SX2262W nie dziala.

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
ongda
Posty: 17
Rejestracja: 01 stycznia 2013, 17:52 - wt

SX2262W nie dziala.

28 sierpnia 2018, 11:00 - wt

Witam.
Od 2 dni mam problem z ww monitorem. Wczoraj monitor wlaczyl sie po ok 2 minutach, w dniu dzisiejszym "zalapal" polaczenie z komputerem po ok godzinie. Nie pomagalo wylaczanie go,resetowanie komputera, "zalapal sygnal" dopiero, gdy podlaczylem go przez USB. Dodatkowo nie dzialaja mi dolne przyciski- wl/wyl, menu itp. Nie wiem czy to ma cos wspolnego, ale wieczorami, gdy wylaczalem monitor, po ok 30 cos w nim czasem strzelalo-kondensatory, rozgrzany plastik? Czy ktos mial podobne problemy z ww monitorem?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: SX2262W nie dziala.

28 sierpnia 2018, 11:21 - wt

W wielu monitorach po kilkunastu latach padają kondensatory w zasilaczu, od przegrzania. Trzeba by rozebrać, zobaczyć czy napuchły, zainwestować 10-20zł w nowe kondziołki i wlutować w miejsce napuchniętych.

Jest też możliwe, że powstały zimne luty na połączeniu procesora sygnałowego z płytą główną. Lepiej żeby nie, bo naprawa by wymagała wizyty w zaawansowanym serwisie zdolnym do przelutowania tego typu procesorów i byłaby zapewne nieopłacalna. Przyczyna ta sama - przegrzanie.

Proponuję odłączyć od prądu, zdjąć obudowę i obejrzeć wszystkie kondensatory.

Obrazek

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu