Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

Problemy eksploatacyjne, serwis.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 19:08 - śr

Czornyj pisze:
17 stycznia 2018, 18:38 - śr
Znowu pana ponosi fantazja, nawet budżetowe E2x1N ma zupełnie dobrą liniowość fabryczną.

Jestem nieprzeciętnie opanowanym człowiekiem, ale pańskie namolne pudrowanie rzeczywistości połączone z traktowaniem reszty świata jak idiotów, zaczyna wyczerpywać moje pokłady spokoju. Poniżej całkowicie przypadkowe egzemplarze:

1. Fabryczna liniowość NEC E221N

Zrzut ekranu 2018-01-17 o 18.45.11.png
Zrzut ekranu 2018-01-17 o 18.45.11.png (129.44 KiB) Przejrzano 4432 razy

2. Fabryczna liniowość NEC EA245WMi

Zrzut ekranu 2018-01-17 o 19.06.57.png
Zrzut ekranu 2018-01-17 o 19.06.57.png (131.76 KiB) Przejrzano 4432 razy

3. Fabryczna liniowość EIZO EV2450

Zrzut ekranu 2018-01-17 o 18.46.57.png
Zrzut ekranu 2018-01-17 o 18.46.57.png (132.05 KiB) Przejrzano 4432 razy
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 20:12 - śr

Tom01 pisze:
17 stycznia 2018, 19:08 - śr
Jestem nieprzeciętnie opanowanym człowiekiem, ale pańskie namolne pudrowanie rzeczywistości połączone z traktowaniem reszty świata jak idiotów, zaczyna wyczerpywać moje pokłady spokoju.
No kreski. bardzo dużo z nich wynika.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 20:16 - śr

Coś jednak z tych kresek wynika.

Ostatni post na przemyślenie stanowiska. Później wszystkie następne niemerytoryczne wpisy lecą do kosza. Nie wiem co w Pana wstąpiło. Mogę się tylko domyślać jaką Pan przyjął strategię, ale nie podoba mi się ona i nie tylko mi. Albo rozmawiamy konkretnie i na temat, albo wcale. Żadnych prywatnych wycieczek, naigrywania się itp. Wcześniejsze wpisy z delikatnie mówiąc, mało kurtuazyjnymi wypowiedziami, zostały w większości usunięte.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Leszek1975
Posty: 1
Rejestracja: 07 marca 2017, 16:41 - wt

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 20:56 - śr

Szanowni Forumowicze. To mój pierwszy i być może ostatni wpis ze względu na nieznajomość tematów, zagadnień oraz tego co się ostatnio dzieje na forum.
Na wstępie dziękuje bardzo p. Tomowi za pomoc w wyborze już drugiego monitora. Patrząc przez pryzmat ostatnich wypowiedzi p. Czornyja oraz p.Maxa widzę że coś próbują "udowodnić" , o ile p. Czornyj posiada xxx wiedzy (która to prezentował w wcześniejszych postach) to p. Max te wiedzę nabył przez xxx czasu będąc aktywnym użytkownikiem niniejszego forum. Jest takie powiedzenie p. Tom którym powinien się pan podeprzeć " wkuxxxic to mnie może człowiek co najmniej mało inteligenty pan (czyt. Czornyj ) się do nich nie zalicza" To moje osobiste zdanie, widząc to co z sobą ostatnio prezentuje p. Czornyj.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 21:36 - śr

Uwaga, jest przełom:
Popsułem ten popsuty monitor, czyli chyba naprawiłem. Mianowicie, wstyd się przyznać, ale nie przyszło mi wcześniej do głowy, skasowałem monitor z menu do ustawień fabrycznych. Co intrygujące, monitor po resecie umarł. Kompletny trup. Zero reakcji na przyciski, wyłącznik, nic. Odłączyłem na kilka minut od zasilania, podłączyłem i nie dość, że ożył, to jeszcze zaprogramowuje się całkowicie normalnie! Pomęczę go jeszcze przez jutro, ale jeśli będzie działał poprawnie, pojedzie po prostu do klienta. Sprawa jest jednak nie zamknięta i jutro oraz w piątek odbieram kolejnych kilka sztuk. Jeśli się trafi znów z takim numerem, dam znak, nie będę w nim grzebał i w takiej postaci go wyślę. Człowiek z NEC DS jest uprzedzony o planowanym scenariuszu, jak również wysłałem kopię tego postu. Chyba, że reset-śmierć-zmartwychwstanie-normalna_praca coś komuś nasunie jaka może być przyczyna.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 21:37 - śr

Tom01 pisze:
17 stycznia 2018, 20:16 - śr
Coś jednak z tych kresek wynika.

Ostatni post na przemyślenie stanowiska. Później wszystkie następne niemerytoryczne wpisy lecą do kosza. Nie wiem co w Pana wstąpiło. Mogę się tylko domyślać jaką Pan przyjął strategię, ale nie podoba mi się ona i nie tylko mi. Albo rozmawiamy konkretnie i na temat, albo wcale. Żadnych prywatnych wycieczek, naigrywania się itp. Wcześniejsze wpisy z delikatnie mówiąc, mało kurtuazyjnymi wypowiedziami, zostały w większości usunięte.
Jeśli chce pan prowadzić merytoryczną dyskusję, to proszę zacząć wypowiadać się merytorycznie, prezentując dane w jednostkach odnoszące się do ludzkiej percepcji, a nie kabalistyczne kreski, ogólniki, epitety typu: "katastrofalne" itp. Może tym pan sobie czarować swoich klientów, na mnie nie robi to wrażenia, podobnie jak groźby. I tak już manipuluje pan treścią moich wypowiedzi oraz ingeruje w korespondencję, może mnie pan zbanować, powiewa mi to - pogadamy sobie w social mediach przy znacznie szerszym audytorium.
Awatar użytkownika
Czornyj
Kontakt:
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4314
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:38 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 21:43 - śr

Tom01 pisze:
17 stycznia 2018, 21:36 - śr
Uwaga, jest przełom:
Popsułem ten popsuty monitor, czyli chyba naprawiłem. Mianowicie, wstyd się przyznać, ale nie przyszło mi wcześniej do głowy, skasowałem monitor z menu do ustawień fabrycznych. Co intrygujące, monitor po resecie umarł. Kompletny trup. Zero reakcji na przyciski, wyłącznik, nic. Odłączyłem na kilka minut od zasilania, podłączyłem i nie dość, że ożył, to jeszcze zaprogramowuje się całkowicie normalnie! Pomęczę go jeszcze przez jutro, ale jeśli będzie działał poprawnie, pojedzie po prostu do klienta. Sprawa jest jednak nie zamknięta i jutro oraz w piątek odbieram kolejnych kilka sztuk. Jeśli się trafi znów z takim numerem, dam znak, nie będę w nim grzebał i w takiej postaci go wyślę. Człowiek z NEC DS jest uprzedzony o planowanym scenariuszu, jak również wysłałem kopię tego postu. Chyba, że reset-śmierć-zmartwychwstanie-normalna_praca coś komuś nasunie jaka może być przyczyna.
Czyli rozumiem, że nie wysyła pan już zesputego monitora do Wojtka z NEC DS PL, bo niechcący go pan naprawił i obecnie nie dysponuje żadnym innym popsutym, w którym owa magiczna anomalia występuje?
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 21:49 - śr

1. Wskaże Pan gdzie w tym wątku jest słowo "katastrofalne" i na dodatek zamieszczone przeze mnie?

2. Zarzucił mi Pan fantazjowanie na temat liniowości EA. Wyżej ma Pan dowód. Pokazane ch-ki są jak najbardziej technicznie poprawną formą zobrazowania konkretnych wielkości. Nigdzie nie ma mowy o wymogu "danych w jednostkach odnoszących się do ludzkiej percepcji". Mowa było w kategoriach lepsze-gorsze i jest to jasno wykazane.

3. Niczym nie manipuluję. Wykasowałem obraźliwe treści bez naruszania sensownej części wypowiedzi. Poleciały wyłącznie "kwiatki". Nie życzę sobie epitetów o obłąkaniu, zwidach, cudach i wszelkich innych zwrotów o jednoznacznie pejoratywnym znaczeniu. Pana na tym forum nikt nie obraża, wręcz przeciwnie, cieszył się Pan do tej pory poważaniem. Tymczasem zaczyna Pan sobie pozwalać na zbyt wiele. Arogancja, bez ogródek sugerowanie, że inni są idiotami, ignorantami, mają omamy i braki wiedzy na poziomie szkoły powszechnej.

4. "Ingeruje w korespondencję"? O czym Pan pisze?

5. Co to znaczy "pogadamy sobie w social mediach"? Nie wiem w jakie gierki pozwala Pan sobie pogrywać, ale proponuję dać trochę na luz. Nie zabiłem Panu brata ani nic podobnego. Nie rozumiem tego ataku.

6. Dowodu uwalonego EA245WMi niechcący sam się dopiero co pozbawiłem. Jeśli w kolejnych trafię znów takiego ancymona, nie będę nic z nim robił i pojedzie jak stoi. W całym wątku usiłuje Pan zrobić ze mnie wariata, który widzi duchy. Najwyraźniej imputuje Pan, że pokazane wyniki chyba narysowałem. Pańskie intencje są dla mnie niejasne, tym bardziej, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie Pan musiał wszystko odszczekać.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 23:31 - śr

Leszek1975 pisze:
17 stycznia 2018, 20:56 - śr
Szanowni Forumowicze. To mój pierwszy i być może ostatni wpis ze względu na nieznajomość tematów, zagadnień oraz tego co się ostatnio dzieje na forum.
... Patrząc przez pryzmat ostatnich wypowiedzi p. Czornyja oraz p.Maxa widzę że coś próbują "udowodnić" , o ile p. Czornyj posiada xxx wiedzy (która to prezentował w wcześniejszych postach) to p. Max te wiedzę nabył przez xxx czasu będąc aktywnym użytkownikiem niniejszego forum.
1. Każdy kiedyś i w jakiś sposób zdobywa wiedzę i doświadczenie na różne tematy. Nie widzę nic złego w tym, że ja dowiedziałem się co nieco czytając to forum. Jeśli wyciągasz z tego wniosek, że nie jestem monitorowym profesjonalistą, to tak, nie jestem.
2. Nie obraź się, ale jak już sam zauważyłeś, nie znasz tematu, a ja coś tam już wiem. Ja nie próbuję nic udowodnić. Po prostu z racji znacznie większej znajomości tematu i doświadczenia ogólnotechnicznego dostrzegam między wierszami znacznie więcej treści i ròżnorakich wybiegów, uników, zakrętów i innych wywijasów merytorycznych oraz oratorskich niektórych forumowiczów. Ponieważ czasem mnie one bawią, a czasem irytują, próbuję je naświetlić i wyjaśnić, czarno na białym, nieobeznanym zupełnie w tajnikach monitorów czytelnikom.
3. Nie stosuję, ani nigdy nie stosowałem, obraźliwych epitetów, nawet gdy czasem dochodziło do zażartej dyskusji. Natomiast nabijać mi się zdarzało, a i owszem, ale głównie w celu jasnego naświetlenia opisywanego zjawiska (patrz p.2).
4. Proszę mnie nie wiązać ani z Tomem01, ani z Czornym. Nie znam ani nigdy nie widziałem, żadnego z Panów, ani nikogo innego z forum.
5. Na niniejszym forum dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, ale uważam je za dość tendencyjne. Ciekawych informacji można dowiedzieć się jedynie z ok. 1% wpisów. Np. Ostatnio wyczytałem, że obecnie prawie wszystkie monitory tzw. klasy marketowej mają procesory o precyzji 10bit, co w połączeniu z matrycą IPS o naturalnej dobrej liniowości praktycznie wyklucza sens kupowania promowanych tu monitorów biurowych, po cenach 2-3x wyższych niż marketowe. Oczywiście tego typu wniosku końcowego nie znajdziemy na forum. Pozostałe 99% wpisów jest niezwykle przewidywalnych, gdyż sprowadzają się do promowania sprzedawanego asortymentu towarów i usług nawet, gdy niekoniecznie ma to uzasadnienie. No, ale żeby to ocenić potrzeba nieco wiedzy i doświadczenia, którego większość forumowiczów nie posiada. Stąd moje wpisy.
6. Na zakończenie dodam, że nie zamierzam już Ciebie męczyć moimi wynurzeniami. Straciłem zainteresowanie tym forum. Nie ma tu już nic ciekawego, a wałkowanie i polecanie w kółko tych samych monitorów, żarówek i usług kalibracyjnych, każdemu kto się tylko nawinie, przestało mnie po prostu bawić. Nie da się po prostu z tego już nic ciekawgo dowiedzieć.

PS. Autorowi wpisów nt. "psucia popsutych" monitorów proponuję sprawdzić jakość zasilania sieciowego, prawidłowość podłączenia uziemienia w gniazdku, poziom zakłóceń elektromagnetycznych i sieciowych. Jeśli urządzenie ma włącznik sieciowy, podłączać monitor do sieci przy włączniku wyłączonym. Następnie włączyć monitor pstryczkiem. Pozwoli to na właściwy start elektroniki i procesora w monitorze, która najwidoczniej działa w skrajnie niekorzystnych warunkach i głupieje z tego powodu, toteż pomaga już tylko twardy reset sprzętu.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2018, 23:42 - śr przez max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

17 stycznia 2018, 23:40 - śr

max pisze:
17 stycznia 2018, 23:31 - śr
Ostatnio wyczytałem, że obecnie prawie wszystkie monitory tzw. klasy marketowej mają procesory o precyzji 10bit, co w połączeniu z matrycą IPS o naturalnej dobrej liniowości praktycznie wyklucza sens kupowania promowanych tu monitorów biurowych, po cenach 2-3x wyższych niż marketowe. Oczywiście tego typu wniosku końcowego nie znajdziemy na forum.

Oczywiście, że nie znajdziemy, bo to byłby wniosek błędny. Fakt istnienia kontrolerów o 10-bitowym słowie sterującym, nie oznacza wcale, że można z niego zrobić większy użytek niż zapisanie tych samych liczb ze skali 8 bitowej, ale za pomocą 10 bitów. Potencjalnie taka możliwość w sprzęcie istnieje, ale nie jest w ogóle wykorzystywana. DELL stosuje 10 bitowe kontrolery Marvel od lat i co z tego wynika? W EIZO seriach L i CG dwucyfrowych też stosowano 10 bitowe kontrolery, ale programowane i głównie dzięki temu był to sprzęt profesjonalny.

max pisze:
17 stycznia 2018, 23:31 - śr
PS. Autorowi wpisów nt. "psucia popsutych" monitorów proponuję sprawdzić jakość zasilania sieciowego, prawidłowość podłączenia uziemienia w gniazdku, poziom zakłóceń elektromagnetycznych i sieciowych. Jeśli urządzenie ma włącznik sieciowy, podłączać monitor do sieci przy włączniku wyłączonym. Następnie włączyć monitor pstryczkiem. Pozwoli to na właściwy start elektroniki i procesora w monitorze, która najwidoczniej działa w skrajnie niekorzystnych warunkach i głupieje z tego powodu, toteż pomaga już tylko twardy reset sprzętu.

1. Zasilanie jest z wysokiej jakości UPS o sinusoidalnym przebiegu napięcia.

2. Budynek jest wyspą TN-S z własnym, wysokiej jakości uziomem w postaci miedzianej szpilki wbitej kilka metrów w ziemię.

3. Otoczenie było kilkukrotnie (przy innej okazji) sprawdzane analizatorem widma elektromagnetycznego w szerokim paśmie. Nie ma w pobliżu żadnych istotnych zakłóceń EMP. Analizator mam własny, jestem w stanie zrobić dowolne badanie w każdej chwili. Gdyby Pana interesowało, bo na forum jest tendencja podważania wszystkiego, poniżej analiza zakłócenia, które mi swego czasu popsuło masę zdrowia. Źródło zlokalizowane i wyeliminowane.

EMI-ESC-1.jpg
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

18 stycznia 2018, 01:08 - czw

Niestety reset nie załatwia problemu całkowicie. Przepuściłem ten monitor co 10 nitów od 40 do 120 i niestety defekt nie zniknął, ale znacznie się zmniejszył. Prawie 2/3 mniejszy ale i tak widać, że odstaje od średniej.

Zrzut ekranu 2018-01-18 o 00.25.12.png
Zrzut ekranu 2018-01-18 o 00.25.12.png (40.86 KiB) Przejrzano 4266 razy
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl
Awatar użytkownika
max
Posty: 7594
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 14:09 - czw

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

18 stycznia 2018, 09:06 - czw

Proszę zmniejszyć temperaturę w "piekarniku", w którym wypieka Pan monitory. Na zdrowie im to nie wychodzi. Elektronika i matryce LCD nie lubią wysokich temperatur.
Awatar użytkownika
Tom01
Kontakt:
Lokalizacja: Białystok-Warszawa
Posty: 16318
Rejestracja: 09 listopada 2009, 20:58 - pn

Re: Dziwny problem w niektórych NEC serii EA

18 stycznia 2018, 12:01 - czw

To jest nowy monitor, świeżo wyjęty z pudła. Od pewnego czasu wszystkie EA sprawdzam zawczasu, zanim przy nich cokolwiek będę dłubał.

EDIT tydzień później: Generalnie problem został rozwiązany. Nie mogę powiedzieć jak i nie jest to resetowanie do ustawień fabrycznych. Wymagana jest ingerencja w monitor. Oficjalnie stanowisko producenta: Usterki nie ma, producent niestety nie potwierdzi obserwacji o których mowa w wątku, ani nie będzie żadnych działań w celu poprawki w firmware. To jest za tani sprzęt aby komuś się chciało. W prawdziwym życiu jednak, na co którymś egzemplarzu można trafić na zaprezentowany defekt. Z tego co mi wiadomo, żadna inna firma poza moją, nie robi i nie będzie robić poprawek. No, chyba że sama rozszyfruje co jest przyczyną.
Tom01
Masz problem z kolorem, wal śmiało!

monitory.mastiff.pl
*** 30 lat obecności w branży monitorowej

Partner Eizo Nanao, Sharp NEC Display Solutions
tel. (+48) 690 660 770, tech. (+48) 601 888 312
https://monitory.mastiff.pl
e-mail: color@mastiff.pl

Wróć do „Dział wsparcia technicznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się · Zarejestruj się

Informacje

Jest 4 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Semrush [Bot]
Najwięcej użytkowników (76) było online 24 kwietnia 2022, 10:40 - ndz
Liczba postów: 68288
Liczba tematów: 4120
Liczba użytkowników: 3927
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Hlakoz
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Wybór stylu