Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
szelma
Posty: 32
Rejestracja: 06 listopada 2010, 20:27 - sob

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:12 - pt

max pisze:
23 czerwca 2017, 21:01 - pt

* jak rozumiem, podłączyłeś monitor do gniazdka z bolcem ochronnym (który odprowadza ewentualne zakłócenia z masy monitora i kabla sygnałowego do ziemi).
Mieszkam w Irlandii, tutaj gniazdka nie maja bolca, trzeci swiat pod wzgledem budownictwa i elektryki szeroko pojetej ;) Moze to jest przyczyna ?
Jak ustawie jasnosc na ponad 60% to efekt jest duzo mniej upierdliwy, ale jest.. Tyle ze w nocy jak zjade z jasnoscia to juz jest mocno przeszkadzajace.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:19 - pt

Jeśli masz podłączonego nieuziemionego laptopa do nieuziemionego monitora to za blisko nie podchodź, żeby nie pierdolnęło. Jeśli przełączasz wtyczki, to koniecznie odłącz najpierw wszystko od prądu. Fizycznie, wtyczką.

Nie wiem jakie tam są gniazdka, ale wtyczka i gniazdko musi mieć trzy połączenia, w tym jedno ochronne/uziemiające. Sam kształt gniazdek i wtyczek może być inny, ale zasada powinna być podobna.

http://tubywalcy.pl/gniazdka-elektryczne-w-europie/

Obrazek
Obrazek
szelma
Posty: 32
Rejestracja: 06 listopada 2010, 20:27 - sob

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:24 - pt

typ g. gorny wtyk sluzy tylko do tego aby odblokowac dwa dolne, jest tam taka zapadka ktora zaslania dwa dolne kiedy gorny nie jest wlaczony. Czy mozna w jakis sposob uziemic monitor? sorry za glupie pytanie ale kompletnie sie na tym nie znam
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:31 - pt

Hmm, można, ale nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać.

Ponieważ nie jestem elektrykiem, a w grę wchodzi bezpieczeństwo Użyszkodnika, powstrzymam się od podpowiedzi. Jak poszukasz w internetach na pewno coś znajdziesz. Tylko jak będziesz coś kombinował z kabelkami ZAWSZE najpierw odłącz WSZYSTKO od prądu, podłącz kabelki, sprawdź, odłącz wszystko z prądu, odłącz kabelki testowe.

Nie przepinaj żadnych kabli przy podłączonych do sieci urządzeniach. Teoretycznie mogą sypać się iskry, choć nie powinny. Można uszkodzić gniazdo sygnałowe w monitorze lub w karcie.

No i załóż jakieś gumowe kalosze. :)

Obrazek
szelma
Posty: 32
Rejestracja: 06 listopada 2010, 20:27 - sob

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:34 - pt

ok, dzieki za dobre checi, raczej sie nie podejme, znajac moje szczescie spale pol chalupy, zona mnie zaj@#"£$ie. Dzieki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:37 - pt

szelma pisze:
23 czerwca 2017, 21:12 - pt
Mieszkam w Irlandii, tutaj gniazdka nie maja bolca, trzeci swiat pod wzgledem budownictwa i elektryki szeroko pojetej ;)
Jak nie ma takich gniazdek, to jeszcze nie wszystko stracone:

Obrazek
cz
czuk

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 21:48 - pt

Ludzie się łudzą że jak kupią laptoupa ,to wszystko się zgra z monitorem stacjonarnym,a lptoup jabłka nie tylko,że drogi to się z niczym nie zgrywa,takie moje obserwacje.Chyba ,że z ich monitorami jabłkowymi za 9000pln,też gówno wartymi,taka myśl do przemyślenia.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 22:13 - pt

Panowie, problem na 99% dotyczy monitora a Wy się rozwodzicie na jakichś problemach uziemienia/zerowania. To, że z innym komputerem jest ok, może wynikać z lekko innych parametrów obrazu (częstotliwości). Z MBP nie ma żadnych problemów z podłączaniem monitorów. Pomijając oczywiście konieczne przejścia z USB-C w najnowszym. Oby w zwykłych komputerach była taka obsługa video jak w makówkach...
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

23 czerwca 2017, 22:24 - pt

Być może, ale jeśli pada świetlówka, to na 99% nic się nie da poradzić. Trzymam się więc tego 1%, bo wówczas da się.

Poza tym, sterowanie monitorem przez różne komputery nie powinno mieć wpływu na świetlówki i/lub ich zasilanie, zakładając poprawne podłączenie.
szelma
Posty: 32
Rejestracja: 06 listopada 2010, 20:27 - sob

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 02:16 - sob

Mam nowe spostrzeżenia, których się w ogóle nie spodziewałem. Otóż zainstalowałem na macbooku windowsa 10 na osobnej partycji (Bootcamp) i ...wszystko jest w porządku. Monitor działa idealnie. Czyli wychodzi na to, że to nie jest problem sprzętowy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się dzieje? Zawsze czytałem o makówkach że włączasz i wszystko działa a tu ciągła walka.
Tak sobie jeszcze myślę, że może mac os sobie coś miesza z częstotliwością odświeżania? Tyle że wtedy by mi ekran pływał na całym obszarze chyba?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16321
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 08:01 - sob

Proponowałbym jeszcze zdobyć przejście USB-C na DVI lub DP, bez pośrednictwa HDMI.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
cz
czuk

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 08:49 - sob

szelma pisze:
24 czerwca 2017, 02:16 - sob
Zawsze czytałem o makówkach że włączasz i wszystko działa a tu ciągła walka.
Makówki działają na tym swoim OSX-E i jest to jedyne co jest w nich cokolwiek warte,OSX kompatybilnym tylko z ich monitorami ,dlatego reinstalacja systemu pomogła.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 09:05 - sob

czuk - normalnie jak widzę Twoje posty, to omijam je szerokim łukiem, ale czasami się nie da. Szczególnie że zazwyczaj kilka osób zaczyna się do nich odnosić. Nie wiem czy trolujesz zawodowo, dla przyjemności, w jakiś sposób przynosi ci satysfakcję rozwalanie dyskusji, czy nawet sobie nawet nie zdajesz sprawy, że tak się dzieje. Gdyby przy postach nie było xywek, to i tak bez problemu można by poznać twoje. Po ich składni, a raczej jej braku, po tym jak niewiele wnoszą do dyskusji itd.

Mimo wszystko się zapytam - w jaki sposób macOs lub OS są kompatybilne tylko z monitorami Apple? Skąd takie informacje? Bo pisząc takie rzeczy, wypadało by mieć bardzo solidne podstawy. Tym bardziej, że przeczą doświadczeniom prawdopodobnie każdego na tym forum. Tylko nie pisz, że temat w którym się teraz wypowiadamy, jest dowodem na to wszystko…
cz
czuk

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 09:17 - sob

SKINY 500 TO,że tobie wiele rzeczy się wydaje ci ,a może ci się tylko zdaje to nie oznacza ,że każdemu.
Odnośnie twojego pytania,dlatego głupie nadgryzione jabłko jest pojebane,że nie tylko ,że drogie to jeszcze trza stosować prawie zawsze adapter ich nadgryziony jabłka do podłączenia do monitora innego, a tak jest i wielu to potwierdzi,chyba ,że mi się zdaje.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 09:54 - sob

No czuk, myślę, że Twoja odpowiedź wszystko wyjaśniła. :)

Teraz na mnie kolej.

Windows działa :?: Hmm. To tak dziwne, że aż dziwne. :shock:

PS. Stawiam nadal na jakieś interferencje, będące po prostu nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności przy makówkowych parametrach sygnału i tym EIZO na CCFL. Dobry kabel, użycie innego wejścia w monitorze, odprowadzenie zakłóceń do uziemienia, nadal uważam, że mogło by pomóc.

Możesz też spróbować wymusić inną, mniejszą rozdzielczość i sprawdzić, czy nadal mryga. Mogło by to wykluczyć nienaprawialną świetlówkę i umocnić udziały 1% przeciwko 99%. Zakładam, że świetlówka świeci cały czas tak samo, niezależnie od podanej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 10:15 - sob

czuk pisze:SKINY 500 TO,że tobie wiele rzeczy się wydaje ci ,a może ci się tylko zdaje to nie oznacza ,że każdemu.
Odnośnie twojego pytania,dlatego głupie nadgryzione jabłko jest pojebane,że nie tylko ,że drogie to jeszcze trza stosować prawie zawsze adapter ich nadgryziony jabłka do podłączenia do monitora innego, a tak jest i wielu to potwierdzi,chyba ,że mi się zdaje.
To są te konkrety? Przejściówka to ma być argument? W takim razie wymień proszę komputery Apple, do których da się podpiąć monitor Apple bez przejściówek, ale nie da się np. Eizo CS2420. Ja nie znam ani jednego, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że dotyczy to wszystkich, więc będzie ciekawa lista… chyba że jednak nie?
cz
czuk

Re: Macbook pro i Eizo S2433w

24 czerwca 2017, 10:37 - sob

skinny500 pisze:
24 czerwca 2017, 10:15 - sob

To są te konkrety? Przejściówka to ma być argument?
Tak to ma być poważny argument,nie mają nic poza systemem,a kasują jak z 'zboże' wielu się daje na to nabrać może ciebie w Bangkoku stać na wszystko ,dlatego ja bardzo się zastanawiam co kupuje i na co wydaje pieniądze,Zgniłe nadgryzione jabłko wziąłbym za darmo,ale musiałbym mieć dobry dzień.
Awatar użytkownika
Voland
Lokalizacja: Bangkok
Posty: 340
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 22:32 - wt

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 10:45 - sob

Pierwszego Maca kupiłem w Polsce, w czasie kiedy był to dla mnie wielki wydatek. Najlepiej wydane pieniądze w ciągu wielu lat.

Wracając do tematu - zacytuję sam siebie, bo nie zauważyłeś: " W takim razie wymień proszę komputery Apple, do których da się podpiąć monitor Apple bez przejściówek, ale nie da się np. Eizo CS2420. Ja nie znam ani jednego, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że dotyczy to wszystkich, więc będzie ciekawa lista… chyba że jednak nie?".
cz
czuk

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 10:54 - sob

skinny500 pisze:
24 czerwca 2017, 10:45 - sob
Pierwszego Maca kupiłem w Polsce, w czasie kiedy był to dla mnie wielki wydatek. Najlepiej wydane pieniądze w ciągu wielu lat.

Wracając do tematu - zacytuję sam siebie, bo nie zauważyłeś: " W takim razie wymień proszę komputery Apple, do których da się podpiąć monitor Apple bez przejściówek, ale nie da się np. Eizo CS2420. Ja nie znam ani jednego, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że dotyczy to wszystkich, więc będzie ciekawa lista… chyba że jednak nie?".
Niczego nie będę wymieniał,bo Apple mnie nie interesuje,jesteś zadowolony twoje szczęście,że jesteś,ale ja appla la nie kupię laptoupa i ich smartfona za 4000pln tyż,to jest drugi argument jak nie zrozumiałeś pierwszego.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Macbook pro i Eizo S2433w "pulsowanie" obrazu

24 czerwca 2017, 11:04 - sob

Mam jeszcze pytanie do posiadacza Jabola i EIZO.
* Czy używasz oryginalnego kabla zasilającego od monitora? Być może w takim dwużyłowym kablu przewód neutralny jest połączony z ochronnym? Takie nasze zerowanie? No bo na drugim końcu kabla są już chyba 3 styki, a w monitorku też 3. Coś się gdzieś mnoży po drodze...

Obrazek

* Czy w Irlandii jest takie samo napięcie jak u nas, 230V 50Hz?
* Czy monitor i laptok są do tego zasilania przystosowane?

PS. Dziwne to tak, że aż dziwne. Bardzo dużo Polaków, forumowiczów, używa Maców poza granicami naszego kraju.

PS2. EIZO S2433W to monitor szerokogamutowy bez 3D LUT. Ma prosty 1D LUT, w związku z czym nie potrafi sprzętowo wyświetlić sRGB. Z tego też powodu nie nadaje się do natywnej współpracy z Windowsem.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68313
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu