EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Mart
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2021, 18:52 - pn

EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 07:22 - wt

Dzień dobry!

W sobotę zakupiłem monitor EIZO EV2795, który byłby monitorem doskonałym, idealnym, gdyby nie dość wyraźny "backlight bleeding" w prawy dolnym rogu. Przypadłość ta nie powoduje przebarwień obrazu poza sytuacją, gdy wyświetlany jest tam czarny obraz. Podczas oglądania filmów lub grania w gry z ciemnym tłem wada ta jest dość wyraźna - przyciąga wzrok.

Bardzo proszę o informację, czy mój egzemplarz jest wadliwy i kwalifikuje się do wymiany, czy też wszystkie EIZO EV2795 mają tą przypadłość i wymiana nie miałaby sensu.

Proszę też mi nie pisać, że przypadłość ta jest cechą immanentną wszystkich matryc IPS i nie da się takich efektów uniknąć. Owszem, jakiś niewielki bleeding być musi - taki, jak w 3 pozostałych rogach mojego, czyli faktycznie niedostrzegalny w czasie normalnej pracy, nawet w ciemności.
W pracy w biurze mamy tanie monitory Lenovo ThinkVision T24i-10 za 779 zł brutto i bleeding nie występuje tam właściwie w ogóle. Poprzednio posiadany przeze mnie Dell Ultrasharp bleedingu też nie miał (wprawdzie tam była totalnie skopana gamma, ale to już inna historia). Czyli jednak się da!

Co się stało z EIZO?
Poprzednio kupiłem Eizo 23,8 cala i tam bleeding był tak duży, że przebarwiał kolory podczas normalnej pracy (nie czarne tło) w czasie dnia! Oczywiście poszedł do zwrotu. Nie rozumiem faktu, że taniutki Lenovo bleedingu nie ma praktycznie wcale, a w hi-endowych Eizo wada ta występuje wyraźnie.

Wracając do tematu: bardzo proszę o ocenę mojego monitora i poradę, czy ewentualna wymiana ma sens. Zaznaczam, że zdjęcie zostało zrobione o godzinie 6.31 rano; nie było więc zatem nawet ciemno.
Z góry dziękuję za wszelkie wpisy i opinie i pozdrawiam. :-)

IMG_20210914_063142.jpg
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 11:46 - wt

Cóż, wydaje mi się, że takie wycieki mogą być w większym lub mniejszym stopniu w wielu egzemplarzach tego modelu. Jeśli Panu to nie odpowiada to sugerowałbym po prostu zwrot jeśli to możliwe.
Drugą opcją jest konsultacja z serwisem EIZO w PL, który jest wyjątkowo dobrym serwisem otwartym na klienta i być może wymieni egzemplarz albo sam moduł LCD.
Oczywiście w pełni rozumiem Pana niezadowolenie, sam również miałbym problemy z akceptacją, aczkolwiek mam świadomość, że zdjęcie może nie oddawać tego jak to widać na żywo w typowych warunkach użytkowania.
Inna sprawa, że monitory EIZO EV, szczególnie te nowe są produkowane głównie z myślą o pracy biurowej w domu, a tam czerń nie odgrywa ważnej roli.
mikedh
Posty: 39
Rejestracja: 08 października 2018, 19:18 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 14:14 - wt

Posiadam poprzednika tego modelu - Eizo EV2750 i niestety ma podobne wycieki. Testowałem go w warunkach "domowych" i strasznie mnie irytowało "srebrzenie". Obecnie stoi w jasnym biurze (okno za plecami monitora) i praktycznie nie widzę tego efektu.

Ze swojej strony mogę polecić NEC'a PA271Q matryca Panasa z OCF naprawdę robi robotę. Koszt jest spory ale myślę że to monitor na lata .
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 15:35 - wt

PA271Q wychodzi z rynku, także trzeba się spieszyć ;)
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 20:36 - wt

NocnyJastrzab pisze:
14 września 2021, 15:35 - wt
PA271Q wychodzi z rynku, także trzeba się spieszyć ;)
... albo poczekać na lepszego następcę ( np. z wyższą rozdzielczością ). ;)

Jak w przyszłym roku wejdą na rynek te IPS-Black, to powinien być fajny wybór z monitorów na IPS, niesrebrzących z kontrastem od 2000:1 w górę, do tego z rozdzielczością 3840x2160. ... no ten "wybór" to pewnie raczej w 2023, skoro matryce mają być masowo produkowane dopiero od stycznia 2022.
Mart
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2021, 18:52 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 21:27 - wt

Bardzo dziękuję wszystkim za wpisy.

Nie jestem pewien, co powinienem zrobić, bowiem w dalszym ciągu nie mam pewności, czy mój egzemplarz to taka "średnia krajowa" i szansa na to, że dostanę coś lepszego jest mała, czy też prawy dolny róg moim egzemplarzu jest wyjątkowo zły i wtedy warto byłoby ten monitor jednak wymienić.
Oczekiwałbym "IPS glow" na poziomie nie większym niż ten w pozostałych 3 rogach, zdaję sobie bowiem sprawę, że poza drogimi modelami dla grafików pewien poziom srebrzenia jest nie do uniknięcia.

Czy w Waszych monitorach prawy dolny róg też jest wyraźnie gorszy niż pozostałe, czy też jest mniej więcej tak samo we wszystkich rogach (czyli prawidłowo)?

Obawiam się trochę wymiany, albowiem czytałem o sytuacjach, gdy ludziom wymieniano monitor na egzemplarz z podobnym lub gorszym bleedingiem, a w gratisie dostawali jeszcze wypalone piksele albo paprochy w matrycy.

Jestem trochę sfrustrowany, albowiem kupiłem monitor za 3,5k właśnie po to aby NIE MIEĆ takich przygód i dylematów.
Mart
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2021, 18:52 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 21:29 - wt

Dla zobrazowania sytuacji dodam jeszcze, że jasność była ustawiona na 79% a w pokoju jest dość jasno (co widać zresztą po oknie na zdjęciu). Jest już dzień, po godzinie 6 rano.
Kyle
Posty: 1353
Rejestracja: 23 października 2016, 10:05 - ndz

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

14 września 2021, 22:49 - wt

Mart pisze:
14 września 2021, 21:27 - wt
Czy w Waszych monitorach prawy dolny róg też jest wyraźnie gorszy niż pozostałe
W moim wszystkie rogi są praktycznie takie jak środek ( LG ). No chyba, że się zbliżę do ekranu tak bardzo, że rogi zaczynają srebrzyć ... ale wówczas srebrzą tak samo.
Mart
Posty: 4
Rejestracja: 13 września 2021, 18:52 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

16 września 2021, 19:12 - czw

Jutro odsyłam monitor. Prawy dolny róg jest wyraźnie odbarwiony nawet za dnia. O graniu lub oglądaniu filmów po ciemku nie może być mowy.
Czemu EIZO wypuściło coś takiego na rynek? Ponad 2 razy tańczy Dell Ultrasharp podświetlenie miał idealne (oczywiście jak na standardy IPS), podobnie jak prawie 5 razy tańsze Lenovo.
To był mój 4 monitor Eizo w życiu i chyba niestety ostatni. :-(
Załączniki
IMG_20210916_183529.jpg
GrzesiekR
Posty: 1272
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 18:42 - pn

Re: EIZO EV2795 - Backlight Bleeding - prośba o ocenę

17 września 2021, 11:15 - pt

Nie wrzucałbym do jednego worka pt. EIZO wszystkich wymagań, choć zgadzam się, że ten model powinien być konkurencyjny do wymienionych przez Ciebie tańszych produktów innych firm. Dobre EIZO zaczynają się od serii CS, a EV to niestety loteria, bo to są zwykłe matryce z rynku, nie na specjalne zamówienie EIZO. Poza tym nie mają układów wyrównywania nierównomierności podświetlenia.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu