Dziwna odchyłka koloru w S2233W

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Regulamin forum
Działy firmowe są dedykowane konkretnym firmom. Pytania można zadawać tak, jakby kierowali je Państwo bezpośrednio do fabryki lub przedstawicielstwa. Wszelkie publikowane informacje są potwierdzone u źródła lub w serwisie fabrycznym. Użytkownicy z oznaczeniem marki w nazwie "rangi" są pracownikami firm związanych z producentem i je reprezentują.
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Dziwna odchyłka koloru w S2233W

14 lutego 2012, 11:49 - wt

Witam,
Od kilku dni wpatruję się w S2233w i zauważyłem dziwną rzecz, którą póki co wyłapałem tylko na ekranie logowania Win XP. Otóż w lewym dolnym rogu matrycy (promień około 5-6cm) występuje odchylenie koloru w kierunku fioletowego odcienia, przy czym jak wiadomo na ekranie logowania występuje niebieski pasek. Od razu rzuciło mi się to w oczy przy pierwszym włączeniu monitora. Wyświetlałem na ekranie obraz kontrolny RGB i wszystko wydaje się być w porządku. Żadnych przebarwień nie widać. Próbowałem wymusić ten efekt stosując różne odcienie niebieskiego, ale że robiłem to z doskoku to nic nie udało mi się uzyskać. Jak wrócę dziś do domu, to się pobawię, może uda mi się znaleźć odcień niebieskiego przy którym pojawia się to odchylenie. Niby nic wielkiego, ale nie wiem czy takie zachowanie jest dopuszczalne i normalne w nowym monitorze?
I druga rzecz. Mniej ważna jak dla mnie, ale pytam z ciekawości. Czy to normalne, że odchylanie monitora w pionie wymaga znacznej siły? W górę jest to trochę problematyczne łatwiej w dół, co jak sądzę jest związane z tym, że w dół sprężyna "odpuszcza" i nie potrzeba takiej siły przy regulacji położenia.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16332
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwna odchyłka koloru w S2233W

14 lutego 2012, 12:11 - wt

Nierównomierność trzeba zmierzyć. Zdalnie nic się nie da powiedzieć. Regulacja pochyleń monitora wymaga nieco siły, to solidna konstrukcja.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: Dziwna odchyłka koloru w S2233W

14 lutego 2012, 12:19 - wt

Tom01 pisze:Nierównomierność trzeba zmierzyć. Zdalnie nic się nie da powiedzieć.
Czy to znaczy, ze miałbym spakować monitor i odesłać do serwisu?
mkrupa
Posty: 190
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 15:38 - wt

Re: Dziwna odchyłka koloru w S2233W

14 lutego 2012, 12:24 - wt

Ekran logowania Win XP jest fioletowawy w lewym dolnym rogu. Pasek na dole jest od lewej fioletowy a od prawej niebieski. Proszę kliknąć PrintScrn na ekranie logowania, wrzucić screena do programu graficznego i sprawdzić składowe RGB.
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: Dziwna odchyłka koloru w S2233W

14 lutego 2012, 12:38 - wt

A to niespodzianka :shock: szczerze mówiąc na moim starym monitorze CRT i kilku innych w tym LCD jakoś nie było to zauważalne. Dopiero Eizo pokazał to bardziej wyraźnie, a teraz jak zmierzyłem pipetą, to faktycznie są inne kolory w obu skrajnych narożnikach. Mimo wszystko przyjrzę się jeszcze temu w domu i podzielę się spostrzeżeniem. Coś mi tu nie pasowało tym bardziej, że inne kolory nie wykazywały tego odchylenia, a wydawać by się mogło, że powinno. W każdym razie na ten czas dzięki za interwencję :)
Highflyer
Posty: 23
Rejestracja: 19 lutego 2010, 12:59 - pt

Re: Dziwna odchyłka koloru w S2233W

20 lutego 2012, 19:49 - pn

Po moich obserwacjach doszedłem do wniosku, iż efekt ten zależny jest od trybu w jakim pracuje monitor. W jednym jest bardziej widoczny, w innym mniej.

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68378
Liczba tematów: 4129
Liczba użytkowników: 3942
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: kilgore
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu