Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

26 czerwca 2017, 23:22 - pn

Witam,

posiadam monitor marki Eizo model SX3031W i mam z nim mały problem, otóż chwilę po uruchomieniu monitora załącza się wentylator i chciałem zapytać czy istnieje jakiś sposób na zamontowanie innego wentylatora cichszego bądź radiatora który lepiej będzie odprowadzać ciepło? Jeżeli tak to czy są jakieś firmy, które się tym specjalizują? Czy trzeba się pogodzić z hałasem? Monitor ma wyświetlone ponad 5600 godzin,

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 08:48 - wt

Rozkręć go i wymień wentylator na nowy. Nie ma w tym żadnej filozofii. Moc, napięcie, prąd wentylatora masz na zdjęciu.
Wybierz porządny wentylator na łożyskach kulkowych. Dłużej wytrzyma i będzie mniej hałasował.

Obrazek
http://www.whatsinside.info/wp-content/ ... -Board.jpg

Radiatory na procesorach też by się przydało przylepić, bo się przegrzewają, ale nie wiem jak je zamocować, żeby nie odpadły po rozgrzaniu pasty.

Wkręć też drugi wentylator w puste miejsce po prawej, jeśli tam nie ma:
Obrazek
https://forum.videohelp.com/attachments ... e%2007.jpg
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 09:12 - wt

max pisze:
27 czerwca 2017, 08:48 - wt
Rozkręć go i wymień wentylator na nowy. Nie ma w tym żadnej filozofii. Moc, napięcie, prąd wentylatora masz na zdjęciu.
Wybierz porządny wentylator na łożyskach kulkowych. Dłużej wytrzyma i będzie mniej hałasował.

Obrazek
http://www.whatsinside.info/wp-content/ ... -Board.jpg

Radiatory na procesorach też by się przydało przylepić, bo się przegrzewają, ale nie wiem jak je zamocować, żeby nie odpadły po rozgrzaniu pasty.

Wkręć też drugi wentylator w puste miejsce po prawej, jeśli tam nie ma:
Obrazek
https://forum.videohelp.com/attachments ... e%2007.jpg
Dzięki za odpowiedź!

Polecasz jakieś sprawdzone wentylatory, które będą tutaj pasować? Czy 12V to jedyna opcja napięcia? Czy da się je obniżyć, żeby wentylator pracował ciszej?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 09:44 - wt

Zasilanie pochodzi z płyty głównej monitora, wiec tutaj nic nie zakombinujesz. Prawdopodobnie są czujniki temp. i monitor nimi steruje. Musisz kupić 12V. Moc/Amperaż z istniejącego.

Wentylatory kup najlepsze, jakie znajdziesz: Corsair, Noctua, Sunon. Na łożyskach kulkowych. Sprawdź złącze zasilające, żeby kabelek i wtyczka pasowały. Nie będziesz musiał wtedy nic przerabiać, tylko wypiąć i wpiąć.

Oczywiście musi pasować średnica i rozstaw otworów na śrubki. Pamiętaj też o tym, żeby nie zamontować wentylatora odwrotnie. Musi być zachowany oryginalny kierunek przepływu powietrza. :!:

Nie obniżaj obrotów wentylatorów bo Ci się monitor ugotuje. Już wspominałem w innym wątku, że te monitory się przegrzewają. Procesory się tak grzeją, że luty pękają od wielokrotnego rozgrzewania i studzenia.
blendsky
Posty: 30
Rejestracja: 01 grudnia 2014, 22:08 - pn

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 10:35 - wt

Nie mogę rozczytać ze zdjęcia co to za model tym samym nie znam wymiarów wentylatora. Wszędzie ładowane są te same? Czy rozkręci swojego i sprawdzić co tam siedzi?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 10:53 - wt

Najlepiej rozkręcić i zobaczyć, odczytać, pomierzyć wymiary.
Skąd mam wiedzieć, co wkładają? Pewnie to co mają.

Ja tam widzę: 12V, 0.05A, ale sprawdź.
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Eizo FlexScan SX3031W - wentylator

27 czerwca 2017, 11:22 - wt

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 6 użytkowników online :: 5 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], SzymonBN
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu