jako zwykły użytkownik oczekiwałbym od producenta, że jeśli podaje, że monitor wyświetla np. gamut sRGB, temperatura bieli 6500K i błąd Delta E jest poniżej 3, daje mi do tego raport fabrycznej kalibracji, to jakie monitory bym nie postawił koło siebie, to obraz powinien wyglądać na każdym identycznie. Przecież gamut, temperatura bieli i błąd to parametry obiektywne. Owszem pomiar kalibratorem może dawać różne odczyty, zależne np. od typu podświetlenia, ale producent w fabryce kalibrował monitor super sprzętem, gdzie albo nie ma to znaczenia, albo pomiary to uwzględniają, więc niezależnie od typu matrycy, podświetlenia itp. itd, jeśli ustawił sRGB z Delta E poniżej 3, to obraz na różnych monitorach powinien być nie do odróżnienia. Jeśli tak nie jest, a nie jest, to fabryczne raporty z kalibracji można sobie w buty włożyć. Cóż one są warte, jeśli na papierze mam sRGB, 6500K, dE<3 a oczy widzą dwa różne obrazy...
Dlatego przestałem walczyć ze sprzętem, ustawiłem PA271Q według tego co mi wyświetla PA272W, na wydrukach się zgadza i do moich potrzeb w zupełności wystarcza. Zresztą jak większość mężczyzn rozpoznaję tylko trzy kolory ;-)
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 00:50 - pt

marcusp pisze:
15 listopada 2019, 00:39 - pt
temperatura bieli 6500K

No właśnie niekoniecznie. Już samo CCT 6500K wcale nie jest jednoznacznym parametrem!
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
2marekm
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 176
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:08 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 09:28 - pt

Czornyj pisze:
14 listopada 2019, 22:50 - czw
Witamy w uroczym świecie zarządzania barwą, gdzie wszystko działa w porywach na
dziewięćdziesiąt kilka procent, a o pozostałych kilku nie mówi się głośno żeby nie ocipieć.

Dogłębne zrozumienie jak działa podstawowa kolorymetria zajęło mi parę lat - wstępne zrozumienie dlaczego kolorymetria nie działa, poznanie zaawansowanej kolorymetrii zajęło kilka lat więcej więcej i sprawiło, że poczułem się głupszy niż na początku oraz że obecnie wiem, że nic nie wiem.
Pyszne...chodzę po domu i co chwilę śmieję się jak głupi. Dobrze, że nie ma nikogo :D
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 14:07 - pt

marcusp pisze:
15 listopada 2019, 00:39 - pt
Czornyj i NocnyJastrzab, rozumiem o czym piszecie i zdaję sobie sprawę, że kalibracja kolorów to skomplikowana materia. Ale jako inżynier, a w sumie jako zwykły użytkownik oczekiwałbym od producenta, że jeśli podaje, że monitor wyświetla np. gamut sRGB, temperatura bieli 6500K i błąd Delta E jest poniżej 3, daje mi do tego raport fabrycznej kalibracji, to jakie monitory bym nie postawił koło siebie, to obraz powinien wyglądać na każdym identycznie. Przecież gamut, temperatura bieli i błąd to parametry obiektywne. Owszem pomiar kalibratorem może dawać różne odczyty, zależne np. od typu podświetlenia, ale producent w fabryce kalibrował monitor super sprzętem, gdzie albo nie ma to znaczenia, albo pomiary to uwzględniają, więc niezależnie od typu matrycy, podświetlenia itp. itd, jeśli ustawił sRGB z Delta E poniżej 3, to obraz na różnych monitorach powinien być nie do odróżnienia. Jeśli tak nie jest, a nie jest, to fabryczne raporty z kalibracji można sobie w buty włożyć. Cóż one są warte, jeśli na papierze mam sRGB, 6500K, dE<3 a oczy widzą dwa różne obrazy...
Dlatego przestałem walczyć ze sprzętem, ustawiłem PA271Q według tego co mi wyświetla PA272W, na wydrukach się zgadza i do moich potrzeb w zupełności wystarcza. Zresztą jak większość mężczyzn rozpoznaję tylko trzy kolory ;-)
Jako inżynier musisz zrozumieć, że gamut, temperatura i błąd delta E to parametry, które fizycznie nie istnieją - bo barwa jest złudzeniem powstającym wyłącznie w naszych umysłach, w dodatku w mocno zawikłany sposób (np. kolor czerwony można zobaczyć solidnie ukłuwszy się w dupę, niektórzy widzą kolory pod wpływem muzyki itd.). Równie dobrze można sobie stworzyć model śmieszności i mierzyć poczucie dobrego humoru. Pomiar nie uwzględnia pewnych aspektów, bo matematyczne modele percepcji są z natury rzeczy uproszczone i przez to nigdy nie sprawdzają się w stu procentach, bo jest to w praktyce niemożliwe. Producenci zdają sobie z tego sprawę i wprowadzają funkcje korekcyjne (w NEC jest to funkcja "metamerism correction"), ale te również zawodzą, bo monitor z podświetleniem A ma inny wpływ na percepcję monitora z podświetleniem B niż na percepcję monitora z podświetleniem C. Jeśli mamy tylko jeden monitor w praktyce są to różnice bez znaczenia, bo są niwelowane przez adaptację chromatyczną - problem pojawia się dopiero w układzie 2 i więcej wyświetlaczy. Jedyne, co można zrobić to skorygować jeden z nich ręcznie, albo obrazić się na cały świat.
marcusp
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2018, 22:06 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 18:40 - pt

Jedyne, co można zrobić to skorygować jeden z nich ręcznie, albo obrazić się na cały świat.
No i po wielu próbach kalibracji ustawiłem drugi monitor do pierwszego, nomen omen "na oko" i jest OK. Wydaje się to rzeczywiście lepszą opcją niż obrażanie się na cały świat.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

15 listopada 2019, 21:44 - pt

marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
Jeszcze najlepiej je podłącz pod różne komputery, bo nie ma pewności, czy poprawnie system zarządza LUT karty graficznej, niezależnie dla każdego z tych ekranów.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

16 listopada 2019, 10:32 - sob

Kyle pisze:
15 listopada 2019, 21:44 - pt
marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
Jeszcze najlepiej je podłącz pod różne komputery, bo nie ma pewności, czy poprawnie system zarządza LUT karty graficznej, niezależnie dla każdego z tych ekranów.
1. SVII wgl nie tworzy vcgt, linearyzuje monitor jego wewnętrzną LUT
2. nawet jakby tworzył, można to zweryfikować i poprawić w 5 sek. zamiast bawić się w podłączanie do dwóch kompów. Tym bardziej, że problem był realny kilka lat temu, nowsze stery i grafiki ogarniają temat poprawnie.
Mariusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 listopada 2019, 14:11 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 listopada 2019, 11:25 - ndz

marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno...

Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
PA272W kalibrowałem SpectraView II i wydawało się OK.
Po zakupie PA271Q te same problemy co wszyscy, więc odpuściłem Spectra View II i poustawiałem monitory MultiProfilerem. Ustawiłem PA272W i do niego PA271Q. I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro MultiProfiler taki dobry, SpectraView Engine taki dobry, to dlaczego gdy ustawiam w obu monitorach takie same parametry, obraz się różni? Ostatnio nawet miałem trochę czasu, zresetowałem monitory do ustawień fabrycznych, pobawiłem się ustawieniami i bez względu na to jakie wybierałem (w obu monitorach takie same), na obu obraz był widocznie różny. To jak to jest? Przecież jeśli Delta E jest mniejsza od 3, to różnice nie powinny być zauważalne, a teoretycznie w obu monitorach jest mniejsza. Koniec końców da się ustawić monitory tak, że na obu jest bardzo podobny obraz, zgodny z wydrukami, ale nie wiem, czy na którymkolwiek jest zgodny z ustawionymi parametrami…
jeżeli ustawiłeś Multiprofilerem PA272W to zgadzał się ten obraz z wydrukiem? a jak ustawiłeś PA271Q to nie? i dlatego potem dostroiłeś na oko PA271Q do PA272W i zaczął się zgadzać? Czy ja dobrze rozumiem? Bo jeżeli tak jest to PA271Q to kawał bezużytecznego szmelcu.. po co komu taki monitor gdzie się coś ustawia na oko? Czy jeżeli kalibrujesz poprzez spectraview II PA27W wszystko jest ok i zgodne z wydrukiem? (bardziej zgodne niż Multiprofilerem)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

17 listopada 2019, 15:28 - ndz

To nie obraz na monitorze ma się zgadzać z wydrukiem/odbitką tylko odwrotnie. A to już zależne od kilku innych kwestii. Nasze postrzeganie, kolorymetria, funkcje metameryzmu, jak skrótowo i celnie wskazał Marcin, to dość grząski pole do rozważać. Dlatego kalibracja tylko do "jednych" sztywnych parametrów jeszcze nie gwarantuje sukcesu.

Tu paradoksalnie, co już wykazałem wcześniej, ustawienia MultiProfilera są troszkę dokładniejsze, od tych uzyskanych po użyciu SVII+i1DP.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Vicent
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwietnia 2019, 10:10 - pn

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2019, 16:28 - pn

marcusp pisze:
14 listopada 2019, 19:13 - czw
MultiProfiler w 99% załatwia sprawę początkującym użytkownikom!
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno...

Mam na biurku obok siebie PA272W i PA271Q i ColorMunki Design.
PA272W kalibrowałem SpectraView II i wydawało się OK.
Po zakupie PA271Q te same problemy co wszyscy, więc odpuściłem Spectra View II i poustawiałem monitory MultiProfilerem. Ustawiłem PA272W i do niego PA271Q. I teraz nasuwa mi się pytanie. Skoro MultiProfiler taki dobry, SpectraView Engine taki dobry, to dlaczego gdy ustawiam w obu monitorach takie same parametry, obraz się różni? Ostatnio nawet miałem trochę czasu, zresetowałem monitory do ustawień fabrycznych, pobawiłem się ustawieniami i bez względu na to jakie wybierałem (w obu monitorach takie same), na obu obraz był widocznie różny. To jak to jest? Przecież jeśli Delta E jest mniejsza od 3, to różnice nie powinny być zauważalne, a teoretycznie w obu monitorach jest mniejsza. Koniec końców da się ustawić monitory tak, że na obu jest bardzo podobny obraz, zgodny z wydrukami, ale nie wiem, czy na którymkolwiek jest zgodny z ustawionymi parametrami…
Think of DeltaE as the modulus of a vector. Such vector has a magnitude and a direction in a 3D color space.
If NEC claims were true, they say monitor will stay in 3dE range to "reference", anywhere inside a sphere with such radius.
The other monitor could be on the opposite direction inside that sphere. Distance for whitepoint (as an example) could be as much as 6dE between those 2 screens, but 3dE from "reference".

Same issue for grey color in any monitor. Grey verification can report less than 1dE to reference for each grey but that grey can suffer serious issues, visible by your eye: one grey can be moved towards pink (less than 1dE), the other moved towards green (same distance). Distance from each grey to reference is OK, but color distance distance bewteen them (excluding brightness difference) can be higher.

PA271Q units with calibration problems suffer this grey issue too. We have seen reports here.

Also you use a Color Munki Design, an spectrophotometer. Their readings without Argyll high resolution driver cannot see spectral power distribution spikes in red that PA271Q and other WLED PFS displays have. This in another source of innacuracy to add to the sum of errors, bad QC and other issues present in some PA271Q units.

Google translated, I hope it works:
Pomyśl o DeltaE jako module wektora. Taki wektor ma wielkość i kierunek w przestrzeni kolorów 3D.
Jeśli twierdzenia NEC są prawdziwe, twierdzą, że monitor pozostanie w zakresie 3dE do „odniesienia” w dowolnym miejscu w kuli o takim promieniu.
Drugi monitor może znajdować się w przeciwnym kierunku wewnątrz tej kuli. Odległość do punktu bieli (jako przykład) może wynosić nawet 6dE między tymi dwoma ekranami, ale 3dE z „odniesienia”.

Ten sam problem dla koloru szarego na dowolnym monitorze. Weryfikacja szarości może zgłaszać mniej niż 1dE dla odniesienia dla każdej szarości, ale ta szarość może mieć poważne problemy, widoczne dla twojego oka: jedna szarość może być przesunięta w kierunku różowego (mniej niż 1dE), a druga w kierunku zielonego (ta sama odległość). Odległość od każdej szarości do odniesienia jest OK, ale odległość między kolorami między nimi (bez różnicy jasności) może być większa.

Urządzenia PA271Q z problemami z kalibracją mają również ten szary problem. Widzieliśmy tutaj raporty.

Używasz również spektrofotometru Color Munki Design. Ich odczyty bez sterownika wysokiej rozdzielczości Argyll nie widzą widmowych skoków dystrybucji mocy na czerwono, które mają PA271Q i inne wyświetlacze WLED PFS. Jest to kolejne źródło niedokładności, które dodaje do sumy błędów, złej kontroli jakości i innych problemów występujących w niektórych urządzeniach PA271Q.
Mariusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 listopada 2019, 14:11 - wt

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

18 listopada 2019, 23:16 - pn

słychajcie czym dokładnie różni się pa271q od pa272w-sv2 poza ocf? Mi niestety trafił się wadliwy egzemplarz pa271q i muszę go zwrócić. Czy myślicie że NEC mógłby wymienić matrycę w przypadku 1 bad pixela i plamy pod matrycą 3mm x 2mm jak u nich wogóle serwis stoi i czy wogóle warto się w to babrać? (tak wogóle to gdzie w europie mają serwis?)
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3867
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

19 listopada 2019, 11:04 - wt

Jak byś reklamował to na plamę, większa szansa. Samego piksela nie uwzględnią to "takie normy". Polski serwis jest w Bielsku-Białej (CSS Beskidy). Centrala europejska bodajże w Niemczech.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
adamwwa
Posty: 4
Rejestracja: 27 listopada 2019, 16:13 - śr

Re: NEC PA271Q - wstępne wrażenia

28 listopada 2019, 09:20 - czw

2marekm pisze:
27 listopada 2019, 16:51 - śr
Chyba Ci się wątek popindolił. PA271Q..za 3500zł !!!
Dokładnie tak, chodziło mi o EA271Q i już poprosiłem, żeby usunąć wpis z tego tematu bo narobiłem tylko zamieszania nie ty gdzie trzeba.

Swoją drogą seria PA też potrafi mieć taki rozrzut jakościowy?

Wróć do „Dział handlowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu