Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Monika87
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:40 - pn

Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

03 grudnia 2015, 19:48 - czw

Witam,

Kupiłam monitor Eizo EV2450, po podłączeniu go przez HDMI (płyta główna Asus P8H67-I DELUXE Rev.3.0) i uruchomieniu komputera przez chwilę pokazuje się ekran biosu, później w prawym górnym rogu migają kolejno wszystkie wejścia monitora z dopiskiem "no signal", przez chwilę pojawi się ekran logowania Windows po czym monitor przechodzi w stan oszczędzania energii. Nie wiem czy to wina monitora, czy komputera? Z góry dziękuj za pomoc.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

03 grudnia 2015, 21:16 - czw

Czy do komputera jest jeszcze podłączony jakiś monitor lub telewizor?

Czy komputer jest wyposażony w zewnętrzną kartę grafiki, czy korzysta z grafiki w procesorze głównym Intel?

Jeśli są inne ekrany, odłącz wszystkie i TV oprócz EV2450. Zresetuj jeszcze raz komputer.

Zakładam, że wykorzystywana jest grafika HD2000/3000 z procesora Intel Sandy Bridge. Można sprawdić, czy jest zainstalowany sterownik grafiki Intela. Warto też sprawdzić, czy w biosie nie przestawiono tak, aby zawsze wysyłał sygnał przez grafikę zewnętrzną. Jeśli nic nie zmieniałaś w biosie to powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3879
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

04 grudnia 2015, 00:15 - pt

Pytanie zasadnicze - dlaczego przez HDMI? To nie jest złącze dedykowane do podłączania wyświetlaczy LCD. Czasami nie ma wyjścia (laptopy), ale to ostateczność.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Monika87
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 10:40 - pn

Re: Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

04 grudnia 2015, 09:14 - pt

NocnyJastrzab pisze:Pytanie zasadnicze - dlaczego przez HDMI? To nie jest złącze dedykowane do podłączania wyświetlaczy LCD. Czasami nie ma wyjścia (laptopy), ale to ostateczność.
A jakie złącze jest dedykowane do podłączenia wyświetlaczy LCD? Teraz monitor podłączony jest przez DVI, ale zawsze wydawało mi się, że HDMI jest "nowsze i lepsze".
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo EV2450 - nie mogę podłączyć przez HDMI

04 grudnia 2015, 09:18 - pt

Nie. HDMI jest dla telewizorów. To złącze do wysyłania sygnału w innym trybie niż komputerowy, razem z dźwiękiem.

Dla monitorów jest DVI. Nowsze i "lepsze" to jest DisplayPort, ale dla monitorów 4K/UHD, dla których DVI ma za małą "przepustowość sygnału".

Podłącz DVI, jeśli możesz. Dla EV2450 (1920x1080) zapewnia wszystko co trzeba, a nowe w tym przypadku nie wnoszą nic więcej.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68375
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu