EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 16:22 - wt

Mz. monitor zwalony - serwis.
cz
czuk

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 16:27 - wt

jjmmb1 pisze:Ale nawet jak odłączę od źródła czyli wyjmę kabel dvi widać że połowa monitora ma inny odcień.
Reklamuj Powiem ci tak, że sprzedają monitory jako nowe..a są tylko powtórnie zapakowane..żenada
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2015, 16:37 - wt przez czuk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16330
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 16:33 - wt

Kierunek serwis. Matryca lub zasilanie podświetlenia jest poważnie uszkodzone.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
jjmmb1
Posty: 4
Rejestracja: 03 lutego 2015, 15:34 - wt

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 16:56 - wt

Ok dziękuje na informacje, jutro odsyłam monitor.
cz
czuk

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 21:40 - wt

A ja ci powiem jeszcze raz ,to nie wygląda mi na winę monitora,kombinuj,ale daj znać jak sprawa poszła
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3876
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 22:36 - wt

Mniej istotne jak wygląda, a co jest rzeczywiście. Skoro dostaje nowy z "wadą" to ma prawo zgłaszać na serwis, bo ma większe szanse na pozytywne i szybkie załatwienie sprawy.

http://www.alstor.pl/serwis/zgloszenie-rma/
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

03 lutego 2015, 23:00 - wt

To chyba nie "wada", tylko wada. Gdyby podział był dokładnie na pół, przy łączu DVI DoubleLink, które wysyła jednocześnie dwa obrazy 1280x1440, to jeszcze możnaby coś kombinować, ale tu widać, że padło podświetlenie. Przy okazji widać, na których krawędziach znajdują się diody.

Jeśli zakupił niesprawny sprzęt prywatnie przez internet, to ma prawo go po prostu oddać sprzedawcy. Nikt, przy zdrowych zmysłach, nie będzie w tym przypadku mierzył się z serwisem. Jakkolwiek on miły, profesjonalny i szybki nie był.

Mi to wygląda na uszkodzone podświetlenie (lub jego zasilanie). Jego wymiana pewnie jest możliwa, ale co się stanie z fabrycznie dokładnie wyregulowanym układem wyrównywania podświetlenia? Na ile wiernie zostaną odtworzone jego precyzyjne nastawy (o ile wogóle), na ile wymienione podświetlenie będzie miało naturalną równomierność? Swoją drogą to chyba rzadkość, bo monitor z całą pewnością przeszedł test w fabryce.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 10:37 - śr

max pisze:To chyba nie "wada", tylko wada. Gdyby podział był dokładnie na pół, przy łączu DVI DoubleLink, które wysyła jednocześnie dwa obrazy 1280x1440, to jeszcze możnaby coś kombinować, ale tu widać, że padło podświetlenie. Przy okazji widać, na których krawędziach znajdują się diody.

Jeśli zakupił niesprawny sprzęt prywatnie przez internet, to ma prawo go po prostu oddać sprzedawcy. Nikt, przy zdrowych zmysłach, nie będzie w tym przypadku mierzył się z serwisem. Jakkolwiek on miły, profesjonalny i szybki nie był.

Mi to wygląda na uszkodzone podświetlenie (lub jego zasilanie). Jego wymiana pewnie jest możliwa, ale co się stanie z fabrycznie dokładnie wyregulowanym układem wyrównywania podświetlenia? Na ile wiernie zostaną odtworzone jego precyzyjne nastawy (o ile wogóle), na ile wymienione podświetlenie będzie miało naturalną równomierność? Swoją drogą to chyba rzadkość, bo monitor z całą pewnością przeszedł test w fabryce.
Krawędziach? Te monitory mają pełne, tylne podświetlenie.
Niby dlaczego nie ma się mierzyć z serwisem? To chyba jedyna opcja.
Jeśli chodzi o wymianę matrycy i związane z tym niedopasowanie układu DUE, to chyba jest możliwość, że serwis wymieni cały monitor.
Breathless
Posty: 130
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 18:04 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 10:42 - śr

Bo może zgłosić monitor jako niezgodność towaru z umową i po prostu odzyskać pieniądze lub od razu wymienić na nowy monitor.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 10:51 - śr

Breathless pisze:Bo może zgłosić monitor jako niezgodność towaru z umową i po prostu odzyskać pieniądze lub od razu wymienić na nowy monitor.
Przy zakupie na odległość zawsze można zwrócić, to wiadomo. Jeśli chodzi o zwrot z tytułu niezgodności z umową to jest to ustawowa reklamacja, a nie zwrot (sklep stacjonarny). Wówczas sprzedawca ma obowiązek wymiany towaru na nowy, zgodny z umową bądź naprawy, tyle, że ma na to 2 tygodnie. Zgłoszenie na gwarancji najczęściej nie przewiduje żadnego terminu i może to trwać długo, ale niekoniecznie dotyczy to akurat EIZO.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 11:52 - śr

GrzesiekR pisze:Krawędziach? Te monitory mają pełne, tylne podświetlenie.
Niby dlaczego nie ma się mierzyć z serwisem? To chyba jedyna opcja.
Jeśli chodzi o wymianę matrycy i związane z tym niedopasowanie układu DUE, to chyba jest możliwość, że serwis wymieni cały monitor.
Tak, Tom01 wspominał, że mają tylne podświetlenie, ale ja w to wątpię. Wydaje mi się, że podświetlenie w CX271 jest identyczne jak w PA272W, i że w obu jest krawędziowe. Ale to tylko moje gdybanie.
Z serwisem trzeba się mierzyć po okresie 14 dni.
Co zrobi serwis? Nie wiem. Myślę, że to co będzie najwygodniejsze i najtańsze. No w każym razie wymiana matrycy jest w takim monitorze znacznie bardziej uciążliwa właśnie z powodu niedopasowania układu DUE. Wątpię, aby serwis dysponował takim sprzętem kalibracyjno-wyrównującym, jaki mają w fabryce.
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 12:34 - śr

max pisze:
GrzesiekR pisze:Krawędziach? Te monitory mają pełne, tylne podświetlenie.
Tak, Tom01 wspominał, że mają tylne podświetlenie, ale ja w to wątpię. Wydaje mi się, że podświetlenie w CX271 jest identyczne jak w PA272W, i że w obu jest krawędziowe. Ale to tylko moje gdybanie.
Skąd pewność, że PA272 jest podświetlany krawędziowo?
Z tych zdjęć mz. wcale nie musi wynikać, że CX271 jest podświetlany krawędziowo, ale może.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 13:01 - śr

Pewności nie mam żadnej. Nie mam też żadnych informacji na ten temat. Po prostu tak myślę.
Tak. Ze zdjęć nie da się tego na 100% wywnioskować.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16330
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 13:10 - śr

max pisze:Pewności nie mam żadnej. Nie mam też żadnych informacji na ten temat. Po prostu tak myślę.
Wnioski wyciągnął Pan dobre, co zresztą widać po uwalonej sekcji, że listwy diodowe są na dole. Nie z tyłu. Monitory z tylnym podświetleniem odchodzą niestety do lamusa. Nie rozbierałem jeszcze matryc z CX ani PA, ale podłączenie elektryczne mają z dwóch stron i same panele są grube, czyli wygląd może sugerować tylne podświetlenie. Serwis mi jednak potwierdził, że po krawędzi.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 14:05 - śr

Tom01 pisze:
max pisze:Pewności nie mam żadnej. Nie mam też żadnych informacji na ten temat. Po prostu tak myślę.
Wnioski wyciągnął Pan dobre, co zresztą widać po uwalonej sekcji, że listwy diodowe są na dole. Nie z tyłu. Monitory z tylnym podświetleniem odchodzą niestety do lamusa. Nie rozbierałem jeszcze matryc z CX ani PA, ale podłączenie elektryczne mają z dwóch stron i są grube, czyli może to sugerować tylne. Serwis mi jednak potwierdził, że po krawędzi.
Tylko na dole? To by się zgadzało, u mnie w CX240 jest delikatnie jaśniej własnie od dołu.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16330
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 14:09 - śr

GrzesiekR pisze:Tylko na dole? To by się zgadzało, u mnie w CX240 jest delikatnie jaśniej własnie od dołu.
Podłączenie przewodów do matrycy jest w CX240 góra i dół, w CX241 lewa i prawa, tak, że jest na pewno inaczej.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 14:12 - śr

No to jest gorzej niż myślałem. A myślałem, że listwy diodowe są na co najmniej dwóch dłuższych krawędziach, a może i na czterech.

Zdjęcie to potwierdza. Granica zielono-biała jest ostra na dole i rozmyta na górze. Czyli na dole jeszcze się światło nie rozproszyło, a na górze już tak.

PS. U mnie nic nie widać. Jeśli też jest tylko na dole, to chyba jakiś cud. :roll:
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16330
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 14:22 - śr

max pisze:PS. U mnie nic nie widać. Jeśli też jest tylko na dole, to chyba jakiś cud. :roll:
Proszę zwrócić uwagę jak gruby jest monitor i sama matryca. Daje to więcej miejsca na mechanizmy rozproszenia światła. Jednocześnie tłumaczy dlaczego zdarzają się "typowe" miejsca rozjaśnień, czego kiedyś nie było.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EIZO CX271 - wyciek światła w rogu ekranu

04 lutego 2015, 20:06 - śr

Tom01 pisze:Proszę zwrócić uwagę jak gruby jest monitor i sama matryca.
http://www.lcdsolar.com/products/Produc ... NJqRS7zFJA
http://www.datasheet-pdf.com/datasheet/ ... 1.pdf.html
lcdsolar pisze:Lamp Position: Edge light type
http://allegro.pl/27-lg-lm270wq3-sl-a1- ... 46839.html

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68360
Liczba tematów: 4127
Liczba użytkowników: 3941
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Mik89
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu