NEC PA272W - reklamacja?

Problemy eksploatacyjne, serwis.
mackol
Posty: 7
Rejestracja: 03 lipca 2014, 13:35 - czw

NEC PA272W - reklamacja?

03 lipca 2014, 14:34 - czw

Witam,
mam problem z monitorem jak w temacie, pierwsza sprawa to działanie funkcji automatycznego ustawiania jasności. Po włączeniu tej funkcji obraz cały czas jest niestabilny, testowałem to przy różnych warunkach oświetleniowych i zawsze jest to samo...
Druga sprawa to plamki na podświetlaniu, na ekranie mam dwie kropki jedną większą drugą mniejszą, nie są to martwe pixele bo ich położenie zmienia się w zależności od kąta patrzenia, te plamki są umiejscowione głębiej matrycy.
Jak firma NEC podchodzi do takich "uszkodzeń" jest szansa na wymianę monitora w takim przypadku?
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA272W - reklamacja?

03 lipca 2014, 15:09 - czw

mackol pisze:...działanie funkcji automatycznego ustawiania jasności. Po włączeniu tej funkcji obraz cały czas jest niestabilny, testowałem to przy różnych warunkach oświetleniowych i zawsze jest to samo...
Spróbuj przeprowadzić procedurę konfiguracji: strona 29 instrukcji obsługi.
http://www.nec-display-solutions.com/p/ ... urkish.zip
Przyznam jednak, że tego nie używam. Proponuję zainstalować MultiProfilera i regulować moc podświetlenia z klawiatury.
http://mva.pl/viewtopic.php?f=34&t=1389&start=0
mackol
Posty: 7
Rejestracja: 03 lipca 2014, 13:35 - czw

Re: NEC PA272W - reklamacja?

03 lipca 2014, 15:39 - czw

Hmm... na stronie 29 nie znalazłem żadnej procedury konfiguracji, używam maca z OSx więc MultiProfiler raczej odpada.
Wiem że automatyczne ustawianie jasności może czasami się motać, mam doświadczenia z laptopami, ale w tym NECu to jest jakiś dramat,
obraz cały czas jest niestabilny jaśniej - ciemniej - jaśniej..., nawet przy stabilnym oświetleniu otoczenia, może to funkcja typowo
marketingowa która w praktyce nie powinna być użytkowana... tylko że ten monitor kosztował 5k zł...
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA272W - reklamacja?

03 lipca 2014, 15:43 - czw

Sorry. Strona: Polski-34.
mackol pisze:...używam maca z OSx więc MultiProfiler raczej odpada...
No to co?
http://www.necdisplay.com/support-and-s ... /downloads

http://update.necdisplay.com/multiprofi ... nglish.pdf
strona 6.
p0is0n
Posty: 170
Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 23:35 - ndz

Re: NEC PA272W - reklamacja?

29 lipca 2014, 22:14 - wt

mackol pisze:Hmm... na stronie 29 nie znalazłem żadnej procedury konfiguracji, używam maca z OSx więc MultiProfiler raczej odpada.
Wiem że automatyczne ustawianie jasności może czasami się motać, mam doświadczenia z laptopami, ale w tym NECu to jest jakiś dramat,
obraz cały czas jest niestabilny jaśniej - ciemniej - jaśniej..., nawet przy stabilnym oświetleniu otoczenia, może to funkcja typowo
marketingowa która w praktyce nie powinna być użytkowana... tylko że ten monitor kosztował 5k zł...
To nie ważne ile kosztował, obecnie firmy mają wszystkich centralnie w d..., a jako użytkownik produktów z linii "premium" różnych producentów, to mam nieodparte wrażenie, że im więcej się zapłaci, tym bardziej się jest w d...

Po dacie posta zakładam, że minęło grubo więcej niż 10 dni od zakupu więc trochę to utrudnia sprawę, ale można powalczyć.
To, co Ci mogę poradzić, to jeśli nie minęło więcej niż 6 miesięcy od zakupu, to reklamuj jako niezgodny ze specyfikacją i tyle. Jeśli w specyfikacji nie ma słowa o plamach albo dopuszczalnych nierównomiernościach wyrażonych % bądz liczbowo, to muszą wymienić.
Nie ma co liczyć na łaskę serwisów, bo dla nich zawsze wszystko jest ok.
rooob
Posty: 2
Rejestracja: 02 września 2018, 19:15 - ndz

Re: NEC PA272W - reklamacja?

02 września 2018, 19:34 - ndz

Witam
Kilka dni temu kupiłem neca pa272w i również zauważyłem że włączając funkcję automatycznego dopasowania jasności mam mało stabilny ekran. Cały czas zmienia jasność.
Jest jeszcze jedna niepokojąca mnie sprawa
Uruchamiając test monitorów (np na stronie eizo) patrząc na obrazy gradientu (256) ewidentnie widzę pasy w przejściach tonalnych .... z opisu wynika że nie powinienem ich widzieć
Niepokoi mnie to tym bardziej ze na laptopie za 1000zł tego nie widzę

W jaki sposób mogę dokładniej sprawdzić czy wszystko ok?
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA272W - reklamacja?

02 września 2018, 20:52 - ndz

Jakim kablem i do czego jest podpięty monitor? Trzeba wykluczyć błąd sterownika karty graficznej, czy aby dynamika jest poprawnie przenoszona. Część testów online jest dosyć stara i dobrze się sprawdzały na monitorach CRT i częściowo CCFL z uwagi na to, że "dobrze" wyświetlały się na ekranach z gammą sRGB. Jeśli tablica testowa jest nowsza powinno być OK. Laptop absolutnie bym nie traktował jako punkt odniesienia!
1. pobierz gradient.png z tego forum z działu Obrazy testowe
2. przełącz monitor w tryb sRGB i menu OSD dla tego trybu wejdź w Advenced i zmień gammę z sRGB na 2,2; porównaj wyświetlanie..

PS. W jakim celu zamierzasz używać Auto Brightness? Nie wiem, jak jest dokładnie wysterowana w tym modelu. Ja z tego nigdy nie korzystałem.
Jakie masz światło otoczenia? W stałych warunkach nie powinno być problemu. Albo coś wali po czujniku albo czujnik uwalony.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video
rooob
Posty: 2
Rejestracja: 02 września 2018, 19:15 - ndz

Re: NEC PA272W - reklamacja?

02 września 2018, 21:39 - ndz

Zmieniłem w monitorze na sRGB/ gamma 2.2 i sporo to poprawiło .... choć wolałbym wykorzystywać RGB, ale to może dopiero po kalibracji

Co do Auto Brightness to korzystam z monitora w domu, i nie mam stałych warunków oświetleniowych
Będę jeszcze próbował coś w ustawieniach pozmieniać, bo mam wrażenie że wraz z wzrastaniem lub zmniejszaniem Brightness zmienia mi się temperatura lub coś z barwą, bo ewidentnie zmienia i koryguje
Z góry przepraszam jeśli niezrozumiale to opisałem .... ale nie znam się na tym
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: NEC PA272W - reklamacja?

02 września 2018, 21:41 - ndz

Autobrightness zachowuje się u mnie tak samo. Trzeba to wyłączyć albo precyzyjnie ustawić. Ja wyłączyłem, bo nie miałem do tego cierpliwości i zmieniam jasność z palca.
Awatar użytkownika
NocnyJastrzab
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3873
Rejestracja: 03 lutego 2013, 14:49 - ndz

Re: NEC PA272W - reklamacja?

02 września 2018, 23:55 - ndz

AB to opcja przydatna bardziej w monitorach biurowych, chociaż seria PA też może być wykorzystywana w takich środowiskach. Jednak tutaj nie ma regulacji czułości/zakresu czujnika. Dlatego lepiej nie kombinować i wyłączyć. Jak na razie nie potrzebujesz kalibracji, albo nie wiesz czy potrzebujesz to użyj MultiProfilera. A warunki oświetleniowe ogólnie zaleca się mieć możliwe stałe, niezależnie od charakteru pracy.
Dominik Nowak, tel. 506212501 [Kraków / Nowa Huta]
www.dominiknowak.pl - Kalibracja monitora / telewizora
www.fotoplus.pl - Specjalistyczny Sklep Foto-Video

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 5 użytkowników online :: 4 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68314
Liczba tematów: 4121
Liczba użytkowników: 3932
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Canon95
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu