EV2736 - pełno smug na ekranie

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
patrycjawiecik
Posty: 1
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 12:13 - ndz

EV2736 - pełno smug na ekranie

02 sierpnia 2015, 12:49 - ndz

Dzień dobry. Posiadam wspomniany w tytule monitor od pół roku. Jestem z niego bardzo zadowolona. Raz w tygodniu delikatnie przecieram ekran mikrofibrą celem zebrania kurzu - nigdy nie czyściłam na mokro. Ostatnio przez przypadek poświeciłam w ekran latarką i przeżyłam lekki szok. Pełno wszędzie smug które bardzo ciężko schodzą po chuchnięciu w ekran i przetarciu mikrofibrą. Poddałam się w końcu i piszę tutaj by poradzić się czym mogę bezpiecznie ekran wyczyścić bez obawy o jego uszkodzenie. W ogóle skąd takie smugi na ekranie? Jestem pewna że są od nowości, gdyż tylko ja siedzę przed monitorem nikt inny nie ma dostępu.
Matthaios
Posty: 14
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 12:47 - pn

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 17:44 - wt

Smugi jak smugi, pojawiają się po czyszczeniu. Kup sobie specjalny płyn do czyszczenia ekranów LCD lub takie nasączane ściereczki. Ja najpierw psikam, czyszczę jedną szmatką a potem drugą, suchą tak długo aż nie będzie smug.
juh
Posty: 40
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 11:53 - śr

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 19:27 - wt

Witaj, mam ten sam monitor kupiony w tym roku i u mnie podobnie po rozpakowaniu przyjrzałem się matrycy i było ma niej pełno smug ciężkich do usunięcia. Kupiłem dość drogi środek EIZO do czyszczenia monitorów i teraz jest ok. Trochę dziwi mnie że w tej klasie monitora i za tą kwotę występują takie rzeczy.
cz
czuk

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 21:41 - wt

patrycjawiecik pisze:Dzień dobry. Posiadam wspomniany w tytule monitor od pół roku. Jestem z niego bardzo zadowolona. Raz w tygodniu delikatnie przecieram ekran mikrofibrą celem zebrania kurzu - nigdy nie czyściłam na mokro. Ostatnio przez przypadek poświeciłam w ekran latarką i przeżyłam lekki szok. Pełno wszędzie smug które bardzo ciężko schodzą po chuchnięciu w ekran i przetarciu mikrofibrą. Poddałam się w końcu i piszę tutaj by poradzić się czym mogę bezpiecznie ekran wyczyścić bez obawy o jego uszkodzenie. W ogóle skąd takie smugi na ekranie? Jestem pewna że są od nowości, gdyż tylko ja siedzę przed monitorem nikt inny nie ma dostępu.
Przepraszam nie potraktowałem twojej wypowiedzi poważnie :) Ja używam orginalnego pojemniczka do czyszczenia okularów+woda destylowana (w ostateczności może być zwykła)+zwykła chusteczka higieniczna.Jak ekran jest trochę zatłuszczony dodaję odrobinkę zwykłego "ludwika"na pierwszyraz,nie używam żadnych szczególnych środków :)
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 22:00 - wt

Dobrze, że to nie jest wyższy model z układem wyrównującym równomierność podświetlenia. Wówczas taki brudny i ze smugami byłby równomierny, a po wyczyszczeniu pojawiłyby się smugi, bo wyrównywany drogimi urządzeniami na linii produkcyjnej był brudny. :mrgreen:
cz
czuk

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 22:18 - wt

...a może Patrycja zwyczajnie chce wyczyścić zewnętrzną powłokę matrycy ,skąd wiesz..
GrzesiekR
Posty: 1274
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

04 sierpnia 2015, 22:37 - wt

Bardzo dobre są specjalne nasączane ściereczki jednorazowe. Używam takich, nie pozostawiają żadnych smug, a ekran błyskawicznie wysycha z tego płynu. Rewelacja, czyści świetnie. Te których używam są firmy Fellowes.
juh
Posty: 40
Rejestracja: 02 kwietnia 2014, 11:53 - śr

Re: EV2736 - pełno smug na ekranie

01 września 2015, 03:39 - wt

Nawiązując do tematu wątku kupiłem ostatnio środek do czyszczenia Eizo screen cleaner w zasadzie z czystej ciekawości. Pomijając cenę za ten specyfik świetnie poradził sobie z tłustymi plamami jak i zaciskami od osoby która notorycznie kaszle przed monitorem. Niemniej jednak za tą cenę lepiej kupić ściereczki jednorazowe etc. a resztę przeznaczyć na przyjemności.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68395
Liczba tematów: 4130
Liczba użytkowników: 3945
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Goldberg
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu